Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανουλλες απο Κυπροοο!!!


SouSou

Recommended Posts

Καλημέρα και από μένα...είμαι λίγο φρέσκια ακόμα στην εγκυμοσύνη... Ακόμη δεν έχουμε ακούσει καρδούλα...την είδαμε μόνο να αναβοσβήνει...

Τώρα μη με ρωτάτε σε ποια εβδομάδα γιατί έχω καταμπερδευτεί :P

Έβαλα με βάση την τελευταία μου περίοδο...9/1 και δείχνει 7 εβδομάδων... αλλά εμβρυομεταφορά κάναμε 31/1

τώρα θα δείξει όταν πάω στο γιατρό τη Δευτέρα....και το Σάββατο τι θα μου πούνε...

Με το καλό και εσείς οι προχωρημένες... με έναν πόνο :D


JRfdp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 898
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα και από μένα...είμαι λίγο φρέσκια ακόμα στην εγκυμοσύνη... Ακόμη δεν έχουμε ακούσει καρδούλα...την είδαμε μόνο να αναβοσβήνει...

Τώρα μη με ρωτάτε σε ποια εβδομάδα γιατί έχω καταμπερδευτεί :P

Έβαλα με βάση την τελευταία μου περίοδο...9/1 και δείχνει 7 εβδομάδων... αλλά εμβρυομεταφορά κάναμε 31/1

τώρα θα δείξει όταν πάω στο γιατρό τη Δευτέρα....και το Σάββατο τι θα μου πούνε...

Με το καλό και εσείς οι προχωρημένες... με έναν πόνο :D

καλως ήρθες Georgiana!!! με το καλο!!! απο που εισε;; τωρα που θα πας γιατρο σιγουρα θα ακουσεις καρδουλα! και εγω γυρω στην 6-7η την ακουγα παντα! πιο πριν δεν ακουγοταν!!!


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βαριεμαι η αληθεια αλλα θα τα παρω χαχαχα!!!!

να την ρωτησεις για το φολικο γιατι καθε φορα τα δινει ξεχωριστα. 3 εγκυμοσύνες μου το εγραψε απο την πρωτη επισκεψη. μηπως μπερδευτηκες;

ωραια ειναι αμα εχεις να σε συμβουλεψουν για το τι θα παρεις! και βεβαια οτι θες εμεις ειμαστε εδω να σε βοηθησουμε!! να παρεις και γνωμη απο τον παιδιατρο σου! και εγω πρεπει να την ρωτησω την παιδιατρο γιατι λογω εποχης δεν ξερω τι ρουχα να παρω.. χειμερινά ή καλοκαιρινα;;

επισης για το τι θα παρεις στην κλινικη θα σου δωσει λιστα η Αφροδιτη οταν κοντεψει ο καιρος!!

οσο για το θηλασμο έχετε δικαιο.. αλλα πρεπει να σκεφτω τι θελω.... απο τη μια θελω απο την αλλη φοβαμαι και ανατριχιαζω και δεν θελω.. πες μου κυρια ψυχολογε ειναι σοβαρο το προβλημα μου;;;; για μενα παντως ειναι.....

σκεφτηκα να προσπαθησω για όσο ειμαι στην κλινικη (οχι να θηλασω αλλα να βγαζω με το θηλαστρο) και οταν παω σπιτι θα δω αναλογα....

οι κινησεις του μωρου κ εμενα που τωρα ειμαι στην 25η τις νιωθω καποτε εντονα καποτε καθολου...... και δεν ξερω αν ειναι νορμαλ αυτο......την τριτη θα ρωτησω..

pires telika tin vitamini sou??? min to apofevgis!! re prin eperna infolic kai m to alla3e kai m ipe na pino ferdilcare afto mono... tipote allo k tora m prosthese magnesio ase tha tin rotiso k ego otan pao tin alli paraskevi!!! anipomono!!!! oso gia tin psixologiki s katastasi ise mia xara!!! afou pas kai gia trito moro!!hehehe apla afto pou leme emis oi psixologoi stis eggies.. ixa mia periptosi pou i kopela kathe fora pou thilaze toso poli den eniothe aneta pou eklege... kai afto me vasi meleton lei oti to moro mpori sto mellon na exi kapio idios eating disorder diladi voulimia i anore3ia ktl... kai tis ipa stamata to thilasmo vgale me to thilastro oso mporis kai meta ftani! ine simantiko na thilasis to moro alla otan ise kai esi ok.. kai niothis oli tin diadikasia omorfa... den leo me to paramikro ponaki na stamatas alla an ontos ipoferis...!!! :) afta apo emena!! hehehe oso gia ta pragmata exo polous eftixos na me simvoulepsoun k fisika exo kai esas!!!! :)


o0ykp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα...είμαι λίγο φρέσκια ακόμα στην εγκυμοσύνη... Ακόμη δεν έχουμε ακούσει καρδούλα...την είδαμε μόνο να αναβοσβήνει...

