Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

      Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια η θα ζητήσω 30 Μαίου να της γράψει και για θρομβοφιλια η επειδή είναι μακριά ακόμα 12 μέρες μπορεί να  πάρω μια γνωστή μου που δουλεύει σε νοσοκομείο να της γράψει θα δω 

      • Ευχή 2

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts

4 minutes ago, moustokoulouro είπε:

 Εγώ χρειάζομαι τα πάντα.. Δεν έχω τίποτα καθώς είναι το πρώτο παιδι.. 

κουνια καροτσια ρουχα επιπλακια διακοσμητικα παιχνιδια ολαααα...

Εσείς θα έχετε πολλά πραγματα απ το πρώτο.. ειδικά αν είναι ίδιο φύλο τελικα

Κορίτσια... Μια αδιάκριτη ερώτηση..... Σεξ κάνετε??? Εμενα δε μ αφήνει ο γιατρός.. Εχω επιχείλιο πλακούντα.. Το κέρατό μου...

Μια απο τα ίδια ! Και εμεις θα χρειαστουμε τα παντα και εις διπλουν χιχι. μια ερευνα αγορας που ειχα κανει στην πρωτη εγκυμοσυνη (τωρα δεν εχω κοιταξει τιποτα) ολα εδω ηταν πανακριβα . Συγκρινα με ελλαδα και καμια σχεση!!  Πρωτα ο Θεος ψωνια θα κανουμε απο Ελλαδα, ευτυχως εχω πολλους συγγενεις εκει και μπορουν να μας εξυπηρετησουν! Ασε που ειμαι και άσχετη !

Ανυπομονω να περασει λιγο ο καιρος, να προχωραμε καλα και να πιασω τις βελονες μου , να αρχισω να πλεκω για τα μωρακια! Ειδη εχω βρει κατι σχεδια σούπερ!

Σεξ οχι!!!:( :( αλλα λογο διδυμων :(


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς, κορίτσια, το δεύτερο είπαμε ότι είναι του άντρα μου γιατί το πρώτο πήρε το όνομα του πατέρα μου (είμαστε των παραδόσεων). Ο άντρας μου θα ήθελε κορίτσι για να βγάλει τη μητέρα του που έχει ήδη 5 εγγόνια, όλα αγόρια, και δεν έχει βγει καμία φορά. Αν είναι αγόρι δεν ξέρω πώς θα το πει. Του είπα να κάνει ό,τι θέλει.

Εμείς με το σεξ δεν έχουμε πρόβλημα. Και στην πρώτη εγκυμοσύνη κάναμε.


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Karmaki said:

Μια απο τα ίδια ! Και εμεις θα χρειαστουμε τα παντα και εις διπλουν χιχι. μια ερευνα αγορας που ειχα κανει στην πρωτη εγκυμοσυνη (τωρα δεν εχω κοιταξει τιποτα) ολα εδω ηταν πανακριβα . Συγκρινα με ελλαδα και καμια σχεση!!  Πρωτα ο Θεος ψωνια θα κανουμε απο Ελλαδα, ευτυχως εχω πολλους συγγενεις εκει και μπορουν να μας εξυπηρετησουν! Ασε που ειμαι και άσχετη !

Ανυπομονω να περασει λιγο ο καιρος, να προχωραμε καλα και να πιασω τις βελονες μου , να αρχισω να πλεκω για τα μωρακια! Ειδη εχω βρει κατι σχεδια σούπερ!

Σεξ οχι!!!:( :( αλλα λογο διδυμων :(

Πλέκεις? Ωραία.. κι εγώ θα θελα γιατί βαριέμαι τώρα που δεν βγαίνω όσο παλιοτερα.. (εξαιτίας του επιχείλιου πλακουντα κι αυτό) ..

Σπιτι - δουλειά -δουλεία -σπιτι και αντε κανα ταβερνάκι..

