Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Μανούλες Μαΐου 2017


ekrs

Recommended Posts

Κοριτσια μου τι κανετε;Εγω εχω ραντεβου σε 2 ωρες κι εχω αγωνια!Ενα μηνα εχουμε να δουμε το νινι μας!

Λογικά είσαι ήδη στο γιατρό και απολαμβάνεις το νινί σου!!!:D

Περιμένουμε να μας πεις πως είναι τώρα το το θαυματακι σας!!!!


W7vNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 597
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσια! Κουκουτσακι όσο μεγαλώνει το μωρο πιέζει τα όργανα μας κ το στομαχι μας νιώθουμε οτι γεμίζει με λιγοτερο φαγητο, δεν πειράζει για να προσέχουμε κ λίγο! Όσο για το γλωσσου δεν φαντάζεσαι ποσο το χαίρομαι!!! Έτσι να μπαίνουν κ οι αλλες κοπέλες να μιλάμε κ εδώ!

Εύα περιμένουμε πως κ πως να μας πεις νέα απο το μωρακι σου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια βλεπω ειστε καλα. Κουκουτσακι φαινεται το μωρακι σου σε βοηθαει να κρατησεις σιλουετα.

Αστερακι την β επιπεδου την εκανα και στα την 22η εβδομαδα. Ο γιατρος μ ειπε καλο ειναι να γινεται μετα την 21η. Τωρα τι να πω.

Αυριο πρωι εχω γιατρο και ευελπιστω ολα να ειναι καλα και μακαρι να δουμε και φυλο γιατι στην αυχενικη δεν τα καταφεραμε.

Υ.Γ πρεπει να φτιαξω καινουριο πινακακι με ΠΗΤ και φυλο μωρου.

Link to comment
Share on other sites

Elpidaf κ εγώ αύριο έχω ραντεβού! Να μπούμε αύριο να πούμε τι είδαμε! Ναι να φτιάξουμε κ πινακανι οταν μάθουμε όλες το φυλο!!! Βελονάκι ξέρει η μαμά μου πολύ καλό, εγώ δεν το χω... Υπαρχουν κ βιντεακια που σου μαθαίνουν..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κσλημερουδια..... κ εγω θελω να μαθω πλεξιμο αλλα οχι βελονακι, το αλλο με τις μεγαλες βελονες...θελω να φτιαξω τοοοοοοσα πολλα κ δε ξερω πως.....Μου ειχε δειξει η γιαγια μου οταν ημουν μκρη αλλα δε θυμαμαι τιποτα πια κ δε ζει πια για να μου τα θυμισει...


tt1d476a

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Κουκουτσακι όσο μεγαλώνει το μωρο πιέζει τα όργανα μας κ το στομαχι μας νιώθουμε οτι γεμίζει με λιγοτερο φαγητο, δεν πειράζει για να προσέχουμε κ λίγο! Όσο για το γλωσσου δεν φαντάζεσαι ποσο το χαίρομαι!!! Έτσι να μπαίνουν κ οι αλλες κοπέλες να μιλάμε κ εδώ!

Εύα περιμένουμε πως κ πως να μας πεις νέα απο το μωρακι σου!

Αυτό μου λένε όλοι για το στομαχι και τα όργανα!!! Αλλά δε νιώθω τόσο μεγάλες αλλαγές μέσα μου πέρα από τα πονακια που με πιάνουν διάσπαρτα από δω και από εκεί στο σώμα!!! Μου φαίνεται τόσο περίεργο ααααααααααχ :tongue:

Καλησπερα κοριτσια βλεπω ειστε καλα. Κουκουτσακι φαινεται το μωρακι σου σε βοηθαει να κρατησεις σιλουετα.

Αστερακι την β επιπεδου την εκανα και στα την 22η εβδομαδα. Ο γιατρος μ ειπε καλο ειναι να γινεται μετα την 21η. Τωρα τι να πω.

Αυριο πρωι εχω γιατρο και ευελπιστω ολα να ειναι καλα και μακαρι να δουμε και φυλο γιατι στην αυχενικη δεν τα καταφεραμε.

Υ.Γ πρεπει να φτιαξω καινουριο πινακακι με ΠΗΤ και φυλο μωρου.

Καιρός ήταν γιατί τα 4 κιλακια ήδη τα είχαμε τσιμπήσει...πάλι καλά δε μου κακοφαινεται από τώρα γιατί ήμουν στέκα πριν και τώρα απλά...πέταξα καμπύλες! :oops:

22η η επιπεδου ε; Χμμμ καλά υπολόγισα για εμένα τέλη Δεκεμβρίου με αρχές Ιανουαρίου...βέβαια θα ρωτήσω και το γιατρό όταν πάω!

Εγώ ήμουν από τις τυχερές είδαμε φύλο στην αυχενικη αλλά κρατάω και μια πισινή!

Εγκυουλες ξερει καμια απο βελονακι. Θελω ν αρχισω γιατι εχω ξετρελαθει μ αυτα που μπορεις να κανεις.

Δεν έχω καμία επαφή...έχει η γιαγιά μου! Χεχε

Πάντως κάποτε που με είχε πιάσει ο καημός είχα βρει αρκετά tutorials στο ίντερνετ!!!

Elpidaf κ εγώ αύριο έχω ραντεβού! Να μπούμε αύριο να πούμε τι είδαμε! Ναι να φτιάξουμε κ πινακανι οταν μάθουμε όλες το φυλο!!! Βελονάκι ξέρει η μαμά μου πολύ καλό, εγώ δεν το χω... Υπαρχουν κ βιντεακια που σου μαθαίνουν..

