Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

Μαρακι μου που θα παει θα τα καταφερω !

χαχχα ευχαριστω για το καινουριο στικερ ! χαχαχααχ!!!!

εσυ πας μεχρι τελους τελικα ε ? βολευτηκε η καραμελιτσα σου !!! νιωθει ομορφα εκει μεσα μαλλον !!!

Κατερινακι μου γλυκο ετσι κανω οχι παντα ομως αλλα πραγματι απο τα νευρα της παει αλλου γι'αλλου !

Οσο για τις ωρες μωρε λυπαμαι να την ξυπναω κιολας αλλα πιστευεις πρεπει ???

υποτιθεται για το θηλασμο λενε ''οποτε κ οσο'' !!! τελικα τι ειναι καλυτερο ????

βερολινα μου να σου ζησει !!! γερο κ τυχερο να ειναι το μωρακι !! 3600 κ μενα !! χαχαχα!!! θρεφταρακι το λενε ολοι αλλα γι αμενα ειναι τοσοδουλι ! γιατι μπηκε θερμοκοιτιδα βρε αγαπη ???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Koιμούνται τα ζουζούνια και είπα να σας διαβάσω. Ευτυχώς μαστίτιδα τέλος, τι ήταν και αυτό, πάει πέρασε όμως.

Σήμερα πήγαμε εκκλησία και πήραμε μισή ευχή κια βγήκαμε την πρώτη μας βόλτα, κάτσαμε και για το χυμό μας και θηλάσαμε κιόλας, κάναμε και βόλτα με το μικρό και με το ποδηλατάκι του κια ήταν πολύ χαρούμενος, ζέστη όμως, βόλτες τελικά καλύτερα απόγευμα. Νομίζω θα βγω και μετά:D:D

.κορίτσια καλημέρα , όλα καλά ; γενησα την παρασκευή μεσημέρι,3600.όλα καλά αλλά προληπτικσ στην θερμοκοιτιδαφιλια

Βερολινάκι μου γλυκό να σου ζήσει να είναι υγιές κια καλότυχο και με το καλό να γυρίσετε σπιτάκι σας. Πές μας όποτε μπορείς τα νέα σου.

Kαλημερα απο μια κυριολεκτικα ξενυκτισμενη μανουλα!!!

μας χορεψε κανονικα το μικρο μου απο τις 2 εως τουλαχιστον τις 6+ ! εχασα υπολογισμο!

υποψιαζομαι πονακια!

μανουλες γιατι τοσο νωρις ???

ο θηλασμος για μενα μοιαζει βουνο...δεν το περιμενα...αλλα ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΩ ΚΑΤΩ!

Θα τα καταφερω ο κοσμος να χαλασει !!!!

η μπεμπα δυσκολη...νευρικη μεχρι να πιασει στηθος το κεφαλι λες θα το στριψει 360 μοιρες! για πολυ νευρο ομως!! τεσπα υπομονη γιατι ειναι τοοοοσο γλυκεια!!!!!!!!

εντωμεταξυ δεν υπαρχει στανταρ... τρωει κ μετα απο ελαχιστα λεπτα μπορει να θελει παλι! ουφι !

κατα τα αλλα εγω σκουντουφλαω χαχαχαχαχαχα!!

συγνωμη που δεν μπορω ακομα να συμμετεχω οπως πριν.... σε λιγο καιρο ελπιζω να τα καταφερω !

κ τωρα που γραφω ειναι στην αγκαλια μου κ κοιμαται! αλλιως ειχε γκρινια κ σφιγκοταν κ μαζευε ποδαρακια!!

αχ ξερω δεν πρεπει πολλες αγκαλιες αλλα σε αυτη τη φαση μαλλον το εχει πολυ αναγκη γιατι μονο σε μενα ηρεμει !!!

Βιργινάκι μου όπως σου είπε και η Κατερίνα για το κεφαλάκι της εσύ την οδηγείς και απο την ανυπομονησία της χάνετε. Όσο για το πρόγραμμα θεωρώ ότι είνια νωρίς ακόμα, είναι το φαγητό της, η επαφή της μαζί σου που την έχει τόσο ανάγκη και η παρηγοριά της. Θα έλεγα να την αφήσεις προσ το παρόν για κανά μήνα, για να το ζητάει σημαίνει ότι το χρειάζεται, όσο για τα πονάκια, πρόσεξε την διατροφή σου για λίγο καιρό, μήπως την πειράζει κάτι. Οι κενώσεις της πως είναι, εννόώ τη χρώμα έχουν, αν είναι κιτρινομουσταρδί με σποράκια πάτε μια χαριά, αν είναι πράσσινες ίσως έχει αλλεργία στην πρωτείνη του γάλακτος που πίνεις εσύ ή απλά υπερπαραγωγή.