Είδα ωραίες κούνιες στα ηρα.. στο νετ.. απο τιμές δεν εχω ιδέα.. και κάτι που θελω να πάρω οπωσδήποτε για το πρώτο εξαμηνο είναι το chicco next to me.. το αγαπώ!! Τα καρότσια είναι πανακριβα αλλα θα μας το παρουν οι παππουδες (thanks god)

Για ρούχαλάκια ευτυχώς βρίσκεις οικονομικά πλέον σε zara κτλ.. και καλά βαμβακερά μου λένε οι μαμαδες.. αν και τα φοράνε και τόσο λίγο που και καλά να μην βγούν δε μας νοιάζει.

  • Μου αρέσει 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Απο πραγματα που λετε, εγραψα και στου Ιουλιου καποιες συμβουλες, 

Μπουκαλια κατα κολικων τα καλυτερα ειναι τα Dr brown, λητω τα εχει σιγουρα ειναι λιγο ακριβα αλλα αξιζουν και δεν καταπινουν αερα καθολου ! 

Μην παρετε μικρα μπιμπερο γτ θα δειτε οτι στο 2 μηνο θα χρειαστειτε τα μεγαλα και ειναι τσαμπα πεταμενα λεφτα, το μετανιωσα. Παρτε κατευθειαν κανονικα. 

Θερμαντηρας μπιμπερο θα σας λυσει τα χερια πραγματικα! Κραταει το μπιμπερο τουλαχιστον μιση ωρα και μπορεις να ξαναδοκιμασεις να δωσεις γαλα μετα απο λιγο. Για του τζαμπο δεν εχω αποψη μου ειχαν χαρισει chicco.

Το προστατευτικο κουνιας και λικνου που εχει το τζαμπο ειναι τελειο και πολυ φτηνο! Παρτε απο 2 για να αλλαζετε, μεχρι να στεγνωσει το ενα να εχετε να αλλαζετε! 

Σελτεδακια επισης του τζαμπο ειναι τελεια, σιδερωνετε απο την μερια του υφασματος δεν παθαινει τπτ!

Κρεμες-σαμπουαν-ορους παιρνω απο ιντερνετικο φαρμακειο σε πολυ καλες τιμες. Ψαχνω προσφορες παντα. Οσες γεννησετε ιδιωτικα  θα παρετε βαλιτσακι με δειγματα απο κρεμες, θα δειτε τι θα ταιριαξει στο μωρακι σας.

Παντα καλοκαιρι δεν υπαρχει λογος να βαλετε, οταν αρχιζουν να γυριζουν θα πρεπει να την βγαλετε μην πνιγει το παιδι. Εμενα προσωπικα ειχε κολλησει το προσωπο του και κοντευε να μην αναπνεει, ευτυχως ηταν μεσημερι και τον ειδε εγκαιρα ο αντρας μου. 

Εχει πολυ ανετα βαμβακερα σουτιεν θηλασμου που βολεψαν παρα πολυ. Δεν πιεζαν πουθενα. 

Αποφρακτηρα επισης πηρα απο φαρμακειο αυτο που ρουφας εσυ, οχι με την φυσουνα δεν βολευει. Ρωτηστε παιδιατρο αν το συστηνει, δεν αφηνουν ολοι. Ειναι για πιο βαριες περιπτωσεις πχ σε κρυωμα.

Στη μπανιεριτσα αυτο που μπαινει η βαση υπαρχει ισως δεν το πετυχες.

Πανακια για ρεψιμο τα καλυτερα ειναι του τζαμπο! πολυ μαλακα και δεν ενοχλει το μωρο. Ειχα παρει και απο ικεα αλλα πολυ πετσετε και αγριο με τα πλυσιματα.

Επισης καντε μια βολτα στα orchestra για ρουχαλακια φορμακια. Εχουν πολυ καλη ποιοτητα και συμφερουν τα σετ που εχει.


