Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts

Εγω παλι περα απο ενα κολάν ψηλομεσο δεν αγοράζω τπτ οπως δεν αγόρασα κ την προηγούμενη φορα. Την βγάζω με κολάν κ τζιν που ετσι κ αλλιως τα φορούσα φαρδιά κ λιγο πιο χαμηλοκάβαλα...επισης θα ειναι για λιγο μιας κ θα ανοίγει ο καιρος θα ζεσταίνομαι πιο πολυ οποτε θα με ενοχλούν ολα....εχω καποια μπλουζοφορεματα αυτα..

Κ η δίκη μου κοιλιά φούσκωσε πολυ κ εχω ακούσει οτι ειναι κοριτσι οταν μεγαλωνει η κοιλιά νωριτερα δεν ξερω αν ισχυει βέβαια...

 

Οι κοπελες που εκαναν αυχενική επειδη δεν θυμαμαι φύλλο δεν έμαθαν;


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 minutes ago, Calliope* said:

Εγω παλι περα απο ενα κολάν ψηλομεσο δεν αγοράζω τπτ οπως δεν αγόρασα κ την προηγούμενη φορα. Την βγάζω με κολάν κ τζιν που ετσι κ αλλιως τα φορούσα φαρδιά κ λιγο πιο χαμηλοκάβαλα...επισης θα ειναι για λιγο μιας κ θα ανοίγει ο καιρος θα ζεσταίνομαι πιο πολυ οποτε θα με ενοχλούν ολα....εχω καποια μπλουζοφορεματα αυτα..

Κ η δίκη μου κοιλιά φούσκωσε πολυ κ εχω ακούσει οτι ειναι κοριτσι οταν μεγαλωνει η κοιλιά νωριτερα δεν ξερω αν ισχυει βέβαια...

 

Οι κοπελες που εκαναν αυχενική επειδη δεν θυμαμαι φύλλο δεν έμαθαν;

Γεια σου κορίτσι.. Εγω έκανα αυχενική και δεν έμαθα φύλο.. Η κοιλιά μου κι εμενα μεγάλωσε γρήγρο για πρώτο παιδί.. Ελπίζω να δούμε φύλο αυριο που ξαναπάω..


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Πηρα τζιν αλλα ειναι πολυ πολυ ελαστικο και το λαστιχο της κοιλιας πολυ ανετο! 

Και εγω βαριεμαι τις βολτες στα μαγαζια ειδικα με το παιδι που δεν θα καθεται. 

Ειχε εξοδα αποστολης δεν θυμαμαι ποσο... 5ευρω νομιζω

  • Μου αρέσει 1

 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Για αρχη καλά είναι, μετέπειτα τα διδυμάκια εχουν θεματάκια στο βάρος και συνηθως το ένα παντα ειναι μικρότερο. Ναι συμφωνω χαλάλι! Ναι αλλα τι ντολμάς! Μες τη γλύκα :)


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ειχα δει στου μεγαλου τους υπερηχους. φυλλο ξακαθαρα ειχαμε μαθει 14η εβδομαδα.Ειχα κατσει που φανηκαν ξεκαθαρα. Η αυχενικη του ηταν 1.50. Αντε να δουμε το δευτερο σπορακι πως θα ειναι.

  • Μου αρέσει 1

 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 minute ago, Titin said:

Λοιπον ειχα δει στου μεγαλου τους υπερηχους. φυλλο ξακαθαρα ειχαμε μαθει 14η εβδομαδα.Ειχα κατσει που φανηκαν ξεκαθαρα. Η αυχενικη του ηταν 1.50. Αντε να δουμε το δευτερο σπορακι πως θα ειναι.

Μπορει να δουμε κι εμεις αυριο τοτε..Πολυ μικρή αυχενική.. μπράβο.. λετε να ανησυχω που έχω 1,8.. ολο 1,50 και 1,60 διαβαζω


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Κ εγω στον γιο μου 11η εβδομαδα είχαμε δει καθαρά το φύλλο...ειδα κ εγω ποσο αυχενική ειχα κ ηταν 1.20.... άλλαξα τικερακι γτ μπέρδευομουν εφοσον ο γιατρός ολο μου το βγαζει μικρότερο...κ απο οτι βλεπω θα καθυστερήσει πολυ η δίκη μου αυχενική...

Δεν περνάνε με τπτ οι μερες κ οχι τπτ αλλο δεν θα προλάβω εκπτωςεις να ψωνίσω κατι ετσι για το καλο :-D


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Karmaki said:

Για αρχη καλά είναι, μετέπειτα τα διδυμάκια εχουν θεματάκια στο βάρος και συνηθως το ένα παντα ειναι μικρότερο. Ναι συμφωνω χαλάλι! Ναι αλλα τι ντολμάς! Μες τη γλύκα :)

Τα δικά σου μπορει να είναι μια χαρα ,,,Μεγαλούτσικα και τα δυο.. Η ξαδερφη μου εκανε δίδυμα (αγορι, κοριτσι) ήταν και τα δύο γύρω στα 3200, 3300..  Τιποτα δεν είναι στανταρ.. Να σκεφτεσαι θετικα

Μμμμ... Τέλος πάντων... σαν κωνος θα είμαι θα φαρδαινω οσο κατεβαινω προς το εδαφος.. ετσι με φανταζομαι με μακρυ καλοκαιρινο φορεμα..  Πφφφφ.. .

