Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαΐου 2017


ekrs

Recommended Posts

Κουκουτσακι μην ανησυχεις μπορει να ειναι πιο μεγαλο απο τα συνηθη ορια. Οι υπερηχοι υπολογιζουν βαση καφαλουραιου μηκους. Ξερω οτι συνηθως τα μικροτερα τους ανησυχουν π.χ της ξαδελφης μου ηταν δυο βδομαδες μικροτερο. Ο γιατρος σου θα σου ελεγε αν ηταν κατι ανησυχητικο.

Ειστε ψηλοι εσυ και ο αντρας σου;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 597
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευχαριστώ κοριτσια μακαρι να έχετε δίκιο!!! Πφφφφ κάθε μέρα όλο κάτι καινούργιο βρίσκω να αγχωθω πανάθεμα με!

Εμένα ψηλή δε με λες...σκαμνακι όμως άνετα Χαχαχαχαχαχαχαχα ο σύντροφός πάλι γίγαντας...και γενικά η "μεριά" του είναι ανεπτυγμένοι όλοι, και η αλήθεια είναι ότι η μητέρα του τις προάλλες που χαζευαμε τους υπερηχους μου είπε ότι ήταν και αυτός μεγάλουτσικο μωρο!!!


W7vNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα σκαμνακι μ εκανες και γελασα. Καλα μωρε ειναι και οι ορμονες που μας τρελαινουν. Εγω αμα για δυο τρεις μερες δεν εχω συμπτωματα ανησυχω. Ποναω ανησυχω δεν ποναω αναρωτιεμαι γιατι δεν ποναω. Τι να λεμε τρελα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!! μόλις είδα το πινακάκι το καινούριο και σκάλωσα!!! εκτός του ότι είμαστε λαός -όχι αστεία- πολλές ξέρετε ήδη το φύλο!!! εμείς ούτε για πλάκα! Ακόμα διανύουμε τη 14η βδ. Καμια 10ριά μέρες τώρα σταμάτησαν και οι ανακατωσούρες και οι μυρωδιές δε με ενοχλούν όσο πριν. Πριν έβαζα τον άντρα μου να βγαίνει στο μπαλκόνι για να βάλει άρωμα, τώρα μπορεί να το βάζει κ απ'το παραθυρι!!! Κατα τ'αλλα, τίποτα. Τωρα που δεν ανακατευομαι κιολας, όλο αναρωτιέμαι αν όλα είναι καλά. (Αργει κ το επόμενο ραντεβού :( ) Βλέπω όμως ότι δεν είμαι η μόνη! Η σχιζοφρενεια θελει παρεα!! :)

για τη φίλη που ανησυχεί για την αναντιστοιχία ΠΗΤ, κι εγω έχω ακούσει πως θέμα υπάρχει μόνο αν η αυχενική δείχνει το μωρό πολύ μικρότερο, όχι μεγαλύτερο! Μην ανησυχείς! ή κι αν ανησυχείς και τρελαίνεσαι, κάνε ενα τηλεφώνημα στο γιατρό να σε καθυσηχάσει!

φιλιά σε όλες!! :)

Link to comment
Share on other sites

Και το μιρκοτερο ειναι σχετικο.Εμενα οπως ειπα και πριν ειναι 10 μερες υπερηχογραφικα σε σχεση με ΤΕΡ.Και το πρωτο μου παιδακι 14 μερες μικροτερο εβγαινε.Αλλα ο κυκλος μου τα παιξε εκεινους τους μηνες


tt1afc0a.aspx

tt1d3df2

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια μου! Χαίρομαι καταρχήν που είστε όλες καλά και χαίρομαι επίσης που μπήκαμε τόσες πολλές κοπέλες στο καφέ για να μιλήσουμε κ να πουμε τα νεα μας! Κουκουτσακι εμένα έχει 3 μέρες διαφορά η Π.Η.Τ κ πιστεύω δεν χρειαζεται να ανησυχεις γιατί θα στο είχε αναφέρει ο γιατρός σου. Ελπίδα μπράβο για το μωρακι σου αλλά κ για το υπέροχο πινακακι! Δεν μπήκα αμέσως να σας πω τα νέα μ γιατι ήμουν λίγο στεναχωρημένη.. Η μήτρα μου έχει πετρωσει παρά τα φάρμακα που παίρνω κ το μωρακι μ είναι πολύ στριμωγμένο κ δεν έχει χώρο να κουνήσει.. :( Την αλλη βδομάδα θα ξαναπαω κ ελπίζω να έχω καλά νέα! Φύλο δεν είδαμε αλλά δεν πειράζει, θέλω μονο να είναι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Είναι

Δεν μπήκα αμέσως να σας πω τα νέα μ γιατι ήμουν λίγο στεναχωρημένη.. Η μήτρα μου έχει πετρωσει παρά τα φάρμακα που παίρνω κ το μωρακι μ είναι πολύ στριμωγμένο κ δεν έχει χώρο να κουνήσει.. :( Την αλλη βδομάδα θα ξαναπαω κ ελπίζω να έχω καλά νέα! Φύλο δεν είδαμε αλλά δεν πειράζει, θέλω μονο να είναι καλά!

