Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

The Café Au Lait !!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 25,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Elenikat

    2451

  • Λέγκω

    2032

  • galat

    1914

  • myrto

    1419

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!

Τί έγινε χαθήκατε.....

Μαίρη πες μας ντιτέιλς! Πώς είναι ο μικρός, οι μεγάλοι τί λένε??

ΕΜείς εδώ ξαναγυρίσαμε στα δίωρα ξυπνήματα και έχει και ανησυχίες... Τί να κάνεις όμως, θα περάσει...

Ααα σπουδαίο νέο, η Ιφιγένεια πήγε ρυθμική και της αρέσει!!!!!

Όσο είμαι έδώ καλά τα βολεύουμε να δω όταν θα πάω δουλειά τί θα γίνει με τα πήγαινε και έλα... Σοφία αλήθεια εσείς πώς την παλεύετε? Βέβαια τώρα έχουν μεγαλώσει και μπορείς να αφήσεις τους μεγάλους σπίτι, δεν είναι? Τα μικρά τα παίρνεις όλα μαζί εεε?


[gDkrp3.pngNJDAp3.png x2VTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Τί έγινε χαθήκατε.....

Μαίρη πες μας ντιτέιλς! Πώς είναι ο μικρός, οι μεγάλοι τί λένε??

ΕΜείς εδώ ξαναγυρίσαμε στα δίωρα ξυπνήματα και έχει και ανησυχίες... Τί να κάνεις όμως, θα περάσει...

Ααα σπουδαίο νέο, η Ιφιγένεια πήγε ρυθμική και της αρέσει!!!!!

Όσο είμαι έδώ καλά τα βολεύουμε να δω όταν θα πάω δουλειά τί θα γίνει με τα πήγαινε και έλα... Σοφία αλήθεια εσείς πώς την παλεύετε? Βέβαια τώρα έχουν μεγαλώσει και μπορείς να αφήσεις τους μεγάλους σπίτι, δεν είναι? Τα μικρά τα παίρνεις όλα μαζί εεε?

Kαλημέρα, καλημέρα!!!

Αφωνία σήμερα, χθες ξαφνικά έκλεισε η φωνή μου και μπορώ να μιλάω μόνο ψιθυριστά χαχα!

Ελένη, ναι, το εκάστοτε μικρό το παίρνω παντού μαζί! Χρόνια τώρα είμαι πάντα με παρέα τον ή την γραμματέα μου στο κολυμβητήριο ή το ταεκβοντό χαχα! Όσο είναι πολύ μωρά είναι πιο εύκολο, γιατί θηλάζουν και κοιμούνται, τα σλινγκ σώζουν την κατάσταση σε δραστηριότητες που θέλει να βοηθάς τα παιδιά να αλλάξουν ρούχα ή να κάνουν ντουζ, όπως στο κολυμβητήριο, εγώ έβαζα το μωρό στην πλάτη και τα έκανα όλα χαχα

Τώρα, τα αγόρια πάνε στις περισσότερες δραστηριότητες μόνα τους, ή συνδυάζουν τις δραστηριότητές τους ώστε να γυρνάνε όλοι μαζί όταν είναι νύχτα (εμάς όλες οι δραστηριότητες είναι και μακριά).

Πράγμα που μου θυμίζει ότι στην παρούσα φάση, είμαι ριγμένη, γιατί ο σύζυξ είχε αναλάβει τα αγόρια κι εγώ τα κορίτσια και τώρα αυτός έχει μείνει χωρίς αντικείμενο, ενώ εγώ τρέχω σε εξωσχολικά κάθε απόγευμα... χμμμ, καιρός για αναπροσαρμογή χεχε!


HXuSp2.pngkmKkp2.pngU579p3.png
Link to comment
Share on other sites

Ουουου, γεία σας!

Μια φωνή από το παρελθόν!!!!

Χαμός έχει γίνει εδώ μέσα, να κάνω την έκπληκτη και καλά;

Ααααα Ελένη, Χλόη να σας ζήσουν τα αγοράκια σας!!! Χλόη, για πες, τα μεγάλα τι είπαν, η Νεφέλη πως το πήρε που είναι αγόρι; Πως θα το βγάλετε; (και καλά δεν την κάναμε τη συζήτηση στο φέισμπουκ! )

Σοφουκάκι, με σένα όντως δεν τα είπαμε οπότε σου στέλνω μια καθυστερημένη μεγάλη αγκαλιά!

Τζένη, Αναστασία, ΑΘηνούλι όλα καλά;

Κουμπαρούλα χρωστάς περιγραφές από ταξίδι του μέλιτος!!!

Η άλλη μου κουμπάρα έχει εξαφανιστεί πλήρως έ; Που να προλάβει με τόσα επιχειρηματικά σχέδια!!!

Εμείς απεργούμε σήμερα οπότε έκατσα για λίγο ΜΟΝΗ μου στο σπιτάκι μου!

Τι γρήγορα που περνάει ο καιρός. Δυο πόδια της έμειναν της κυρά Σαρακοστής, και ως συνήθως προβλέπω τα σχέδια μου για Πασχαλινά πρότζεκτ να κουρεύονται!

