Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Μανούλες Μαΐου 2017


ekrs

Recommended Posts

Κοριτσια μου κι εμεις ειδαμε εχθες το κοριτσακι μας.161γραμ πολυ κινητικο. Χρειαζεται προσοχη μου ειπε να ανεβει λιγο ο πλακουντας.Εγω ζω Κρητη αλλα θα γεννησω κι στο ιδιωτικο καθαρα για το θεμα γιατρου.Δεν την αλλαζω με τιποτα .Νιωθω ασφαλεια με στηριξε απιστευτα στη πρωτη εγγκυμοσυνη που ηταν πολυ δυσκολη .


tt1afc0a.aspx

tt1d3df2

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 597
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Elpidaf για να μη παρεξηγηθώ και εγώ με τη σειρά μου ούτε εμένα το πρόβλημα είναι στο φαγητό ή στις ανέσεις....

Τα θέματα μου είναι τα εξής:

1) αντε και άνοιξα καρτέλα, είμαι σε θέση να το κάνω αυτό κάθε μήνα; Να πηγαίνω στο γιατρό μου να πηγαίνω και εκεί;

2)όταν λέμε ανοίγουμε καρτέλα τι εννοούμε; Θα υπάρχει συγκεκριμένος ΓΙΑΤΡΌΣ που θα σε αναλάβει ή κλείνουν ραντεβού και όποιος σου τύχη (γιατροί, ειδικευμένοι κτλ);

4) αντε και έχω ραντεβού είναι συνεπής σε αυτό ή κάθομαι και περιμένω με τις ώρες μέσα σε ένα νοσοκομείο...στη πολυθρόνα του σπιτιού μου κάθομαι και μετά από λίγη ώρα νιώθω την ανάγκη να ξαπλώσω, πονάω...μη πω και για το περιβάλλον, με την πολυκοσμία κτλ

3) τι κόστος υπάρχει; Γιατί αν δίνω και εκεί δίνω και στον ιδιωτη (πάλι καλά είναι συμβεβλημενος κάτι είναι και αυτό) πάλι δεν με εξυπηρετεί

4) ένα από τα νοσοκομεία που ανέφερες ευθύνεται για την τωρινή φοβία μου...καταρχάς να πω ότι πήγα το βράδυ 9 και κάτι αφού σχολασα από τη δουλειά μου, γιατί είχα κάποια ψευτοκαφε υγρά όταν πήγανα για πιπί μου (δε τα είχα συνέχεια, μια φορά τη μέρα τα έβλεπα για περίπου 5 μέρες)και στο αμάξι με τον σύντροφό μου στο γυρισμό το συζητούσαμε και με έπιασε τρελό άγχος και ήθελα επειγόντως να πάω να το δουμε! όταν έφτασα είχαν τελείως απαξιωτικο ύφος με ατάκες του τύπου "γιατί δεν βρίσκεις ένα γιατρό να σε αναλάβει τι ήρθες να σου κάνουμε εδώ"ενώ όταν πήγα ήμουν μόνο εγώ εκεί και έπαιζαν στο γραφείο με τα κινητά τους!!! ειδικά όταν τους είπα ότι έχω ραντεβού με γιατρό αλλά τη Τετάρτη (2 μέρες αργότερα έπεφτε) και ήρθα τώρα εδώ γιατί αγχώνομαι και δεν μπορώ να ηρέμησω εκεί χειρότερεψαν! με έκαναν πειράματοζωο γιατί από κάτω δεν με πείραξε ένας, ούτε δύο, ούτε τρεις αλλά τέσσερις με εμένα να παραπονιέμαι ότι πονάω και στον τρίτο ήδη είχα αρχίσει να κλαίω και αυτοί απτοητοι!!!!! Μη πω για τον υπέρηχο που έβλεπαν σακο αλλά δεν έβλεπαν εμβρυακα στοιχεία και μου είπαν "μην ελπίζεις και πολύ" και όταν γουρλωσα τα μάτια μου είπαν "δεν είσαι η πρώτη ούτε η τελευταία" δεν με συμβούλεψαν για τίποτα, δεν μου έδωσαν τίποτα...γύρισα σπίτι εξαντλημένη ψυχολογικά και έπεσα να κοιμηθώ και όταν ξύπνησα το πρωί για να ετοιμαστώ για τη δουλειά είχα λουτρό αίματος...πανικοβλητη πήρα τηλέφωνο το γιατρό που με παρακολουθεί τώρα μέσα στα κλάματα, με ήρεμησε όσο μπόρεσε τηλέφωνικα μου, είπε και τη αγωγή να πάρω και ενώ ήταν 6 το πρωί, μου είπε να το σκεφτώ λίγα λεπτά και αν ηρέμησα να κάτσω σπίτι να χαλαρώσω για να μη μετακίνηθω, αλλιώς αν δε μπορώ με τίποτα να ηρέμησω, να τον πάρω τηλέφωνο και σε μισή ώρα να βρεθούμε στο ιατρείο, εννοείται δεν άντεξα και πήγαμε...μαγικά και το κουκουτσακι είδαμε που αναβοσβήνε και ένα τεράστιο αιματωμα γύρω από το σακο!!!!!!!!

