Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

The Café Au Lait !!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 25,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Elenikat

    2451

  • Λέγκω

    2032

  • galat

    1914

  • myrto

    1419

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εδώ! Καλημέρα!

Όλα καλα! Εσείς?

Κρύο εεε? Λέτε να χιονίσει? Θυμάμαι τη Σοφούκα που σε κάποιο παιδί είχε πάει με το ασθενοφόρο στα χιόνια για να γεννήσει....

Πώς είναι τα αρρωστούλικα?


[gDkrp3.pngNJDAp3.png x2VTp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια μου! τι κανετε? ολες καλα? εμεις επιτελους ανναρωσαμε πληρως.. τωρα καθε κατεργαρης στον παγκο του... ελενη 8 days to go... αντε με το καλο!..

κρυουλακι μας εκανε σημερα ε?


tqj2p3.png vvtJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Εδώ! Καλημέρα!

Όλα καλα! Εσείς?

Κρύο εεε? Λέτε να χιονίσει? Θυμάμαι τη Σοφούκα που σε κάποιο παιδί είχε πάει με το ασθενοφόρο στα χιόνια για να γεννήσει....

Πώς είναι τα αρρωστούλικα?

Ελένη, στην Ευτυχία ήταν! Και είχε αποκλειστεί κι ο μπαμπάς μας στα χιόνια στην επιστροφή από Κόρινθο και ήμουν μόνη μου στο σπίτι και δεν ήξερα τι να κάνω τα υπόλοιπα παιδιά νυχτιάτικα!

Εμείς πέσαμε ηρωικά με γαστρεντερίτιδα, προς το παρόν 3 στους 7 (κι εγώ μέσα) και οι υπόλοιποι μάλλον ετοιμάζονται να ακολουθήσουν!


HXuSp2.pngkmKkp2.pngU579p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και απο δω!

Μαρτης γδάρτης με τα όλα του ετσι? Αντε για να μην παραπονιόμαστε οτι χάλασαν οι εποχές!!!

Ενταξει δε νομιζω να χιονισει παντως... Οποτε Ελεν κυρια θα πας στο μαιευτηριο και μπορει να εχει και λιακαδα! Πλακα πλακα, η μανα μου γεννησε τον μικρο μου αδερφο στις 5 Μαρτίου και τοτε ειχε χιονισει ακόμη και στο χωριο μου (δυο φορες εχει χιονισει στο χωριο μου απο τοτε που γεννηθηκα)

Αναστασακι, ευχαριστω για το ποστ, καπως ετσι τα σκεφτομαι και γω, γιαυτο θελω καποιον έμπιστο να τον αξιολογησει... Δεν εχω ομως ιδεα σε τι ειδικότητα να απευθυνθω για να μου πει.

Πως παει το ποδι αθηνα? Ξεφουσκωσε?

Θεριζει η γαστρεντεριτιδα, ε? Απο 3-4 σημεια εχω ακουσει κρουσματα που μαλιστα κρατανε μερες... Ετσι και σε σας ή φευγει γρηγορα? Περαστικά βρε Σοφάκι!


Link to comment
Share on other sites

Οντως κρυο σημερα!!! Το ποδι λιιιιγο ξεφουσκωσε οχι αρκετα παντως ωστε ν βαλω παπουτσι! χαχαχα παλλι με τη παντοφλα θα βγω! χααχαχχα

Περαστικα Σοφουκινι!

Εμας παντως δεν μας επισκεπτεται η γαστρεντεριτιδα τουλαχιστον μεχρι ωρας χαχαχαχα μη μας βρει και αυτο δεν θα το αντεξω, προς το παρον σημερα εχουμε δερματολογο γιατι εχει περασει μια εβδομαδα με τη μολυνση στην παρανυχιδα των παιδιωςν κ δεν μπολυ βλεπω βλειτωση ιδιως της ειρηνης...


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

ωχωχωχ!! περαστικα βρε παιδια σε ολους!!!!

κρυο κρυο κρυο βρρρρρ!!!

Αθηνα με την παρανυχιδα που λες εχει πρηστει το σημειο στο νυχι? εχει μαζεψει υγρο? πωω ποναει απιστευτα! κ τα δυο παιδια εχουν θεμα?

