Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

The Café Au Lait !!


Recommended Posts

Tζενη αυτο λεγαμε με την Αφρπδιτη πολλς φορες οι ιωσεις πρηζουν τους λεμφ κι εμεν η ειρηνη εχε πολυ πρησμενους 4 !! 2 πισω απο τα αυτια, 2 κατω απο το σαγονι στον λαιμό, αλλα αντιβιωση δεν εδωσε κ το συζητουσε κ σημερα με μαμαδες που επισης εχουν το ιδιο κ αργει λεει να περασει μπορει κ 1-2 μηνες. Δεν ειναι ομως κατι σοβαρο.

Για τον μικρούλη σου καλό είναι να το δεις το θέμα, απλά γνωμη μου ειναι οχι ολες οι αλλαγες μαζεμενες αν αποφασισεις να πατε παιδικο σταθμο κλπ.

Πρωτα παρεμια γνωμη απο εργοθερπευτρια πως τα λενε αναπτυξιολογο κλπ κ μετα βλεπεις. Παντως ειναι παιδια (3 στο κοντινο μου περιβαλλον) που απλα αργουν να μιλησουν κ ξεκινουν λιγο πριν τα 3... ομως να μην αφηνεις χρονο να τον πας οπωσδηποτε. Γιατι ειτε υπαρχει θεμα ειτε οχι θα βοηθησει πιστευω πολυ η λογο/εργο θεραπεια

και ο παιδικός βοηθάει, αλλά αυτο ειναι οικογενειακη αποφαση /υποθεση ειανι κ το οικονομικο κ ποιος θα το κραταει οταν αρρωσταινει κλπ κλπ

Περαστικα στον Μητσους!!!


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 25,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Elenikat

    2451

  • Λέγκω

    2032

  • galat

    1914

  • myrto

    1419

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εμενα το ποδι ειναι ακομη πρησμενο συνεχιζει να μπλαβιαζει βγαινει προς τα πανω ολη η κακωση εχει μελλον, αλλα τουλαχιστον λειτουργω κανονικα δεν ποναει τοσο κ καταφερα να φορεσω παπουτσι η οδηγηση δεν με ενοχλει...

Σημερα ρε κοριτσια τσαντιστηκα λιγο, παμε πρωτη μερα σχολειο κ τι να δω(αργησαμε με πηρε ο υπνος!!!) τα παιδακια μπαιναν σε πουλμαν! πηγαιναν θεατρο

Πριν προλαβω να πω καν καλημερα με αρχισε η δασκαλα, γιατι μου το κανετε αυτο, με φερνετε τωρα δε πολυ δυσκολη θεση, δεν εχετε υπογραψει τη δηλωση κλπ... την παιρνω υπ ευθυνη μου μαζι την ειρηνη και αυτο δεν μου αρεσει καθολου! κατι τετοια. Και ειχα κ 50ευρω δεν ειχα πιο ψιλα κ λεει αα οχι δεν μπορω να παρω τα χρηματα, αφηστε κατι τετοια τελικα μου ανοιξε η επιστατης την ταξη κ υπγραψε μια δηλωση εκει θα τη δει οταν γυρισει... κ εγω σαστισα κ της ειπα μα δεν το ηξερα, αφου ελειπ η ειρηνη δικιο εχετε για τη δηλωση προσπαθουσα να βρω λυση... αντι να της πω συγγνωμη δεν με ενημερωσατε, γιατι σας φερνω σε δυσκολη θεση? ακους εκει... τεσπα... συνηθως περναν τηλ οταν ελειπε πανω απο 2-3 μερες αυτη τη φορα λειπει 2 εβδ κ ουτε ενα τηλεφωνο!


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια!

Ελέν, παρουσιάσου!

Αθηνά, τι χαζομάρα, έπρεπε να σε πάρει τηλ. να σου πει για την εκδρομή!

καλησπερα μανουλες!!!!!

Μα τι παθατε ολες.....περαστικουλια σας!!!!

Εμεις τα παμε πολυ πολυ καλυτερα με το θηλασμο!!!Εχουμε βεβαια κολικους.....αλλα τουλαχιστον ανακουφιζεται στο στηθος!!!

Δοκιμασαμε και τη ξαπλωτη σταση θηλασμου!!!Ποσο ανετα ειναι....ξεκουραζεται το κορμι!!Απλα εχω ενα αγχος παραπανω μη με παρει ο υπνος!!!