Τώρα μη με ρωτάτε σε ποια εβδομάδα γιατί έχω καταμπερδευτεί :P

Έβαλα με βάση την τελευταία μου περίοδο...9/1 και δείχνει 7 εβδομάδων... αλλά εμβρυομεταφορά κάναμε 31/1

τώρα θα δείξει όταν πάω στο γιατρό τη Δευτέρα....και το Σάββατο τι θα μου πούνε...

Με το καλό και εσείς οι προχωρημένες... με έναν πόνο :D

kalos tin!!! me to kalo!!!! akoma mia manoula konta mas... kalos orises... oso gia to poson evdomadon ise afto mono o giatros tha s to pi.. giati exoun sostes metrisis kai tropous na to ipologizoun kai me to megethos tou emvriou tou sakou ktl!!! pantos min anxonese!! i deftera ine konta!! kai emena tin akouse 6 pros 7 evdomada tin kardoula!! opote mas kratas enimeres!!! kai oti xriazese mas les!! :)


o0ykp2.png
Link to comment
Share on other sites

pires telika tin vitamini sou??? min to apofevgis!! re prin eperna infolic kai m to alla3e kai m ipe na pino ferdilcare afto mono... tipote allo k tora m prosthese magnesio ase tha tin rotiso k ego otan pao tin alli paraskevi!!! anipomono!!!! oso gia tin psixologiki s katastasi ise mia xara!!! afou pas kai gia trito moro!!hehehe apla afto pou leme emis oi psixologoi stis eggies.. ixa mia periptosi pou i kopela kathe fora pou thilaze toso poli den eniothe aneta pou eklege... kai afto me vasi meleton lei oti to moro mpori sto mellon na exi kapio idios eating disorder diladi voulimia i anore3ia ktl... kai tis ipa stamata to thilasmo vgale me to thilastro oso mporis kai meta ftani! ine simantiko na thilasis to moro alla otan ise kai esi ok.. kai niothis oli tin diadikasia omorfa... den leo me to paramikro ponaki na stamatas alla an ontos ipoferis...!!! :) afta apo emena!! hehehe oso gia ta pragmata exo polous eftixos na me simvoulepsoun k fisika exo kai esas!!!! :)

αυτο ακριβως ενιωθα και εγω!! ετσι σκεφτομαι να κανω ρε.. να βγαλω λιγο με το θηλαστρο και κανει.........

τις πηρα τις βιταμινες μου ολες χαχαχαχα

πως τα πατε με την πινα;;; τρωω γερο προγευμα τελευταια και νομιζω πως ειναι η λυση τελικα!!!!


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αυτο ακριβως ενιωθα και εγω!! ετσι σκεφτομαι να κανω ρε.. να βγαλω λιγο με το θηλαστρο και κανει.........

τις πηρα τις βιταμινες μου ολες χαχαχαχα

πως τα πατε με την πινα;;; τρωω γερο προγευμα τελευταια και νομιζω πως ειναι η λυση τελικα!!!!

ti enois me to gero progevma gia pes??


o0ykp2.png
Link to comment
Share on other sites

ti enois me to gero progevma gia pes??

κοιτα εγω ξυπναω πολυ νωρις. μεχρι τις 6 ειμαι ορθια τις καθημερινες! οποτε τρωω ενα μπολ δημητριακα με γαλα! οτανε ερθω γραφειο πινω τον καφε μου και ετσι δεν πιναω!! κατα τις 10-11 τρωω ενα φρουτο και το μεσημερι φαγητο!

πριν δεν ετρωα το πρωι και επινα απευθειας καφε. και μεχρι να ρθω δουλεια δεν κρατιωμουν πινουσα πολυ. ετρωγα σαντουιτσ αλλα επειδη στο γραφειο δαγκωνα μια φορα καθε 10 λεπτα δεν χορταινα και ηθελα συνεχως να μασουλαω!