Οντως φετος οποιον κ να ακουσεις ολοι λενε για γαστρεντεριτιδα ..μακαρι να μην μας βρει.Ειχαμε κ το παρτυ του Μητσου το Σαββατο ελπιζω να μην αρπαξαμε τιποτα.

Εγω εχω τον Μητσο που απο χτες το μεσημερι που γυρισε απο το γηπεδο παραπονιεται πως ποναει πισω απο το αυτι κ το λαιμο.θα παω παιδιατρο μετα κ βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ναι τζενακι συμπτωαμτικα κ τα δυο! ειχα παρανυχιδα κ την τραβηξαν... πρηστηκε ολο το δαχτυλο στον Αλεξ κ κοκκινησε κ μαζεψε υγρο διπλα... του αλεξ του εδωσε κ ομοιοπαθητικο ταυτοχρονα και περασε γρηγοροτερα την ειρηνη την ειχα στειλει στη γιαγια κ δεν της εδινα... απλα τωρα μαζεψε κ αλλη φουσκαλιτσα πιο κατω κ με ανησυχει θα παω να το δει καλου καλου... ελπιζω μονο να μην χρειαστει αντιβιωση απο το στομα παρα μονο τοπικη εστω, γιατι δεν εχει παρει ποτε κ κριμα τωρα να παρει για τετοιο λογο...


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλησπέρα φανταστικές φιλενάδες!

Αθηνούλι μου, περαστικά στο ποδαράκι, και στο Βαγγέλη φυσικά. Μα πως σου έπεσε η βιβλιοθήκη στο ποδι βρε παιδί μου;

Ελενίτσα κοντεεεεεύεις!! Κι εγώ έχω πονάκια και αρκετές συσπάσεις. Και προχτές ψιλοτρόμαξα και λίγο γιατί ένιωσα πολύ πίεση προς τα κάτω. Πολύ όμως, λες και θα έβγαινε το μωρό! Κάθισα σαν κότη και περίμενα να περάσει. Χτες μόλις έκλεισα τις 36 εβδομάδες, οπότε πρέπει να κρατηθώ λίγο.

Νιαγάρα μένουμε ναι, κοντά στους καταράκτες. Είναι τουριστική περιοχή, οπότε όσο καλυτερεύει ο καιρός ανοίγουν και δουλειές, και πιστεύω κάτι θα βρεθεί και για μας.

Τζενάκι, ελπίζω να μην έχει κάτι ο Μητσάκος.

Αφροδίτη, μπορείς να του κάνεις μερικές λογοθεραπείες, δε χάνεις τίποτα. Πάντως η Νεφέλη όταν πήγε νήπιο, ήταν και μικρούλα 4 χρονών και 9 μηνών, με είχαν ανησυχήσει οι δασκάλες που δε μιλούσε καθαρά. Αλλά μέχρι που τελείωσε το νήπειο μιλούσε τέλεια. Μέσα σε λίγους μήνες. Μάλιστα έκανε και 2-3 μαθήματα λογοθεραπεία, και σταμάτησε γιατί δεν της άρεσε, και δεν ήθελα να τη ζορίσω, και είχε τσαντιστεί τοτε η λογοθεραπεύτρια, δεν ξέρω αν θυμάστε. Τώρα για το κατούρημα δε με ανησυχεί και τόσο, πάρα πολλά παιδάκια το κάνουν. Θα το κόψει. Προσπάθησε να πηγαίνει τουαλέτα πριν κοιμηθεί.

Εντωμεταξύ, σας διαβάζω τόση ώρα που λέτε για κρύο... Εδώωωω να δείτε!! χαχαχαχ! Μας έχει πνίξει το χιόνι. Παγώνεις σε χρόνο dt!

Α πιάσαμε και σπίτι (δε θυμάμαι αν το είπα στο προηγούμενο ποστ) Το καθαρίσαμε και πάμε σιγά σιγά τα πράγματα. Επιτέλους βρε κορίτσια, έφυγε ένα βάρος από πάνω μου. Σε λίγο πάμε από κει να βάλω ρούχα κλπ στις θέσεις τους. Έπλυνα και τα μωρουδιακά και... περιμένουμε

Ελένη έχω προαίσθημα για το φύλο, αλλά δε λέω. :mrgreen: Σε μερικες βδομάδες όμως θα σας πω αν έπεσα μέσα χαχαχαχ!

