Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Μανουλλες απο Κυπροοο!!!


SouSou

Recommended Posts

Σαλωμη μου πολυ ευχαριστα τα νεα σου! Μπραβο στον Αχιλλεα κ με το καλο θα ακολουθησει κ ο Λεωνιδας σου! Καλη επιτυχια αυριο!!! Εχετε τις ευχουλες μου! Ατε κ θα περιμενουμε τα ευχαριστα! Ο Θεος μαζι με ολα τα μωρακια!

Κ γω ρε Σαλωμη δεν αντεχα που εβλεπα την κορουλα μου που σπαραζε στον πονο...ευτυχως για το σιροπι!

Κ αν δεν υπηρχε Κυπρο θα πηγαινα μονοημερη Αθηνα, να παρω το σιροπι κ να επιστρεψω το συντομοτερο!...την ιδια μερα!

Ωραιο το επαγγελμα σου μαζι με τα παιδακια! Συντομα θα κανεις μαθημα κ στα δικα σου παιδακια!:tongue:

Τελειο το βιντεο ε? σου λενε κ τα κρατας αγκαλια ή δεν γινεται? ή πρεπει?

τα δημοσια νοσοκομεια στην Αγγλια ειναι ολα καλα? τι παιζει εκει με τα ιδιωτικα κ δημοσια?

Αντωνια μου πως πηγαν οι φλαουνες? πριν λιγο εφαγα μια!

Ποτε θα φτιαξει ο καιρος να φυγουν οι ιωσεις? να μπορεσουμε να βγουμε απο δω μεσα αλλα κ να αφησουμε κ κοσμο να μπει...!!!:tongue:

Πολυ σπαστικο...

Ελενη γιατι δεν γραφεις βρε? πες μας τα νεακια σου! Ολα οκ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 898
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kalispera kali Anastasi sas euxomai kopeles!!

Xristina mou se katalavenw!! Mia mana kanei ta panta gia to mwro tis!! Paei kalitera to koritsi sou??

Exei nosokomeia, giatrous ktl alla einai ola stin idia klimaka me spanies eksereseis opws tou ginaikologou mou pou einai misos idiwtis! Opote den mporeis na krineis kala h kaka, eksartate sto giatro pou tha peseis!!

Ta mwra vevaia kai ta pernw agkalitsa! Stin arxi entrepoumoun giati mou elege i maia na katevasw ti mplouza mou na mous tous vazei mesa akrivws panw sto stithos. Elpizw na min mas pareksigisete alla twra pia vgazoume tis faneles mas egw forw mia zaketa kai kathomaste sto kanape kai tous taizoume kai tous kratoume agkalia. Volevei perissotero kai eksalou tosoi goneis ekei mesa kamnoun to idio. H maia mou epimenei oti etsi prepei na ginete pantou giati i epafi derma me derma voitha poli ta mwra!!

Den evgalame ipostiriksi simera gia eperase mia nixta asximi o Axilleas mas alla apo aurio eipe o giatros kai o Leonidas apo Triti!

Euxomai kali Anastasi se oles sas koritsia mou kai kalo Pasxa aurio!! Kai fate kala :tongue: :tongue:


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites

Kopeles geia sas!!! Pragmatika apologoume!! Ime aparadexti pou exi meres na mpo... Alla distixos poli doulia k den evriska efkeria.. Eftixos m ipe I Antonia oti me psaxnete k leo den ginete prepi na mpo!! Diavas ola sas ta neakia kala k kaka.. Alla vlepo oti se genikes grames ola ta morakia ine kala... Salomi m min anisixis gia to sindromo exi dikeo I Antonia opos irthe tha figi oso megaloni to moro tha ine kalitera...candy m!!! Ti egine vasaniese me to gala? Ola kala Tora??? Ax k me vlepo panikovliti an m tipoun afta me to taisma tou mpempi!! Ego ime kala... To parakano stin doulia k meta Spiti me tis doulies... Simera na skeftete 3ipnisa I ora 7:30 piga supermarket I ora 9 imoun piso... Evapsa 30 avga! Ekana makaronia tou fournou dio sinia!! Ekana magitsa gia apopse... Ekana afeli me patates gia to mesimeri k tora etimazome na kano kanteifi me krema livaneziko!! Alla 3aplosa ia ora Giati I mesi m itan etimi na kopi!!ton mpempi ton niotho pio poli otan xalaroso oxi oli mera k kirios to vradi kani party! Prepi na ri3o ligo tous rithmous giati to parakano.. K to vradi diskolevome na kimitho den vokevome!! Hehe stin giatro tha pao 30/4 exo akoma!! Oufou.. Esi ti nea?? Den Exete parapono sas ta ipa ola mazemena!!


