Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανουλλες απο Κυπροοο!!!


SouSou

Recommended Posts

αστα να πανε tamaro!! ακου να δεις φαση μαζι μου! σιδηρο και φολικο περνω δευτερα-παρασκευη, πολυβιταμινες οποτε θυμαμαι μαγνησιο επισης οποτε θυμαμαι! τα εχω στο γραφειο και τα σαββατοκυριακα ξεχναω επειδη ειναι χωσμενα στην τσαντα μου!! το κουτι των πολυβιταμινων το πηρα αρχες του τριτου μηνα και ακομα εχω το ιδιο! μαγνησιο ειμαι στο δευτερο κουτι!! πολυ ξεχναω και εγω ρε παιδι μου. καλο ειναι να τα περνουμε βεβαια.....

Kalimera Kyoya... diladi tha mas apoklirosi i afroditi!!! hehehee ego mono to magnisio 3exnao alla ine simantiko na ta pernoume!!! tha prospathiso apo simera!!! kai ine kai kapsoules vre pedi m to magnisio kai m kathete sto lemo!!!


o0ykp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 898
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσια!!! τι κανουμε;;;

καλε την τριτη εχω γιατρο και το ξεχασα! νομιζα πως εχω κανα δυο βδομαδες ακομα χαχαχα!!!

Candy εγω φυσιολογικα με επισκληριδιο γεννησα και τωρα αυτο θελω. βασικα τωρα σκεφτομαι φυσιολογικα και χωρις επισκληριδιο αν αντεξω βεβαια.... μακαρι να παν ολα καλα..

πολλα περασες εσυ ε!! χαρας το κουραγιο σου! αλλες στη θεση σου θα σκεφτονταν για το 2ο με ολα αυτα! αντε να γεννησεις να ησυχασεις! ποια ημερομηνια ορισατε;;; ετοιμαστηκες; επλυνες ρουχαλακια βρηκες τα απαραιτητα;;; εγω ακομα τιποτα αλλα εχω ακομα!!

τον πρωτο τον θηλασα μεχρι τις 40.. δεν μου εκατσε ο θηλασμος.. εκλαιγα καθε φορα οχι γιατι πονουσα απλα γιατι ενιωθα παραξενα που το μωρο πιπιλουσε το στηθος και ρουφαγε γαλα. επαθα σαν ψυχολογικο και τωρα δεν αφηνω ουτε τον αντρα μου να με αγγιξει στο στηθος. ειχα πολλα νευρα και γενικα δεν ημουν καλα καθε φορα που επρεπε να θηλασω. το δευτερο δεν το θηλασα γιατι δεν μπορουσα να μπω ξανα στην ιδια διαδικασια... ειχα και το μεγαλο μου δεν ηθελα να με βλεπει χαλια και επισης και οαντρας μου δεν ηθελα να με βλεπει ξανα ετσι οπως ήμουν.. τωρα σε αυτο δεν αποφασισα ακομα. ειπα οτι σιγουρα δεν θα βαλω το μωρο στο στηθος αλλα ισως το βγαζω με το θηλαστρο για ενα διαστημα... σκεφτομαι ομως τις κοπελες στην κλινικη.. οταν δεν θηλασα τον 2ο με εβλεπαν με μισο ματι χωρις να ξερουν τι περνουσα..... μιλησα με την γυναικολογο μου και μου ειπε οτι πολλες το παθαινουν και δεν ειναι το τελος του κοσμου να μην θηλασω.. δεν ξερω ομως το σκεφτομαι.....ειμαι σε διλημμα.. ξερεις θελω να θηλασω δεν ειμαι και φανατικη βεβαια αλλα τουλαχιστον 1-2 μηνες.... δεν μπορω ομως να περασω τα ιδια.. σκεφτομαι αυτη την αισθηση στο στηθος μου και τρελλενομαι ανατριχιαζω..... τρελλα σου λεω....

κειμεναρα εγραψα παλι!!

