Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

ΓΑΜΟΣ & ΒΑΦΤΙΣΗ!!!


FwTeiNi

Recommended Posts

Just now, bella32 είπε:

πονεμένη ιστορία ο στολισμός..πραγματικά όπου ακούνε νυφικό σελινιαζονται..Εγώ έκανα το εξής: πήρα ανθοστολισμο με βεντουζα για αυτοκίνητο, 50 ευρώ, κ μετά τον έβγαλα κ τον έβαλα στο νυφιατικο  τραπέζι.. κ 40 ευρώ για ανθοδεσμη..σ4ολισμο στην εκκλησία δεν είχα.. Για το τραπέζι ευχών αγόρασα υλικά κ είχα πάει από το προηγούμενο βράδυ κ στόλισα. Επίσης αγόρασα οικονομικά φαναράκι από jumbo κ γλύτωσα πολλά λεφτά..κ τα πήραν μετά οι καλεσμένοι!! Όσοι πρόλαβαν δλδ!!

Εγω φαντασου τραπέζι ευχων δεν θα εχω γτ μου τον κανει δώρο το μαγαζί!!! Επισης, δε θελω να μ μεταφερουν στολισμο στο τραπέζι!!! Γτ παλι θα μου τν κανει δώρο το μαγαζι!!! Και η τυπισσα μου ζητησε 350€ για ενα τιποτα, μου εκανε παζαρια μέχρι και για το μηκος του υφασματος που θα βαλω στο διάδρομο ρε φιλε που θα κατεβω απο το αυτοκίνητο!!! Μιλαμε τραγικη!!! Και μ χρεωσε και διπλες τς λαμπαδες απο οτι μ βγαίνει να τις αγορασω μονη μου!!! 

Κλεφτες με ολη τη σημασια της λεξης... Και απλα σ τσαμπουνανε μετα οτι σ κανουν κανα 2 δωρα και καλα για να σε "γδυσουν" πιο ευκολα! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, anemoni1989 είπε:

Κατι τετοιο σκεφτόμουν να κανω και εγω.. Να παω και να πω ότι θελω ανθοδεσμη απλα... Γτ μολις πεις ότι είναι για γαμο, τσουπ χρεωνεσαι ένα 40ρι για πλάκα! Εμένα μ ειπε 60€ για ανθοδεσμη, φιλική τιμή υποτίθεται... Ε οχι ρε φιλε... Απο Χρυσό θα είναι τα λουλούδια??? 

Εγω μαλλια μακιγιαζ κ νυχια παλι το ιδιο θα κανω δεν θα πω γτ το θελω.....δεν τρελαθηκα ακομα!!!

  • Χαχα 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Εμενα τη βεντουζα μονο σκεψου μου τη χρεωσε 60€ φιλικη τιμη υποτιθεται... Και τις λαμπαδες που θελω 160€ ενω εγω ρε συ τις βρηκα 58€ να τις αγορασω και 70 μαζι με τα κερια... Για αυτο ξενερωσα... Και αυτωνων φαντασου μενει κιολας... Για αυτο μου προτειναν και οι φιλες μου να βοηθησουν γτ και αυτες τσαντιστηκαν ακουγοντας τις τιμες... Σαν υλικα δεν πανε πανω απο150€ και πλουσια κιολας... Με το να τα αγορασω και να μου μεινουν κιολας... Και για 2-3 φαναρακια και 2-3 στεφανακια και τα υφασματα, μου ζητησαν 350€ απο το ανθοπωλειο... Κοροιδια το θεωρω για μια ωρα υποθεση και μαλιστα μονο για εξωτερικό στολισμο, αφου θα γινουν εξω τα μυστηρια και δε θα εχω διάδρομο εκκλησιας... Η ανθοδεσμη ξερω πως παει ακριβα, αλλα και παλι με 50€ πιστεύω θα βρω κατι ωραιο και αξιοπρεπες... Και πολλα φυσικα ειναι κατα τη γνωμη μου, αφου δεν καταλαβαινω γτ πρέπει να ειναι πιο ακριβη απο τα απλα Λουλούδια που αγοράζουμε, μονο και μονο επειδή την ονομαζουμε νυφικη... 