Σας ευχαριστωωωωω!!!!!!!

Καλέ, το ζητούμενο με την ξαπλωτή στάση είναι να σε πάρει ο ύπνος! Στην ηλικία που είσαστε τώρα το μωρό δεν γυρνάει ακόμα και δεν έχει κίνδυνο να πάθει τίποτα. Αργότερα, που θα γυρνάει, μπουσουλάει κλπ, θα πάρεις τα μέτρα σου (πτυσσόμενο προστατευτικό κάγκελο στο κρεβάτι, μαξιλάρια γύρω απ' το κρεβάτι κλπ, πολλοί κατεβάζουν και το στρώμα στο πάτωμα σ' αυτή την περίοδο για ασφάλεια) Ευχαριστήσου ύπνο παιδί μου!


HXuSp2.pngkmKkp2.pngU579p3.png
Link to comment
Share on other sites

Μανουλες καλημερα!!!!

Καλημερα!!

Μπραβο Ρικόλα!!!ολα καλα!!εμενα το αγχος μου στην ξαπλωτη ειναι μην την πλακωσει ο Χαρης!!!:D:D:Dκαλη συνεχεια!

Μπα τον εχω τον κακομοιρη στην ακρη του κρεβατιου...και να γυρισει δεν τον πλακωνει!!!:tongue:Ευχαριστω!!!

καλημερα κοριτσακια τι κανετε?

Εμεις πηγαμε χτες παιδιατρο για τον Μητσο κ την τσιμπισαμε την αντιβιωση.Εχει πρηστει ο λεμφαδενας του,μαλλον περασε καποια ιωση αλλα δεν ειχε καποιο αλλο συμπτωμα κ τον χτυπησε εκει.Αφου φαινοταν κοριτσια κ εγω το εβλεπα ποσο πρησμενο ηταν κ ελεγε οτι ποναγε.

Οι λεμφαδενες μου απο μικρη μου πρηζονται και μαλιστα πολλες φορες πονανε λιγακι σε ενα απλο κρυωμα,σε ιωση...γενικα οταν αρρωσταινω...ακομα και στη περιοδο!Ποτε δεν μας ανησυχησαν παντως!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια!

Ελέν, παρουσιάσου!

Αθηνά, τι χαζομάρα, έπρεπε να σε πάρει τηλ. να σου πει για την εκδρομή!

Καλέ, το ζητούμενο με την ξαπλωτή στάση είναι να σε πάρει ο ύπνος! Στην ηλικία που είσαστε τώρα το μωρό δεν γυρνάει ακόμα και δεν έχει κίνδυνο να πάθει τίποτα. Αργότερα, που θα γυρνάει, μπουσουλάει κλπ, θα πάρεις τα μέτρα σου (πτυσσόμενο προστατευτικό κάγκελο στο κρεβάτι, μαξιλάρια γύρω απ' το κρεβάτι κλπ, πολλοί κατεβάζουν και το στρώμα στο πάτωμα σ' αυτή την περίοδο για ασφάλεια) Ευχαριστήσου ύπνο παιδί μου!

Μμμμμ οντως...και σου ερχεται και εκεινος ο γλυκουλης ο υπνος...που δεν του λες ευκολα οχι!!!Ενταξει λοιπον...θα ξεαγχωθω....Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πωωω ασε Αθηνα δεν γβαζεις ακρη! εμας την προηγουμενη βδομαδα η δασκαλ αηταν αρρωστη κ καθε μερα δεν ξεραμε αν θα παμε σχολειο η οχι αν δεν πηγαινε 8 η ωρα.Θα προτιμουσα να μας πουν πχ μεχρι την Πεμπτη δεν θα εχουν μαθημα γαιτι αρρωστησε η κυρια που εναι λογικο αλλα αυτη η καθημερινη αναμονη δεν παλευεται! Λες κ εσυ τωρα επρεπε να μυρισεις τα νυχια σου πως θα πηγαιναν εκδρομη!!! κ το παιδι που θα εβλεπε τα αλλα στο πουλμαν να πανε θεατρο κ αυτο οχι δεν το σκεφτηκε?