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω asteraki_mou απο τις συσπάσεις, βάλε και το συνεχή φόβο για αποκολλησεις που ακόμη και όταν είμαι ακίνητη στο κρεβάτι γίνεται λόγω σχήματος μήτρας.......εγώ αύριο πάω και σήμερα όλη μέρα προσπαθώ να κοιμάμαι απλά και μόνο για να μη σκέφτομαι άσχημα πράγματα, υπομονή και δύναμη asteraki_mou δεν έχουμε και άλλη επιλογή, τα λέω σε'σενα να τα ακούω και εγώ!


W7vNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω κοριτσια.. Ελπίδα δεν του άρεσε που το είδε έτσι κ μου εξήγησε οτι πρεπει να το διορθώσουμε για να μην έχουμε προβλήμα αργότερα.. Κουκουτσακι, μου έλεγε για τουλαχιστον μισή ωρα οτι πρέπει να μην αγχωνομαι κ ποσο κακό κανει αυτό κ μπορεί να ευθύνεται για συσπάσεις κ πετρωματα οποτε προσπάθησε να το αποβαλεις κ συ κ όλες οι κοπέλες, εύχομαι όλα καλά αύριο. Να μπεις να μας πεις.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα!

Καλωσορισατε οι νεες και με το καλο να ερθουν τα μπεμπακια σας.

Δυστυχως δεν εχω καλα νεα να σας ανακοινωσω. Μετα την αυχενικη και το παπ-α που εκανα την προηγουμενη βδομαδα σε ειδικο κεντρο ειχα πιθανοτητες 1/4 για τρισωμια 13, κατι που επιβεβαιωθηκε σημερα που πηρα τα αποτελεσματα μετα απο ληψη τροφοβλαστη. Αυριο θα μιλησω για τα περαιτερω με την γιατρο μου.

Παρακαλω να βγαλετε το ονομα μου απο την λιστα των ΠΗΤ.

Ευχομαι ολα να σας πανε καλα κι εκει στις αρχες του καλοκαιριου να κρατατε στα χερια σας ενα υγιεστατο μπεμπακι! Και που ξερετε .. μπορει να τα ξαναπουμε σε καποιο αλλο thread του φορουμ αυτου καποτε .. Καλη συνεχεια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια καλησπερα!

Καλωσορισατε οι νεες και με το καλο να ερθουν τα μπεμπακια σας.

Δυστυχως δεν εχω καλα νεα να σας ανακοινωσω. Μετα την αυχενικη και το παπ-α που εκανα την προηγουμενη βδομαδα σε ειδικο κεντρο ειχα πιθανοτητες 1/4 για τρισωμια 13, κατι που επιβεβαιωθηκε σημερα που πηρα τα αποτελεσματα μετα απο ληψη τροφοβλαστη. Αυριο θα μιλησω για τα περαιτερω με την γιατρο μου.

Παρακαλω να βγαλετε το ονομα μου απο την λιστα των ΠΗΤ.

Ευχομαι ολα να σας πανε καλα κι εκει στις αρχες του καλοκαιριου να κρατατε στα χερια σας ενα υγιεστατο μπεμπακι! Και που ξερετε .. μπορει να τα ξαναπουμε σε καποιο αλλο thread του φορουμ αυτου καποτε .. Καλη συνεχεια!

Σοφια μου να εισαι δυνατη και να πανε ολα τελεια απο δω και περα.Σου στελνω μια μεγαλη αγκαλια...


tt1afc0a.aspx

tt1d3df2

Link to comment
Share on other sites

Sofka δύναμη μόνο θέλω να σου στείλω, και μια σφιχτή αγκαλιά και ας μη σε ξέρω...εύχομαι να ήταν η τελευταία δοκιμασία σου και από δω και πέρα να μην έχεις να αντιμετωπίσεις τίποτα στη ζωή σου!!!

