Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

      • Ευχή 1

Μανουλλες απο Κυπροοο!!!


SouSou

Recommended Posts

Γειααα!

Κορουες αυτο με την αναπνοη το ακουσα, απο τη μια πως φευγει μονο του οπως ειπε η Αντωνια, κ απο την αλλη πως το κανουν επιτηδες τα μωρα!...πιο μεγαλης ηλικιας βεβαια! θα περασει κ αυτο, που θα παει!

Σαλωμη μου οταν τα παρετε σπιτι, με την αγκαλιτσα κ μονο με την αγαπη θα τους περασουν! Κουραστηκανε και αυτα! Ψυχουλες ειναι!

Προσευχουλα κ υπομονη!δυναμη κ θα περασουνε!

Οσο για μας, ...

To be continued! Προεκυψε αλλαγη pampers!!!

Χριστινα πηγατε γιατρο;; τι εγινε με την παλινδρομηση;;

αλλαγη παμπερς;;;;; χαχαχαχα ουφφου τουτο το μωρο!!


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 898
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αλλξαμε pampers, ρουχαλακια πα τον εμετο κ αγκαλιτσα να φυγει ο πονος...

Πηγαμε γιατρο, οι πονοι κ που δεν πολυτρωει κ γενικα ολα ειναι λογω της παλινδρομησης...

Μας εδωσε ενα σιροπι εξειδικευμενο, παλι καλα που υπαρχει τετοιο, κ επισης αλλαξαμε το γαλα...

Με το σιροπι οι πονοι θα φυγουν σιγουρα, τωρα με το νεο γαλα, θα δειξει! Ατε με το καλο να πανε ολα καλα!

Με το βαρος της εβαλε βαρος κ ο γιατρος ηταν πολυ ευχαριστημενος με τα κιλα της!...τωρα πως τα εβαλε ...μαλλον απο τον αερα! Αφου ετρωγε οπως το σπουργιτακι!

Ολα τα μωρακια μας να ειναι καλα!

Link to comment
Share on other sites

Αυριο με τ καλο θα ειμαστε ενος μηνα! Σε 2 βδομαδες θα βαλουμε το πρωτο μας εμβολιο, προαιρετικο, για γαστρεντεριτιδα! Επιβαλλεται να το βαλει! Εχω κ νηπιο στο σπιτι!

Μετα απο ενα μηνα, δηλ στους 2 μηνες θα βαλει το αλλο το κανονικο εμβολιο!

Link to comment
Share on other sites

επερασε ενας μηνας μανιμανι???????

τι γαλα σας εδωσε τωρα;;; να δουμε ποσα γαλατα θα αλλαξετε!!! δεν πειραζει μακαρι να στρωσει το μωρακι και χαλαλι ολα!!

ναι ρε σιγουρα να βαλετε το εμβολιο της γαστρεντεριτιδας. ειναι αυτες οι σταγονιτσες αν θυμαμαι καλα;;;


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Xristina egelasa me tin allagi :tongue: :tongue: pali kala pou iparxei kai touto to siropi! Toulaxiston na tin anakoufisei ligo!! E ta kila me tin ipomoni sou pou ekathesoun oloklira 40lepta kai tin etaizes ta evale! Afou evale kai me tosa ponakia pali kala na les!!! Mana mou re 1os mina! Kai 'meis sintoma 2!

Sigoura na kamete emvolio! Edw einai tis modas kai polles mamades den kamnoun emvolia sta mwra tous. Den kserw ti apopsi exete eseis alla nomizw einai poli simantika! Na prostateuoume ta mwra mas panw ap'ola!!

Antwnia to eixe kai o gios sou e? To ekseperase anodina? Anisixisa ektes otan mou eipe o giatros mporei na einai epiliptika episodeia!! Molis mou eipe den einai einai apla HBS efige ena varos pou panw mou.