Ταμαρο ασε... και καθε φορα με ρωταει περνεις τις τις βιταμινες σου; ναι απανταω!!! λοιπον απο σημερα θυμιζουμε η μια την αλλη!! παρε τα τωρα που το θυμιθηκες θα τα παρω και εγω!! χαχαχαχαχα


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!! τι κανουμε;;;

καλε την τριτη εχω γιατρο και το ξεχασα! νομιζα πως εχω κανα δυο βδομαδες ακομα χαχαχα!!!

Candy εγω φυσιολογικα με επισκληριδιο γεννησα και τωρα αυτο θελω. βασικα τωρα σκεφτομαι φυσιολογικα και χωρις επισκληριδιο αν αντεξω βεβαια.... μακαρι να παν ολα καλα..

πολλα περασες εσυ ε!! χαρας το κουραγιο σου! αλλες στη θεση σου θα σκεφτονταν για το 2ο με ολα αυτα! αντε να γεννησεις να ησυχασεις! ποια ημερομηνια ορισατε;;; ετοιμαστηκες; επλυνες ρουχαλακια βρηκες τα απαραιτητα;;; εγω ακομα τιποτα αλλα εχω ακομα!!

τον πρωτο τον θηλασα μεχρι τις 40.. δεν μου εκατσε ο θηλασμος.. εκλαιγα καθε φορα οχι γιατι πονουσα απλα γιατι ενιωθα παραξενα που το μωρο πιπιλουσε το στηθος και ρουφαγε γαλα. επαθα σαν ψυχολογικο και τωρα δεν αφηνω ουτε τον αντρα μου να με αγγιξει στο στηθος. ειχα πολλα νευρα και γενικα δεν ημουν καλα καθε φορα που επρεπε να θηλασω. το δευτερο δεν το θηλασα γιατι δεν μπορουσα να μπω ξανα στην ιδια διαδικασια... ειχα και το μεγαλο μου δεν ηθελα να με βλεπει χαλια και επισης και οαντρας μου δεν ηθελα να με βλεπει ξανα ετσι οπως ήμουν.. τωρα σε αυτο δεν αποφασισα ακομα. ειπα οτι σιγουρα δεν θα βαλω το μωρο στο στηθος αλλα ισως το βγαζω με το θηλαστρο για ενα διαστημα... σκεφτομαι ομως τις κοπελες στην κλινικη.. οταν δεν θηλασα τον 2ο με εβλεπαν με μισο ματι χωρις να ξερουν τι περνουσα..... μιλησα με την γυναικολογο μου και μου ειπε οτι πολλες το παθαινουν και δεν ειναι το τελος του κοσμου να μην θηλασω.. δεν ξερω ομως το σκεφτομαι.....ειμαι σε διλημμα.. ξερεις θελω να θηλασω δεν ειμαι και φανατικη βεβαια αλλα τουλαχιστον 1-2 μηνες.... δεν μπορω ομως να περασω τα ιδια.. σκεφτομαι αυτη την αισθηση στο στηθος μου και τρελλενομαι ανατριχιαζω..... τρελλα σου λεω....

κειμεναρα εγραψα παλι!!

Ταμαρο ασε... και καθε φορα με ρωταει περνεις τις τις βιταμινες σου; ναι απανταω!!! λοιπον απο σημερα θυμιζουμε η μια την αλλη!! παρε τα τωρα που το θυμιθηκες θα τα παρω και εγω!! χαχαχαχαχα

Kali idea!! heheheh ego ta pira esi ta pires??? :) pira kai panadol giati ixa ponokefalo!!!!


o0ykp2.png
Link to comment
Share on other sites

Kali idea!! heheheh ego ta pira esi ta pires??? :) pira kai panadol giati ixa ponokefalo!!!!

τα πηρα ολα! ξερεις ομως ποιο εναι το θεμα; οτι ορισμενα εχουν τροπο για να τα πιεις. π.χ ο σιδηρος δεν κανει να το πιεις με το ασβεστιο ή αμα εχεις φαει κατι με ασβεστιο π.χ γαλα ή σαντουιτς με τυρια κτλ κτλ γιατι δεν απορροφατε!! γιαυτο τα ξεχναω τις παραπανω φορες. προσπαθω να βρω την καταλληλη ωρα για το καθενα και στο τελος τα ξεχναω!!