o0ykp2.png
Link to comment
Share on other sites

Χρηστος Ανεστη, Χρονια πολλα σε ολες! Πως περασατε το Πασχα?

Εμεις πηγαμε στον αδελφο μου, οικογενειακα! Με πολυ φαγητο ...τα κλασσικα!

Σαλωμη πες μα νεακια με τα διδυμακια!

Ελενη εφτιαξες παρα πολλα φαγητα κ γλυκα! Μπραβο σου! Αλλα προσεχε βρε!

Εμεις ειδαμε ευτυχως διαφορα με το σιροπι, Δοξα Σοι Ο Θεος!

Μου ηρθε η περιοδος, εχει 4 μερες κ ειναι παααρα πολυ...ποσες μερες θα διαρκεσει αραγε αυτη η περιοδος? οι κανονικες μου περιοδοι ειναι 4 μερες... Κ λιγη ροη...ενω τωρα...ολοκληρο ποταμι...:tongue:

Αντωνια για πες! Δεν θυμαμαι στην προηγουμενη μου...πρωτη περιοδο μετα απο γεννα...

Σαλωμη εσενα?

Ποτε θα φτιαξει ο καιρος να κυκλοφορησω με το μωρο...κ να ρθει κ κοσμος σπιτι...βαρεθηκα...

Ο παιδιατρος ειπε οταν βαλουμε το εμβολιο, δηλ οταν θα ναι 2 μηνων...σε περιπου 1 μηνα...

Εσεις τι νεακια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kalimera kai xristos anesti se oles!!!! simera piso stin doulia kai vargieme para poli!!! pos perasate?? ego arketi kourasi distixos kai poli fagito epiisis distixos!!hehehe arxisa kai vareno niotho oti o mpempis arxise na megaloni gia ta kala! perimeno pos k pos na ton do 30/4 metrao meres!!! simera exo ligo psiloponokefalo den 3ero an ine epiti den kimame tis nixtes kala!! kai xthes me ponage ligo i mesi m!! elpizo na ine ola kala!!!


o0ykp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια Χριστος Ανεστη!!

δεν χαθηκα μωρε απλα αμα ειμαι σπιτι με τα παιδια δεν πολυβρισκω καιρο........ ολα καλα;;

Χριστινα τι κανει η μπεμπα;;

Σαλώμη τα αγορια καλα;;;

εμεις καλα... εδω και 2 μερες εχω ημικρανιες... παραξενο γιατι στις εγκυμοσύνες συνηθως το θεμα ημικρανια αποχωρει τελειως..... ισως επειδη κοντευω να επανελθουν τωρα....

εφαγα τις φλαουνες μου εφτιαξα και τσουρεκακια μιαμ μιαμ!! ελπιζω να μην εβαλα 3 κιλα χαχαχα!!!!


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!! νομιζω μου κανετε αντιπινα χαχαχαχα

χαθηκατε εσεις τωρα!!!!!

βαρεσα παρα πολυ αν και δεν εχω και τεραστεια κιλια..... κουραστηκα και θελω να παρω αδεια οσο ποιο συντομα γινεται...... λεω να παρω sickleave αλλα ειπα για να μην το παρακανω να περιμενω αρχες Μαίου.... τι λετε;; το maternity μου αρχιζει 25/5... αργει και δεν αντεχω


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ελα βρε Αντωνια μου!

Σπανια εμπαινα κ δεν τα καταφερνα να γραψω...με το μωρο,...ξενυχτια κ γενικα τα κλασσικα,...!!!