Δεν ειπα να τα κανουν τζαμπα, αλλα δεδομένου οτι τα υλικα τα χρησιμοποιουν ξανα και ξανα και ειναι μονο μια ωρα δουλειά, οι τιμες τς ειναι εξωφρενικες για κατι απλο και λιτο... 

Παρα πολλα εγω φαντασου πληρωσα 35 αυτοκινητο και 35 η ανθοδεσμη και 3 ευρω το καθε γλαστακι και πηρα 5 ππυ τα εβαλα και στα τραπεζια μετα. Ολα αυτα 85 ευρω  μου στιλισε απεξω την εκκλησια μου εφτιαξε ευχολογιο μονη της αυτη δεν χρεωνει στολισμο μονο τα λουλούδια. Και πληρωσε η κουμπαρα 100 ευρω της λαμπαδες με τα ξυλα θαλασσης δεν ξερω αν τα εχ3τε δει μαζι με τον στολισμο και τα κερια και το απεξω τα πειρα.ηταν ολα πολυ ωραια αφου με ρωταγαν ποσο μου πηρε αν μπορούν οι φίλες σ9υ ας το κανουν περνουν τσαμπα λεφτα για ενα στολισμο που στο περν9υν πισω. Εγω αυτο το έκανα με το μακιγιας πηγα και με εβαψαν και δεν τους ειπα οτι ειμαι νυφη..... 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Παρα πολλα εγω φαντασου πληρωσα 35 αυτοκινητο και 35 η ανθοδεσμη και 3 ευρω το καθε γλαστακι και πηρα 5 ππυ τα εβαλα και στα τραπεζια μετα. Ολα αυτα 85 ευρω  μου στιλισε απεξω την εκκλησια μου εφτιαξε ευχολογιο μονη της αυτη δεν χρεωνει στολισμο μονο τα λουλούδια. Και πληρωσε η κουμπαρα 100 ευρω της λαμπαδες με τα ξυλα θαλασσης δεν ξερω αν τα εχ3τε δει μαζι με τον στολισμο και τα κερια και το απεξω τα πειρα.ηταν ολα πολυ ωραια αφου με ρωταγαν ποσο μου πηρε αν μπορούν οι φίλες σ9υ ας το κανουν περνουν τσαμπα λεφτα για ενα στολισμο που στο περν9υν πισω. Εγω αυτο το έκανα με το μακιγιας πηγα και με εβαψαν και δεν τους ειπα οτι ειμαι νυφη..... 

Μα μολις ακουνε γαμο βαφτιση τρελενονται ρε συ!!! Στην εκλλησια δεν θα στολισω καν απαγορευεται μ ειπαν!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Παρα πολλα εγω φαντασου πληρωσα 35 αυτοκινητο και 35 η ανθοδεσμη και 3 ευρω το καθε γλαστακι και πηρα 5 ππυ τα εβαλα και στα τραπεζια μετα. Ολα αυτα 85 ευρω  μου στιλισε απεξω την εκκλησια μου εφτιαξε ευχολογιο μονη της αυτη δεν χρεωνει στολισμο μονο τα λουλούδια. Και πληρωσε η κουμπαρα 100 ευρω της λαμπαδες με τα ξυλα θαλασσης δεν ξερω αν τα εχ3τε δει μαζι με τον στολισμο και τα κερια και το απεξω τα πειρα.ηταν ολα πολυ ωραια αφου με ρωταγαν ποσο μου πηρε αν μπορούν οι φίλες σ9υ ας το κανουν περνουν τσαμπα λεφτα για ενα στολισμο που στο περν9υν πισω. Εγω αυτο το έκανα με το μακιγιας πηγα και με εβαψαν και δεν τους ειπα οτι ειμαι νυφη..... 

Αυτες τις λαμπαδες μ τα ξύλα θαλάσσης μου τα χρεώνει 160€!!! Εκει εγω τσαντιστηκα ρε συ!!! Γτ να σ πω κατι??? Τα πράγματα τς μενουν, δεν θα έπρεπε να τα χρεωνουν καν οσο κοστίζει για αγορά!!! Τα λουλούδια έπρεπε να χρεωνουν!! Και μ κανε και παζάρι για το ύφασμα! Δηλαδή ήμαρτον!!! Εκει τσαντιστηκα εγω! 