πονοκεφαλο ειχα και εγω χθες.. μονο με solpadeine μου περνα εμενα. το panadol δεν με επιανε ποτε....


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

τα πηρα ολα! ξερεις ομως ποιο εναι το θεμα; οτι ορισμενα εχουν τροπο για να τα πιεις. π.χ ο σιδηρος δεν κανει να το πιεις με το ασβεστιο ή αμα εχεις φαει κατι με ασβεστιο π.χ γαλα ή σαντουιτς με τυρια κτλ κτλ γιατι δεν απορροφατε!! γιαυτο τα ξεχναω τις παραπανω φορες. προσπαθω να βρω την καταλληλη ωρα για το καθενα και στο τελος τα ξεχναω!!

πονοκεφαλο ειχα και εγω χθες.. μονο με solpadeine μου περνα εμενα. το panadol δεν με επιανε ποτε....

eftixos mou perase emena me ta panadol.. kai apofevgo genika na pino alla otan den mporo.. kati prepi na pio... ego den pino sidiro 3exorista kai asvestio 3exorista... perno mono to fertilcare pou exi apo ola mesa... esi den pinis 1 pragma? pinis diafora? ego to mono pou mino e3ra ine to magnisio...


o0ykp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

eftixos mou perase emena me ta panadol.. kai apofevgo genika na pino alla otan den mporo.. kati prepi na pio... ego den pino sidiro 3exorista kai asvestio 3exorista... perno mono to fertilcare pou exi apo ola mesa... esi den pinis 1 pragma? pinis diafora? ego to mono pou mino e3ra ine to magnisio...

folifer δεν περνεις;;; εγω περνω σιδηρο λογω ελλειψης απο παλια και περιεχει και φολικο αλλα οχι ικανοποιητικη ποσοτητα για την εγκυμοσύνη γιαυτο μου εδωσε το preconceive για να συμπληρωνεται. περνω και πολυβιταμινες γιατι ζαλιζομαι και εχω τασεις λυποθυμιας τις lamberts και περνω και το μαγνησιο!

καλα ασε και με τους πονοκεφαλους εχω μεγαλο θεμα. εχτος εγκυμοσύνης καθε φορα που θα αδιαθετησω με πιανει οχι πονοκεφαλος αλλα ημικρανια, 3 μερες πολυ δυνατη ημικρανια με αποτελεσμα καθε 10 λεπτα να κανω εμετο. βαζω ενεση καθε μηνα για να μου περνα....πολυ ασχημο πραγμα. οταν ειμαι εγκυος δεν με πιανει ευτυχως γιατι δεν δικαιουμαι ενεσεις.. αλλα φοβαμαι οταν γεννησω οτι θα επανελθουν και δεν ξερω τι να κανω


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

folifer δεν περνεις;;; εγω περνω σιδηρο λογω ελλειψης απο παλια και περιεχει και φολικο αλλα οχι ικανοποιητικη ποσοτητα για την εγκυμοσύνη γιαυτο μου εδωσε το preconceive για να συμπληρωνεται. περνω και πολυβιταμινες γιατι ζαλιζομαι και εχω τασεις λυποθυμιας τις lamberts και περνω και το μαγνησιο!

καλα ασε και με τους πονοκεφαλους εχω μεγαλο θεμα. εχτος εγκυμοσύνης καθε φορα που θα αδιαθετησω με πιανει οχι πονοκεφαλος αλλα ημικρανια, 3 μερες πολυ δυνατη ημικρανια με αποτελεσμα καθε 10 λεπτα να κανω εμετο. βαζω ενεση καθε μηνα για να μου περνα....πολυ ασχημο πραγμα. οταν ειμαι εγκυος δεν με πιανει ευτυχως γιατι δεν δικαιουμαι ενεσεις.. αλλα φοβαμαι οταν γεννησω οτι θα επανελθουν και δεν ξερω τι να κανω

kamia sxesi!!! ego mono tin poli vidamini perno!! les na ine ligi m? entometa3i prin ixa provlima me sidiro alla i teleftees e3etasis tou triminou pou ekana itan ok to sidiro m... den zalizome apla kourazome.. kai to allo pou exo ine aipnies.. tis teleftees meres... kai opos to fouskoma dld den mporo na poli fao giati niotho fouskomeni... etsi niothis kai esi?