Βαρεσες ε? Κανε το συντομοτερο τα απαραιτητα σου!

Που εργαζεσαι? με τι ασχολεισαι?

Αν "μπορεις" φυσικα κ να παρεις sickleave! Αλοιμονο!

Αν ομως θα εχεις επιπτωσεις στη δουλεια σου μετεπειτα τοτε αντεξε οσο μπορεις!

Οι υπολοιπες τι νεα κοριτσια???

Σαλωμη???

Ελενη???

Link to comment
Share on other sites

Ελα βρε Αντωνια μου!

Σπανια εμπαινα κ δεν τα καταφερνα να γραψω...με το μωρο,...ξενυχτια κ γενικα τα κλασσικα,...!!!

Βαρεσες ε? Κανε το συντομοτερο τα απαραιτητα σου!

Που εργαζεσαι? με τι ασχολεισαι?

Αν "μπορεις" φυσικα κ να παρεις sickleave! Αλοιμονο!

Αν ομως θα εχεις επιπτωσεις στη δουλεια σου μετεπειτα τοτε αντεξε οσο μπορεις!

Οι υπολοιπες τι νεα κοριτσια???

Σαλωμη???

Ελενη???

ελα βρε Χριστινα νομιζα με ξεχασατε... ξενυχτια ε....... πως περνα η μικρη; της περασε η παλλινδρομηση;; ειναι καλυτερα τουλαχιστον;; μεγαλωσε;; εσυ αναρρωσες;;;

ρε βαρεσα οσο δεν φανταζεσε...... εσυ ποτε πηρες sickleave??? εγω δουλευω σε γραφειο ειναι καθιστικη η δουλεια μου αλλα δεν αντεχω αλλο κουραζομαι πολυ.. εχω μπει στην 33 εβδομαδα.... νιωθω το μωρο να κινειτε χαμηλα και ποναω οταν περπατω δεν ξερω γιατι... την πεμπτη θα παω στο γιατρο και θα της πω να μου γραψει sickleave. σκεφτομαι αυριο να μην ερθω δουλεια να παρω τηλ να πω οτι δεν νιωθω καλα... την πεμπτη ειμαι με αδεια ετσι κι αλλιως που θα παω και στη γιατρο... οποτε ελπιζω να μην μου κανουν προβλημα.... ετσι κι αλλιως σε 22 μερες θα κατσω οπως και χει....


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αντωνια μου παρε καλε την αδεια σου απο τωρα! Σκεψου ειναι καθιστικη η δουλεια σου κ νιωθεις ετσι...κ σκεψου με την καθε μερα που θα περναει κ θα βαρενεις ολο κ παραπανω!

Ευτυχως το μωρο ειναι καλυτερα...σιγα σιγα...η παλινδρομηση ειναι ελεγχομενη με το ειδικο γαλα,...κ περναει περιπου οταν θα αρχισουμε κρεμουλες...περιπου...αλλα με το ειδικο γαλα δεν εχουμε κανενα προβλημα!

Η οισοφαγιτιδα, με το ειδικο σιροπι γινεται θεραπεια 2-3 μηνων...κ θα περασει...σιγα σιγα!

Τωρα με τη θεραπεια με το σιροπι τρωει κ καλυτερα...ουφ τι αγχος κ αυτο!!!

Δοξα Σοι Ο Θεος! Πραγματικα!

Εγω εκατσα αρκετο καιρο, αλλα η δουλεια μου δεν ηταν καθολου καθιστικη οποτε τα πραγματα ηταν χειροτερα για μενα...βασικα δουλεψα μονο Οκτωβρη-Δεκεμβρη....

Τι να εκανα, πανω απο ολα η υγεια του παιδιου μου!

Ευτυχως αναρρωσα, ειμαι μια χαρα, τωρα εστρωσε κ το μωρο με το γαλα του, απο χθες δηλαδη...!!! σημερα πηγαμε παιδιατρο, μας εβαλε το εμβολιο για γαςτρεντεριτιδα (το ηπιαμε!) κ μας εδωσε το πρασινο φως για βολτες (παντου) κ επισκεψεις, αλλα θα αφησω τις επισκεψεις οταν βαλουμε το εμβολιο στους 2 μηνες, κ τις βολτες εννοειται οταν ειναι ηλιολουστος ο καιρος χωρις πελλο-αερα!

