Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλλες απο Κυπροοο!!!


SouSou

Recommended Posts

Με ΤΙΠΟΤΑ δεν ξυπναει! Εβαλα κ σταγονουλα στο αυτακι κ τιποτα! Αμα την παρει ο υπνος...τελειωσε!!!

Αυτο που με ανησυχει περι της διατροφης της ειναι τα κιλα της,...εννοω μηπως επιβαλλεται να την ταΐζω συχνοτερα, ή οπως αυτη θελει λογω των κιλων της?για αυτο θα δουμε την Πεμπτη τι θα μας πει ο παιδιατρος...

Σιγουρα βελτιωθηκε στα κιλα της, φαινεται, κ θα δω τι θα πει ο παιδιατρος περι του...ανυπαρκτου προγραμματος διατροφης!

μηπως αν την αφηνες να κοιματε παραπανω να πινουσε και να μην κοιμοτανε;;; δηλαδη αμα ξυπνησει στις 3 ωρες δωσε πιπιλα να ξανακοιμηθει και οταν ξαναξυπνησει στις 4 ωρες λογικα θα πειναει περισσοτερο.. εεε δεν μπορει αμα πιναει πολυ θα φαει και πολυ..........


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 898
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν δουλευει...παλι κοιμαται, νωριτερα γιατι κουραζεται απο το πολυ κλαμα της πεινας...αν την αφησω παραπανω.,...οταν πιει μεγαλη ποσοτητα, 120 ml,...αλλιως μπορει να θελει 30 ή 60 ml στο μισαωρο ή στην ωρα,,,,

Link to comment
Share on other sites

αμαν καταλαβα!!!

για μιλα με τον παιδιατρο να δουμε τι αλλος τροπος υπαρχει..... πολυ υπναρου ειναι η κορη σου Χριστινα χαχαχα!! τουλαχιστο την νυχτα που ξυπνα τρωει και κοιματε ή σε ταλαιπωρει;


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kalispera kopeles mou!!

Antwnia poli kala o mpempis sou ama girise kai to kefali tou apo twra den exei tipota na fovasai!! 9 kai kati kilakia den einai tipota eipame :tongue: Twra den sou emeine poli kai kathe 2 vdomades pou tha pigeneis den tha sou fanei tipote ospou na ton genniseis!!

Xristina to taisma einai mia talaiporia se katalavenw!! Rwta tn paidiatro na doume ti tha sou pei! Egw sikwnw ta xeria mou psila! Ti to ithela kai ta elega lemarga ta agoria mou, ta ematiaksa kai ta epiase twra teleutea mia idiotropia kai ena klama mas epire pisw me to anapneustiko kai tha mas ginei xronio mallon. den kserw ti na kamw! Ti ta peirazei touta ta mwra kai klaisein etsi kai den trosein!!

Exw kai tin gineka tou kouniadou mou sto nosokomeio me oksia amigdalitida kai mas eferan ta didima tous na ta prosexoume, exalase kai to boiler mas kai eutixws mas to eftiaksan simera!!

Eimaste twra 70% kai 60% ipostiriksi sto anapneustiko kai 480gr.

Me touta kai me keina eksixasa kai tin epeteio mou me tn antra mou pou erxete kai evrika to dwro pou mou epiase o kaimenos kai twra prepei na paw na piasw kai egw kati kai den kserw ti!! Tou egratzounisa kai to autokinito otan eleipe kai odigisa moni mou alla eutixws den eipe tipote pou to eide!! :tongue:

Polla sas egrapsa pale!

H Eleni pou xathike?!


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites

ππεεεεεεεεεεεεεε Σαλώμη!!!!!!!!!!!!

μικρουλακια ειναι ακομα ρε μην αγχωνεσε. η Δήμητρα δεν ξερω αν μιλουσατε στης διδυμομανουλες γεννησε τα εμαθες;; 6μλ τρωνε τα αγορια της ανα 2 ωρες και ειναι και 1500 ο καθενας αν θυμαμαι καλα.. εσενα τοσοδουλικα κανε λιγη υπομονη... το αναπνευστικο ειναι ενα θεμα.... τι σου ειπαν οι γιατροι;; εχει και η κουνιαδα σου διδυμα;; κληρονομικο σας θα ειναι!!! αντε υπομονη τι να κανεις;;; στα δυσκολα φενεται ο καλος φιλος συγγενεις κτλ κτλ....

μακαρι να ειναι γερο και ας βαλω ακομα 5 κιλακια ενταξει ειναι!! ειπαμε εχει εντατικη γυμναστικη αμεσως μετα!!