Να σου πω ότι κάθε παιδί είναι διαφορετικό, ο γιος μου ήθελε λίγο και σύνέχεια καλή ώρα σαν την μικρή σου, ενώ η μπλουμπλού τρώει πολύ καλά ,μετά μπορεί να ξαναφάει πάλει αλλά θα κοιμηθεί και ένα τρίωρο, ο γιος μου το έκανε αυτό μετά το δίμηνο, δώστης λίγο χρόνο.


dYU4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια!

Σας διαβασα στα γρηγορα. Να ευχηθω στην βερολινα τις καλυτερες ευχες μου, να της ζησει το μωρακι, περιμενουμε νεα της.

Η αγγελικη τι εγινε, γεννησε τελικα;

Η βανιλια;;

Να σας πω και τα νεα μου. Πηγαμε ντοκτορ σημερα. ΜΕ επιασε και απο κατω, λεει οτι ο τραχηλος μου ειναι σκληρος και ψηλα και τοσο κλειστος σαν να ειναι ραμμενος :S. Δεν βλέπει γεννα μεχρι τις 40 εβδομαδες, και επειδη στο Αττικο που θα γεννησω εχουν λεει πρωτοκολλο να μην κανουν προκληση μεχρι τις 41 εβδομαδες, θα περιμενουμε μεχρι τοτε (αν δεν γεννησω) και μετα θα κανουμε προκληση. Καλο Ιουλη δηλαδη αχαχαχαχα ελεος, και ελεγα θαναι το τελευταιο μου σκ μονη.... Ο μπεμπης εχει αλλη αποψη. Μου ειπε πολυ περπατημα, σεξ, κολυμπι και να παρω και μπουσκοπαν. Με βλεπω να σας περναω ολες!!!!

Κατερινα και μπλουμπλου θα σας ρημαξω στις ερωτησεις οταν αποφασισει να βγει ο μπεμπης για τον θηλασμο!!!:rolleyes::rolleyes:


wcBmp3.png

Link to comment
Share on other sites

τι κανουν τα κοριτσακια???

εγω καλα ξυπνησα, εφαγα το καρπουζακι και μπηκα να δω τα νεα!

Κατερινακι ζορικος ο μεγαλος αδελφος??? υπομονη κοπελα μου, οσο για την μικρη σου Αριστα 10΄ ειναι τελεια!!!

Μπουμπλουδακι εισαι οκ τωρα? βγηκατε και την βολτιτσα σας και ολα καλα ε? μπραβο!!

Βιργινακι ετσι νιωθω οτι θα παω μεχρι τελους, εκτος και αν πει τιποτα αλλο η καραμελιτσα... την Πεμπτη ξαναεχω γιατρο, θα δουμε!:D

Μινακι, που θα παει να τον ξεπεταξεις και εσυ τον μπεμπιτο, υπομονη...

.κορίτσια καλημέρα , όλα καλά ; γενησα την παρασκευή μεσημέρι,3600.όλα καλά αλλά προληπτικσ στην θερμοκοιτιδαφιλια

Βερολινακι να σου ζησει ο μπεμπαρος!!!!!!!!

περιμενουμε λεπτομερειες οταν γυρισετε σπιτακι σας!!!

ΟNOMA……….ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ....Π.Η.Τ....ΦΥΛΟ

1.titina(Χριστινα)................................ .........21/4/11...MΠΕΜΠΑ 2300gr 48πον. 33w2d

2.Rena2010-Διδυμα......ΙΑΣΩ..........................7/5/11....ΜΠΕΜΠΗΣ 2180gr + ΜΠΕΜΠΑ1970gr 33w3d

3.LisaH........................ΙΑΣΩ............... ..........14/5/11......ΜΠΕΜΠΗΣ 2600gr 35w4d

4.katerinars.................ΜΗΤΕΡΑ............... .....17/5/11....ΜΠΕΜΠΗΣ 3250gr 37w2d

5.αντυ1998..................ΜΗΤΕΡΑ................ .....22/5/11....ΜΠΕΜΠΗΣ 2870gr 35w2d