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι Σαλωμη μου το ειχε ο μεγαλος μου στα 3 του.. το ξεπέρασε πολυ ανωδυνα εφυγε απο μονο του οπως εμφανίστηκε. ο παιδονευρολογος μου αναφερε για τα επιλιπτικα επισοδια αλλα οταν τον εξετασε μου ειπε πως καμιά σχεση δεν εχουν.. μου ειπε επισης αυτο που ειπες οτι καποια παιδακια το κανουν επιτιδες σε αυτη την ηλικια... σκεψου την πρωτη φορα τι πανικο επαθα.... ειχε χτυπήσει το κεφαλι του πολυ πολυ ελαφρα αλλα τον επιασε το κλαμα και ξαφνικα λιποθυμάει! ! νομισα οτι το χτυπημα τελικα ήταν πολυ δυνατο αρ ισα να τσιριλλω να του χτυπω τα μάγουλα να τον σουζω να συνέλθει... μετα απο 15 δεγτερολεπτα επανήλθε αλλα κοντεψα να πεθανω... τον πήρα αμεσως σε παιδονευρολογο και ευτυχως με διαβεβαίωσε οτι δεν ειναι τιποτε και δεν χρειαζετε να με πιανει πανικος. οπως λιποθυμάει θα επανέρχεται απο μονος του.... ευτυχως δεν το επαθε πολλές φορες.. τωρα ειναι μια χαρα χτυπα ξυλο.... αλλα μου το ονομασε holding breath attack.συνδρομο κατακρατησης αναπνοης..

οσο για τα εμβολια με χιλια!!! εννοειτε οτι τα βάζουμε ολα!! ξέρω και εγω περιπτώσεις που δεν τα βαζουν αλλά δεν το θεωρω σωστο και νορμαλ αυτο...


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικα κορουες μου δεν μας βολεψε το νεο γαλα κ πηγαμε ξανα πισω στο AR, μονιμα πλεον! Τουλαχιστο εξετασαμε-δοκιμασαμε τα διαφορα υποαλλεργικα κ καταληξαμε στο καλυτερο για το μωρακι! Για να μην βασανιζεται! ...πανω απο ολα! Κανεις τις αλλαγες οοοτι για το καλυτερο για το παιδακι σου, η καθε μανιυλα ετσι θα εκανε! Οοοτι για το καλυτερο! Θα το αφησεις να σπαρταραει απο τον πονο!...!!!

Σαλωμη μου, αν κ καθομουνα 40 κ 50 λεπτα, την καθε φορα για να φαει, παλι δεν ετρωγε οσο επρεπε, ετρωγε τη μιση ποσοτητα, κ ομως εβαλε βαρος! Αυτο ειναι για σενα , για να δεις ποσο ευκολα κ τα δικα σου παιδακια θα βαλουν βαρος! Πρωτα Ο Θεος!

Αντωνια οταν ετυχε το επεισοδιο με το γιο σου δεν σου πε μηπως το εκανε επιτηδες? ευτυχως που του περασε!

Κ σενα Σαλωμη μου οταν πανε σπιτι με το καλο κ νιωσουν την οικογενειακη θαλπωρη, τοτε θα καλυτερευσουν! Θα το δεις με το καλο!

Ποτε με το καλο θα κλεισυν 2 μηνων?

Σημερα της εδωσα το σιροπι, για πρωτη φορα κ μπορεσε το μωρουλινι να κοιμηθει ηρεμα! Οπως του σπουργιτακι!

Αντωνια τι γινεται με την Ελενη? εχεις νεα της?

Link to comment
Share on other sites

Οσο για τα εμβολια ειμαι παντα τυπικη, στην ωρα τους!

Ξερω πςριπτωση που δεν εβαλαν εγκαιρα το εμβολιο κ την αρπαξαν την ιωση..κ μιλαμε για σοβαρα πραματα με καταληξη νοσοκομειο...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!!!

και εγω ξερω περιπτωσεις που δεν εβαζαν εμβολια και παθαινουν τα χειροτερα..... καποιοι ειναι υπερ της ομοιοπαθητικης δεν ξερω.......

και εγω τυπικοτατη με τα εμβολια, δεν μπορω να ρισκαρω τα παιδια μου.......

