Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, dec-e said:

      Καλησπέρα! Εγώ νιώθω πολύ ευγνώμων που υπάρχει αυτή η μέθοδος κ μετάνιωσα που δεν έκανα νωρίτερα εξωσωματική. Νιώθω ότι ήταν πολύ πιο ψυχοφθόρο που ερχότανε κάθε μήνα η περίοδος κ απογοητευομουν. Βέβαια δεν τα κατάφερα από την 1η φορά με την εξωσωματική, όμως και πάλι είμαι πολύ χαρούμενη που έχω τα παιδάκια μου. Πριν τις εξωσωματικές είχα κάνει κ σπερματέγχυση η οποία δεν πέτυχε, κ δε θεωρώ ότι ήταν λιγότερο ψυχοφθόρα διαδικασία. 

      Όσο κ να σου φαίνεται βουνό, όταν μπεις στο χορό προχωράνε τα πράγματα, κ κάθε βήμα είναι μια νίκη, που οδηγεί στον στόχο! Εύχομαι καλή επιτυχία σε ότι αποφασίσεις να κάνεις κ να σου έρθουν όλα όσο πιο απλά γίνεται!

      Ne enoite kai egw xerome p ixarxoun enalaxtikes lisis gia tin ipogonimotita .. apla kseris den einai mono i anamoni psixofthora einai kai to oti prp na mpis se diadikasia eksosomatikis afto kai an einai anipofora dld den pisteva pote oti tha xriasto na peraso apo afti tin diadikasia kai niotho kapos.. oles to viosame pistevo .. alla an einai i teleftea epilogi tha to kanoume thelontas kai mi.. euxaristo gia tin apantisi sou ☺️

      2 hours ago, Kathrin17 said:

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      Ne akrivos se aftin tin fasi vriskome tis arnisis oti oloi mporoun kai emis oxi kai kapos erxete to parapono .. an einai i teleftea epilogi tha to kanoume thelw polli na kano ena moro an me aksiosi o theos vevea .. euxaristo polli gia tis simvouli su ☺️

      14 minutes ago, Jamie said:

      κοριτσι μου καλησπερα επειδη ειχα βρεθει στην θεση σου ακριβως πριν λιγα χρονια εχοντας πολυκυστικες αλλα ελαφριας μορφης συνδρομο και ο συζυγος προβλημα με το σπερμα η γνωμη μου ειναι να προχωρησεις σε εξωσωματικη και εμενα τα ιδια ποσοστα μου εδιναν και επιασα με την πρωτη φορα(ειναι βεβαια κ θεμα τυχης)και τωρα κοιταω το γιο μου και δεν το μετανιωνω καθολου.Σιγουρα βεβαια να κανεις αυτο που νιωθεις εσυ πιο ανετα γιατι ειναι δικο σου το σωμα και μονο εσυ εχεις λογο πανω σε αυτο.Δεν ειναι και τοσο φοβερη σαν διαδικασια φαντασου θα πηγαινα παλι με χαρα αν ηθελα δευτερο!!ευχομαι να πανε ολα καλα με οτι αποφασισεις!!

      Ne tha sizitiso kalitera me ton sizigo mou kai tha doume ti tha apofasisoume .. alla nomizo tha pame akoma mia fora gia spermatexisi dipli aftin tin fora kai an den petixi tha proxorisoume me eksosomatiki .. o theos na sas exei kala euxaristo gia tis sivoule su .. tha sas enimeroso gia oti apofasiso. ☺️

      • Μου αρέσει 1

The Café Au Lait !!


Recommended Posts

Μπράβο Σοφάκι! Και εις ανώτερα! Και για τον Αλέκο μια χαρά μας είπαν, πολύ καλός μαθητής και πολύ καλή συμπεριφορά! Έλυσα κι εγώ τις απορίες μου και προχωράμε!