6.kiki2011....................ΙΑΣΩ................ ...........27/5/11....ΜΠΕΜΠΗΣ 2600gr 36w7d

7.Gina_cfu................... ΡΕΑ................. .........1/6/11......MΠΕΜΠΗΣ 3200gr 38w1d

8.bloublou…...............ΟΛΥΜΠΙΟΝ(ΠΑΤΡΑ)...4/6/11......ΜΠΕΜΠΑ 3150gr 51πον. 39w5d

9.Marilou85..Διδυμα.....ΙΑΣΩ.......................6/6/11.......ΜΠΕΜΠΗΣ + ΜΠΕΜΠΑ 2650gr, 2680gr 36w4d

10.Katerina_s……….......ΓΑΙΑ......……..........7/6/11.......ΜΠΕΜΠΑ 2900gr 52πον.

11.virgi…………………..ΜΗΤΕΡΑ...................10/6/11......ΜΠΕΜΠΑ 3600gr 51πον. 38w2d

12.Εua_...............ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ(ΛΑΡΙΣΑ)......10/6/11......ΜΠΕΜΠΑ 3170gr 50πον. 40w

13.βαλι..........................EΛΕΝΑ............ ......15/6/11......ΜΠΕΜΠΑ

14.linja.........................ΠΝ ΛΑΡΙΣΑΣ.............16/6/11......ΜΠΕΜΠΑ

15.verolina....................................... ..........17/6/11........ΜΠΕΜΠΗΣ 3600gr 38w1d

16.aggeliki83................ΓΑΙΑ................. ..... 20/6/11......ΜΠΕΜΠΗΣ

17.μινουλα……………...ΑΤΤΙΚΟΝ..................23/6/11.......ΜΠΕΜΠΗΣ

18.Vanilla.....................ΙΑΣΩ............... .... ...24/6/11.......ΜΠΕΜΠΑ

19.aobatsan..................ΕΛΕΝΑ................ ...24/6/11.......ΜΠΕΜΠΑ

20.momm.....................ΡΕΑ....................... 27/6/11......ΜΠΕΜΠΗΣ

21.Οzalina....................ΠΠΓΝΙ.....................28/6/11.........ΜΠΕΜΠΑ

22.maria-elpida.............ΛΗΤΩ(ΚΑΛΑΜΑΤΑ)..28/6/11......ΜΠΕΜΠΑ

23.titina37(Κατερινα)......ΓΑΙΑ................... ...30/6/11........ΜΠΕΜΠΗΣ

24.Mamatopolina...........ΜΗΤΕΡΑ (ΑΡΤΑ).....30/6/11.......ΜΠΕΜΠΗΣ

25.Mammyblue...................................... .... 30/6/11........ΜΠΕΜΠΑ

26.παπακι4501.............ΠΝ ΛΑΡΙΣΑΣ............8/7/11........ΜΠΕΜΠΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα! Λειπαμε ολη μερα σημερα και τωρα μπηκα να δω τα νεα σας. Εμεις ειμαστε μια χαρα και ο μικρος μου βολεμενος στην κοιλιτσα μου και δε λεει να βγει...!!!!!!! Νομιζω οτι τερματισα... ! Τι να πω...

Μινουλα μου, και εσυ για να τερματισεις πας! Υπομονη...παντως χωρις να θελω να σε προκαταβαλλω, παρολο που ειχα μαλακο τραχηλο και διαστολη 2, εκανα και που περπατημα και σεξ και καμμια προκοπη δεν ειδα! Μακαρι σε εσας να πιασει, γιατι νομιζω οτι το δικο μας το παιδακι ειναι λιγο αγυριστο κεφαλι!!!!!!Τι λεω η μανα....

Μαρακι μου, ελπιζω να περασαν οι καουρες και να εχεις μια ησυχη βραδια σημερα!

Virgi μου, τι ωραια που τα λες για τη ζουζουνα σου!!! Μεγια το τικερακι-ειναι πολυ γλυκο!!!!!!!

Μπλουμπλου, η πρωτη βολτα ολης της οικογενειας μαζι!!!!!! Παντα τετοια!!!! Ευτυχως που ηταν περαστικη η μαστιτιδα.

Κατερινακι, μη στεναχωριεσαι! Ολα θα περασουν. Νομιζω οτι η βολτουλα των δυο σας θα κανει καλο! Καλα να περασετε!!!!

Βανιλλακι, που εισαι?????? Γεννησες??????

Και τελος....