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!

Σημερα νιωθω πως μου κρεμασανε βαρακια πανω στην κοιλια, βαραει προς τα μπροστα, κ κουραζομαι,...αν κ δεν ειναι μεγαλη η κοιλια μου! Δυσκολευομαι να κοιμηθω το βραδυ λογω κοιλιας, ενω νυσταζω κ εχω νευρααα, ουφφφ

Koyoa εχει δικαιο η Tamaro, για τον θηλασμο, χαλαραααα

Τωρα για τα ρουχαλακια νομιζω καλοκαιρινα αλλα με μανικι βεβαια, ζακετουλα, καλοκαιρινη κουβερτουλα, κ το σημαντικοτερο η θερμοκρασια του a/c!

Αχ βρε κοριτσια, δεν περνανε οι μερες....

Tamaro 22-25 βδοαμδες αρχιζεις να νιωθεις το μωρο αλλα οσο περναει ο καιρος γινονται οι κινησεις πιο εντονες, ιδιαιτερα μετα το μεσημεριανομφαγητο αν ξαπλωσεις ανασκελα το νιωθεις πιο ευκολα ή οταν φας σοκολατα κ ξαπλωσεις παλι ανασκελα!

Georgiana καλως ορισες κ ολα να πανε καλα! Καλη εγκυμοσυνη να εχεις!

Στις 7 βδομαδες ακους καρδουλα! Αντε με το καλο!

Δεν περνανε οι μερες".........

Ακομη 9 μερες....

Link to comment
Share on other sites

Koritsakia mou xathika giati den exw xrono na grapsw oute kai oreksi me ta agxh mou!

Ta mikra mou den pernoun varos ftasame twra ta 540gr apo ta 600+ pou gennithikame! To anapneustiko mas den veltiwthike katholou kai oi kardoules mas xtipane adinama. Provlepsi gia to pote tha vgoume den mporei na kanei o giatroulis mas alla aurio exoume rantevou me ton evriokardiologo kai ton giatro mas mazi na doume ti ginete alla mallon einai igro stis kardoules! Pragmatika poli apogoiteumeni apo ton eauto mou, pelagwsa den kserw ti allo na kanw.

Georgiana kalws irthes sti parea mas!! Me to kalo na to epivevaiwsete kai na akousete kardoules!

Koyoa kai tamaro vitamines pirate simera? :tongue:

Candy gia ti koilia se katalavenw apolita! Ipomoni mia vdomadoula kai kati kai den tha se enoxlei pia, tha tin exeis stin agkalia sou tin koroula sou!!


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites

SalomiSofia μου ολα θα πανε καλα! Ετσι ειναι η κατασταση με τα προωρα κ ποσο μαλλον με διδυμακια!

Σημασια δεν εχει ποτε θα βγουν αλλα να βελτιωθει η κατασταση τους, που θα βελτιωθει σιγα σιγα! Θελει χρονο! Υπομονη κ δυναμη για εσενα κ τον συζυγο σου!

Να προσευχηθεις στην Αγια Μαρινα της Ανδρου!!! Παντα κανει το θαυμα της!

Ολα θα πανε καλα!

Τα μωρα σου ειναι σε καλα χερια!

Οι προσευχες μου ειναι μαζι σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


SalomiSofia μου ολα θα πανε καλα! Ετσι ειναι η κατασταση με τα προωρα κ ποσο μαλλον με διδυμακια!

Σημασια δεν εχει ποτε θα βγουν αλλα να βελτιωθει η κατασταση τους, που θα βελτιωθει σιγα σιγα! Θελει χρονο! Υπομονη κ δυναμη για εσενα κ τον συζυγο σου!

Να προσευχηθεις στην Αγια Μαρινα της Ανδρου!!! Παντα κανει το θαυμα της!

Ολα θα πανε καλα!

Τα μωρα σου ειναι σε καλα χερια!

Οι προσευχες μου ειναι μαζι σου!

Se euxaristw poli kali mou! Kaname igro telika stis kardoules opote twra farmateutiki agwgi kai perimenoume na doume ean tha anteksoun oi kardoules mas. Exw mia eikonitsa tis Ag. Marinas kai tis Panagias sto krevataki tous, tis idies pou eixa kai egw otan gennithika!