Είναι σημαντικό πάντως να πάρουν τις σωστές βάσεις και στο Γυμνάσιο κάποια πράγματα είναι σημαντικά! Ακόμα πιο ωραίο είναι που τα έχει αναλάβει ο μπαμπάς!

Χλοίτσα άντε να δούμε τί θα πει η μαία! Ξέρεις εγώ παραλίγο να τον βγάλω στο αυτοκίνητο οπότε έσου έτοιμη για εξπρές εξελίξεις!

Μαριλού ευχαριστούμε πολύ, Τζενάκι ωραίος ο τσολιάς? Του άρεσε του Μήτσου?

Βρε Μαιρούλα τί ανησυχείς? Είμαι σίγουρη ότι έχει άλλα πράγματα το σχολείο εκεί. Και δεν υπάρχει περίπτωση να μην τα μάθουν και τα υπόλοιπα.... Οπότε μην ανησυχείς, κι εδώ παραφορτώνονται!


[gDkrp3.pngNJDAp3.png x2VTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 25,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Elenikat

    2451

  • Λέγκω

    2032

  • galat

    1914

  • myrto

    1419

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μπα δεν ανησυχώ κιόλας. Απλά στην Ελλάδα τα έπαιρνε μια χαρά τα μαθηματικά δε ζοριζόταν δηλαδή, και σκέφτομαι κρίμα να κάνει μαθηματικά της πρώτης τώρα. Κατα τ'αλλα χαίρομαι που δεν τα ζορίζουν εδώ τα παιδιά από τόσο μικρή ηλικία. Και μάλιστα το συζήτησα και με τη δασκάλα, γιατί δεν τους βάζουν σχεδόν καθόλου δουλειά για το σπίτι, και μου είπε οτι θέλει να βλέπει η ίδια πως λύνουν τα παιδιά τις ασκήσεις, και να μην τις κάνουν στο σπίτι. Οτι έχει προσέξει οτι οταν τις κάνουν στο σπίτι τις κάνουν αλλιώς (προφανώς γιατί βοηθάνε οι γονείς). Μου άρεσε πολύ που το βλέπει έτσι και θεωρεί οτι είναι δική της δουλειά να κάνει τις ασκήσεις με τα παιδιά. Αντίθετα με τη δασκάλα της Νεφέλης στην Ελλάδα που μου έβαζε χέρι οτι δεν της διόρθωνα τις ασκήσεις που είχε κάνει... ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ!!


as4Jp3.pngl7F9p3.pngRAiBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου!

Καλε τι ωραια πραματα διαβαζω? Φτου φτου σκορδα, τελεια μωρα, αγαπησιαρικα αδερφακια, αριστοι μαθητες, σουπερ μπαμπαδες και υπεροχες δασκαλες! Μπραβο βρε κοριτσια παντα τετοια!

Αντε να πω και γω τα δικά μου. Περασα πολύ ωραια στη βουδαπέστη, ειναι πανεμορφη πόλη, περασα ακομη πιο ωραια οταν γυρισα που δεν δουλευα μεχρι και χτες μιας και στη δουλεια ειναι παλι αθλια τα πραματα και δε θελω να ερχομαι καθολου! Τοσο που σκεφτομαι να πλακωθω και να κανω παιδια μεχρι να βγω στη συνταξη....

Η ενημερωση για το πρωτακι μου πηγε και μενα καλα. Καλη μου ειπε ειναι, εχει καλη συμπεριφορα μιας και "δεν την ενοχλεί καθολου" (ωραίο κριτήριο) και με ρωτησε αν και στο σπίτι ειναι έτσι ησυχη? Ενιωσα την ανάγκη να της θυμίσω ποιανού παιδιού η μαμά ειμαι, αλλα ντράπηκα και δεν ειπα τίποτα.

