Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλλες απο Κυπροοο!!!


SouSou

Recommended Posts

καλημερα κοριτσια!!

αχ Σαλωμη σε καταλαβαινω πως νιωθεις! τι να κανεις ομως που πρεπει να ειναι εκει μεσα;; υπομονη θα αντεξεις και ολα θα τελειωσουν!

Candy σε ζηλευω που κοντεψε ο καιρος σου!! θελω και εγω χαχαχα!! στην ωρα του βεβαια απλα να περασει γρηγορα ο καιρος γιατι βαρεθηκα ηλικρινα! σωματικα γιατι candy; εβαλες πολλα κιλα ή εννοεις οτι κουραστηκες απο πονους κοκκαλα κτλ κτλ;


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 898
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kyoya κουραστηκα γιατι σε καθε φαση της εγκυμοσυνης ειχα κ κατι, περαστικα ηταν βεβαια, αλλα συνεχεια ειχα κ κατι, απο την αρχη...

Απο κιλα εβαλα μονο 4, μεχρι τωρα,( αυριο ειμαι ακριβως 37 βδομαδων,)

Κ ο λογος, αλλο κ αυτο, ειχα υπερεμεση, δηλ υπερβολικοι εμτοι, σε ποσοτητα κ συχνοτητα, εκανα εμετο ΤΑ ΠΑΝΤΑ ακομη κ νερο κ αν ημουν νηστικη τοτε χολη ασταματητα κ νοσηλευτηκα κλινικη για 3 μηνες!

Εκτος απο ορρους ενδοφλεβια επρεπε να μου βαζουν καθε φορα κ φαρμακο ενδοφλεβια, για να ταματησουν οι εμετοι!

Το φαρμακο διαρκουσε 12 ωρες κ μετα ξανα απο την αρχη!

Οποτε ημουν 1 μερα σπιτι κ 2 κλινικη...

Ειχα υπερεμεση κ στην 1 η μου εγκυμοσυνη αλλα μονο αυτο, τωρα κ διαφορα αλλα

Link to comment
Share on other sites

Kyoya κουραστηκα γιατι σε καθε φαση της εγκυμοσυνης ειχα κ κατι, περαστικα ηταν βεβαια, αλλα συνεχεια ειχα κ κατι, απο την αρχη...

Απο κιλα εβαλα μονο 4, μεχρι τωρα,( αυριο ειμαι ακριβως 37 βδομαδων,)

Κ ο λογος, αλλο κ αυτο, ειχα υπερεμεση, δηλ υπερβολικοι εμτοι, σε ποσοτητα κ συχνοτητα, εκανα εμετο ΤΑ ΠΑΝΤΑ ακομη κ νερο κ αν ημουν νηστικη τοτε χολη ασταματητα κ νοσηλευτηκα κλινικη για 3 μηνες!

Εκτος απο ορρους ενδοφλεβια επρεπε να μου βαζουν καθε φορα κ φαρμακο ενδοφλεβια, για να ταματησουν οι εμετοι!

Το φαρμακο διαρκουσε 12 ωρες κ μετα ξανα απο την αρχη!

Οποτε ημουν 1 μερα σπιτι κ 2 κλινικη...

Ειχα υπερεμεση κ στην 1 η μου εγκυμοσυνη αλλα μονο αυτο, τωρα κ διαφορα αλλα

αμαν ρε καντυ!!!! υποφερεις!! αντε να γεννησεις να ησυχασεις!! εγω ειμαι στα +7 και ειμαι 25η βδομαδα μονο!! να δουμε που θα φτασω χαχα!! στον πρωτο 16 και στον 2ο 13 τωρα λογικα 10 αν παω με αυτη τη λογικη αλλα χλωμο το βλεπω!

πως θα γεννησεις; θα θηλασεις;;


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καισαρικη, οπως κ στην 1η εγκυμοσυνη!