Φιλάκια πολλάαααα!!


as4Jp3.pngl7F9p3.pngRAiBp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μανουλες!!!!!

Μα τι παθατε ολες.....περαστικουλια σας!!!!

Εμεις τα παμε πολυ πολυ καλυτερα με το θηλασμο!!!Εχουμε βεβαια κολικους.....αλλα τουλαχιστον ανακουφιζεται στο στηθος!!!

Δοκιμασαμε και τη ξαπλωτη σταση θηλασμου!!!Ποσο ανετα ειναι....ξεκουραζεται το κορμι!!Απλα εχω ενα αγχος παραπανω μη με παρει ο υπνος!!!

Σας ευχαριστωωωωω!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια τι κανετε?

Χλοιτσα μου πολυ χαρηκα που σε διαβασα!! Αντε με το καλο να ερθει το μωρο ( εγω εχω προαισθημα για αγορι .....) κ να πατε στο σπιτακι σας! Σιγουρα θα βρεθει κ μια καλη δουλιτσα κ ολα θα παρουν το δρομο τους κοριτσακι!

Ρικολα ειδες ευκολια η ξαπλωτη θεση ? ειναι μανικοι οι κολικοι αλλα οπως λεγαμε κ χτες τουλαχιστον να ευχομαστε να κρατησουν λιγο καιρο!

Αθηνακο πως ειναι τα πιτσιρικια?εσυ με το ποδι?

Ελενη ????? εισαι εδω?

Αφροδιτακι με την δασκαλα του Αγγελου εχεις μιλησει? Εγω θα ελεγα να τον πας καπου γιατι αν εχει εστω κ κατι μικρο το οτιδηποτε μεσα σε ενα χρονο κ κατι που θελει ακομα γιανα παει δημοτικο να το εχει ξεπερασει.

Εμεις πηγαμε χτες παιδιατρο για τον Μητσο κ την τσιμπισαμε την αντιβιωση.Εχει πρηστει ο λεμφαδενας του,μαλλον περασε καποια ιωση αλλα δεν ειχε καποιο αλλο συμπτωμα κ τον χτυπησε εκει.Αφου φαινοταν κοριτσια κ εγω το εβλεπα ποσο πρησμενο ηταν κ ελεγε οτι ποναγε.

Επι την ευκαιρια πηρα μαζι κ τον μικρο γιατι ειχε πολυ καιρο να τον δει κ μιας κ εκλεισε κ τα 2,5 κ με ετρωγε το θεμα πως δεν εχει μιλησει ακομα κλπ κλπ.Μας ειπε πως πρεπει να κλεισουμε ραντεβου να τον δει αναπτυξιολογος κ αυτη θα μας πει αν χρειαστει λογοθεραπειες κ εργο γιται ενω καταλαβωαινει τα παντα απο πολυ μικρος κλπ κλπ δεν μιλαει, λεει ελαχιστα εως καθολου να φανταστειτε ,ειμαστε πανω απο ενα χρονο πισω στο θεμα ομιλιας οποτε οπως καταλαβαινετε κ εγω ψαχνομαι ...

Μαε ειπε επισης πως πρεπει να του κοψουμε κ τα αλεσμενα κ να δω πως.Για πειτε βρε κοριτσια καμια ιδεα.Ο Μητσος δεν εφαγε καθολου αλεσμενα κ δεν ξερω .Αυτος ενω μασαει οτι θελει αυτος τυπου δημητριακα,φρυγανιες,κριτσινια, πατατακια το φαγητο του το θελει αλεσμενο.Αρνειται να δοκιμασει το οτιδηποτε του δινεις κατι κ γυρναει το κεφαλι αλλου.ουτε ψωμι δεν εχει δοκιμασει αλλα τα κιλα κιλα. πως να τον κανω να φαει κανονικα? εχει κ 3-4 μηνες που εκοψε κ τα φρουτα μεγαλο θεμα ....

ααα μας ειπε πως πρεπει να αρχισει κ παιδικο σταθμο για να λυθει η γλωσσα του

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...