κοριτσια ναι δεν θα τα κανουμ εολα μαζι.θα αρχισω προσπαθειες να κοψω αλεσμενα κ παιδικο θα παει απο σεπτεμβριο.τωρα για τα ραντεβου ειναι δυσκολο δεν μπορω να βρω κ υποψιαζομαι θα βρω μετα απο που καιρο

Link to comment
Share on other sites

Ωωωχχχ έγραψα αλλά χάθηκε το παλιοπόστ...

Εδώ είμαι, είπαμε δεν πάω πουθενά!

Αθηνά μην την παρεξηγείς όταν είναι να βγουν έξω,έχουν άγχος πολύ...

Εμάς δεν τα πάνε πουθενά και ησυχάζουν.... ότι είναι το φέρνουν σχολείο...

Τζεν σιγά σιγά ξεκίνα, η Αφροδίτη μου έλεγε ότι έχει τμήμα στο Παίδων αλλά πότε θα έχει ραντεβού δεν ξέρω...

Για τα αλεσμένα θυμάμαι μου είχε πει η παιδίατρος μέχρι ενός έτους αναπτύσουν τη μάσηση και μετά στα 2,5. Δεν του ξεκινάς να τα κάνεις νιανιά με το πηρουνί για να δεις...

Τρώω αρακά με κιμά κοτόπουλο! Η γουρούνα....


[gDkrp3.pngNJDAp3.png x2VTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εμας πολλες παραστασεις/δρωμενα τα φερνουν σχολειο, εχεις δίκιο Ελενη αγχωθηκε γιατι πηγαμε κ τελ στιγμή... σε αυτο εχω λάθος μας πηρε ο υπνος κ προλαβαμε στο τσακ.


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

ναι κοριτσια ετσι λεω να αρχισω πατημα κ σουπεσ που ειναι πιο ευκολα!! κ βλεπουμε ...

για μια πολυ καλη στο αττικο μου ειπε η παιδιατρος αλλα δεν βρισκω ραντεβου ρε γμτ ....

κ εμας στο νηπιο μεχρι τωρα οτι εχουν κανει τα εχουν κανει στο σχολειο , πριν κανα μηνα ειπαν να τα πανε θεατρο κ δεν μαζευτηκαν υπογραφες.Τωρα μαζευουν παλι υπογραφες για το αν θα φορεσουν φορεσια στην 25η Μαρτιου.Τα χριστουγεννα δεν θελαν οι περισσοτεροι γονεις γι αοικονομικους λογους.εγω εχω την στολη του τασου τα κραταει κατι τετοια το πεθεριδιο ...μονο τσαρουχια δεν εχουμε χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοπελούδες!

Αθηνούλα, το μελάνιασμα ειναι φυσιολογικό, μπορει να σου κρατησει και πολύ καιρο μαλιστα. Το ζητημα ειναι να ξεπρήστηκε και να μην πονάς.

Κια οσο για τις δασκαλες, μη σκας μωρε. λιγο αυτη που δεν σε ενημέρωσε, λιγο εσυ που αργησες, συμβαινουν αυτα και παντα θα συμβαινουν. Ασε που αμα εχει στο μυαλό της οτι δεν εχει χαρτί η Ειρήνη θα την προσέχει και περισσότερο, χαχα!

Τζενακι, δες μωρε κανεναν αναπτυξιολογο (ετσι νομιζω λεγονται) και αν βολευεσαι δες αν εχει και απογευματινο ραντεβου (με πληρωμη βεβαια, αλλα μια φορα θα πας). Απλα να σου πει να σου φυγει το αγχος. Τα αυτια του και αν ακουει καλα τα εχετε ελεξγει ετσι? Απο οτι φαινεται δεν βιαζεται καθόλου να μεγαλώσει ο νεαρούλης!!!

Α, και η δασκάλα του Αγγελου ειναι αυτη που μου ειπε για λογοθεραπείες, μετα ρωτησα τον παιδιατρο και αυτος μου ειπε οτι πρεπει μεχρι το τελος και του νηπιαγωγειου να καθαρίσει, ο Αγγελος ειναι ακομη προνηπειο, αλλα εχει και τα υπολοιπα που με αγχωσαν (ειδικα τα νυχια). Κατι θα κανω, αλλα τωρα τρεχω και ολο το αφηνω πίσω...

Απο χτες αρχισε να με ποναει ο λαιμος και εχω ενα χαζοβηχα, αμα αρρωστησω τωρα θα φρικάρω!!!

Σας φιλω γλυκά!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...