o0ykp2.png
Link to comment
Share on other sites

kamia sxesi!!! ego mono tin poli vidamini perno!! les na ine ligi m? entometa3i prin ixa provlima me sidiro alla i teleftees e3etasis tou triminou pou ekana itan ok to sidiro m... den zalizome apla kourazome.. kai to allo pou exo ine aipnies.. tis teleftees meres... kai opos to fouskoma dld den mporo na poli fao giati niotho fouskomeni... etsi niothis kai esi?

κοιτα φολικο σου γραφει ετσι κι αλλιως απο την πρωτη στιγμη.. για ρωτησε την καλυτερα. ισως αυτες οι βιταμινες που περνεις να περιεχουν μεσα και φολικο.........

εγω καουρες νιωθω που και που ειδικα στα γαλακτοκομικα και στα μακαρονια


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!

Tamaro & Kyoya πρεπεινα παιρνετε τα συμπληρωματα!

Tamaro αλλο ο σιδηρος κ αλλο το φολικο οξυ! Σιγουρα σου εβαλε να τα παιρνεις, ασχετα αν τα εχει μεσα στη πολυβιταμινη σου!

Kyoya στην 1η μου εγκυμοσυνη μονο υπερεμεση ειχα, παλι για 3 μηνες, σιγουρα δεν ηταν λιγο, αλλα μονο αυτο ειχα!

Τωρα,...πολλα αλλα αλλα Δοξα Σοι Ο Θεος, ολα περαστικα κ οχι πραγματικα σοβαρα!

Χθες ενιωθα πολυ καλυτερα, το στομαχι μου κ σωματικα, κ μπορεσα κ εφαγα λιγο αγγουρακι! Χωρις επεισοδια εμετου μετα!

Σημερα νιωθω ακομη καλυτερα, κ ειδικοτερα σωμΤικα!!!

Ειχα λοιπον σημερα το ραντεβου μου στο γιατρο, ακριβως 37 βδομαδων σημερα, κ το μωρο εμπεδωθηκε! Για αυτο κ νιωθω πιο ανετα! Επιτελους!!!

Kyoya ολα, μα ολα, τα παντα, ειναι ετοιμα, πανετοιμα!!!

Τον σιδηρο σωστα, δεν πρεπει να τον παιρνεις με το γαλα αλλα με τυρι πχ δεν ειναι προβλημα.

Ο σιδηρος, μαζι με το ασβεστιο παλι δεν πειραζει απο οτι ξερω δηλαδη...

Με τους πονοκεφαλους δεν το εψαξες? μηπως ειναι ορμονικο κ για αυτο δεν εχεις ενοχλησεις οταν εισαι εγκυος???

Tamaro κ οι αϋπνιες, κ εξαψεις, ολα μα ολα ειναι φυσιολογικα στην εγκυμοσυνη!

Kyoya περασες κ συ δυσκολα με το θηλασμο!

Κ στην 1η μου εγκυμοσυνη, πακλι εβαλα αυτες τις ενεσεις b complex αλλα οταν ημουν...3ων μηνων, οποτε που γεννησα ειχα λιγο γαλα,..αλλα ηταν οι θηλες μου εισερχουσες κ το μωρο δεν μπορουσε να παρει τη θηλη κ εκλαιγε κ σπαραζε...εβαλα εκεινες τις σιλικονες στο στηθος, ξεχασα πως τις λενε, τιποτα μα τιποτα...εγω να κλαιω απο μαραζι κ πονο,...εβγαζα με θηλαστρο κ παλι πεθαινα στον πονο κ αυτο που εβγαζα ελαχιστο...τελικα κοπηκε το γαλα, μαλλον απο το μαραζι μου....οι θηλες μου εκαναν ραγαδα.....ελεος!!!