να ζησετε κιολας!!! ποτε εχετε επετειο;;;; εχουμε και εμεις τον αλλο μηνα!! τι δωρο πηρες;; και τι θα του παρεις;;; αχ πες καμια ιδεα!!!!

για το αυτοκινητο μην αγχωνεσε... δεν ειναι τιποτε μπροστα στην υγεια αυτο....


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ππεεεεεεεεεεεεεε Σαλώμη!!!!!!!!!!!!

μικρουλακια ειναι ακομα ρε μην αγχωνεσε. η Δήμητρα δεν ξερω αν μιλουσατε στης διδυμομανουλες γεννησε τα εμαθες;; 6μλ τρωνε τα αγορια της ανα 2 ωρες και ειναι και 1500 ο καθενας αν θυμαμαι καλα.. εσενα τοσοδουλικα κανε λιγη υπομονη... το αναπνευστικο ειναι ενα θεμα.... τι σου ειπαν οι γιατροι;; εχει και η κουνιαδα σου διδυμα;; κληρονομικο σας θα ειναι!!! αντε υπομονη τι να κανεις;;; στα δυσκολα φενεται ο καλος φιλος συγγενεις κτλ κτλ....

μακαρι να ειναι γερο και ας βαλω ακομα 5 κιλακια ενταξει ειναι!! ειπαμε εχει εντατικη γυμναστικη αμεσως μετα!!

να ζησετε κιολας!!! ποτε εχετε επετειο;;;; εχουμε και εμεις τον αλλο μηνα!! τι δωρο πηρες;; και τι θα του παρεις;;; αχ πες καμια ιδεα!!!!

για το αυτοκινητο μην αγχωνεσε... δεν ειναι τιποτε μπροστα στην υγεια αυτο....

Gera mwra na kamnoume kai as vazoume oso kila einai!! Eksalou nai eipame, den mas fovizei tipota, entatiki gimnastiki!!

Axou ta mwre stis poses evdomades egennise? Oxi den to iksera den mas to eipe!! Tha dw ean mporesw na ti vrw na tis euxithw!!

Epiase i mama mou ta mikra kai ta epire sto parko kai twra ekatharisa pou efigan oi ergates eutixws den ekaman polles gerimies! Tha riksw kai ena sfouggarisma kai telos tha mpw na kamw to mpanio mou!

Gia to anapneustiko tipota theloun na meiwsoun oso ginete tin ipostiriksi prin ginoume 2 minwn pou en to vlepw na ginete afou ginomaste 2 minwn se ligotero apo evdomada!

Nai ta didima einai klironomiko apo oti fenete giati kai o antras mou einai didimos kai o pateras tou to idio!

12 Aprili exoume epeteio. Den kserw ti tha tou piasw to eksixasa telia!! Ekeinos mou epiase ena frame gia fotografia kai exei panw tin imerominia pou egennithikan ta agoria mas kai evale mesa ti fotografia tous pou einai kai oi dio mazi sto idio krevataki!! Kai mou egrapse kai ena megalo gramma pou kratiemai na min to diavasw prin mou to dwsei kai ena allo koutaki evrika alla itan tiligmeno kai den mporw na dw ti einai :tongue: Kserw kserw eimai poli sousourada na psaksw alla kathe xrono ston idio topo ta vazei!

Egw isws tou piasw ena set rantevou me ton fisiotherapeuti kai tha tou ftiaksw kai ti vera tou giati ton sfigkei ton kaimeno kai pale forei tin kai eipa tou xilies fores na tin vgalei kai kanei kai den katalavei! Alla prepei prwta na ti "xasei" ti vera tou gia na tou ti ftiaksw :tongue: Esi ti skeftesai na tou piaseis?? Pia epeteios sas einai? Emas 5 xronia gamou! AAAh!!! Prin 5 xronia etsi kairo imoun sti kipro kai epantefkoumoun! :rolleyes:


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites

η Δήμητρα γεννησε στις 31 βδομαδες. ειχε αποκολληση και την εβαλαν καισαρικη αρων αρων.... δεν μπαινει πολυ στο παρεντς τελευταια..

γίνεστε 2 μηνων και εισαστε μονο λιγα γραμμαρια;; ουφφου ρε ατε να μεγαλωσουν να ησυχασεις κ εσυ....

εμεις εχουμε επετειο 2/5 κλεινουμε τα 6 χρονια! σκεφτομαι να του παρω τα παπουτσια για το φουτσαλ που ηθελε να παρει..... δεν αποφασισα ακομα!!!

