Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts


Διαφημίσεις

Γυρισαμε απο τον γιατρο το μπεμπακι εινα τελεια κουνιόταν πολυ σημερα ποδαράκια χεράκια...190 παλμούς ειχε αυτα...δεν το χόρτασα βρε κοριτσια τι να πω....

  • Μου αρέσει 1

 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή μας μέρα ,με πολλη καλες αυχενικες απο τι διαβασα!!Συνχαρητηρια κοριτσια ,παει και αυτο.Πηγαμε και μεις χθες αυχενικη καλα ρινικο ορατο ,1,60 αν θυμαμαι γιατι δεν τα χω εδω,πρωτη φορα με τον γιατρο μου :-P ,αλλα θα κανουμε αμνιοπαραγκεντηση λογω ηλικιας λογω οτι αυτη την φορα το θελω και γω,Μας εστειλε στον Παγκαλο σε 40 μερες απο τωρα:shock::shock::shock: (δεν ξερω πως θα το ζησω αυτο)..Και βιταμινες και σιδηρο..Ολα μια χαρα!!!Μου ειπε οτι δεν εχω αντισωματα στο τοξοπλασμα και πρεπει να προσεχω πολυ!!Ευτυχως εμεις ειμαστε σκυλοφιλοι,με 2 σκυλοπαιδακια!!!

Ολες εσεις μια χαρα το κρατατε κρυφο!!Εμας η μεγαλη κορη μας ειναι Γ Λυκειου,ηθελε να το πει στις κολλητες τις ,λιγο στο φροντηστηριο,νομιζω οτι στον 2ο μηνα το ηξερε ολο το χωριο,ακομα και αυτοι που δεν με ξερουν(αφου δεν ειμαι απο δω)χαχαχα:-P:-P

Τωρα απλα ...Ετοιμαζω βαλιτσες για Θεσσαλονικη να δω τους δικους μου!!

 

ΑΧ!!Ποσο ηρεμησα!!

 

20 hours ago, Karmaki είπε:

nifty τι ειναι βρε κοριτσια???

 

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (NKYE)Lilypie - (4Ura)Lilypie - (oz5q)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα στις μέλλουσες μανούλες!!! Είμαι κ γω μανούλα μάλλον Αυγούστου ίσως αρχές Σεπτέμβριου!! Άνοιξα θεματάκι για γιατρό τον Αύγουστο στο Έλενα αλλά δεν έχω απαντήσεις... κ είπα να απευθυνθώ εδώ μήπως κ ξέρετε τπτ... επίσης βάση χοριακης είμαι 6-7 εβδομάδων κ το 1 ο ελεύθερο ραντεβού που βρήκα είναι 13 Φεβρουαρίου!! Ουφ!! Έχω αγχωθεί!! Δεν είναι λίγο αργά;! Να ξεκινήσω άραγε φιλισιν από μόνη μου;! Είναι το 2ο παιδάκι μου! Συγγνώμη για το σεντόνι! Εύχομαι σε όλες καλές κ τελειομηνες εγκυμοσύνες!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Leda Leda είπε:

Καλημέρα στις μέλλουσες μανούλες!!! Είμαι κ γω μανούλα μάλλον Αυγούστου ίσως αρχές Σεπτέμβριου!! Άνοιξα θεματάκι για γιατρό τον Αύγουστο στο Έλενα αλλά δεν έχω απαντήσεις... κ είπα να απευθυνθώ εδώ μήπως κ ξέρετε τπτ... επίσης βάση χοριακης είμαι 6-7 εβδομάδων κ το 1 ο ελεύθερο ραντεβού που βρήκα είναι 13 Φεβρουαρίου!! Ουφ!! Έχω αγχωθεί!! Δεν είναι λίγο αργά;! Να ξεκινήσω άραγε φιλισιν από μόνη μου;! Είναι το 2ο παιδάκι μου! Συγγνώμη για το σεντόνι! Εύχομαι σε όλες καλές κ τελειομηνες εγκυμοσύνες!!

Σου απαντησα στο Θεματακι σου!!!εισαι σιγουρη οτι γεννας Αυγουστο ??Εμεις τωρα ειμαστε 10-12-14 βδομαδων αν δεν κανω λαθος.Μαλλον εισαι Σεπτεμβριο!!!!