Με μια γρήγορη ματιά στο ίντερνετ βρήκα ανθοδεσμη με 45€,ωραιοτατη!!! Και σκεφτηκα να παρω λουλούδια να φτιαξω και μια 2η για το κεντρο πιο απλη! 

Αντε απο εκει!! Εγω με μεταπτυχιακό και ποσα χρονια σπουδών και εργασια σε νοσοκομείο με αρρωστα παιδια κλπ 800€ επαιρνα με βαρδιες και αργιες και μου ζηταει αυτη τα μισα για μια ώρα υποθεαη για να απλωσει 5 υφασματα και 2 φανάρια??? Σιγα την πυρηνική φυσικη μανδαμ!!! 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 36 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Εγω μαλλια μακιγιαζ κ νυχια παλι το ιδιο θα κανω δεν θα πω γτ το θελω.....δεν τρελαθηκα ακομα!!!

Μια χαρα τα ίδια εκανα και εγώ πεταμενα λεφτα ειναι αυτα. 

Just now, anemoni1989 είπε:

Αυτες τις λαμπαδες μ τα ξύλα θαλάσσης μου τα χρεώνει 160€!!! Εκει εγω τσαντιστηκα ρε συ!!! Γτ να σ πω κατι??? Τα πράγματα τς μενουν, δεν θα έπρεπε να τα χρεωνουν καν οσο κοστίζει για αγορά!!! Τα λουλούδια έπρεπε να χρεωνουν!! Και μ κανε και παζάρι για το ύφασμα! Δηλαδή ήμαρτον!!! Εκει τσαντιστηκα εγω! 

Με μια γρήγορη ματιά στο ίντερνετ βρήκα ανθοδεσμη με 45€,ωραιοτατη!!! Και σκεφτηκα να παρω λουλούδια να φτιαξω και μια 2η για το κεντρο πιο απλη! 

Αντε απο εκει!! Εγω με μεταπτυχιακό και ποσα χρονια σπουδών και εργασια σε νοσοκομείο με αρρωστα παιδια κλπ 800€ επαιρνα με βαρδιες και αργιες και μου ζηταει αυτη τα μισα για μια ώρα υποθεαη για να απλωσει 5 υφασματα και 2 φανάρια??? Σιγα την πυρηνική φυσικη μανδαμ!!! 

Και με λουλούδια στολισμενες οι λαμπάδες 100 ευρω φαντάσου η ψαξε αλλου η φτιαχτα μονη σου και εγω ιδιο στολισμο ειχα φανάρια λινατσα και μπεζ υφασμα κορμους μου ειχε βαλει ωραια πραγματα αλλα απλα οχι υπερπαραγωγή γιατι δεν μαρεσουν δεν ξερω να βαζω φωτο να σας τα έδειχνα. Ασταβεχουν ξεφυγει φτιαχνουν κατι και θελουν να στι πουλησουν χαβιαρη


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Μια χαρα τα ίδια εκανα και εγώ πεταμενα λεφτα ειναι αυτα. 

Και με λουλούδια στολισμενες οι λαμπάδες 100 ευρω φαντάσου η ψαξε αλλου η φτιαχτα μονη σου και εγω ιδιο στολισμο ειχα φανάρια λινατσα και μπεζ υφασμα κορμους μου ειχε βαλει ωραια πραγματα αλλα απλα οχι υπερπαραγωγή γιατι δεν μαρεσουν δεν ξερω να βαζω φωτο να σας τα έδειχνα. Ασταβεχουν ξεφυγει φτιαχνουν κατι και θελουν να στι πουλησουν χαβιαρη

Στην Αθήνα δυστυχώς οι τιμες ειναι φιξ παντου!!! Και μιλαμε τωρα για ψιλολογια ετσι, γιατί εμενα δεν μ αρεσουν τα μπουκωμενα... 

Θα το κάνουμε μονοι μας... Με μια γρήγορη ματια, με 40-45€ ωραιοτατη νυφικη ανθοδεσμη ειδα στο ίντερνετ... Θα φτιαξω και μια με λιγα λουλούδια για το κεντρο που την πετάμε και ολα καλα!!! Το αυτοκίνητο λίγο με προβληματιζει αλλα μεχρι το Σεπτέμβρη κάτι θα σκεφτώ 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Στην Αθήνα δυστυχώς οι τιμες ειναι φιξ παντου!!! Και μιλαμε τωρα για ψιλολογια ετσι, γιατί εμενα δεν μ αρεσουν τα μπουκωμενα... 