χαχαχαχαχα γελασα πολυ μαζι σου ρε Σαλωμη!!! κρυφα κρυφα ψαχουλευεις για τα δώρα!! δεν του το ειπες φανταζομαι οτι τα βρηκες ε!!

Σαλώμη και εγω πριν 6 χρονια ετσι καιρο ετρεχα στα καλεσματα!!!


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Popo apokolisi e? Fantazomai ti tha perase!! Fantazomai tha trexei me ta mwrakia tis!!

Nai re gmt akoma 480gr kai par'olo pou ta vlepw thetika ktl einai merikes fores pou ta sxolia tou kosmou me ekneurizoun. se rwtane kai meta s lene ena sketo "e ola kala tha pane min anisixeis" kai kathomai kai skeftomai kala akousane ti tous eipa h apla rwtisane gia to tipiko?!

Wraies anamniseis oi gamoi!! Poli kourasi omws!! haha

Nomizw to dwro sou tha to ektimisei! Poli proswpiko. Paizei mpala??

Gela gela evala ta mikra simera ta ksipnisa kai tous eipa elate ma doume giati aurio tha pame na paroume dwro sto theio :tongue: Ithela sinergo sto egklima haha Nomizw me emathe vre Antwnia mou sxedon 9misi xronia twra oti den mporw na perimenw gia dwra kai ekplikseis anipomwnw polla!! kai to kserei mesa tou oti ta vlepw alliws tha ta exwne kalitera! :rolleyes:


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδια κορουες μου!

Ρε Ελενη που χανεσαι βρε???

Να ζησετε για την επετειο σας, ευτυχισμενοι, αγαπημενοι, με υγεια, μαζι με τα μωρακια σας!!!

Σαλωμη μου απο δω κ να παει ολο θετικα θα βλεπεις! Ετσι ειναι με τα προωρα! Κανιυν ξαφνικα αλματα με την υγεια τους!

Αντωνια μου ωραια που πηρε θεση το αγορακι σου! Τελεια! Αντε τωρα να ετοιμαζεσαι σιγα σιγα!

Εμεις...!!!

Χειροτερεψε η παλινδρομηση κ ειχε πονους, οχι κολικους, κλαματα κτλ...

Τηλ του παιδιατρου, οι πονοι ειναι λογω της παλινδρομησης κ ποναει, κ θα παω σημερα αντι αυριο να μας δει....

Για αυτο τον λογο δεν μπορει να φαει κ τρωει λιγοτερο...λογω παλινδρομησης...

Κ η μεγαλη μου κορη ειχε παλινδρομησης αλλα απλα εστρεφε συνεχεια αν κ επαιρνε γαλα για εμετους... Αλλα ειχε αλλεργια στη λακτοζη κ δυσκολα κοιμοτανε...

Ουφφου....

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!!!!

Σαλώμη υπομονη.. ομως ρε κοριτσι μου αληθεια ειναι 2 μηνες μεσα και δεν εχουν παρει σχεδον καθολου βαρος..... οι γιατροι τι σου λενε;; ειναι φυσιολογικο;; ειναι πολυ μικρουλια βεβαια και σιγουρα θελουν τον χρονο τους....... αχχχχχ τι αλλο να κανεις εχτος απο υπομονη........

Χριστινα σε ταλαιπωρει η μικρη.... και ταλαιπωρειτε και η ιδια...........δεν κατεχω το θεμα παλινδρομηση δεν ξερω να σε συμβουλεψω... καλα θα κανεις και θα πας σημερα.... σκεψου ενα μωρο να ποναει να πιναει να μην μπορει να φαει......... και εγω να ημουν θα εκλαιγα..........


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αντωνια μου ετσι ειναι τα προωρα, θελουν χρονο!

Πρεπει σε καθε φαση να υπαρχει η σταθεροποιηση κ μετα η προοδος, σταθεροποιηση κ ξανα προοδος συνεχεια! Σωστα τα λεω Σαλωμη?

Για να σας αφησουν να φυγετε πρεπει να γινουν 2 κιλα?

Ειστεβσε νοσοκομειο ή ιδιωτικη κλινικη? εισαι ευχαριστημενη?

Link to comment
Share on other sites

Αντωνια μου ετσι ειναι τα προωρα, θελουν χρονο!

Πρεπει σε καθε φαση να υπαρχει η σταθεροποιηση κ μετα η προοδος, σταθεροποιηση κ ξανα προοδος συνεχεια! Σωστα τα λεω Σαλωμη?

Για να σας αφησουν να φυγετε πρεπει να γινουν 2 κιλα?

Ειστεβσε νοσοκομειο ή ιδιωτικη κλινικη? εισαι ευχαριστημενη?