τα θυμάμαι και πονάω αλήθεια...όσο σκέφτομαι το ποσό φοβισμένη ένιωσα και ανήμπορη ενώ έπρεπε να τους κάνω εκεί μέσα να το φυσάνε και να μη κρυώνουν εγώ το βούλωσα και άκουγα ότι έλεγαν και έκαναν.....που να ξέρα η καψερη, πρώτη εγκυμοσύνη και χωρίς σύνοδο μαζί...αν έβλεπε αυτή τη κατάσταση κάποιος δικός μου θα με προστάτευε έστω θα αντιδρούσε, θα με έπαιρνε από εκεί...μου έχει μείνει φόβος, απογοήτευση και έχω συνδέσει στο μυαλό μου τόσο πολύ την αιμορραγία με αυτούς και δεν μπορώ να εμπιστευτώ τώρα...

5) μετά λες κάτσε να σε παρακολουθεί ο γιατρός σου και οποίο εφημερευει πας τότε να γεννήσεις....αλλά με τέτοιο ιστορικό (καρδιοσχημη μήτρα, 3ς αποκολλησεις, συσπάσεις από τη 16βδ, και ότι άλλο προκύψει μέχρι τότε που το απευχομαι αλλά ποτέ δε ξες) εμπιστεύεσαι γιατρούς που δεν σε έχουν εξετάσει πότε....ή και αυτοί ακόμη το αναλαμβάνουν; Ετυχα περίπτωση ξάδερφης μου σε γειτονική πόλη που μπήκε με τεχνικούς πόνους και καθηστερουσαν τη γέννα 14ωρες γιατί ήταν περίπτωση με βάρη περιστατικό και η κάθε βάρδια την πλάσαρε στον επόμενο γιατρό!!!!

Σας ζάλισα το ξέρω, αλλά μου βγήκε όλο το παράπονο και οι ανησυχίες :-/

Evaki25 κουκλίτσα ε;;;;;;;:-D εμείς σαν γνήσια αρσενικά είμαστε 169γρ!!!!! Χεχε το είπε ο γιατρός 69γρ ο μπέμπης και 100γρ το εργαλείο του!!!!


W7vNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ζαλησες.

1) Και να μην ανοιξεις καρτελα δεν παιζει ρολο. Δλδ εγω στν πρωτη εγκυμοσυνη ανοιξα καρτελα στην 29η εβδομαδα.

2) Στην πρωτη εγκυμοσυνη ημουν σαν εσενα ολο αποκολλησεις συσπασεις χαλια. Επαιρνα και δυνατα φαρμακα. Ειμαι σιγουρη οτι στο κανε το Ιπποκρατειο. Γιατι οσες φορες στην πρωτη πηγα στο Παπαγεωργιου με αιμα μου ελεγαν μην κλαις. Αν ειναι αποβολλη θα ειναι αλλα τα συμπτωματα κ.τ.λ. Να σου πω και ο γιατρος μου λογω ιστορικου που ειχα δεν μου φουσκωνε τα μυαλα. Ελεγε "συγκρατημενα αισιοδοξη θελω να εισαι. Μπορει να τυχει αυτο αλλα μπορει και να πανε ολα καλα". Στο Ιπποκρατειο ομως (το να καταδεικνυουμε το νοσοκομειο δεν ειναι κακο). Οι μαιες οχι ολες αλλα ειναι 2-3 συγκεκριμενες ειναι χυμα. Το ξερω.

3) Επισης εχουν ενα καλο για μενα κανουν δυσκολα καισαρικες. Στην πολη μας υπαρχει γνωστο ιδιωτικο νοσοκομειο γεννησε φιλη μου και ο γιατρος της την κατεστρεψε δεν μπορει να κανει αλλο παιδι. Ειναι σε διαμαχη. Καλο για το συγκεκριμενο εχουν γινει πολλα. Επισης στο Γεννεσις γεννησε η νυφη γνωστης μου και της αφησαν υπολειματα. Θελω να σου πω οτι και στα δημοσια και στα ιδιωτικα γινονται και πολλα αλλα δυστυχως στα ιδιωτικα δεν μπορουν να βγουν στην φορα.