Θα το κάνουμε μονοι μας... Με μια γρήγορη ματια, με 40-45€ ωραιοτατη νυφικη ανθοδεσμη ειδα στο ίντερνετ... Θα φτιαξω και μια με λιγα λουλούδια για το κεντρο που την πετάμε και ολα καλα!!! Το αυτοκίνητο λίγο με προβληματιζει αλλα μεχρι το Σεπτέμβρη κάτι θα σκεφτώ 

Καλύτερα καντε το μονη σας δ3ν αξίζει να δωσεις τοσα λεφτά. Έχω έρθει σε γαμ9 στην αθηνα και εκει ππυ στολιζαν τον ενα γαμο περναγε η νυφη και απο πισω ξεστωλιζαν καινστολιζαν για τον αλλο γάμο ουτε φωτογραφιες ουτε τιποτα. Καλύτερα απλα εγω ειμαι αυτης της άποψής δεν μ αρέσουν τα βαρια και το νυφικο μου ηταν σαν φορεμα. Αν κανεις τα μικρα μπουκετακια στους καθρεφτες ια ειναι ευκολα να τα δέσεις. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Καλύτερα καντε το μονη σας δ3ν αξίζει να δωσεις τοσα λεφτά. Έχω έρθει σε γαμ9 στην αθηνα και εκει ππυ στολιζαν τον ενα γαμο περναγε η νυφη και απο πισω ξεστωλιζαν καινστολιζαν για τον αλλο γάμο ουτε φωτογραφιες ουτε τιποτα. Καλύτερα απλα εγω ειμαι αυτης της άποψής δεν μ αρέσουν τα βαρια και το νυφικο μου ηταν σαν φορεμα. Αν κανεις τα μικρα μπουκετακια στους καθρεφτες ια ειναι ευκολα να τα δέσεις. 

Και εμενα το νυφικό μου απλο και οικονομικό θα ειναι... Μαλλον ετσι θα το κανω μρ μπουκετα στους καθρεπτες και κορδελα στο καπο


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anemoni1989 είπε:

Και εμενα το νυφικό μου απλο και οικονομικό θα ειναι... Μαλλον ετσι θα το κανω μρ μπουκετα στους καθρεπτες και κορδελα στο καπο

Εμενα ειχε 120 ευρω φθηνο δεν ειναι για νυφικο; το ειδα σε ροζ χρωμα ηταν τουαλετα αλλα το εβγαζε και σε λευκο για νυφικο λαι το εκανα παραγγελία και μ9υ το εραψαν. Μ8α χαρα θα είναι στους καθρέφτες. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια ο αντρας μου ασχολειται με τα λουλουδια και θα σας πω οτι οντως παιζει αισχροκερδια. Χαρακτηριστικα θα σας πω οτι το απλο ομορφο τριανταφυλλο ο ανθοπωλης το αγοραζει περιπου 25 λεπτα το ενα!! Ποσο το πουλαει ξερετε?? 2 ευρω ισως και παραπανω !

  • Μπερδεμένη/-ος 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ας μπω κ εγώ στη κουβέντα κορίτσια..ετοιμαζουμε γαμο-βαφτιση τελη καλοκαιριου κ τι καημός κ αυτός οπου ακούνε γαμο να αφινιαζουν;;; κ εμας για 2 μπουκέτα στους καθρέφτες, ανθοδεσμη απλή κ 2-3 φαναράκια με λίγο τούλι στην εκκλησία μας ζήτησαν 250€!!! Σοκαριστικα! Πάντως κ εγώ είμαι της άποψης ο,τι μπορείς να κάνεις μόνος σου καλυτερα γιατί είναι πολύ αισχροκέρδεια όλο αυτό!


