Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

The Café Au Lait !!


Recommended Posts

Α κ επισης μου ειπε οχι θερμομετρα αυτιου δεν ειναι καθολου ακριβης η μετρηση που δινουν.

Σε αλλα νεα σημερα που ειχε ηλιο εκανα μπαλκονια κ πλυντηρια τι ξεφτιλα! Καποτε θα πηγαινα κανα θησειο για καφε χααχαχαχαχα παιξαμε κ στο παρκο ομως κανα 2ωρο με τον αλεξ τωρα παλι συννεφιασε....


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 25,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Elenikat

    2451

  • Λέγκω

    2032

  • galat

    1914

  • myrto

    1419

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλα ρε αθηνα, εγω θα ειχα κατααγχωθει... Παλι καλα που συνηλθε το παιδακι, και οι λεμφαδενες ειναι στανταρακι στις ιωσεις. Και του Αγγελου τουμπανο ειναι τωρα... Περαστικά και αγυριστα ρε συ. Παντως και λοιμωδης να ειναι, αφου δυσκολα ανιχνευεται, δεν κανεις τπτ, μονο που ειναι πολυ κολλητική. Ξεκουραση και καλοπεραση λοιπον για το παιδάκι και πολλες πολλες αγκαλίτσες και θα της περασουν ολα! φιλακια και απο μας στο Ρηνάκι!

Εμας κλασσικα μας ειπε να του δινω τρεις φορες τη μερα αταραξ μιας και δεν βρηκε να εχει τπτ... Δυο φορες του εδωσα ολες ολες, και του δινω και απο μονη μου κατι χεπαρ σουλφουρ και παει σχετικα καλυτερα, εκοψε δλδ εκεινο το συνεχομενο βηξιμο, τωρα βηχει πιο υγρα και οχι συνεχεια. Και εξακολουθει να εχει δεκατα ισα ισα για να μη παω ουτε σημερα για δουλεια... Τελος παντως να μη παραπονιεμαι, γιατι φετος τη βγαλαμε τζι-τζι μεχρι στιγμης!

Ελεν τι σου ειπε ο ντοκτορ? Θα ερθει ο κυριος συντομα ή θα περιμενει την επομενη εβδομαδα?


Link to comment
Share on other sites

Αφροδιτάκ δηλ ειναι αλλεργικός ο βηχας? Μα αφου συνοδευεται κ με δεκατα κ λεμφαδενες λογικα ιογενης δεν θα ειναι? η δινει το αταραξ για να "ανοξει" να ηρεμησει λιγο το συστημα (χαχαχα μπακαλικα τα λεω αλλα καταλαβατε)

Οσο για την ειρηνη ειχα καταχεθτει δεν το συζητω... τωρα που της περασε το βλεπω χαλαρα... τοσο πολυ μαλιστα που δεν ειχα κουραγιο(μανα να σου πετυχει) να παω στο ιατρικο κ εστειλα τον βαγγ... μεχρι να γυρισουν πηγα να λιποθυμησω μου ειχαν κοπει τα γονατα! δηλ ελεος καμια ψυχραιμια... τεσπα...

Για τη λοιμωδη ρε γμτ διαβασα οτι μεταδιδεται μεχρι κ 6 μηνες οποτε δεν γινεται να μην τη στειλω σχολειο, αν κ δεν νομιζω οτι ειναι αυτη...


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

6 μηνες??? Ναι ρε συ, να βαλεις το παιδι στην απομονωση.... Να κολλησω μηπως εγω να παρω μια αναρρωτική για 6 μηνες? Α, και θυμαμαι οταν ημουν μικρη, σε διαφορετικές φασεις, ειχαν περασει λοιμωδη τα δυο μου αδερφια, και δεν κολλησαμε οι υπολοιποι. Και οντως ηταν κομματια οσο ηταν άρρωστοι...