4) Εγω καμια ωρα σπαταλαω στο νοσοκομειο. Οσο και στον γιατρο μου. Θελω να πω οτι στα νοσοκομεια κανουν 3 μονο υπερηχους στα ραντεβου ακους το μωρο πιεση κιλα εξετασεις κτλ. Αυτο σε μας φαινεται παραξενο αλλα σε πολλες χωρες που οι εγκυες παρακολουθουνται μονο απο μαια ειναι ο μοναδικος τροπος παρακολουθησης της κυησης. Και η συνυφαδα μου στην Σουηδια ο γιατρος που την ξεγεννησε ηταν ενας ειδικευομενος που τα εκανε ολα και ο μεγαλος παρακολουθουσε. Ασε που στον φ.τ ολα τα κανει η μαια μεχρι την τελικη φαση. Στην Ελλαδα απλως ετσι ειναι ο τροπος παρακολουθησης ετσι εχουμε συνηθισει. Αν ειμασταν αλλου δεν θα μας ενοχλουσε

5) Ειναι θεμα πως γενικα μπορει η καθεμια και πολλα αλλα. Εμενα π.χ η οικογενεια μου πληρωνε ανετα την γεννα. Αλλα δεν ηθελα να χαλασω εκει τα λεφτα. Και το επιδομα θυμαμαι του ΙΚΑ ηταν 1200 προσωπικα ηθελα να τα χαλασω αλλου.

6) για τις ανεσεις και τους αλλοδαπους το ειπα γιατι πιστεψε με οι περισσοτερες το εχουν θεμα. Ημουν στο ΙΚΑ και ηταν μια κοπελα και κλαιγοταν που βγαζουν 480 και πως θα γεννησει στο ιδιωτικο. Και οταν της ειπα οτι θα γεννησω στο δημοσιο με κοιταξε με απαξιωση και μου αναφερε τους ξενους που θα χει διπλα της.

7) Γενικα γνωμη μου για ολα αν το ελληνικο κρατος πληρωνε καλυτερα τους γιατρους και υπηρχαν μονο δημοσια νοσοκομεια και δεν επιτρεποταν να χουν ιατρεια. Δεν θα φεροντουσαν ετσι ασχημα. Αν υπηρχε αξιολογηση και φοβοταν η καθε μαια, νοσοκομα και γιατρος μηπως χασει την δουλεια του θα ηταν ανθρωπινοι. Στο κατω κατω λειτουργημα κανουν δεν κανουν καταναγκαστικα εργα. Τι να πουν και οι καθαριστες οσοι αναγκαζονται να δουλεουν σε σουπερ, πωλητες και σερβιτοροι.

Ασε με εκνευριζει αυτο το θεμα στην Ελλαδα απαξιωενεται εκ των εσω το δημοσιο για να αγανακτει ο κοσμος και να πει " να γινουν ολα ιδιωτικα ". Τοσα λεφτα μας κρατανε για ασφαλεια. Αλλα το λεω εχουν ολοι αυτοι το στανταρ.του δημοσιου γι αυτο φερονται ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που λες στο τριτο παω στην 5η εβδομαδα να ρωτησω κατι στα επειγοντα του γνωστου νοσοκομειου και ειναι μια μαια εκει γυρω στα 50+. Ηθελα να ρωτησω κατι για τα φαρμακα ηταν και Σαββατο. Η αληθεια ειναι οτι περιμεναν πολλες ετοιμογεννες. Με βλεπει και λεει "στο νοσοκομειο ερχομαστε μονο αν δουμε πολυ αιμα". Της εξηγω οτι το νοσοκομειο μου εκλεισε ραντεβου μετα απο διμηνο και θελω να ρωτησω κατι. Και μου ειπε το ιδιο με σενα " να βρεις ιδιωτη". Αχ και γω δεν μιλαω ντρεπομαι πολυ. Παρεναιβει η γιατρος και μ εξετασε. Εχω καταλαβει οτι εχιυν την αποψη οι μαιες και οι γιατροι οτι οι ρομα μεταναστες και προσφυγες πρεπει να ερχονται. Οι αλλοι να πανε στους ιδιωτες. Για τα επειγοντα αναφερομαι. Γιατι και παιδιατρικο οσες φορες πηγα στα επειγοντα βραδυ το ιδιο μου ειπαν. "ιδιωτη δεν εχετε να πατε εκει".

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα!

Καλωσορισατε οι νεες και με το καλο να ερθουν τα μπεμπακια σας.