Οχι δεν θα θηλασω γιατι εκανα θεραπεια κ εβαζα πριν λιγο καιρο ενεσεις B complex γιατι με πονουσε η λεκανη μου, τα κοκκαλα, αφορητοι πονοι, κ δεν μπορουσα να περπατησω....ευτυχως πετυχε η θεραπεια αλλιως δεν θα αντεχα τους πονους!

Οι ενεσεις λοιπον B complex κοβουν μαχαιρι το γαλα...

Link to comment
Share on other sites

Kalispera kopeles kai apo emena... kalos orises Candy diladi sto parapente mas vrikes!!! orea me to kalo na genisis kai na xerese ta pedia sou...

Salomi m xerome pou pane kalitera ta pragmata!!!!

kyoya ti kanis?? rouxalakia polla vlepou stile kai liga edo!! :) ego akoma den exo pari tpt.. exo kero.. extes ftasame sta misa!!! 20 evdomadon... ola kala!!! igeia na exoume... arxisan ligo ta ponakia stin kilia kai pses pira buscoban afou m ipe i giatros kai eniosa kalitera...


o0ykp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Koyoa λογικα θα βαλεις περιπου τα ιδια κιλα οπως στις προηγουμενες σου εγκυμοσυνες...δεν ειναι ετσι συνηθως?

Κ γω στην 1η μου εβαλα 6 κιλα...τωρα ...μεχρι τωρα 4

Link to comment
Share on other sites

Kalispera kopeles kai apo emena... kalos orises Candy diladi sto parapente mas vrikes!!! orea me to kalo na genisis kai na xerese ta pedia sou...

Salomi m xerome pou pane kalitera ta pragmata!!!!

kyoya ti kanis?? rouxalakia polla vlepou stile kai liga edo!! :) ego akoma den exo pari tpt.. exo kero.. extes ftasame sta misa!!! 20 evdomadon... ola kala!!! igeia na exoume... arxisan ligo ta ponakia stin kilia kai pses pira buscoban afou m ipe i giatros kai eniosa kalitera...

Γεια σου tamaro καλως σας βρηκα! Ας εινα κ στο παρα πεντε!

Με το καλο, καλο υπολοιπο της εγκυμοσυνης σου! Ειναι το πρωτο σου μωρακι?

Link to comment
Share on other sites

Koyoa λογικα θα βαλεις περιπου τα ιδια κιλα οπως στις προηγουμενες σου εγκυμοσυνες...δεν ειναι ετσι συνηθως?

Κ γω στην 1η μου εβαλα 6 κιλα...τωρα ...μεχρι τωρα 4

δεν ξερω... η μαμα μου λεει εβαλε 25 στο πρωτο 12 στο δευτερο και 8 σε μενα! χαχα πως τα καταφερε δεν ξερω!

tamaro buscopan για να σου δωσει εντερικο θα ειναι. αν ηταν της εγκυμοσύνης θα σου εδινε μαγνησιο...

candy καισαρικη εκανες για καποιο λογο; αν επιτρεπετε δηλαδη!! επισκληριδιο εκανες;;

αχ εγω δεν ξερω ακομα τι θα κανω με το θηλασμο.....


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω... η μαμα μου λεει εβαλε 25 στο πρωτο 12 στο δευτερο και 8 σε μενα! χαχα πως τα καταφερε δεν ξερω!

tamaro buscopan για να σου δωσει εντερικο θα ειναι. αν ηταν της εγκυμοσύνης θα σου εδινε μαγνησιο...

candy καισαρικη εκανες για καποιο λογο; αν επιτρεπετε δηλαδη!! επισκληριδιο εκανες;;

αχ εγω δεν ξερω ακομα τι θα κανω με το θηλασμο.....

Kyoya moy edose kai magnisio!!! :) apla anti 3 pou m ipe perno 1 :( 3exno na ta perno... arage na ta perno?


o0ykp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου tamaro καλως σας βρηκα! Ας εινα κ στο παρα πεντε!