Οχι δεν ειναι αλλεργικός ο βηχας, αλλα επειδη εβηχε συνεχεια (συνέχεια όμως) του το εδωσε να χαλαρώσει. Το ιδιο ειχε συμβει και περισυ και με το που πηρε αταραξ εκοψε αμεσως. Φετος δεν εκανε το θαυμα του, αλλα οπως και να εχει αλλαξε ο βηχας, εγινε υγρος και με φλέματα, και αραιωσε πολύ. Εχει μονο τα μονιμα δεκατα, μαξιμουμ 38, οποτε και σημερα σπιτι. Αλλαξαμε ομως βαρδια με το αμορε κ ηρθα και γω για δουλεια!

Εντομεταξυ,εγω ηξερα οτι με το αταραξ το παιδι πέφτει ξερο, αλλα πιστεψτε με καμια σχέση!!! Χοροπηδουσε σα κατσικι, ασε δε οτι εχει χεθτει απο τη χαρα του που ειναι αρρωστος και δεν παει σχολείο!

Α, ηθελα να σας ρωτησω και κατι αλλο... Μου ειχε πει η δασκάλα του οτι καλα θα ηταν να τον δει λογοπεδικός μιας και δεν εχει φτιαξει ακόμη τα συριστικά του... Εχετε καθολου αποψη? Μεχρι ποια ηλικια τα περιμένουμε αυτα? Ο Αγγελος σε 2 μήνες θα γινει 5. Η Δαναη νομιζω τα ειχε φτιαξει σε αυτη την ηλικία.... Και για να ειμαι ειλικρινης, επειδη εχει και καποια θεματακια (κατουριεται τη νυχτα, τρωει τα νυχια του πολύ εντονα) με εχει πιασει μια ανησυχια για τον ψυχισμό του και θα ηθελα να τον δει καποιος ειδικός, αλλα εμπιστος, μην το μπλέξω το παιδι σε ασκοπες ταλαιπωρίες... Ποιος θα μπορουσε να κανει μια εγκυρη και εμπιστη αξιολόγηση και να μη μου κλεισει ραντεβου μετα απο κανα χρονο? Εχετε ακουσει τπτ?


Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Από εδώ τίποτα... κανείς δεν έχει καμία διάθεση να πάει πουθενά! Τράχηλος πίσω, κύριος με μούρη μπροστά, δεν πρόκειται Θέλει να παχύνει κι άλλο, δεν του αρέσουν τα 3,400.... Και βέβαια μου ήπν κλασικά περπάτημα 1 ώρα και ξαναπάω στις 16 του μήνα.

Αθηνά ευτυχώς τέλος καλό όλα καλά! Άντε να ξεκουραστεί τώρα το Ρηνάκι!

Και το Αγγελάκι! Τί είναι τα συριστικά ρε Αφροδίτη? Εγώ δεν ξέρω δυστυχώς κανέναν λογοπεδικό (είναι ιδιότητα αυτή?)


[gDkrp3.pngNJDAp3.png x2VTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειναι το σ, τσ κτλ. Οντως ειναι ιθπανόφωνο το μωράκι μου... Και εχει και κατι αλλα χαζα, οπως το "θα" συνήθως το λέει "τα". Και τον βλέπω, βαζει λάθος τη γλωσσιτσα του, ειδικά στο σ, και αμα του το δειχνω το βαζει σωστα και ακουγεται καλύτερα, αλλα δεν το χρησιμοποιει στο λόγο του, μονο οτι του το ζητάω. Και αν ηταν μονο αυτο, μπορει να περιμενα λιγο, αλλα και το κατουρημα και ειδικά το φαγωμα των νυχιων, δακτυλων τόσο εντονα, με ανησυχει ολίγον....... Υπάρχουν ενα σωρο κέντρα με λογοθεραπεια, εργοθεραπεια, ψυχοθεραπεια, μαθησιακων διαταραχων κτλ αλλα δεν εχω εμπιστοσυνη καθολου, εχει γινει εκμετάλευση σε αυτο το θεμα και σε μερικά θεματα ειναι και λιγο υπερβολικοι (στο τι θεωρουν φυσιολογικό και τι όχι δλδ) και δε θελω να μπλέξω. Γιαυτο θα ηθελα εναν σοβαρό και εμπιστο ανθρωπο για αξιολόγηση. Αναπτυξιολόγοι ειναι αυτοι ή λεω βλακείες?