Se euxaristw kai pali kai sou euxomai ta kalitera gia ta dika sou paidakia!


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites

καλως ήρθες Georgiana!!! με το καλο!!! απο που εισε;; τωρα που θα πας γιατρο σιγουρα θα ακουσεις καρδουλα! και εγω γυρω στην 6-7η την ακουγα παντα! πιο πριν δεν ακουγοταν!!!

Να'στε καλα κορίτσια. Λιγο απο Λεμεσο και Παφο. Τα τελευταία 15 χρόνια μένω Πάφο.

Δευτερα παω γιατρο στην Παφο και το αλλο Σαβνατο στον επισημο μου γιατρο στη Λευκωσία που κάναμε την εξωσωματική

Καρδουλα ειδαμε αλλα δεν ακουσαμε αντε με το καλο να μου περάσει αυτη η έγνοια :D

Εσεις από ποία πολη είστε η καθεμια; :)


JRfdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Georgiana ατε κ τη Δευτερα θα μας εχεις νεακια!

Εγω ειμαι απο Λαρνακα!

Εμενα το ραντεβου μου ειναι την Πεμπτη, οπου θα ειμαι ακριβως 38 βδομαδων,... Το τελευταιο ραντεβουδακι, Κ τη μεθεπομενη Δευτερα θα γεννησω, με το καλο...!!!

1 βδομαδα & 1 μερα ακομη...!!!

Ελπιζω να ειμαι οκ κ να μπορω να κανω κ κατι τι καθε μερα ετσι για να περναει η μερα, αλλιως κολλαει κ δεν περνα!!!

Αυτες τις μερες, νιωθω κ φαινεται, την κοιλια μου να κατεβηκε πιο χαμηλα, η εμπεδωση εγινε ηδη,... Κ αυτο με κανει πιο δυσκινητη...κ κουραζομαι με το που παω τουαλετα!

Ολα τα εχω ετοιμα, εμεινε να στρωσω το κρεβατακι του μωρου, που ειναι νωρις ακομη, κ να πλυνω το παρκοκρεβατο, να ειναι ετοιμο...

Κατα τα αλλα, τα παντα ειναι ετοιμα, πανετοιμα, πρωτα Ο Θεος!

Koyoya, παντα μπερδευομαι με το nickname σου!...

Koyoa k Tamaro, πηρατε τις βιταμινες σας σημερα???

Salomi sofia περιμενουμε νεααααααα

Link to comment
Share on other sites

Georgiana ατε κ τη Δευτερα θα μας εχεις νεακια!

Εγω ειμαι απο Λαρνακα!

Εμενα το ραντεβου μου ειναι την Πεμπτη, οπου θα ειμαι ακριβως 38 βδομαδων,... Το τελευταιο ραντεβουδακι, Κ τη μεθεπομενη Δευτερα θα γεννησω, με το καλο...!!!

1 βδομαδα & 1 μερα ακομη...!!!

Ελπιζω να ειμαι οκ κ να μπορω να κανω κ κατι τι καθε μερα ετσι για να περναει η μερα, αλλιως κολλαει κ δεν περνα!!!

Αυτες τις μερες, νιωθω κ φαινεται, την κοιλια μου να κατεβηκε πιο χαμηλα, η εμπεδωση εγινε ηδη,... Κ αυτο με κανει πιο δυσκινητη...κ κουραζομαι με το που παω τουαλετα!

Ολα τα εχω ετοιμα, εμεινε να στρωσω το κρεβατακι του μωρου, που ειναι νωρις ακομη, κ να πλυνω το παρκοκρεβατο, να ειναι ετοιμο...

Κατα τα αλλα, τα παντα ειναι ετοιμα, πανετοιμα, πρωτα Ο Θεος!

Koyoya, παντα μπερδευομαι με το nickname σου!...

Koyoa k Tamaro, πηρατε τις βιταμινες σας σημερα???

Salomi sofia περιμενουμε νεααααααα

Τι ωραία. .. ανοιξιατικο το μωρακι σου :D

Με εναν πονο αγαπη μου :*

Αυτη η αναμονη η γλυκιά ....αχχχ

Μπορεις ακομη και κανεις δουλειες με την κοιλια στο στομα;!


JRfdp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...