Δυστυχως δεν εχω καλα νεα να σας ανακοινωσω. Μετα την αυχενικη και το παπ-α που εκανα την προηγουμενη βδομαδα σε ειδικο κεντρο ειχα πιθανοτητες 1/4 για τρισωμια 13, κατι που επιβεβαιωθηκε σημερα που πηρα τα αποτελεσματα μετα απο ληψη τροφοβλαστη. Αυριο θα μιλησω για τα περαιτερω με την γιατρο μου.

Παρακαλω να βγαλετε το ονομα μου απο την λιστα των ΠΗΤ.

Ευχομαι ολα να σας πανε καλα κι εκει στις αρχες του καλοκαιριου να κρατατε στα χερια σας ενα υγιεστατο μπεμπακι! Και που ξερετε .. μπορει να τα ξαναπουμε σε καποιο αλλο thread του φορουμ αυτου καποτε .. Καλη συνεχεια!

Σοφία... δεν υπάρχουν λόγια... Μόνο ευχές. Ευχές για να το ξεπεράσεις γρήγορα, να έχεις δύναμη και να γεμίσει πάλι γρήγορα η κοιλίτσα σου. Αν θες να μιλήσεις, εδώ θα είμαστε. Θα είσαι πάντα μέλος της ομάδας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελπίδα και κουκουτσάκι, πολύ διδακτικές οι εμπειρίες σας! Προσωπικά πιθανότατα θα γεννήσω ιδιωτικά. Δεν καλοθέλω, είναι η αλήθεια... Αφενός τα χρήματα είναι πολλά (κι εμείς κι οι γονείς μας ήδη βάζουμε στην άκρη γι'αυτο το λόγο), αφετερου εδω αν γίνει κάτι σε στέλνουν σούμπιτο στο νοσοκομείο. Δεν ξέρω τι ισχύει αλλού, αλλά τα ιδιωτικά είναι μονο μόστρα μου φαίνεται. Ο μόνος λόγος είναι ο γιατρός μου. Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και φοβάμαι να πάω σε άλλον.

Οι υπόλοιπες τι σκέφτεστε;;

Link to comment
Share on other sites

Ελπίδα και κουκουτσάκι, πολύ διδακτικές οι εμπειρίες σας! Προσωπικά πιθανότατα θα γεννήσω ιδιωτικά. Δεν καλοθέλω, είναι η αλήθεια... Αφενός τα χρήματα είναι πολλά (κι εμείς κι οι γονείς μας ήδη βάζουμε στην άκρη γι'αυτο το λόγο), αφετερου εδω αν γίνει κάτι σε στέλνουν σούμπιτο στο νοσοκομείο. Δεν ξέρω τι ισχύει αλλού, αλλά τα ιδιωτικά είναι μονο μόστρα μου φαίνεται. Ο μόνος λόγος είναι ο γιατρός μου. Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και φοβάμαι να πάω σε άλλον.

Οι υπόλοιπες τι σκέφτεστε;;

Μα κι εμενα ο μοναδικος λογος ειναι η γιατρος μου με την οποια εχω καταπληκτικη σχεση εμπιστοσυνης και δεν εχω θεμα να τη παρω κ 1 τη νυχτα.Για το θεμα της ξενοδοχειακης περιθαλψης δε με απασχολει .Γιατι κι εμας εδω μονο ξενοδοχειο ειναι.Οτι κι αν συμβει νοσοκομειο πας.


tt1afc0a.aspx

tt1d3df2

Link to comment
Share on other sites

Υρω μου απο που εισαι; Κοιτα παρα τ ασχημα περιστατικα στα εφημερευοντα για να μην παρεξηγηθω. Και αυτην την φορα πρωτα ο Θεος σε νοσοκομειο θα γεννησω. Ο γυναικολογος μου δεν παιρνει πολλα λεφτα και κανει και δοσεις αλλα τα 1.200 μου φαινονται υπερβολικα για να τα δωσω στην κλινικη και απο τν στιγμη που κακοπληρωνουν τους υπαλληλους τους.