Θα ητανε ωραια να βρεθομασταν...αλλα πως?

Η Σαλωμη στην Αγγλια...

Εσυ βαρενεις...

Η Ελενη βαρενει...

Εγω σε λιγο θα αρχισω τις βολτες...

Οταν θα ειστε κατα-βαρες...

Τι αλλα νεα???

Ελενη???

Σαλωμη???

Link to comment
Share on other sites

Χριστίνα ξέρεις τι σκέφτομαι? Πως δε θα με πιστέψουν σχετικά με το sickleave. .. ειναι πολυ μουροχαυλοι τελοσπαντων..... καταλαβες τι εννοω... και φοβαμαι... αλλα αντε αμα σου πει ο γιατρος πρέπει να κατσεις τι να κανεις...

ευτυχως ολα καλα με τη μπεμπα σου! αντε να πατε τις βολτες σας να ανανεωθειτε!!

εχω λιγες ετοιμασοες ακομα να κανω.... νιωθω οτι δε θα προλαβω... θελω κι ξεκουραση. .. ουφφου


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αντωνια μου καλημερα!...αφου τελικα μειναμε οι 2 μας...!!!

Πιστεψε με, υπαρχουν τοοοσες δικαιολογιες για αναρρωτικη αδεια...που θα αναγκαστουν να τις πιστεψουν, αλλα κ που συμβαινουν η αληθεια...πχ αποκολλιση, πχ συςπαςεις, κ πρεπει να ξαπλωνεις συνεχεια...κ διαφορα αλλα που θα σου πει η γιατρος σου! Πες της να σου γραψει κατι σοβαρο....για να πιστεψουν...οχι κουραση, ζαλαδες κτλ! Ξερει αυτη καλυτερα!!!;)

Οσο για τις βολτες μας, σημερα κ αυριο ειδικα θα χειμωνιασει παλι...ειναι για να μην παμε βολτα μου φαινεται...!!! Τις επισκεψεις καλου-κακου θα τις αφησω για τον Μαη, που θα ειμαστε 2 μηνων κ βαλουμε το εμβολιο!

Κανε λιστουλα με τις δουλειες που εχεις να κανεις, κ κανε 1-2 καθε μερα,...μονο ετσι...!

Θα δεις, τωρα που θα παρεις αδεια, να ξεκουραστεις απο την Πεμπτη ως το Σ/Κ κ να αρχισεις τις δουλειες σου.

Παρε μια κοπελα για το σπιτι να σε βοηθαει, τωρα που βαραινεις...1 φορα τη βδομαδα, να σου κανει τα δυσκολα...

Link to comment
Share on other sites

ηδη σήμερα δεν πηγα δουλεια... πηρα τηλεφωνο οτι δεν είμαι καλα.. αυριο εχω και φιατρο ξαι θα της πω να μου γραψει αδεια και τελος.... πρόωρες συσπασεις μαλλον θα της πω να μου γραψει....

δεν ειναι καλος ο καιρος μας... πισω πισω μας πηγαινει....

κοπελα λέω να φερω τη Δευτέρα αν φτιαξει ο καιρος να κανουμε παραθυρα και τα υπόλοιπα βαρετα... και θα τη φερω και γυρω στις 27/5 που θα μπω στην 38η βφομαδα να μου τα ξανακάνει να είμαι ετοιμη για τη γεννα...

το δωματιο του μωρου είναι ανωκατω... γεμάτο με παιχνίδια των μεγάλων. . δεν ξερω που να τα βαλω....


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ο καιρος θα ειναι ετσι σημερα κ αυριο, αυριο περισσοτερο πτωση θερμοκρασιας κ βροχες. Απο παρασκευη πρωι θα φτιαξει ο καιρος ....ανοιξη,... Κ αο βδομαδας 27 βαθμοι κ μετα καλοκαιριαζει!

Σημερα κ αυριο μονο ο χειμωνας!

Παρακολουθω τις προβλεψεις για τον καιρο...!!!:tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...