Χριστινα δεν το εκανε επιτηδες. μελανιαζαν τα χειλη του και λιποθυμούσε.... ευτυχως δεν μας ετυχε πολλες φορες και παει περασε τωρα!

Μανα μου ρεεεεε...... ποση ταλαιπωρια και εσεις ρε Χριστίνα.... υπομονη μεχρι να παλαζωσει λιγο τι μπορεις να κανεις.. εννοειτε ακολουθεις κατα γραμμα αυτα που σου λεει ο γιατρος......

Σαλώμη περιμενουμε νεα απο τα αγορια!

η Ελενη ειναι μια χαρα!!!! θα της πω οτι την ψαχνετε!

τελευταια μερα σημερα και εγω στη δουλεια και αυριο κανουμε φλαούνες!!!!!!!!!!!!!!! αχχχχχχχ μου μυριζουν ήδη!!!!!!!!!!


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kalimera koritsia mou!!

Antwnia min to pareis strava niwthw mia anakoufisi pou mou eipes oti to eixe kai o gios sou kai to ekseperase etsi eukola!! Elpizw kai ta dika mou!!

se 3-4 meres ginomaste dio!! Ta emvolia kai gw tipikotati giati me toses arrwsties kai me tosa mikrovia den thelw na mou pathoun tipote! Eixa mamades egw sto sxoleio pou den emvoliazan eite epidi den ikseran eite epidi to epelegan kai mia xronia eixe ginei panikos sti taksi mou. apo mikres iosoules mexri piretous emetous ktl! Kai den ftanei pou den ta emvoliazoun ta stelnoun kai sxoleio arrwsta!!!!!

Xristina to farmako pou sas edwse edoulepse?? Ekoimithike epitelous to glikouli sou a!! Makari na tis katsei gia ta kala!!! kai na niwsei kalitera mera me ti mera!!! To gala den peirazei pou den tis ekatse toulaxiston evrikate to kalitero gia ekeini!!

Ta agoria kala. Ekneuristika me mia mama pou mou ekame paratirisi epidi klaisein leei ta mwra mou kai den afinoun ton gio tis na ksekourastei to mesimeri. Kai girise kai eipe tis maias na dwsoume tou mwrou morfini na xalarwsei. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :shock: kapws etsi egw alla tin evale i maia mou sti thesi tis!

Flaounes kai gw aurio elpizw!!!! Tha piasw meta ti giagia mou sti kipro na mou pei ti sintagi kai tha paw me ta anipsia supernarket na kamoume tis kourses mas me to karotsi :tongue: Ti mwra tha megalwsw egw pou eimai akoma opws to mwro?! hahahahaa


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σαλώμη κάτι τέτοιες ηλιθιες κυκλοφορουν παντου. σορυ κιολας για την εκφραση... χθες ακουσα περιστατικο οπου μια κοπελα πηγε εκκλησια με τα 2 της παιδια και παει και καθετε στον σκαμνο και ερχετε μια αλλη και της λεει να σηκωθεις απο εδω γιατι ειναι ο δικος μου σκαμνος!! και σηκωθηκε η καημενη και πηγε αλλου!! τελος παντων........

να μην νιωθεις ασχημα! και εγω στη θεση σου θα ανακουφιζομουν!!!

θα το ξεπερασετε μην ανησυχεις. ολα θελουν τον χρονο τους.. ειναι ομως το ιδιο;;;; ο γιος μου ειχε το ΗΒΑ εσενα ειναι ΗΒS...

εφαγα τωρα μια lacta.... ολοκληρη..... και νιωθω τυψεις....... θα παω και εγω σουπερμαρκετ να ψωνισω καποια πραγματα. θελω να φτιαξω και τσουρεκι και πορτοκαλοπιτα για επιδορπιο για το τραπεζι της κυριακης!!!!

εχω και ενα σορο δουλειες στο σπιτι.... και ο καιρος μας τα χαλαει.....


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kati tetoia akoume vre Antwnia mou kathimerina kai laloume se ti kosmo zoume! An einai dinaton!

Tha rwtisw gia to HBA kai to HBS poia i diafora tous. H alitheia einai den to eskeftika alla twra pou to eipes tha rwtisw!