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Rosali said:

Εμείς, κορίτσια, το δεύτερο είπαμε ότι είναι του άντρα μου γιατί το πρώτο πήρε το όνομα του πατέρα μου (είμαστε των παραδόσεων). Ο άντρας μου θα ήθελε κορίτσι για να βγάλει τη μητέρα του που έχει ήδη 5 εγγόνια, όλα αγόρια, και δεν έχει βγει καμία φορά. Αν είναι αγόρι δεν ξέρω πώς θα το πει. Του είπα να κάνει ό,τι θέλει.

Εμείς με το σεξ δεν έχουμε πρόβλημα. Και στην πρώτη εγκυμοσύνη κάναμε.

:mad::mad: 

Τυχερή που κάνεις σεξ! 5 αγόρια??????? χαμος

3 minutes ago, Titin said:

Απο πραγματα που λετε, εγραψα και στου Ιουλιου καποιες συμβουλες, 

Μπουκαλια κατα κολικων τα καλυτερα ειναι τα Dr brown, λητω τα εχει σιγουρα ειναι λιγο ακριβα αλλα αξιζουν και δεν καταπινουν αερα καθολου ! 

Μην παρετε μικρα μπιμπερο γτ θα δειτε οτι στο 2 μηνο θα χρειαστειτε τα μεγαλα και ειναι τσαμπα πεταμενα λεφτα, το μετανιωσα. Παρτε κατευθειαν κανονικα. 

Θερμαντηρας μπιμπερο θα σας λυσει τα χερια πραγματικα! Κραταει το μπιμπερο τουλαχιστον μιση ωρα και μπορεις να ξαναδοκιμασεις να δωσεις γαλα μετα απο λιγο. Για του τζαμπο δεν εχω αποψη μου ειχαν χαρισει chicco.

Το προστατευτικο κουνιας και λικνου που εχει το τζαμπο ειναι τελειο και πολυ φτηνο! Παρτε απο 2 για να αλλαζετε, μεχρι να στεγνωσει το ενα να εχετε να αλλαζετε! 

Σελτεδακια επισης του τζαμπο ειναι τελεια, σιδερωνετε απο την μερια του υφασματος δεν παθαινει τπτ!

Κρεμες-σαμπουαν-ορους παιρνω απο ιντερνετικο φαρμακειο σε πολυ καλες τιμες. Ψαχνω προσφορες παντα. Οσες γεννησετε ιδιωτικα  θα παρετε βαλιτσακι με δειγματα απο κρεμες, θα δειτε τι θα ταιριαξει στο μωρακι σας.

Παντα καλοκαιρι δεν υπαρχει λογος να βαλετε, οταν αρχιζουν να γυριζουν θα πρεπει να την βγαλετε μην πνιγει το παιδι. Εμενα προσωπικα ειχε κολλησει το προσωπο του και κοντευε να μην αναπνεει, ευτυχως ηταν μεσημερι και τον ειδε εγκαιρα ο αντρας μου. 

Εχει πολυ ανετα βαμβακερα σουτιεν θηλασμου που βολεψαν παρα πολυ. Δεν πιεζαν πουθενα. 

Αποφρακτηρα επισης πηρα απο φαρμακειο αυτο που ρουφας εσυ, οχι με την φυσουνα δεν βολευει. Ρωτηστε παιδιατρο αν το συστηνει, δεν αφηνουν ολοι. Ειναι για πιο βαριες περιπτωσεις πχ σε κρυωμα.

Στη μπανιεριτσα αυτο που μπαινει η βαση υπαρχει ισως δεν το πετυχες.

Πανακια για ρεψιμο τα καλυτερα ειναι του τζαμπο! πολυ μαλακα και δεν ενοχλει το μωρο. Ειχα παρει και απο ικεα αλλα πολυ πετσετε και αγριο με τα πλυσιματα.

Επισης καντε μια βολτα στα orchestra για ρουχαλακια φορμακια. Εχουν πολυ καλη ποιοτητα και συμφερουν τα σετ που εχει.