Κορίτσια είδα το πιτσιρίκι μου το μεσημέρι....όλα πάρα πολύ καλά αλλά....ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΗΡΕΜΉΣΩ ΕΠΕΙΓΌΝΤΩΣ...όπως είπε και ο γιατρός μου ο μικρός είναι πείσματαρης και το πολεμάει πολύ να το αφήσω στην ησυχία του και να μη το τρελαινω με το άγχος μου!!!

Κόψαμε το fentolen, γράψαμε και αιματολογικες και ούρα...είπαμε και για την β επιπεδου...είπαμε και για το κόστος της γέννας, αγχωθηκα και στεναχωρεθηκα κάπως και σκέφτομαι σοβαρά για δημόσιο, αλλά λόγω της κατάστασης σκέφτομαι και αν μπορώ να το διακινδυνευσω να πηγαίνω και στο δημόσιο και στο γιατρό μου (θέλω παρακολουθηση από το γιατρό μου οπωσδήποτε γιατί στην αρχή της εγκυμοσύνης με τη πρώτη αιμορραγία επισκέφτηκα πρώτα δημόσιο και η εμπειρία ήταν ΤΡΑΓΙΚΉ απέκτησα τρομερό φόβο και πραγματικά νιώθω ότι ο γιατρός ευθύνεται που το πιτσιρίκι μου κράτησε μέχρι τώρα και μου το "έσωσε" από τα λάθη τους!)

Έσεις έχετε καταλήξει έστω και στο περίπου τι θα κάνετε; Και γενικότερα αν οι θεσσαλονικιες μπορούν να δώσουν καμιά πληροφορία για δημόσιο θα το εκτιμούσα...


W7vNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Koukoutsaki θεσσαλονικια εισαι; και εγω παπαφη μενω. Ειδικη ειμαι στα δημοσια και τα δυο μου παιδια εκει τα γεννησα με γιατρο εφημεριας. Το πρωτο ιπποκρατειο το δευτερο παπαγεωργιου. Εγω κοπελα εχω τον ιδιωτη να μρ παρακολουθει και εχψ ανοιξει και καρτελα στο νοσοκομειο. Εκλεισα να κανω την β επιπεδου στο Παπαγεωργιου και το κοστος ειναι 73 ευρω. Στο δευτερο παιδι πηγαινα μονο στο νοσοκομειο και εκανα εκει και αυχενικη και β επιπεδου και τα παντα.

Προσωπικα εμεινα πολυ ευχαριστημενη και απο τα δυο νοσοκομεια οσον αμαφορα την γεννα. Πολλοι θεωρουν οτι στα νοσοκομεια πανε τιποτα καημενοι. Σε πληροφορω ξερω ανθρωπους που ειχαν την δυνατοτητα να πληρωσουν ιδιωτικο αλλα πηγαν στο δημοσιο. Στις περισσοτερες ευρωπαικες χωρες με εφημερευοντα γεννανε οι γυναικες. Τεσπα εγω γενικα επειδη δεν με ενοιαζε ουτε το πως θα ναι το φαγητο και δεν ειχα θεμα με το να χω διπλα αλλοδαπους δεν ειχα προβλημα. Παντως οτι με προσεξαν και με το παραπανω. Εχεις τοσους γιατρους απο πανω σου.

Θα σε πρηξω στο μπλα μπλα αλλα το κανω λογω εμπειριας. Οντως στα επειγοντα μπορεις να πεσεις πανω σε ασχημες συμπεριφορες. Εμενα στο Παπαγεωργιου ποτε δεν μ φερθηκαν ασχημα αλλα το Ιπποκρατειο εχει κατι μαιες (γκρ τα νευρα μου). Επισης στα δημοσια δεν κανουν επισκληρηδιο. Αλλα δεν ειναι προβλημα αν εχεις κανει μαθηματα δεν ειναι τοσο χαλια. Ασε που το να μην παρεμβαινεις τοσο στην ολη διαδικασια δεν ειναι κακο.

Λοιπον για να μην σε πρηζω θεωρω οτι καλο ειναι που εχεις ιδιωτη και αν θες πανε ανοιξε και μια καρτελα σε οποιο απο τα δυο σε βολευει και στο τελος βλεπεις τι θα κανεις.

Σε επρηξα εεε;;

Link to comment
Share on other sites

Για τους αλλοδαπους το λεω γιατι εχω ακουσει απο πολλους να το θεωρουν αρνητικο. Στο δευτερο παιδι η μια κοπελα ηταν ρομα και ηταν μια χαρα. Επισης εχεις και διπλα σου το μωρο ολη τν ωρα. Εχουμε και κοντα ΠΗΤ εγω 15/5

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...