Οποτε κ τωρα, στην αρχη της εγκυμοσυνης ειπα θα δοκιμασω μιας κ ακουσα 1002 ιστοριες που στο 2ο τα καταφεραν κ θηλασαν...τελικα συνειδητοποιησα πως δεν μπορω καν να δοκιμασω, να προσπαθησω, ουτε μια φορα, ουτε να φανταστω πως θα βαλω το μωρο στο στηθος....κ αν γινει παλι το ιδιο???αυτο ηταν το θεμα μου!!! Μονο με τη σκεψη με επιανε ταχυκαρδια...οποτε λεω οκ δεν θα θηλασω! Πανω απο ολα ειναι η ψυχολογια της μανουλας! Για οοολη την οικογενεια!

Οποτε λεω οκ δεν θα θηλασω!

Κ μετεπειτα εβαλα τις ενεσεις ...στην πορεια, οποτε ηρθαν οι ενεσεις σαν δικαιολογια! Δεν θα θηλαζα ετσι κ αλλιως,...

Link to comment
Share on other sites

candy το εψαξα με τους πονοκεφαλους εκανα εξετασεις ορμονικες αλλα ολα φυσιολογικα και μια χαρα ειναι.. δεν ξερω τι μπορεί να με ενοχλεί εκείνες τις μέρες του μηνα..

με το θηλασμό ασε δεν ξερω τι να κανω. απο τη μια λεω ξενο να ξεμπερδευουμε αλλά απο την άλλη νιωθω ηδη τυψεις για τον δεύτερο που δεν δοκίμασα καν. η αληθεια ειναι οτι τρέμω στην σκέψη του οτι θα μπω συην ιδια διαδικασία και λεω άστο καλύτερα. και το άλλο ειναι οτι οι υπολοιπες κοπέλες στην κλινική με εβλεπαν με μισο ματι που δεν θηλασα. δεν ηξεραν βεβαια αλλα και τωρα εται θα με βλεπουν.

το σίδηρο που λες δεν πεεπει να το περνεις ουτε κοντα αε γευματα με ααβεστιο οπως ρυρι. μιυ ειπαν οτι πρέπει να περασουν τρεις ώρες και μετα...διαφορετικα δεν απορροφάται.

τι ημερομηνια έκλεισες για την καισαρικη? εχεις αγωνια που θα κανεις επισκληριδιο αυτή τη φορά?


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Koyoa μεθεπομενη Δευτερα, 9/3!!! THE DATE,!!!

Αγωνια για την επισκληριδιο δεν εχω,... Ελπιζω να με πιασει γιατι ακουσα διαφορες ιστοριες που δεν σε πιανει...ε, αλλιως ολικη... Αλλα η επισκληριδιος εξελιχθηκε ραγδαια τα τελευταια 2-3 χρονια...

Στην 1η μου γεννα ηθελα επισκληριδιο αλλα η πιεση μου ηταν οριακη κ για λογους ασφαλειας, δηλ κατα τη διαρκεια του χειρουργειου..., κ ετσι εκανα ολικη..

Ανυπομονησια πολυ νιωθω...για να γεννησω, βαρεθηκα, κουραστηκα, ανυπομονω, Κ πως δεν περνα ο καιρος...

Επειδη ετοιμασα ολα τα πραγματα του μωρου, βαλιτσες κλινικης, παλι καλα δηλαδη αλλιως δεν θα μπορουσα, κ ημουν βασικα ακινητη, σχεδον, κ δεν μπορουσα να κανω κατι κ ετσι δεν περνα ο καιρος,

Ενω σημερα που ημουν καλα, κυκλοφορησα λιγακι, μην νομισεις, 1 βολτουλα μονο, κ περασε η μερα...

Ελπιζω να συνεχισω να ειμαι καλα...για ακομη 1.5 βδομαδα!

