Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      λοιπόν κορίτσια να σας κάνω ενημέρωση! σήμερα μπήκα 33 , εχω λίγα πονάκια αλλά μάλλον είναι έντερο! ο γιατρός είπε δευτέρα θα μ σταματήσει τον όρο και αν παω καλα και σταματήσουν οι συσπασεισ θα με στείλει σπίτι να πάρω όσες μέρες με κρατήσει! αν την δευτέρα χωρίς όρο δεν τα παω καλα και αρχίσω πάλι πανηγύρια θα πάμε σε τοκετό! είπε δεν θέλει να πάρω άλλο τοκολυτικο! άρα 33+3 περίπου θα γεννάω , να ναι καλα το μωράκι; λογικά θα είναι κοντά στα 2100! εκανα κ άλλο σετ κορτζιονες προχθές 

      Όλα καλά θα είναι κορίτσι μου! Το βάρος είναι κατά προσέγγιση... αλλαμοπως και να εχει αν χρειαστεί να μείνει στη μονάδα θα είναι για πολύ λίγο!

      Η μπουμπου από τα δίδυμα που γεννήθηκε 2 κιλά ακριβώς έμεινε μόνο μια εβδομάδα στην απλή παρακολούθηση!

      Εύχομαι βέβαια να κρατήσεις λίγο ακόμη γιατί όπως και να έχει ο χρόνος στη μήτρα ειναι αναντικαταστατος!!!

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts

22 minutes ago, Titin said:

Δεν ξερω απλα ειναι εκτος οριων και το εχω απορια. Αυριο θα μιλησω με την γιατρο. Δεν βρισκω και τι ειναι στο ιντερνετ.

 

Εμενα ειναι 1,67

Γιατί πόσο είναι το όριο; Εμένα δεν γράφει καθόλου όρια. Μήπως είμαι κι εγώ εκτός;


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

45 minutes ago, Rosali είπε:

Γιατί πόσο είναι το όριο; Εμένα δεν γράφει καθόλου όρια. Μήπως είμαι κι εγώ εκτός;

Ουτε εμενα εχει οριο διπλα απο το PI απλα γραφει τον αριθμο.

Σας παραθέτω την επίσημη σελίδα της κλινικής του κ.Κυπρου Νικολαιδη δημιουργού της αυχενικής διαφάνειας.Γραφει αναλυτικα τι ειναι το PI. Πολυ ενδιαφερον και κατατοπιστικό!

Οντως ειναι αυτο που προανεφερα και μας το κοιταζουν στην αυχενικη με το σκανάρισμα και με το doppler. 

 

https://courses.fetalmedicine.com/calculator/uterine?locale=en


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια επειδη κι εγω ειχα αγχος να μην συγκρινεται μεταξυ σας...παιζει ρολο η εβδομαδα και η μερα που κανατε αυχαινικη και pap a η ηλικια σας και πολλοι αλλοι παραγοντες...αυτο που σιγουρα πρεπει να ελεγχθει ειναι αν ο γιατρος σας ειναι πιστοποιημενος να κανει αυχαινικη...δεν ειναι ολοι οσοι κανουν....

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειναι πιστοποιημενος σε ολα και μαλιστα στο χαρτι της αυχενικης το γραφει οτι ειναι πιστοποιημενος με τον αριθμο της αδειας που εχει απο το FMF. Δεν θα ρισκαρα να παω σε μη για να γλιτωσω 50 ευρω. 

  • Μου αρέσει 1

 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Titin είπε:

Εμενα ειναι πιστοποιημενος σε ολα και μαλιστα στο χαρτι της αυχενικης το γραφει οτι ειναι πιστοποιημενος με τον αριθμο της αδειας που εχει απο το FMF. Δεν θα ρισκαρα να παω σε μη για να γλιτωσω 50 ευρω. 

Ακριβως Οπως τα λες titin..εννοειται και δεν ρισκαρεις...Και εμένα πιστοποιημενος απο το Fetal medicine foundation...


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μολις μου εστειλαν και με του αιματος την αυχενικη διαφανεια. 

Τρισωμια 21: 1:614   Τροποποιημενη: 1:7460

Τρισωμια 18: 1:1474   Τροποποιημενη: 1:6364

Τρισωμια 13: 1:4631   Τροποποιημενη: <1:20.000

Προεκλαμψια πριν τις 34 εβδομαδες: 1:5021

Προεκλαμψια πριν τις 37 εβδ. : 1:812

Περιορισμος εμβρυικης αναπτυξης πριν τις 37 εβδ.: 1:2108

Αυτοματος τοκετος πριν τις 34 εβδ. : 1:405 

Νομιζω οτι ειναι οκ. 

  • Μου αρέσει 1

 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, island1 said:

κοριτσια επειδη κι εγω ειχα αγχος να μην συγκρινεται μεταξυ σας...παιζει ρολο η εβδομαδα και η μερα που κανατε αυχαινικη και pap a η ηλικια σας και πολλοι αλλοι παραγοντες...αυτο που σιγουρα πρεπει να ελεγχθει ειναι αν ο γιατρος σας ειναι πιστοποιημενος να κανει αυχαινικη...δεν ειναι ολοι οσοι κανουν....

 

Έχεις δίκιο island. Κι εμένα αυτό μου είπε. Ότι οι συγκρίσεις δεν έχουν νόημα. Και σίγουρα είναι απαραίτητη η πιστοποίηση.

18 hours ago, Titin said:

Μολις μου εστειλαν και με του αιματος την αυχενικη διαφανεια. 