Gia na min niwtheis tipseis ektes efaga ena pagwto diko mou to miso tou anipsiou mou kai ti nixta prin pesw keik proteinis tou antra mou me gala sokolatas!! :tongue: Egw ola aurio tha ta kamw! Kipriaka, Ellinika kai Ispanika ethima tha ta timwsw ola!! Hahahaha Portokalopita?! mmm yummy!! :rolleyes:


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορουες!

Ευτυχως το σιροπι δουλευει, κ τωρα το μωρακι αρχισε σιγα σιγα κ αυξανει τις ποσοτητες στο φαγητο αλλα κ τρωει κ πιο γρηγορα, ετσι αλλαξαμε το νουμερο στις θηλες κ εβαλα το 2, ενω πριν ειχα το 4.

Βασικα η παλινδρομηση της προκαλεσε οισοφαγιτιδα, πονοι στο στομαχι κ οισοφαγο, τοσοι πολλοι, αφορητοι, οπως ελκος στο στομαχι,...τετοιοι πονοι, οποτε το μωρο δεν μπορουσε να φαει, για αυτο ετρωγε τοοοσο λιγο κ της επαιρνε τοοοση ωρα!

Ευτυχως που υπαρχει δηλ αυτο το σιροπι! ...το οποιο ειναι σπανιο κ το παιρνεις μονο απο το νοσοκομειο ή ελλαδα! Θα το παιρνουμε για 2-3 μηνες! Ετσι ειναι η θεραπεια!αντε με το καλο, πρωτα Ο Θεος, να πανε ολα καλα!

Δεν μπορειτε να φανταστειτε ποσο αγχωθηκα! Μακαρι να της περασει συντομα!

Αντωνια μου φαε καλε κ μη σκεφτεσαι! Εγκυος εισαι στο κατω κατω!

Τι δουλεια κανεις?

καλες...φλαουνες κ τσουρεκια!

Εκανα μια φορα τσουρεκια κ εβαλα μεσα νουτελα! Τελεια!

Φλαουνες ηθελα να φτιαξω φετος, για πρωτη φορα, αλλα με το θεματακι του μωρου...δυσκολο! Του χρονου!καλα να ειμαστε!

Σαλωμη μου εχει κατι μ@λ@κες.... Δε το συζητω! Τι ξεδιαντροποι κ αγεναπεστατοι μπορει να ναι...απιστευτο! Μη δινεις σημασια σε τετοιους τυπους!

Απο οτι καταλαβα εισαι νηπιαγωγος?

Υπομονη κ συ με τα διδυμακια σου κ ολα θα πανε καλα! Το απεδηξαν πως ειναι δυναμικοι κ οι δυο τους!

Link to comment
Share on other sites

Xristina ma toso spanio to farmako? Pali kala pou to exei to nosokomeio! Elpizw na parei ta panw tis i glikoula sou! Poli stenaxwriemai na akouw etsi mikra na pernoun toso diskola!!

To eida to video!! Me esigkinise! Etsi kai ta dika mas toso mikroulia!! Kopeles mas ezigisan simera!! Ftasame to varos genniseis 600gr!!!!! Den mporeite na fantastite poso polla esigkinithika! Mesa mou to iksera giati den evlepa ta kokkalakia tous na diagrafoun pia alla me tosa pou eperasame den ithela na enthousiastw! O Axilleas mou aurio tha dokimasoun prwti mera xwris anapneustiki ipostiriksi kai arxise na kinite kai na prospathei na girisei. Ta kalitera nea pou eixame ws twra!!

Nipiagwgos-Daskala Xristina mou nai. Mia xronia edidaksa 6h taksi tis ipoloipes eite prodipotiki eite nipia.

Antwnia erwtisa gia ti diafora spells kai attack mou eipe einai to idio isws o giatros na to ediaforopoihse giati itan megaliteros se ilikia o gios sou.

Ipothesi flaounes tsourekia auga ktl ktl telos!! Epsisame eteliwsame!! :tongue:


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...