Για το θηλασμο να σκεφτεις τα δικα σου αισθηματα, κ κανενου αλλου! Ουτε τι θα πει ο κοσμος! Νοσκοκομες κ αλλοι διαφοροι, κουτσομπολια πολλα! Επισης σκεψου οτι θα χεις εκτος απο το βρεφος ακομη 2 παιδια κ συζυγο που θα θελουν μια νορμαλ μαμα κ συζυγο!

Πιστευω με τον καιρο, θα ξεκαθαριστουν τα αισθηματα σου περι θηλασμου, αυθορμητα...οπως εγινε κ με μενα...χαλαρωσε για την ωρα!μην το σκεφτεσαι!

Απλα πχ θα πεις δεν ειχα γαλα κ τελειωσε! Δεν θα μπεις ψυχολογικα στη διαδικασια με ολες τις ιστοριες θηλασμου με τα αλλα σου παιδια! Απλα θα λες πχ δεν ειχα γαλα κ τελειωσε! Ειναι πολυ σημΝτικο!

Κ γω θα λεω λογω των ενεσεων, αλλιως αν θα μπαινω καθε φορα στη διαδικασια, ψυχολογικα....θα χαλιεμαι!...καθε φορα!

SalomiSofia πως ειναι τα διδυμακια? καλη αναρρωση κ σε σενα! Φανταζομαι προσφατα γεννησες!

Tamaro να προγραμματιστεις με λιστουλες για ψωνια! Κ να τα απολαυσεις!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!

candy οσο αφορα τον θηλασμό εχεις δικαιο. δεν πρεπει να ακουω διαφορα σχολια γιατι πολυ χαλιεμαι.

οσο για την καισαρικη απο όσα ακούω η επισκληρίδιος ειναι πολύ καλυτερη σε σχέση με την ανάρρωση. μην ανησυχεις για το αν θα σε πιασει. εχει εξεληχθεί τόσο πολυ τα τελευταία χρονια που πρεπει να είναι τελειως άσχετος ο αναισθησιολογος για να μην σε πιασει.... εχω ακούσει περιπτωση στο Μακαριο που δεν την ειχε πιασει και αρχισαν και εκοβαν και τσιριζε η κοπελλα μεχρι που το καταλαβαν και εκαναν ολικη. το Μακαριο εν αλλη υποθεση ομως σε πολλα θεματα. στις κλινικες ειναι διαφορετικα. εγω 2 γεννες με επισκληριδιο και ειμαι πολυ ευχαριστημενη! μολις περασε η δραση της περιπου κενενα μισαωρο μετα που γεννουσα σηκωθηκα κανονικα σαννα μην συνεβη τιποτε. ειδικα στον δευτερο που ουτε καν σχιστηκα απο κατω.... αχ ποσο ζηλευω (με την καλη εννοια) θελω και εγω να γεννησω χαχαχα!! βιαζομαι πολύ χαχαχα!!!!

Σαλωμακι που χαθηκες;;;;; ειναι ολα ενταξει;; τα αγορια σου πως πανε; ευχομαι ολα να ειναι καλα!!!

Ταμαρο βιταμίνες!!!!!!!!!!!!:tongue:


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kalimera!!! tin ora pou ego den mpeno mesa esis kentate sto blog!! bravo koritsia!!! :) hehehe efxaristo kai tis dio sas Kyoya &Candy gia tin politimes simvoules vlepete esis exete fai oli tin kriada!!! to 3ero oti to folic acid ine diaforetiko apo to sidiro :) kai periexonte kai ta dio stin polividatmini pou m edose na pino... apla leo mpas kai xriazome extra! eftixos doulevo se farmakeftiki opote ta exoume giorki!! :) hehehehe oso gia tin listouda Candy m ne tha prepi na arxiso!!! ax ime poli enthousiasmeni!!! eftixo i koumera m exi kani dio pedakia kai 3eri telika ti xriazomaste kai ti ine perito!! fantazome kai esis to idio!!! hheheh entometa3i to moro den to niotho entona... fisika i giatro m ipe oti tin 25 week tha arxiso na to niotho entona kai sinexia... kai esis etsi isaste?? anipomono gia to megalo test gia na mporeso na organotho!!!