Με το καλο, καλο υπολοιπο της εγκυμοσυνης σου! Ειναι το πρωτο σου μωρακι?

Ne Candy ine to proto m moraki!! efxaristo gia tis efxes kai esena s efxome me ena pono!!! :)


o0ykp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kyoya moy edose kai magnisio!!! :) apla anti 3 pou m ipe perno 1 :( 3exno na ta perno... arage na ta perno?

αστα να πανε tamaro!! ακου να δεις φαση μαζι μου! σιδηρο και φολικο περνω δευτερα-παρασκευη, πολυβιταμινες οποτε θυμαμαι μαγνησιο επισης οποτε θυμαμαι! τα εχω στο γραφειο και τα σαββατοκυριακα ξεχναω επειδη ειναι χωσμενα στην τσαντα μου!! το κουτι των πολυβιταμινων το πηρα αρχες του τριτου μηνα και ακομα εχω το ιδιο! μαγνησιο ειμαι στο δευτερο κουτι!! πολυ ξεχναω και εγω ρε παιδι μου. καλο ειναι να τα περνουμε βεβαια.....


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kyoya εκανα καισαρικη στην 1η μου εγκυμοσυνη, ολικη κ τωρα παλι καισαρικη αλλα επισκληριδιο...

Εσυ στις προηγουμενες σου γεννες? φυσιολογικα?μιηλασες?,τωρα θα θηλασεις?

Πρεπει να παιρνεις ολα μα ολα τα συμπληρωματα!ειναι πολυ σημαντικο! Βαζε υπενθυμιση στο κινητο ή να εχεις καθιερωμενη την ωρα να τα παιρνεις, πχ μετα το μεσημεριανο! Προσπαθησε!

Tamaro τωρα που περιμενεις το πρωτο σου, θα εχεις να κανεις οοολα τα ψωνια! Τα απολαυσα πολυ θυμαμαι! Τελεια φαση! Την απολαυσα πολυ!!!

Περιμενεις αγορακι?

Ειστε ολες αγορομανες τελικα? μονο εγω με τα κοριτσακια?

Ουφ...οι μερες δεν περνανε...τωρα που ειμαι στο τελος, μαλλον πιο αργα κυλανε...

Link to comment
Share on other sites

Candy Girl popo vre koritsi mou! Ti einai auto pou perases! Ante ligo sou emeine misos minas kai meta tha tin kratas tin kori sou kai tha einai ola parelthon! Oles agoromanes nai :tongue: opote esi kaneis tis nifes emeis tous gamprous haha!

Koritsia ta xapakia stin kouzina oxi sti tsanta! To ekana kai egw xronia sti tsanta kai den ta eperna pote!! Mexri pou ta evala sti kouzina dipla sto kafe kai apo tote den to ksexnaw me tpt :tongue:

H mana mou evale 25 kila se emena egw 8 sta didima! Tou antra mou se didima 36 kila!!!!!


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites

SalomiSofia που εισαι, ειχα κ αλλα...διαφορα...

τοτε με την υπερεμεση, ειχα κ δυσκοιλιοτητα (χτυπιομουνα στο πατωμα κ επρεπε να κανω κλισμα)

Οταν επιτελους μου περασε ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ να φαω φαγητο το βραδυ, μεχρι τωρα δηλαδη! Τουλαχιςτο τρωω ολοκληρη τη μερα απο το πρωι ως το απογευμα,...Σκεψου, να πεινας, να θες να φας κ να μην μπορεις! Αναγκαστικα διαιτα στην εγκυμοσυνη! Ελεος!

Ενα βραδυ εφαγα καπιρα με αγκιναρα κ καταληξαμε κλινικη απο πονους στο λεπτο εντερο (οχι στο παχυ!) γιατι ο οργανισμος δεν μπορουσε να το χωνεψει...μαλλον την αγκιναρα!κοβω τα λαχανικα λοιπον!