Περιμένουμε να μας πεις και εσύ για το νινί σου το όμορφο!!!!!:D

Πηγα χτες στη γιατρο κ λιγο πριν μπω ο υπερηχος επαθε ζημια.Το ακουσαμε μονο στο ντοπλερ θα παω μια απο αυτες τις μερες να το δουμε οταν θα το φτιαξουν.

Όχι ρε συ αμάν γκαντεμιά... :-( κάνε λίγο υπομονή ομορφαίνει το νινί σου για όταν το δεις!!!! :-D

Καταλαβαίνω πως είναι...όταν πήγα για αυχενικη, τελείωσε η εξέταση, μέσα στα μέλια εμείς, περιμένουμε με το καλό μου να μιλήσουμε με το γυναικολόγο, (ο γυναικολόγος μου κάνει αυχενικη και κτλ είμαι τυχερή σε αυτό) φτάνει ο ώρα για το DVD....να μη συνεγαζεται ΤΊΠΟΤΑ ΣΕ ΌΛΟ ΤΟ ΣΎΣΤΗΜΑ! Καταγραφικό θες; Στικακια θες; Dvd θες; Ήθελα να πατήσω τα κλάματα, εν το μεταξύ ένιωθα και τύψεις γιατί τον ταλαιπωρουμε τον άνθρωπο, και επειδή καθυστερούμε τις άλλες κοπέλες...να ψιθυρίζω στο καλό μου "δε πειράζει αυτό να φύγουμε δε πειράζει τράβηξες λίγο με το κινητό έχουμε εκείνο τουλάχιστον" τίποτα αυτός ατάραχος απλά κουνουσε αρνητικά το κεφάλι....στο τέλος πήγε αυτός στον υπολογιστή και βγάλαμε ακρη το έφτιαξε πήραμε το DVD!!!! Αφού από την ένταση που κρατιομουν τόση ώρα πάτησα τα κλάματα στο αμάξι μόλις μπήκαμε!

Κορίτσια να σας ζαλίσω λίγο ακόμη...στη ΠΗΤ πόση απόκλιση έχετε βάση ΤΕΡ και υπέρηχων μέχρι τωρα;


W7vNp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια :) καλωσορισατε οι νεες! ειχα λιγο καιρο να μπω εδω .... Ελπιδα, εγω ξερω βελονακι ... και εμαθα περα απο το φιλε που μου ειχε δειξει η γιαγια μου πριν καμια δεκαετια αλλα δεν εκανα και κατι σημαντικο ... απο το youtube! απο το 2012 ειναι ενα απο τα χομπυ μου που απολαμβανω :) οποτε μπορω να σου δωσω καποιες πληροφοριες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσακια μου η κοπελαρα μου θα χει δυο αδελφους να την προσεχουν. Χαχα τρελα η αγοραμανα. 170 γρ. Ο υπερηχος απο την ΠΗΤ 3 μερες πιο μεγαλο το δειχνει. Απο κιλακια το τσιμπησα το κιλο ή καλυτερα 1 1/2. Θελω να προσεξω πολυ σ αυτην την εγκυμοσυνη το πολυ να φθασω τα 55κιλα. Αν και δεν το βκεπω.

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΪΟΥ 2017 - ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΚΑΤΑΦΘΑΝΟΥΝ!!!

1. Eleni Papadopoulou (elenaki1987) – 3/5/17

2. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΗ(konstantina84) – 8/5/17

3. Koukoutsakim – 13/5/17

4. Anna Botsi (annabi) – 14/5/17

5. Eva Milonaki (evaki25) – 14/5/17

6. Maria Osm (Gloria 26) – 15/5/17

7. Ελπίδα Φουστέρη (elpidaf) – 15/5/17

8. Glykeria Panta (glykeritsa) – 17/5/17

9. Χριστινα Χριστινακη (xaxrida82) – 18/5/17

10. Xrysa Kon (Xrysa Ki) – 19/5/17

11. Asteraki mou – 20/5/17

12. Ελεάννα Ξέκαλου (elinor) – 20/5/17

13. Ελεάννα Χοστικίδη (Dollores) – 24/5/17

14. Polyxeni Mazi (Niriida32) – 25/5/17

15. Lenia Tsapara (lemoni) – 25/5/17

16. Ποπη Αβραμιωτη (Popaki87) – 27/5/17

17. Kuriaki Visviki (sandayviola) – 29/5/17

18. Timon Pumba (owl28) – 29/5/17

19. Υρω30 – 29/5/17

20. Νίψον Ανομήματα (mardo) – 30/5/17

21. Sofia Kartsiou (sofka) – 31/5/17

Save

Link to comment
Share on other sites

Elpidaf τι καλά μωρέ, γερό να ναι το νινί σου!!!!! Τυχερή η μαμά αλλά τυχερή και η κόρη δηλαδή!!!!! :-D

Κοριτσια ρωτάω γιατί εμένα έχει μεγάλη διαφορά και με ανησυχεί αυτό, μη συμβαίνει κάτι με το κουκουτσακι μου....8 μέρες μεγαλύτερο, 13/5 βάση ΤΕΡ 5/5 βάση υπέρηχων...με σταθερότατο κύκλο 28 μέρες και 2 επαφές όλες κι όλες τον Αύγουστο 3 και 4 μέρες (περίπου) αντίστοιχα πριν την ημερομηνία ωορρηξιας...όλο λέω θα ρωτήσω το γιατρό και όλο το ξεχνάω, μακάρι να μην σημαίνει τίποτα απολύτως και να ειμαι εγώ η παράλογη


W7vNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα δε συμβαινει κουκουτσακι.Αν ηταν κατι θα στο ειχε πει ο γιατρος.Εμενα 10 μερες μικροτερο βγαινει απο την αρχη.Διοτι προφανως τον Αυγουστο αλλαξε ο κυκλος μου.


tt1afc0a.aspx

tt1d3df2

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...