Kyoya oso gia ton thilasmo opos niothis esi... kai opos se vgeli o dromos!:) den prepi na piezomaste giati to moro to antilamvanete!! akousteme kai emena psixologos ime!! :)

Candy anipomonis.... ti orea!! makari na pane ola kala kai na exis to moro sou konta sou!!!! ax ti oreo esthima!!

Salomi ontos pou e3afanistikes?? anisixoume!!!


o0ykp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!

candy οσο αφορα τον θηλασμό εχεις δικαιο. δεν πρεπει να ακουω διαφορα σχολια γιατι πολυ χαλιεμαι.

οσο για την καισαρικη απο όσα ακούω η επισκληρίδιος ειναι πολύ καλυτερη σε σχέση με την ανάρρωση. μην ανησυχεις για το αν θα σε πιασει. εχει εξεληχθεί τόσο πολυ τα τελευταία χρονια που πρεπει να είναι τελειως άσχετος ο αναισθησιολογος για να μην σε πιασει.... εχω ακούσει περιπτωση στο Μακαριο που δεν την ειχε πιασει και αρχισαν και εκοβαν και τσιριζε η κοπελλα μεχρι που το καταλαβαν και εκαναν ολικη. το Μακαριο εν αλλη υποθεση ομως σε πολλα θεματα. στις κλινικες ειναι διαφορετικα. εγω 2 γεννες με επισκληριδιο και ειμαι πολυ ευχαριστημενη! μολις περασε η δραση της περιπου κενενα μισαωρο μετα που γεννουσα σηκωθηκα κανονικα σαννα μην συνεβη τιποτε. ειδικα στον δευτερο που ουτε καν σχιστηκα απο κατω.... αχ ποσο ζηλευω (με την καλη εννοια) θελω και εγω να γεννησω χαχαχα!! βιαζομαι πολύ χαχαχα!!!!

Σαλωμακι που χαθηκες;;;;; ειναι ολα ενταξει;; τα αγορια σου πως πανε; ευχομαι ολα να ειναι καλα!!!

Ταμαρο βιταμίνες!!!!!!!!!!!!:tongue:

Molis tin pira!!!!! sira sou tora!!! :)


o0ykp2.png
Link to comment
Share on other sites

Βαριεμαι η αληθεια αλλα θα τα παρω χαχαχα!!!!

να την ρωτησεις για το φολικο γιατι καθε φορα τα δινει ξεχωριστα. 3 εγκυμοσύνες μου το εγραψε απο την πρωτη επισκεψη. μηπως μπερδευτηκες;

ωραια ειναι αμα εχεις να σε συμβουλεψουν για το τι θα παρεις! και βεβαια οτι θες εμεις ειμαστε εδω να σε βοηθησουμε!! να παρεις και γνωμη απο τον παιδιατρο σου! και εγω πρεπει να την ρωτησω την παιδιατρο γιατι λογω εποχης δεν ξερω τι ρουχα να παρω.. χειμερινά ή καλοκαιρινα;;

επισης για το τι θα παρεις στην κλινικη θα σου δωσει λιστα η Αφροδιτη οταν κοντεψει ο καιρος!!

οσο για το θηλασμο έχετε δικαιο.. αλλα πρεπει να σκεφτω τι θελω.... απο τη μια θελω απο την αλλη φοβαμαι και ανατριχιαζω και δεν θελω.. πες μου κυρια ψυχολογε ειναι σοβαρο το προβλημα μου;;;; για μενα παντως ειναι.....

σκεφτηκα να προσπαθησω για όσο ειμαι στην κλινικη (οχι να θηλασω αλλα να βγαζω με το θηλαστρο) και οταν παω σπιτι θα δω αναλογα....

οι κινησεις του μωρου κ εμενα που τωρα ειμαι στην 25η τις νιωθω καποτε εντονα καποτε καθολου...... και δεν ξερω αν ειναι νορμαλ αυτο......την τριτη θα ρωτησω..


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...