Τρισωμια 21: 1:614   Τροποποιημενη: 1:7460

Τρισωμια 18: 1:1474   Τροποποιημενη: 1:6364

Τρισωμια 13: 1:4631   Τροποποιημενη: <1:20.000

Προεκλαμψια πριν τις 34 εβδομαδες: 1:5021

Προεκλαμψια πριν τις 37 εβδ. : 1:812

Περιορισμος εμβρυικης αναπτυξης πριν τις 37 εβδ.: 1:2108

Αυτοματος τοκετος πριν τις 34 εβδ. : 1:405 

Νομιζω οτι ειναι οκ. 

Μια χαρά είσαι, Τιτιν! Τέλεια! Καλή συνέχεια να έχουμε!


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες....σημερα νοιωθω πολυ καλα για την ωρα, πηρα ομοιοπαθητικο χάπι που βοηθάει καούρες ναυτίες κτλ κ ηδη νοιωθω πολυ καλυτερα αλλος ανθρωπος ξυπνησα...με όρεξη καταρχήν γτ κόντευα να πάθω κατάθλιψη.

 

Τιτιν εχω δηλωσει αςχετη με τα νούμερα στην αυχενική...οποτε μην με παρεξηγήσεις που δεν θα σχολιάσω..

Οι υπόλοιπες τι κανετε; Ανυπομονώ θελω να έρθει η Δευτερα που εχω ραντεβού να δω το μωρακι μου...


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Ευχαριστω κοριτσια! Η μαια που μιλησα χθες μου ειπε ειναι σουπερ. Η γιατρος θα με παρει σημερα τηλ και θα κλεισουμε και ραντεβου να με δει. 

Μου ειπε αν εχω πολλες καουρες να της το πω να μου δωσει κατι μασωμενα που επιτρεπονται μετα την 12η εβδομαδα. 

Ακομα κρατιεμαι η αληθεια ειναι. Αν αποφευγω σαλτσες και γλυκα δεν εχω καουρες. 

Εχετε σκεφτει ονοματα για τα μπεμπακια;


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!

Πήγα χθες στο γιατρό 14η εβδομάδα ακριβώς και δεν μου είπε φύλο.......... :(

Λέει την επομενη φορά θα μου πει..

Αν είναι κορίτσι σκεφτόμαστε Titin τα Μελίνα, Ηλέκτρα, Ιόλη, Ελλη

Αν είναι αγόρι τα Φίλιππος,  Στέφανος, Ορφέας

Εσείς???


Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμεις ψαχναμε ονοματα οσο περιμεναμε να μπουμε για αυχενικη και κοιτουσαμε κοριτσιστικα! Τοσο σιγουροι ειμασταν! 

Δεν εχουμε ιδεα ρε γμτ για αγορι. Γιατι το πρωτο τον βγαλαμε Αλεξανδρο. Ασχετο ονομα δεν τηρησαμε παραδοση. 


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

 Εγώ χρειάζομαι τα πάντα.. Δεν έχω τίποτα καθώς είναι το πρώτο παιδι.. 

κουνια καροτσια ρουχα επιπλακια διακοσμητικα παιχνιδια ολαααα...

Εσείς θα έχετε πολλά πραγματα απ το πρώτο.. ειδικά αν είναι ίδιο φύλο τελικα

Κορίτσια... Μια αδιάκριτη ερώτηση..... Σεξ κάνετε??? Εμενα δε μ αφήνει ο γιατρός.. Εχω επιχείλιο πλακούντα.. Το κέρατό μου...

  • Μου αρέσει 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Ωραία νέα titin, μπραβο!

Εμεις δεν εχουμε μπει στη διαδικασια των ονοματων απο τοσο νωρίς. Δεν ειμαι των παραδοσεων στα ονοματα. Ομως θα γινει μια εξαιρεση γιατι παντα ελεγα οτι αν ποτε κανω κορη θα παρει  οπωσδηποτε το ονομα της πεθερας μου -Ζωή. Ειμαστε παρα πολυ δεμενες και την αγαπαω οσο τιποτα. Το αγοράκι μας τωρα θα δούμε, εχουμε πολυ χρονο να διαλεξουμε κατι. Ας ερθουν στον κοσμο με το καλο..

 

  • Μου αρέσει 3

FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Karmaki said:

Καλημέρα σας! Ωραία νέα titin, μπραβο!

Εμεις δεν εχουμε μπει στη διαδικασια των ονοματων απο τοσο νωρίς. Δεν ειμαι των παραδοσεων στα ονοματα. Ομως θα γινει μια εξαιρεση γιατι παντα ελεγα οτι αν ποτε κανω κορη θα παρει  οπωσδηποτε το ονομα της πεθερας μου -Ζωή. Ειμαστε παρα πολυ δεμενες και την αγαπαω οσο τιποτα. Το αγοράκι μας τωρα θα δούμε, εχουμε πολυ χρονο να διαλεξουμε κατι. Ας ερθουν στον κοσμο με το καλο..

 

Είσαι η μόνη νύφη που ξέρω κι αγαπάει τόσο τη πεθερά.. Μπράβο!

Εγώ δεν έχω πεθερά.. Εχει πεθάνει απο χρόνια.. Μ αυτά που άκουγα δεξιά κι αριστερά πάντα έλεγα οτι θέλω να παντρευτώ ορφανό απο μανα.. (ο θεός να με συγχωρήσει.. χαχαχα) .. και τον βρήκα!..

  • Μου αρέσει 4

Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...