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Κοριτσια ο αντρας μου ασχολειται με τα λουλουδια και θα σας πω οτι οντως παιζει αισχροκερδια. Χαρακτηριστικα θα σας πω οτι το απλο ομορφο τριανταφυλλο ο ανθοπωλης το αγοραζει περιπου 25 λεπτα το ενα!! Ποσο το πουλαει ξερετε?? 2 ευρω ισως και παραπανω !

Αγάπη ειστε Αθηνα?? Αν οχι μπορείς να τν ρωτησεις αν υπαρχουν αποθηκες που μπορώ να απευθυνθω για τα λουλούδια??? Αν ειστε Αθηνα θα ηθελες να μου δωσεις στοιχεία της επιχειρησης του αν ειναι να προμηθευτω από εσας τα ανθη??? Να αλληλοστηριχθουμε μεσω του φορουμ ρε παιδακι μου!!!! :)

Just now, Evangeliaaa είπε:

Ας μπω κ εγώ στη κουβέντα κορίτσια..ετοιμαζουμε γαμο-βαφτιση τελη καλοκαιριου κ τι καημός κ αυτός οπου ακούνε γαμο να αφινιαζουν;;; κ εμας για 2 μπουκέτα στους καθρέφτες, ανθοδεσμη απλή κ 2-3 φαναράκια με λίγο τούλι στην εκκλησία μας ζήτησαν 250€!!! Σοκαριστικα! Πάντως κ εγώ είμαι της άποψης ο,τι μπορείς να κάνεις μόνος σου καλυτερα γιατί είναι πολύ αισχροκέρδεια όλο αυτό!

Εσενα σ ζητησαν και 250!!! Εμενα που μ ειπε 350 και υποτίθεται ειναι και φιλικη τιμη???? Σοκ!!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Αγάπη ειστε Αθηνα?? Αν οχι μπορείς να τν ρωτησεις αν υπαρχουν αποθηκες που μπορώ να απευθυνθω για τα λουλούδια??? Αν ειστε Αθηνα θα ηθελες να μου δωσεις στοιχεία της επιχειρησης του αν ειναι να προμηθευτω από εσας τα ανθη??? Να αλληλοστηριχθουμε μεσω του φορουμ ρε παιδακι μου!!!! :)

Εσενα σ ζητησαν και 250!!! Εμενα που μ ειπε 350 και υποτίθεται ειναι και φιλικη τιμη???? Σοκ!!!! 

Χαχα ηταν κ φιλική τιμή!! Πραγματικα αστειοι!!


CKejp2.pngsvqcp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Αγάπη ειστε Αθηνα?? Αν οχι μπορείς να τν ρωτησεις αν υπαρχουν αποθηκες που μπορώ να απευθυνθω για τα λουλούδια??? Αν ειστε Αθηνα θα ηθελες να μου δωσεις στοιχεία της επιχειρησης του αν ειναι να προμηθευτω από εσας τα ανθη??? Να αλληλοστηριχθουμε μεσω του φορουμ ρε παιδακι μου!!!! :)

Εσενα σ ζητησαν και 250!!! Εμενα που μ ειπε 350 και υποτίθεται ειναι και φιλικη τιμη???? Σοκ!!!! 

Αθηνα ειμαστε κοριτσι μου ναι, αλλα δυστυχως εμεις καλλιεργουμε αλλα ειδη φυτων, γλαστρας δηλαδη. Υπαρχουν ανθαγορες, στην αθηνα 2 ειναι οι πολυ μεγαλες που ειναι ολοι οι ανθοπαραγωγοι. Ωστοσο δεν ξερω αν μπορεις να εχεις προσβαση γιατι απευθυνονται σε επαγγελματιες με αφμ σχετικο με τον κλαδο πχ σε φυτωρια και ανθοπωλεια καθως δινουν φυτα "χονδρικη" θα λεγαμε. Εκει που ειμαστε εμεις ξερω οτι σιγουρα δεν μπορεις να μπεις. Υπαρχει ομως κ αλλη μια ανθαγορα στα ανω πατησια, αν γκουγκλαρεις ανθαγορα αθηνων θα στο βγαλει. Εκει δεν ξερω αν επιτρεπεται να μπεις, δεν ειμαι πολυ σιγουρη, αλλα μπορεις να τους τηλεφωνησεις να ρωτησεις, δεν χανεις και τιποτα. 

Καλημερα!!


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...