Η γιορτή στον παιδικό για μια ακομη φορα ηταν συγκινητική. Για μια ακομη φορα βεβαια ο Αγγελος δεν ηθελε να συμμετέχει και για να το κανει γυρισε με ενα τεραστιο πακέτο μπισκοτα στα χερια (το οποιο η δασκάλα του εκρυψε μεσα στη ζακέτα του για να μην το δουν τα άλλα παιδια). Και οταν γελώντας της ειπα "μια χαρα τα πατε με τον έμπορα" δεν ηξερε τι να πρωτοδικαιολογίσει... "οχι δεν ειναι αυτο που νομιζετε αλλα δεν μπορω να σας πω τι ειναι, γιατι δεν το έχω σκεφτει ακόμη"... Δεν μπορω να την κατηγορισω βέβαια, ειμαι σιγουρη οτι ο Αγγελος στη προηγούμενη ζωη του δουλευε στο παζάρι του Al-khalili.

Σας εχω πει οτι μου αρεσει πολύ αυτος ο καιρός ετσι? Τι λετε παμε για κανα πικ νικ το ΣΚ?


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Που ειστε ωρε τσουπρες? Τι κανετε?

Μαιρουλα, εισαι εδω???

Εμεις εχουμε σαπίσει στο σπιτι, περασε ολος ο χειμωνας καθαρος και αρρωστησαμε με τη λιακαδα... Η Δαναη αρρωστη απο Πεμπτη και δε βλεπω βελτιωση, πρεπει να τη παω παιδιατρο μαλλον...

Ελεν, δε στελεις καμια φωτο απο τον τζουνιορ γαιτι θα παει φαντάρος και γω δεν θα τον εχω δει ακομα...


Link to comment
Share on other sites

Περαστικά στη Δαναίτσα!!!

Ελεν ναι στειλε καμια φωτο σε πμ!

Εμεις καλα ειμαστε τις τελ 10 μερες επιτελους χαχαχαχα φτου φτου φτου ου ου ου

ενταξει μι ατελειωτη μυξα εχει η ειρηνη κ πηρε ομοιο για 12 μερες κ 20 μερες πολυ ορο κ τσιχλες κλπ κλπ γνωστά την πηγα σε μια πολυ καλή ομοιο παιδοωρλ πολυ γλυκια γυναικα... αυτο της κανει κ τις εκκριτικες ωτιτιδες κ μολις καθαρισει θα παμε να το δουμε πιο αναλυτικα με ιστορικό κλπ κ να δει κ κρεατακια κλπ γιατι τωρα οι αμυγδαλες της ηταν πολυ πρησμενες κ δεν εβλεπε τιποτα.

Κατα τα αλλα θελω να ξαναρχισουν κολυμβητηριο βαρεθηκαν κι αυτα τα ειχαμε σταματησει ολα απο τα χριστουγεννα και τζουντο κ τα παντα αφου συνεχει αρρωστα ηταν...

Ηρεμία γενικώς μετα απο πολυυυυυ καιρό....

Καλή εβδομάδα κοριτσακια!


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Μαιρούλα περιμένει ο κύριος εεε? Εγώ νομίζω ότι έχεις αγόρι!

Αφροδιτάκι τί κάνετε σήμερα? Καλύτερα? Τί έχει η Δανάη? πυρετούς? βήχα?

Εμείς καλά πάμε, πονάει λίγο πού και πού αλλά όχι τίποτα το τρομερό...

Αύριο θα πάμε και στο γιατρούλη να δούμε τί θα πει για κολικούς... Αθηνά εσένα σου είχε πει κάποια πράγματα για Άλεξ δεν είναι?


[gDkrp3.pngNJDAp3.png x2VTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Οχι Ελενη δεν ειχε κολικους εμενα, αλλα προσκολληση τρομερη πανω μου, ειχα ομως οπως αποδειχθηκε μειωση στο γαλα για αυτο. ειχε δωσει σε μενα ομοιο, τα οποια περνουσαν αποτ ο γαλα κ εμμεσα βοηθηθηκε κ ο αλεξ πολυ... ασε οι πρωτες 2 εβδ ηταν πολυ δυσκολες!