Link to comment
Share on other sites

Υρω και οχι μονο ευχομαι να μην τυχει σε καμια κατι ασχημο να πανε ολα καλα. Αυτο το αγχος που εχεις απο την αρχη μεχρι να δεις το μωρο σου να γεννιεται καλα δεν λεγεται.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια μου! Εύα μου μπράβο για τη μπεμπουλα σου! Σε ποιο ιδιωτικό θα γεννήσεις, κ γω Κρητη είμαι κ θα πάω σε ιδιωτικό πρωτα ο θεός γιατί δεν αλλαζω τον γιατρό μου αλλά κ για εναν άλλο λογο, οτι αν ποναω πολύ θέλω να ξέρω οτι έχω την επιλογή του επισκλυριδιου που στο δημόσιο δεν το έχω, αλλά αν ο γιατρός μου πήγαινε σε δημόσιο νομιζω θα τον ακολουθούσα.. Κουκουτσακι μη σε αγχωνει κ αυτό, ήρεμη να είσαι κ κάνε οτι νιωσεις σωστο, σε λίγο καιρό θα είναι ξεκάθαρο μέσα σου πιστεύω. Εγώ κορίτσια δεν σκέφτομαι καθόλου τη γέννα απο τώρα, σαν να είναι κάτι μακρινό.. Σκέφτομαι τη βδομάδα κ το μήνα που είμαι τώρα κ φοβάμαι πολύ μέχρι τον επόμενο υπέρηχο γιατί σήμερα η κοιλιά μου ηταν παλι πέτρα, πανω που πίστευα οτι καλυτερευουν τα πράγματα.. Ελπίζω μονο να είναι καλά κ με κομμένη την ανάσα θα περιμένω να ακούσω καρδουλα κ τα λογια του γιατρού.. Ουφ.. Ήθελα να τα πω κ ευτυχώς που έχουμε την ομαδουλα μας! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αστερακι μου πωπω κοριτσι μου να εισαι οσο πιο ηρεμη γινεται. Ξερω ειναι δυσκολο αλλα ειναι ο,τι καλυτερο για το μπεμπακι σου. Ποτε εχεις επομενο ραντεβου;

Κουκουτσακι μου συμφωνω με την αστερακι μην αγχωνεσαι ακομα για αυτα. Αχ κοριτσαι μου σας καταλαβαινω γιατι ετσι ηταν η πρωτη εγκυμοσυνη αλλα μετα τον 5ο ολα περασαν και οι συσπασεις και οι αποκολλησεις ολα. Ηταν και ο αντρας μου φανταρος τοτε και ηταν χαλια για μενα ολα. Υπομονη πολυ και ηρεμια!!!

Ελπιζω να εχουμε μονο καλα νεα πλεον στην ομαδουλα μας και πρωτα ο θεος την ανοιξη να κραταμε τα νινακια μας αγκαλια.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιαααααααα φουσκώνουμε φουσκώνουμε;;;;;;;;

Εμένα πλέον κατάλαβαινουν γνωστοί μου και άγνωστοι ότι είμαι εγκυουλα!!!

Ο γιατρός μου έδωσε μια μέρα τη βδομάδα να βγαίνω μια μικρή βολτούλα και αυτό μετακινηση με αμάξι οπότε τη παρασκευή πήγα για ένα γρήγορο φαγακι και καμαρώνα σαν γύφτικο σκερπανι με τη κοιλιά μου! Χαχαχαχαχαχαχαχα μου φαίνεται μεγάλη για τώρα!!!!! Είχα να βγω από Αύγουστο για βόλτα και όχι για να πάω να δω το μπεμπέ ή για εξετάσεις, όσοι είναι οι υπέρηχοι τόσες φορές βγήκα σε διάστημα 4 μηνών περίπου και αν και ήταν για 30-40 λεπτά το ποσό το χάρηκα και άλλαξε η διάθεση μου δε λέγεται!!!!

Όσο για τη γέννα, δε ξέρω πραγματικά....είπαμε να συνεχίσουμε να μαζεύουμε το ποσό να νιώθουμε δλδ μια σίγουρια (όσο μπορούμε) ότι έχουμε επιλογές και μετά βλέπουμε, αν και δύσκολα αφήνω το γιατρό μου και εγώ...μακάρι να πηγαίνουν όλα καλά να ηρέμησω, να σταματήσω να φοβάμαι και όλα τα άλλα θα γίνουν με τη σειρά τους!!!!

asteraki_mou πως είσαι;;;; Εγώ ήμουν πολύ καλύτερα μετά το γιατρό...για να καταλάβεις είχε σταματήσει να πέτρωνει η κοιλίτσα μου για 2 μέρες μετά το γιατρό!!!....εχθές όμως άρχισε πάλι, και έχω κάτι πόνους και τραβηγματα ίδιους με αυτούς που είχα στη δεύτερη αποκόλληση για 2-3 μέρες πριν την πάθω και τώρα έχω βαρέσει κόκκινο πάλι...βιδωθηκα στο κρεβάτι τώρα ξάπλα και πάω μόνο τουαλέτα....


W7vNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...