οοοο μπράβο Titin.. Ετσι να μας ενημέρωνετε εμάς τους ψαρακες!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 minutes ago, moustokoulouro είπε:

Είσαι η μόνη νύφη που ξέρω κι αγαπάει τόσο τη πεθερά.. Μπράβο!

Εγώ δεν έχω πεθερά.. Εχει πεθάνει απο χρόνια.. Μ αυτά που άκουγα δεξιά κι αριστερά πάντα έλεγα οτι θέλω να παντρευτώ ορφανό απο μανα.. (ο θεός να με συγχωρήσει.. χαχαχα) .. και τον βρήκα!..

Αχαχαχχαχαχα δεν υπαρχεις! Το πες και εγινε! Πες και κανενα αριθμο τζοκερ! Τυχερα ειναι αυτα βρε μουστοκουλουρο,πολλοι μου το λενε ειδικα οταν μας βλεπουν. Τη μητερα μου την εχασα ξαφνικα στα 18 μου, την εχω στερηθει πολυ..ευτυχως ετυχε η πεθερα μου να ειναι χρυση ψυχη και η σχεση μας ειναι μεγάλο βάλσαμο..


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω πάρα πολύ καλή σχέση με την πεθερά μου. Τη νιώθω και την αγαπάω σαν τη μαμά μου. Όταν αγοράζω κάτι για τη μαμά μου αγοράζω και για εκείνη.

  • Μου αρέσει 2

My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Karmaki said:

Αχαχαχχαχαχα δεν υπαρχεις! Το πες και εγινε! Πες και κανενα αριθμο τζοκερ! Τυχερα ειναι αυτα βρε μουστοκουλουρο,πολλοι μου το λενε ειδικα οταν μας βλεπουν. Τη μητερα μου την εχασα ξαφνικα στα 18 μου, την εχω στερηθει πολυ..ευτυχως ετυχε η πεθερα μου να ειναι χρυση ψυχη και η σχεση μας ειναι μεγάλο βάλσαμο..

Μπορεί να της βγαίνει το μητρικό ενστικτο επειδή έχεις χάσει τη μανούλα σου. Έχει κόρες η πεθερά σου?

 


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Εγω απο το πρωτο δεν εχω πολλα τα ειχα πουλήσει γτ δεν ειχα χώρο εχω κρατησει ελάχιστα...αλλα κ παλι ήμουν της άποψης οτι δεν θελω να κανω διαχωρισμό οτι πηρα στο ενα θα παρω κ στο αλλο.

Εχω μονο κουνια ρηλάξ λίγα ρουχαλάκια όπου κράτησα μονο τα ουδέτερα....

Μπιμπερο εμενα με βόλεψαν της nuk αν του εδινα αλλο δνε το ηθελε...

Σεξ επισης φοβαμαι λογο κύστης δεν ξερω αν ειναι επικυνδυνο αλλα μου ειπαν να το αποφύγω το 1ο 3μηνο....

Μουστοκουλουρο εισαι τυχερή απο τη μια .....επισης τυχερή ειναι κ το Καρμακι πολυ θα ηθελα να εχω κοντα μου μια καλη πεθερα αλλα που τετοια τυχη επεσα σε ζ@@ν....


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Rosali said:

Κι εγώ έχω πάρα πολύ καλή σχέση με την πεθερά μου. Τη νιώθω και την αγαπάω σαν τη μαμά μου. Όταν αγοράζω κάτι για τη μαμά μου αγοράζω και για εκείνη.

Μπράβο και σε σένα.. Εδώ μέσα έτυχαν μόνο όλες εχουν καλές σχέσεις με τις πεθερές φαίνεται.. Εγώ απ τα 100 ξερω γω  ζευγαρια που ξέρω μόνο μία ξέρω που έχει καλή σχεση με τη πεθερά της και αυτό γιατί η πεθερά είναι απ το εξωτερικό και δεν είναι αυτό το πράγμα το αρρωστημένο , το υπερπροστατευτικό με το γιο της.. Είναι κουλ ... αλλα 1 στις τοσεεεεεεεες περιπτώσεις.. Οι άλλες τρώγονται.