ναι το καταλαβαινω! απλα βαζω τον εαυτο μου στη θεση της τωρα και λεω δεν ξερω πως θα αντεχα ειλικρινα.........


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kopeles mou ti kamnete?

Euxaristw poli gia tis euxes! Kai euxomai se oles mas ta kalitera gia tis oikogeneies mas!

Xristina mou fantazomai poso poli talaiporise me tin mikri. Thelei kouragio kai ipomoni. Pes mas ti sou eipe o paidiatros simera. Ti lisi iparxei?

Egw eperasa ta xeirotera epses! Kata ta mesanikta mas epiran tilefono oti o Leonidas mas eklaige mexri lipothimias kai meta pali pou tin arxi klama. Empika mesa kai ton evrika stin agkalia tis maias melaniasmeno prepei na me akouse oulo to nosokomeio pou to klama mou! Exasa xronia pou ti zwh mou sas lew na vlepw to mwro mou na lipothima kai na min mporw na to iremisw!! Prwti fora eida ton antra mou toso stenaxwremeno kai mou leei sinexeia ma giati sta mwra mas kai oxi se emas? Twra o giatros leei teliki diagnosi legete breath holding spells. Klaiei pou to parapono tou krata tin anapnoi tou kai lipothima kai prepei na proseksoume na min xtipisei oso megalwnei giati twra pou einai mwro pes ton exoume ksaplwmeno kai sinerxete otan perpatisei an pesei kai xtipisei kai den ton prolavw? To olo simvan krata peripou ena lepto kai meta perna tou mexri na ksanarxisei to klama! Tous erwtisa kai gia ton Axillea ean tha exei ta idia mou eipe den mporei na kserei alla parousiazei simptwmata otan ton piasei to klama. Den iparxei kati pou mporoume na kamoume, mono oso megalwnei na elpisoume oti ean tou eksigisoume tha katalavei oti prepei na parei anasoula. Exoun to arketa mwra leei! Ti na pw!! Emena sparazei i kardoula mou niwthw oti pethaniskw pou ton vlepw na min pernei anasa kai na melaniazei!

Sto nosokomeio eimaste. Eimai poli euxaristimeni pou ton giatro mas kai idietera ti maia mas!! Mou afinei panta simeiwmata ama den einai i vardia tis otan einai na paw kai mou leei ti egine kai ti ekaman ta mwra mou pou den einai i douleia tis na to kamnei alla to kamnei pou tin kardia tis! Tous prosexei para polla kai pote den mou kamnei paratirisi ama kamw kati lathos. Panta me simvouleuei poli eugenika kai omorfa. Ean den itan ekei ektes ti nixta den kserw pws tha antexa eilikrina!

Polla arnitika sas eipa pali! Makari na eixa kalitera vre kopeles mou! Toulaxiston exei liakada!! Filakia polla!!


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites

Σαλωμη μου δεν ξερω τι να πω........

το συνδρομο holding breath attack το ειχε και ο γιος μου ο μεγαλος. οχι σε τοσο μικρη ηλικια.... παρουσιαστηκε στα 3 του και μονο 2 φορες μας ετυχε... βασικα ειναι αυτο που λες. απο το κλαμα κρατα την αναπνοη του και λιποθυμα. τον πηρα σε παιδινευρολογο και μου ειπε οτι δεν ειναι ανησυχιτικό και συμβαινει σε πολλα μωρα και μετα τα 5 απλα φευγει.

εσενα ομως τοσο μικρουλικα.......... δεν μπορω να καταλαβω τι περνας γιατι αμα δεν το ζησεις δεν καταλαβαινεις λενε... αλλα το μονο που μπορεις να κανεις ειναι κουραγιο και υπομονη..... και προσευχουλες στην Παναγιτσα και στον Χριστουλη να τα προσεχουν να περασει οσο πιο ανωδυνα γινεται αυτη η δοκιμασια που περνατε.....


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειααα!

Κορουες αυτο με την αναπνοη το ακουσα, απο τη μια πως φευγει μονο του οπως ειπε η Αντωνια, κ απο την αλλη πως το κανουν επιτηδες τα μωρα!...πιο μεγαλης ηλικιας βεβαια! θα περασει κ αυτο, που θα παει!

Σαλωμη μου οταν τα παρετε σπιτι, με την αγκαλιτσα κ μονο με την αγαπη θα τους περασουν! Κουραστηκανε και αυτα! Ψυχουλες ειναι!

Προσευχουλα κ υπομονη!δυναμη κ θα περασουνε!

Οσο για μας, ...

To be continued! Προεκυψε αλλαγη pampers!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...