Προσφατα ομως τον ακουσα που κατι εδωσε σε μια μαμά... να το παρει το μωρακι κατευθειαν απο το στομα, δεν το θυμαμαι αλλα σιγουρα υπαρχει κατι απο γλυκανισο... ομοιο. Ιλισιουμ κατι τετοιο, ρωτησε τον θα σου πει...

:) Καλημερα!


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αλο αλο!!!

Πως ειστε? τι κανει το μικρο αντρακι της παρεας Λενιω?

Εμεις οπως τα ξερετε τιποτα συγκλονιστικο περα απο την συνεχομενη κουραση ....

αντε μπραβο βρε Αθηνα ! ερπιτελους ησυχασατε!!! Αν θες ΩΡΛ ειχαμε παει σε ενα πολυ καλο στο Παιδων..

Να δουμε ποτε θα καταφερουμε να βρεθουμε!!

Αφροδιτακι πως ειναι η Δαναη? Με τον Αγγελο εκανες τπτ για αναπτυξιολογο που λεγες?

Χλοη κ εγω το εχω ξαναγραψει, για αγορι εχω προαισθημα!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα! Καλή εβδομάδα!

Πολύ κουρασμένη νιώθω σήμερα. Δεν έχω κουράγιο ούτε να γράψω ούτε να κάνω δουλειές. Θέλω να κοιμηθώωωωωωωωω!!

Θέλω κι εγώ να δω φωτογραφίες Ελένη. Έτσι κι αλλιώς δε μπορώ να το από κοντά, κι ούτε θα μπορέσω για πολύ ακόμα μπουυυυυυ χουυυυυυυυ!!


as4Jp3.pngl7F9p3.pngRAiBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Καλό μήνα.

Μαιρουλα???

Ευχαριστω για τις ευχες κοριτσακια. Πηγαμε γιατρο χτες, δεν της βρηκε τιποτα οποτε ακομη περιμενουμε. Απο χτες το απογευμα δεν ξανακανε πυρετο, ειναι πολυ αδυναμη ομως μιας και ολες αυτες τις μερες εχει φαει ελαχιστα (για να ειμαι ειλικρινης, αυτο με ανησυχησε περισσοτερο, απο τη πεμπτη το μεσημερι μεχρι και χτες βραδυ ζητημα αν εχει φαει ενα πιατο φαϊ). Ελπίζω σημερα να συνεθλει τελειως γιατι επηξε το καημενο, απο κρεβατι σε καναπε ηταν. Ελένη, πυρετο ειχε, πολύ αδυναμία, καθολου διαθεση και απο χτες αρχισε να βηχει. Τουλαχιστον δειχνει οτι δε θα ξανακανει πυρετο.

Με τον Αγγελο δεν εκανα τιποτε ακομη, ανοργανωτη πλήρως, πρεπει να το κανονίσω!

Για πες βρε Ελεν με τον νεαρο? Πως ειναι? Τρωει καλα? Κοιμαται? Εσεις πως ειστε? Τα μεγαλα παιδακια τι λένε? Στειλε φωτο λέμε!!!


Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

Μαίρη, Μαίρη είσαι εδώ?

Περαστικά στη Δανάη, σαν γρίπη μου ακούγεται Άφρο...

Συγγνώμη για τις φωτό αλλά τις έχω στο κινητό και από το κινητό δεν μπορώ να τις κάνω ποστ εδώ. Πρέπει να τις κατεβάσω στον υπολογιστή και να σας τις στείλω.

Η Ιφιγένεια χθες ζήτησε να πιει γάλα! Δεν μπόρεσε βέβαια, αλλά της πίεσα λίγο και της άρεσε... Έτσι λέει βέβαια...


[gDkrp3.pngNJDAp3.png x2VTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...