Ωραια Έλεν, να γεννησεις αφου γυρίσω, μετα τις 19 δλδ γιατι εχω ταξιδάκι στα εξωτερικά!


Link to comment
Share on other sites

Αφροδιτακι τα νυχια κ το κατουρημα συνηθως ειναι φασεις που ολα περνανε, εμενα με τα νυχια σε 2 περιοδους το εκανε, γυρω στα 5, και επισης κ ετριχε προσφατα κ τα δοντια το εκοψε. Γνωμη μου βασικα, θα ηταν να εβλεπες εναν καλο ομοιοπαθητικό, οχι παιδιατρο που τα βλεπου σοτ πιο ειδικο, γιατι εμας μας βοηθησε ΠΑΡΑ πολυ, βασικα περνει την ενταση κ ξεμπλοκαρει το συστημα χαχαχα κα του δινει μια καλη αρχη να δουλεψετε οτιδηποτε χρειαζεται μετα δουλεμα στον ψυχισμο κλπ. ενα κεντρο που ξερω απο την κουμπαρα μου που ειναι ψυχ ειναι αυτο αλλα δεν ξερω να σου πω παραπανω, αν ειναι καλο, αν εκμεταλλευεται κλπ δεν το νομιζω ομως μιας κ εχει καλο επιστημονικο τιμ. εχει πο ολες τις ειδικοτητες κ ισως σε κατευθυνουν αυτοι, Εξαλλου νομιζω οτι εχεις πλεον πολυ καλες γνωσεις κ ενστικτο να δεις αν τραβαει ασκοπως το θεμα κλπ...

http://www.doxiadis-unit.gr/


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πού πας κυρία μου? Τώρα είναι η Βουδαπέστη? Θα έρθει και ο Σάκης?

Λοιπόν αυτή η όμοιο που μου είπαν είναι και για τέτοια ψυχοσωματικά... Γιατί το παιδάκι της κοπέλας έχει τα θέματά του και βοηθάει πολύ αυτή η κυρία. Αν είναι να σου τη δώσω, μιλάει και αναλύει πολύ απ'ότι μου είπε.


[gDkrp3.pngNJDAp3.png x2VTp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια... εχω να μπω μερες και τα ειδα μαζεμενα... περαστικα στην ρηνουλα μας... και εμεις αρρωστοι ειμαστε με πυρετο κοντα μια βδομαδα και βηχα... συγχωρεστε με αλλα δεν εχω χρονο για τπτ αλλο ... μονο να πω στην αφροδιτη οτι το παιδι πρεπει μεχρι το τελος του νηπιαγωγειου να τα πει ολα τα γραμματα οπωσδηποτε... καλο ειναι να κανει λογοθεραπεια οπου μεσα απο καταλληλες ασκησεις θα βοηθηθει και θα τα καταφερει πολυ πιο γρηγορα.. επισης σε συνδιασμο και με τα αλλα δυο που λες ισως να χρειαστει και παρεμβαση παιδοψυχολογου... (αυτα μου τα ειπε πολυ καλη φιλη που ειναι σχετικη με το θεμα αλλα δυστηχως δεν ειναι στην Αθηνα...) αυτα...ελπιζω να επανελθω συντομοτερα την επομενη φορα... φιλια και χαιρετισματα σε ολες σας!


tqj2p3.png vvtJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ανεκτα ποναω απλα εχει πρηστει... ειναι πιο πανω απο τα δαχτυλα στο κουντεπιε,,, ο βαγγ απο χθες ειναι στο κρεβατι οταν αρρωσταινει ο ανθρωπος αυτος εξαφανιζεται χαχαχα αυτοπροστασια! ενω εμεις κανονικα οτι πρεπει να γινει...

τεσπα αστον να αναρρωσει τον χρειαζομαστε!


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...