Lilypie - (NKYE)Lilypie - (4Ura)Lilypie - (oz5q)

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Madlena είπε:

Καλή μας μέρα ,με πολλη καλες αυχενικες απο τι διαβασα!!Συνχαρητηρια κοριτσια ,παει και αυτο.Πηγαμε και μεις χθες αυχενικη καλα ρινικο ορατο ,1,60 αν θυμαμαι γιατι δεν τα χω εδω,πρωτη φορα με τον γιατρο μου :-P ,αλλα θα κανουμε αμνιοπαραγκεντηση λογω ηλικιας λογω οτι αυτη την φορα το θελω και γω,Μας εστειλε στον Παγκαλο σε 40 μερες απο τωρα:shock::shock::shock: (δεν ξερω πως θα το ζησω αυτο)..Και βιταμινες και σιδηρο..Ολα μια χαρα!!!Μου ειπε οτι δεν εχω αντισωματα στο τοξοπλασμα και πρεπει να προσεχω πολυ!!Ευτυχως εμεις ειμαστε σκυλοφιλοι,με 2 σκυλοπαιδακια!!!

Ολες εσεις μια χαρα το κρατατε κρυφο!!Εμας η μεγαλη κορη μας ειναι Γ Λυκειου,ηθελε να το πει στις κολλητες τις ,λιγο στο φροντηστηριο,νομιζω οτι στον 2ο μηνα το ηξερε ολο το χωριο,ακομα και αυτοι που δεν με ξερουν(αφου δεν ειμαι απο δω)χαχαχα:-P:-P

Τωρα απλα ...Ετοιμαζω βαλιτσες για Θεσσαλονικη να δω τους δικους μου!!

 

ΑΧ!!Ποσο ηρεμησα!!

 

 

Μπραβο κοριτσι μου! Ολα καλα! Θα κανεις αυτο που πρέπει και ολα θα πανε κατ ευχήν!

Ουτε εγω εχω αντισωματα στο τοξοπλασμα και επισης λατρευω τα σκυλια. Εχω και εγω 2 σκυλοπαιδακια που τα υπεραγαπω!!!

Nifty (ειχα κανει περσυ)ειναι μια μη επεμβατικη μεθοδος , ληψη αιματος που σου δινει αν εχεις πιθανοτητες για πραπανω συνδρομα νομιζω που δεν ανιχνευονται στην τεστ pappa. 99% ακριβες αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποια κοπελα.

 


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!!!!

Πως είσαστε?

Κι εγώ είμαι περίφανη σκυλομαμαααα!!! Χαίρομαι που είμαστε στην ομαδούλα μας φιλόζωοι!! :) 

Το nifty είναι τα αρχικά Non-Invasive Fetal TrisomY .. δηλαδή μη επεμβατικό τεστ τρισωμιών σε εμβρυο..

Υπάρχουν παρααα πολλά τέτοια τεστ απ ότι μου είπε η γιατρός μου. Είναι το harmony, το panorama μόλις βγήκε ένα ελληνικό μου είπε που δεν θυμόταν πως το λένε και γενικά έχει πολλά και μπορούν ανάλογα με το κόστος να βρουν και παραπάνω τρισωμίες εκτός απ τις 3 συνηθέστερες (21,13,18) ..

Το κακό μου είπε ο γιατρός μου είναι ότι αν βγει θετικό πρέπει πάλι να κάνεις αμνιοπαρακέντηση για σιγουριά....

Προς το παρόν δεν το σκέφτομαι γιατί ήταν καλή η αυχενική.. Τώρα αν δουμε κάτι περίεργο στη Β επιπέδου το ξανασκέφτομαστε μιας και η ηλικία μου είναι οριακή.. είμαι 34μισό αυτή τη στιγμή...

 

  • Μου αρέσει 2

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Καλη σας μερα! Μια χαρα οι αυχενικες! 

Leda Καλως ηρθες! Ποσο ειναι το παιδακι σου; Αν δεν εχει κοσμο κατσε μαζι μας!

Εγω ειχα γατα καμια 20ρια χρονια κ αντισωματα δεν εχω για το τοξοπλασμα! πφφφφ

Madlena ποσο εισαι που εχεις τοοσο μεγαλη κορη;


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 minutes ago, Titin είπε:

Καλη σας μερα! Μια χαρα οι αυχενικες! 

Leda Καλως ηρθες! Ποσο ειναι το παιδακι σου; Αν δεν εχει κοσμο κατσε μαζι μας!

Εγω ειχα γατα καμια 20ρια χρονια κ αντισωματα δεν εχω για το τοξοπλασμα! πφφφφ

Madlena ποσο εισαι που εχεις τοοσο μεγαλη κορη;

Καλώς σας βρήκα λοιπόν!! 3 χρόνων γίνεται την Τετάρτη το αγοράκι μου!! Αλλά το άγχος κ στη 2η το ίδιο είναι από ότι βλέπω!!!