Σε μια φαση, 7 μηνων ειχα κ συσπασεις αλλα οχι σοβαρα πραματα...αλλα δεν μοορουσα παλι να κινηθω γενικα, ακομη κ στο σπιτι!

Επεσα κ χαμε..,προσφατα, τρεχαμε κλινικη, αλλα ευτυχως δεν χτυπησα με την κοιλια...μετα ειχα πονους απο το πεσιμο...πιασιματα...

Το μωρο στους 7 μεχρι 8.5 μηνων ηταν σε οριζοντια θεση, εγκαρσια δηλ, κ πονουσα παρα πολυ, δυσκολευομουνα να περπατησω, κουραζομουνα κτλ...δυσφορια μεγαλη, πονοι πολλοι...ουτε διδυμα να ειχα...

Την περασμενη βδομαδα γυρισε, παλι καλα, εκανε μια τεραστια τουμπα πουμοθ προκαλεςε ταχυκαρδια, οποτε παλι βολτα στην κλινικη...κ απο τοτε αρχισαν παλι οι εμετοι!!! Ελεος παλι!

Ειχα την περασμενη βδομαδα εμετους, βασικα με πειραζαν τα λαχανικα, τα εκοψα ολα εντελως, ευτυχως οχι τα φρουτα...

Αρχισαν ξανα οι εντονες καουρες, ναι ειχα κ πριν κ μλιστα εκανε τυμπανο πανω στο στομαχι μου...,ναι την ενιωθα να παιζει τουμπερλεκι πανω στο στομαχι μου,...

Σημερα ειμαι λιγο καλυτερα, θα δειξει βεβαια...τρωω στεγνα φαγητα...μονο...

Νιωθω τα κοκκαλα της παντου, μα παντου, πανω, κατω, να νομιζω πως θα βγει πο κατω, στα πλευρα...

Τι αλλο?

Ημουν κρυολογημενη για 1.5 μηνα, δεν κου περνουςε, κ μετα που μου περαςε ημουν οκ για 1 μηνα κ προσφατα ξανα κρυολογησα εντονα κ ηπια αντιβιωση κ δεν μου περασε...βασικα ακομη μεχρι τωρα ειμαι ακομη λιγο κρυωμενη!!! Ελπιζω να ειμαι εντελως οκ μεχρι την καισαρικη!

Τι αλλο?

Οισοφαγικη παλινδρομηση, εντονες καουρες, δυσπεψια, να μη σε αφηνει να κοιμηθεις τα βραδυα....

Νομιζω δεν ξεχασα κατι....!!!

Στην 1η μου εγκυμοσυνη μονο υπερεμεση ειχα κ δυσκοιλιοτητα τον καιρο της υπερεμεσης, μετα ολα οκ!...

Αντε να γεννησω επιτελους με το καλο!!! Σε 1.5 βδομαδα ακριβως!!!

SalomiSofia ειναι τωρα οκ τα διδυμακια απο την εγχειρηση? ελπιζω ολα να πανε καλα!!! Οι ευχες μου μαζι σου!

Link to comment
Share on other sites

kalimera koritsia!!! simfono kati prepi na kano gia na ta pino giati den ginete... vasika tin polivitamini tin perno to magnisio 3exnao giati telefteos m to prosthese!! heheeh Candy ne imaste oles agoro manes!!! kai 3eris poso perifanes ine oi manades ton agorion!! :) kane kales kores na simpetherepsoume!!!hehehe me to kalo na erthi to koritsaki s... anipomono kai ego mazi sou!!! ego ime sta misa akoma opote exo akrivos 4.5 mines na peraso... alla den exo parapono do3a ton theo tipote den ixa.. oute emetous oute anagoules... tora arxisa ligo aipnies..ine fisiologiko?? kai zestenome pio efkola to vradi otan kimame... oi pio empires ti lene?? :) anipomono na pao tin alli paraskevi gia na ton do!!! oufou!!!

Salomi m esi pos pane ta agorakia mas??? esi ise kala??


o0ykp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...