Είναι κανείς εδώ;;;;


 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

(((Μυρτούλι)))

Ελένη το ότι γυρνάς αργά είναι θέμα... οι περισσότερες δραστηριότητες γι' αυτές τις ηλικίες είναι νωρίς, μέχρι τις 6 το πολύ. Πότε γυρνάς στη δουλειά; Υπάρχει κανείς που θα μπορούσε να την πηγαίνει;


HXuSp2.pngkmKkp2.pngU579p3.png
Link to comment
Share on other sites

Εεε καλά έχω ακόμα για να γυρίσω στη δουλειά... Κατά τον Οκτώβριο νομίζω, να φάει φαγητό και μετά.

Αλλά προβλέπω για το μέλλον. Υπάρχει κάποιος να την πηγαίνει αλλά εκείνη την ώρα έχει και κάτι άλλο ο Άλεκ και το μωρό μαζί... Τεσπά θα την βρούμε την άκρη. Το πολύ πολύ να της κάνουμε πλύση εγκεφάλου και να κάνει τις ίδιες δραστηριότητες με τον Αλέκο! Λέμε τώρα...


[gDkrp3.pngNJDAp3.png x2VTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδί μου, μεχρι τον Οκτωβρη θα ειναι άλλη σχολική χρονιά, δλδ διαφορετικές ωρες απο ότι τώρα.... Τι ψάχνεις?

Καλε Μυρτω που εισαι???? Οσο για το ταξιδι, ποτε ειχα παει ειπαμε???? Πέρισυ, πρόπερσυ???

Ουφ εχω κουραστει ρε γμτ, αντε να ξεκινησουν οι διακοπούλες.... Να κανει και καλό καιρό περικάλω!!!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι μπορεί, να αλλάξουν αλλά δεν το νομίζω..

Πριν 3,5 βδομάδες ήταν το ταξίδι σου, όταν γέννησα!!! Περάσατε πολύ ωραία, ξεποδαριαστήκατε και όλα ωραία! αν και φύσαγε!


[gDkrp3.pngNJDAp3.png x2VTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κούκλες!

Ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές!

Μυρτούλι να μπαίνεις να γράφεις, το καφέ δεν είναι το ίδιο χωρίς εσένα. Και η Λέγκω βρε παιδιά που χάθηκε; Ελάτε να μαζευτούμε πάλι. Εγώ που δε μπορώ να σας δω από κοντά, να σας βλέπω τουλάχιστον κάπου μαζεμένες έστω διαδυκτιακά.

Τα παιδιά το έχουν πάρει φυσιολογικά. Έχουμε τις δυσκολίες μας αλλά το παλεύουμε. Η Νεφέλη το έχει δει μαμά και τον έχει συνέχεια από κοντά. Ο μικρός είναι σκέτη γλύκα και τον έχω ερωτευτεί τρελά. Γενικά ήσυχος είναι αρκεί να θηλάζει όλη μέρα.

Ήρθε η Νεφέλη απ'το σχολείο πάω να της βάλω να φάει.


as4Jp3.pngl7F9p3.pngRAiBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν μιλάει καμία να ρωτήσω εγώ... Είναι λογική μια αναστάτωση που επικρατεί στο σπίτι μας εεε; Λίγες εώς πολλές χαζομάρες από τα παιδιά, λίγα εώς πολλά νεύρα από εμάς... Είναι και οι διακοπές που είμαστε όλοι στο σπίτι μια σχετική δυσκινησία λόγω του μωρού...

Εεε; Τρίτεκνες και άνω τί λέτε;;

Αύριο φεύγουμε ελπίζω να ξεσκάσουμε λίγο όλοι!!!

Καλό Πάσχα κοριτσάκια! Να περάσετε τέλεια


[gDkrp3.pngNJDAp3.png x2VTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν μιλάει καμία να ρωτήσω εγώ... Είναι λογική μια αναστάτωση που επικρατεί στο σπίτι μας εεε; Λίγες εώς πολλές χαζομάρες από τα παιδιά, λίγα εώς πολλά νεύρα από εμάς... Είναι και οι διακοπές που είμαστε όλοι στο σπίτι μια σχετική δυσκινησία λόγω του μωρού...

Εεε; Τρίτεκνες και άνω τί λέτε;;

Αύριο φεύγουμε ελπίζω να ξεσκάσουμε λίγο όλοι!!!

Καλό Πάσχα κοριτσάκια! Να περάσετε τέλεια

Ε, ναι βρε Ελένη! Τι σε προβληματίζει;;;; Μόλις ανοίξουν σχολεία κλπ θα μπείτε σε σειρά!

Καλή Ανάσταση κορίτσια!


HXuSp2.pngkmKkp2.pngU579p3.png
Link to comment
Share on other sites

Ελενίτσα, όταν λες λιιιγες χαζομάρες και λίιγα νεύρα, τι εννοείς ακριβώς; αυτό δε μου φαίνεται καθόλου φυσιολογικό! :P:mrgreen: Πολλέεες χαζομάρες! Πολλάαα νεύρα χαχαχ!!

Καλή Ανάσταση κορίτσια! Να περάσετε υπέροχα με τις οικογένειές σας. Πολλά πολλά φιλιά σε όλες!


as4Jp3.pngl7F9p3.pngRAiBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...