ουτε υπέρηχο δεν έχω κάνει ακόμα!! 2 αρνητικά τεστ κ τελικά έγκυος!!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας Μουστοκουλουρο ,πιστευω και 36 χρονων αν εισαι και εχεις 1 στα 6000 ή 1 στα 4000 με ολα τα αλλα καλα ..δλδ ορατο το ρινικο υγρα κτλ κτλ δεν υπαρχει λογος να κανεις αμνιο.Προσωπικη μου γνωμη βεβαια..Ειλικρινα δεν ηξερα οτι υπαρχουνε τοσεςςςςςς πολλες εξετασεις και μη επεμβετικες μαλιστα.Γιατι δεν τις αναφερουν οι γιατροι??Επισης μου ειπε να μην κανω τις αιματολογικες ,που ειναι κατα προσεγγιση αφου αποφασισα να κανω αμνιο. 

Στην κόρη μου εμεινα έγκυος οταν ημουν 17 χρονών //δλδ στην ηλικια της :shock::shock::shock: (επαθα σοκ μόνο που το σκεφτηκα) Ειμαι γεννημενη το '81.!!!!:oops:   

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (NKYE)Lilypie - (4Ura)Lilypie - (oz5q)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Madlena said:

Καταρχας Μουστοκουλουρο ,πιστευω και 36 χρονων αν εισαι και εχεις 1 στα 6000 ή 1 στα 4000 με ολα τα αλλα καλα ..δλδ ορατο το ρινικο υγρα κτλ κτλ δεν υπαρχει λογος να κανεις αμνιο.Προσωπικη μου γνωμη βεβαια..Ειλικρινα δεν ηξερα οτι υπαρχουνε τοσεςςςςςς πολλες εξετασεις και μη επεμβετικες μαλιστα.Γιατι δεν τις αναφερουν οι γιατροι??Επισης μου ειπε να μην κανω τις αιματολογικες ,που ειναι κατα προσεγγιση αφου αποφασισα να κανω αμνιο. 

Στην κόρη μου εμεινα έγκυος οταν ημουν 17 χρονών //δλδ στην ηλικια της :shock::shock::shock: (επαθα σοκ μόνο που το σκεφτηκα) Ειμαι γεννημενη το '81.!!!!:oops:   

Ναι είχα 1/6000 για down και για τις άλλες 2 τρισωμίες 1/16000 και λιγότερο απο 1/20.000 αντιστοιχα.. Ισως αν είχα 1/300 να το σκεφτόμουν διαφορετικά..

Κι εσένα διάβασα ότι ήταν καλή η αυχενική σου. Εντυπωσιάζομαι που αποφάσισες να κάνεις αμνιο, μιας και βλέπω ότι οι πιο πολλές απο εμάς φοβόμαστε τη πιθανότητα αποβολής, αλλά σίγουρα ξέρεις τι κάνεις. :) .   

Τέλειο που έχεις τόσο μεγάλη κόρη!!!!!!!! Θα ξετρελαθεί η γλυκούλα... Κι εγώ που έχω μικρή μαμά τη παρακαλούσα μέχρι το λύκειο για ένα ακόμα αδερφάκι με την ελπίδα ότι θα κάνει κορίτσι (έχω έναν αδερφό μικρότερο).. αλλά....... δεν μου κανε τη χάρη..


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Leda leda κ εγώ δεν έχω ιδέα για το Έλενα. Από μήνα όμως σίγουρα είσαι μέσα Σεπτέμβρη γιατί εγώ πού έχω Πητ 30-8 ειμαι ήδη στη δέκατη. 

Πάντως moustokoulouro κ εγώ που είμαι 34 τη φοβάμαι την αμνιοπαρακέντηση. Δεν θα τη κάνω ότι κ να μου πούνε εκτός αν υπάρχει πολύ σημαντικός λόγος. 


url%5Dcbf47431c9.png

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kat21 said:

Leda leda κ εγώ δεν έχω ιδέα για το Έλενα. Από μήνα όμως σίγουρα είσαι μέσα Σεπτέμβρη γιατί εγώ πού έχω Πητ 30-8 ειμαι ήδη στη δέκατη. 

Πάντως moustokoulouro κ εγώ που είμαι 34 τη φοβάμαι την αμνιοπαρακέντηση. Δεν θα τη κάνω ότι κ να μου πούνε εκτός αν υπάρχει πολύ σημαντικός λόγος. 

Κι εγώ .... 1/100 είναι μεγάλο ποσοστό για αποβολή για μένα.. Βέβαια δεν ξέρω κάποια που να απέβαλε μετά απο άμνιο.. ούτε ο γιατρός μου είναι υπερ απ οτι μου δωσε να καταλάβω..

ΚΟΡΙΤΣΙΙΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑ...πεινάω συνέχειαα...

  • Μου αρέσει 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...