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Rosali είπε:

Κι εγώ έχω πάρα πολύ καλή σχέση με την πεθερά μου. Τη νιώθω και την αγαπάω σαν τη μαμά μου. Όταν αγοράζω κάτι για τη μαμά μου αγοράζω και για εκείνη.

Κ εσυ απο τις τυχερές κ τις εξαιρέσεις...

3 minutes ago, moustokoulouro είπε:

Μπράβο και σε σένα.. Εδώ μέσα έτυχαν μόνο όλες εχουν καλές σχέσεις με τις πεθερές φαίνεται.. Εγώ απ τα 100 ξερω γω  ζευγαρια που ξέρω μόνο μία ξέρω που έχει καλή σχεση με τη πεθερά της και αυτό γιατί η πεθερά είναι απ το εξωτερικό και δεν είναι αυτό το πράγμα το αρρωστημένο , το υπερπροστατευτικό με το γιο της.. Είναι κουλ ... αλλα 1 στις τοσεεεεεεεες περιπτώσεις.. Οι άλλες τρώγονται.

Όντως κ εγω συνηθως μονο για κακές σχέσεις ακούω μεταξύ πεθεράς κ νύφη...


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είμαι πολύ τυχερή. Γι' αυτό θέλω πολύ να βγάλω το όνομα της σε κάποιο από τα παιδιά μου. Αν δεν τη βγάλουμε στο δεύτερο, ελπίζω να τη βγάλουμε στο τρίτο.


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Εμενα η πεθερα μεχρι να γεννησω δεν ανακατευοταν πουθενα. Πεταγε κατι κατα καιρους αλλα δεν εδινα σημασια. Της τα ξεκοβε και ο αντρας μου δεν ειχε περιθωρια πολλα. Μετα το μωρο ομως... Οχι οτι ανακατευεται, κατι θα πεταξει αλλα το χειροτερο ειναι πως ειναι υπερ-υπερ προστατευτικη με το μικρο. Μην τυχον και κλαψει... αγκαλια! Μην πεσει! οταν μαθαινε να περπαταει...

Μια μερα την πετυχα να φτιαχνει μπιμπερο με το καυτο νερο και να κραταει το μωρο, ο μικρος τοτε μολις σαραντησε! Να κρεμεται το παιδι,κεφαλι κτλ φρικαρα! Η δικαιολογια της εκλαιγε! να νομιζει η γειτονια οτι το βασανιζω;;; Αλλο σκηνικο, βγηκαμε για φαγητο απογευμα και η πεθερα εμεινε με το μωρο. Γυρναμε και την βρικσουμε να κλαιει με το μωρο επειδη δεν ηρεμουσε... Και ποσα αλλα! Τεσπα για βρεφος δεν κανει, για πιο μεγαλο παιδι οκ. 

 


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Rosali said:

Ναι, είμαι πολύ τυχερή. Γι' αυτό θέλω πολύ να βγάλω το όνομα της σε κάποιο από τα παιδιά μου. Αν δεν τη βγάλουμε στο δεύτερο, ελπίζω να τη βγάλουμε στο τρίτο.

Α πήρες φόρα εσύ...χαχαχαχα...

Χαρά στο κουράγιο σου που σκέφτεσαι και τρίτο..

Εμείς μέχρι δεύτερο λέμε γιατί δεν ξέρουμε τι μας ξημερώνει και γιατί κάποια πράγματα δε θέλουμε να κοπούν, που θα κοπούν αν κάνουμε 3 παιδιά..

Έξοδοι, διακοπές κτλ.. δεν θα βγαίνουμε μάνα μου.... Μπράβο σου πάντως!

 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...