Βερολινακι να σου ζησει ο μπεμπαρος!!!!!!!!!!!!!

Φιλακιααααα!!!!!!!!


GKvPp2.png

nN72p2.png

SoVDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

verolina να σου ζήσει,καλότυχος κ γερός κ να το δείς όπως επιθυμείς........

virgi όπως σου είπαν κ τα κορίτσια εσύ θα οδηγείς το κεφάλι της κ μόλις ανοίγει το στόμα θα το καρφώνεις στο στήθος σου.....πολύ σημαντικό να είναι όλη η θηλή μεσα αλλιώς θα σε πληγιάσει....πρόσεχε λίγο το φαγητό σου,όχι φρύτα κ λαχανικά αυτό τον καιρό......κ αν μπορείς σούπες.ο θηλασμός καμάρι μου ειδικά στην αρχή είναι δύσκολος αλλά μετά όλα πάνε μόνα τους.....κ αγκαλιές....πολλές αγκαλιές....κανείς δεν έπαθε τίποτα από αγάπη......κ όταν πονάει θα την γυρίζεις μπρούμητα στο χέρι σου κ θα της τρίβεις την πλάτη.....θα την ανακουφίζει........'οτι θες ρώτα...ίσως απαντ'ησουμε.;);)

bloublou

καλές βόλτες κ σε λίγο κ καλά μπάνια......:P

katerina_s ο μεγάλος αδερφός είναι ακόμα πολύ μικρός κ θέλει χρόνο..........θα τα καταφέρετε μια χαρά γιατί σύντομα θα βρείς ισσοροπίες....;)

aggeliki83 καλέεεεεεε τερματησες ε??? έτσι κ εγώ με τον γιό μου....40w+3 τον γέννησα...:P:p

maria-elpida

οι κόρες μας έχουν στήσει χορό ε???????

ελπίζω να καταφέρω να κοιμηθώ σήμερα.......

Link to comment
Share on other sites

linaki γιατι οχι φρούτα?????:confused::confused:

Εχω τσακισει βερικοκα και ροδάκινα. εμενα μου ειπαν να τρώμε απ΄όλα αλλα με μετρο...

γιατί τα φρούτα είναι συνήθως όξινα άρα προκαλούν κοκκινίλες κ σύγκαμα κ γιατί κάνουν πολλά αέρια κ κακάκια........

δλδ οχι πορτοκάλι,φράουλα,δαμάσκηνο κ δεν θυμάμαι πιο άλλο...όταν φας με μέτρο όλα οκ.....αυτά απο τα μαθήματα ανώδυνου.:rolleyes:.....αν εσύ βλέπεις ότι όλα είναι οκ με το μωρό φάε όσα θες.......

να ξέρετε ότι στην αρχή πάμε διερευνητικά με τις τροφές.πχ κάτι που στην δικιά σου είναι οκ στην δικιά μου μπορεί να κάνει κολικό.....οπότε βλέποντας κ...... τρώγοντας;):P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερούδια

πριν λίγο γυρίσαμε,,, μπαίνω για μπανάκι κ επανέρχομαι να σας διαβάσω!!!!!

Πέρασα ωραία κ όχι δεν γεννήσαμε,,,

οεο:tongue::tongue::tongue:

θα με πάρει ο ύπνος να σε περιμένω???????

άντε κοπέλα μου κ θα γεννήσουμε:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


λέω σε καμια 10 ρια μέρες?

εσύ????????:rolleyes::rolleyes:

Κι εκεί που πάω να βγω,,τσουπ εμφανίζεσαι!!!!!!!!!!!!!!!

Σε 10 μέρες ε????? Το ξέρω το ξέρω τυχερούλα!!!!!!!!!!!

Εγώ who Knows???

Αύριο το βράδυ έχω doc,,για να δούμε!!!!!!!!!

Είσαι καλύτερα??


"cogito,ergo sum"

Link to comment
Share on other sites

Κι εκεί που πάω να βγω,,τσουπ εμφανίζεσαι!!!!!!!!!!!!!!!

Σε 10 μέρες ε????? Το ξέρω το ξέρω τυχερούλα!!!!!!!!!!!

Εγώ who Knows???

Αύριο το βράδυ έχω doc,,για να δούμε!!!!!!!!!

Είσαι καλύτερα??

ναι δεν ξύνομαι πλέον.......κρίση ήταν κ πέρασε:cool::cool:

λες να σε κρατήσει αύριο??τερματίζεις κ εσύ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...