  • Μου αρέσει 3

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Just now, moustokoulouro είπε:

Μπορει να δουμε κι εμεις αυριο τοτε..Πολυ μικρή αυχενική.. μπράβο.. λετε να ανησυχω που έχω 1,8.. ολο 1,50 και 1,60 διαβαζω

Ηταν στο γιο μου στο δευτερο σημερα θα δουμε ποσο ειναι !


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, moustokoulouro said:

Μπορει να δουμε κι εμεις αυριο τοτε..Πολυ μικρή αυχενική.. μπράβο.. λετε να ανησυχω που έχω 1,8.. ολο 1,50 και 1,60 διαβαζω

Μην ανησυχείς. Εγώ είχα 2,2. Ανησύχησα είναι η αλήθεια, αλλά μου είπε ότι είναι πάρα πολύ καλό γιατί πάει ανάλογα με την ηλικία της κύησης και το κεφαλουριαίο μήκος (το οποίο δεν θυμάμαι). Και σε κάθε περίπτωση βγαίνει το τελικό ρίσκο μαζί με το αίμα. Εμένα βγήκε σχεδόν 1:6300 για σύνδρομο ντάουν και πολύ λιγότερο για τα άλλα δύο σύνδρομα. Την προηγούμενη φορά είχε μετρήσει 1,5 αυχενική, αλλά το τελικό ρίσκο μου είχε βγει 1:5300, αν θυμάμαι καλά. Κορίτσια, ας κάνουμε το σταυρό μας και ας μην σκεφτόμαστε αρνητικά. Όλα καλά θα πάνε.


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 minutes ago, Rosali said:

Μην ανησυχείς. Εγώ είχα 2,2. Ανησύχησα είναι η αλήθεια, αλλά μου είπε ότι είναι πάρα πολύ καλό γιατί πάει ανάλογα με την ηλικία της κύησης και το κεφαλουριαίο μήκος (το οποίο δεν θυμάμαι). Και σε κάθε περίπτωση βγαίνει το τελικό ρίσκο μαζί με το αίμα. Εμένα βγήκε σχεδόν 1:6300 για σύνδρομο ντάουν και πολύ λιγότερο για τα άλλα δύο σύνδρομα. Την προηγούμενη φορά είχε μετρήσει 1,5 αυχενική, αλλά το τελικό ρίσκο μου είχε βγει 1:5300, αν θυμάμαι καλά. Κορίτσια, ας κάνουμε το σταυρό μας και ας μην σκεφτόμαστε αρνητικά. Όλα καλά θα πάνε.

Σωστα.. κι εμενα 1/6000 βγήκε.. Κακώς σκάω.. και για τις άλλες δύο πολύ λιγότερο ..νομίζω 1/16000 και >1/20.000

9 minutes ago, Titin said:

Ηταν στο γιο μου στο δευτερο σημερα θα δουμε ποσο ειναι !

Καλή επιτυχία Titin!!!

Όλα καλά θα πάνε..!

11 minutes ago, Calliope* said:

Κ εγω στον γιο μου 11η εβδομαδα είχαμε δει καθαρά το φύλλο...ειδα κ εγω ποσο αυχενική ειχα κ ηταν 1.20.... άλλαξα τικερακι γτ μπέρδευομουν εφοσον ο γιατρός ολο μου το βγαζει μικρότερο...κ απο οτι βλεπω θα καθυστερήσει πολυ η δίκη μου αυχενική...

Δεν περνάνε με τπτ οι μερες κ οχι τπτ αλλο δεν θα προλάβω εκπτωςεις να ψωνίσω κατι ετσι για το καλο :-D

Εμενα στη 10η η μαια μου είπε οτι κάτι είδε σαν τσουτσουνάκι.. αλλα στην αυχενική είχε εξαφανιστεί μάλλον γιατί δεν μου είπαν τίποτα.. Τι στο καλό? Απορροφηθηκε?


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια τι κανετε;;;; διαβασα οτι οσα κοριτσια κανανε τις αυχενικες τους ολα πηγαν τελεια και χαρικα πολυ για αυτο...!!!! αντε σιγα σιγα να κανουν και τα υπολοιπα κοριτσια !!! σας ευχομαι με το καλοο....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, moustokoulouro είπε:

Σωστα.. κι εμενα 1/6000 βγήκε.. Κακώς σκάω.. και για τις άλλες δύο πολύ λιγότερο ..νομίζω 1/16000 και >1/20.000

Καλή επιτυχία Titin!!!

Όλα καλά θα πάνε..!

Εμενα στη 10η η μαια μου είπε οτι κάτι είδε σαν τσουτσουνάκι.. αλλα στην αυχενική είχε εξαφανιστεί μάλλον γιατί δεν μου είπαν τίποτα.. Τι στο καλό? Απορροφηθηκε?

Ξερω οτι σε αυτες τις εβδομαδες δημιουργουνται τα εξωτερικα οργανα και συνηθως ειναι λιγο πρισμενα και δεν ειναι ευκολο να φανει το φυλο του. 

 

Ναι κοριτσια το απογευμα εχω!!!

 

Χαρουμενη μαμα πως εισαι;

 


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, xaroumenh mama said:

γεια σας κοριτσια τι κανετε;;;; διαβασα οτι οσα κοριτσια κανανε τις αυχενικες τους ολα πηγαν τελεια και χαρικα πολυ για αυτο...!!!! αντε σιγα σιγα να κανουν και τα υπολοιπα κοριτσια !!! σας ευχομαι με το καλοο....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τι κάνεις; Πώς πάει ο μικρός; Εσύ; Όλα καλά;


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...