Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες από τα παλιά


thomai62

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 14 λεπτά , CME2205 είπε:

Καλημέρα!! Γαλοπούλα στο φούρνο σήμερα!!

@SFSI81 άστα να πάνε!! Κι εγώ δίδυμος!! Φύσηξε βοριάς!!!

Τι γαλοπούλα ρε φίλη; Αυτή τη κλασσκή που κάνουν οι αμερικάνοι; πόση ώρα θέλει να γίνει; έχω φάει 1-2 φορές αλλά μου φάνηκε άνοστη.(και για κοτόπουλο βέβαια δεν τρελαίνομαι εκτός αν είναι σούβλας :-D)

Ελπίζω ο άντρας σου ο καημένος μην είναι κανένας ταύρος/παρθένος κλπ


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!

@thomai62 ζορικο αυτο...να κοιμάσαι όταν είναι μωρά και εκεί που λες πόσο τυχερή είσαι, να αρχίσουν να ξυπνάνε...

Η φασολάδα έγινε νόστιμη, τα φασόλια ήθελαν λίιιιιγο παραπάνω για να μαλακώσουν κι άλλο, αλλά η σάλτσα ήταν αρκετά χυλωμένη και με μπέρδεψε... Θα τη φάει ο γιος στο σχολείο και θα σας πω εντυπώσεις..

Νομίζω πως ο μικρούλης μου αποθηλασε... Δεν μου ζητάει καθόλου...Το μεσημέρι τον πιάνει υπερένταση, παίζουμε μαζί και δεν κοιμάται και λέει μόνος του "δεν εκει λαλα η μαμα". Το στήθος που το πιέζω βγάζει σταγόνες.... Με έπιασε μια νοσταλγία κιόλας... (ανάποδη είμαι!)


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , SFSI81 είπε:

Τι γαλοπούλα ρε φίλη; Αυτή τη κλασσκή που κάνουν οι αμερικάνοι; πόση ώρα θέλει να γίνει; έχω φάει 1-2 φορές αλλά μου φάνηκε άνοστη.(και για κοτόπουλο βέβαια δεν τρελαίνομαι εκτός αν είναι σούβλας :-D)

Ελπίζω ο άντρας σου ο καημένος μην είναι κανένας ταύρος/παρθένος κλπ

Καλέ μη φανταστείς!! Πήρα χθες από τον χασάπη φιλέτο γαλοπούλας σε ρολάκια με διάφορα τυριά μέσα και μαριναρισμένα ήδη σε δική τους σάλτσα. Τα έβαλα στο φούρνο όπως είναι και ψήθηκαν! Γύρισα 8 το βράδυ χθες σπίτι από τη δουλειά (από τις 7 το πρωί), ο άντρας μου έλειπε και ήμουν μόνη με το παιδί οπότε ήθελα να φτιάξω κάτι γρήγορο!

Κριός ο σύζυγος... γιαυτό αντέχει ακόμα...


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , CME2205 είπε:

Καλέ μη φανταστείς!! Πήρα χθες από τον χασάπη φιλέτο γαλοπούλας σε ρολάκια με διάφορα τυριά μέσα και μαριναρισμένα ήδη σε δική τους σάλτσα. Τα έβαλα στο φούρνο όπως είναι και ψήθηκαν! Γύρισα 8 το βράδυ χθες σπίτι από τη δουλειά (από τις 7 το πρωί), ο άντρας μου έλειπε και ήμουν μόνη με το παιδί οπότε ήθελα να φτιάξω κάτι γρήγορο!

Κριός ο σύζυγος... γιαυτό αντέχει ακόμα...

πολυ ωραιο ακουγεται αυτο το ρολακι..

 


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα

Χθες μακαρονια γτ δ μππρουσα να παρω τα ποδια μου.σημερα ρεβυθια

Πολυ λαχταριστα ακουγονται τα ρολακια CME

Κ μεις τρωμε συχνα γαλοπουλα γτ εχουν η γιαγια μου στο χωριο

Ειτε σε κοκκινιστο-στιφαδο,ειτε ολοκληρη φουρνο αλλα οχι συχνα

Τωρα κανω συχνα λιγα κομματια στο φουρνο για τον μικρο.πχ ενα μπουτι,το κοτοπουλο τι να βγαλει;

Link to comment
Share on other sites

@CME2205 μου τρέχουν τα σάλια...τυριά σάλτσα...και είμαι και χορτάτη φαντάσου. Ήταν όσο ωραία όσο ακούγονται; 

@vikib δεν θέλει πολύ ώρα; εμένα μου φαίνεται σκληρό το κρέας της. Το μαρινάρεις πρώτα; άσχετο, εσύ με ρώτησες για τον παιδότοπο; είναι στην περιοχή της Τούμπας.


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι σε ρωτησα.τον εχω ακουστα.παμε συχνα θεσ/νικη.ημουν φοιτητρια κ ειναι οι νονες μας εκει

Αν κ κατα βαση παμε εμπορικα,κ μια φορα πηγε σε παιδοτοπο με τη νονα αλλα δ ξερω που

Κοκκινιστο μπαινει χυτρα.για τον μικρο δ μαριναρω,λιγο λαδι λ ριγανη σε πηλινη γαστριτσα.ειναι λιγο οποτε δ θελει πολυ.ετσι κ αλλιως φουρνο,ευκολο φαι

Αν βαλεις ολοκληρη σε γαστρα φυσικα θελει κανενα τριωρο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Τα ρολάκια συνεχίζονται και σήμερα!! Είχα πάρει πολλά και ξαναέψησα...

@SFSI81 Δεν τα δοκίμασα τελικά! Ο άντρας μου είπε ότι ήταν πολύ ωραία! Εγώ γυρνάω αργά από τη δουλειά και το βράδυ δεν τρώω, οπότε μόνα τα σαββατοκύριακα τρώω σπίτι.

@vikib Τρελαίνομαι για φαγητά στη γάστρα!!! Θέλουν υπομονή όμως...


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα 

χρονια πολλα στους εορταζοντες χρονια πολλα στον γιοκα μου και τον μπαμπακα μου

χοιρινο με μελιτζανες κοκκινιστο και μακαρονια

την γαλοπουλα την μαγειρευω και εγω συχνα γιατι εχει αρκετες βιταμινες σιδηρο και ασβεστιο 

παιρνω φιλετο κα το κανω πανε ή μπουτι και το ψηνω στο φουρνο με ενα φυλλο δαφνης πορτοκαλι και μυρωδικα


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Θωμαή κάνατε γιορτούλα χθες?

Χαρούμενη μαμά αν θυμάμαι καλά σήμερα-αύριο έχετε γενέθλια ε??? Να τον χαίρεσαι το γιόκα σου!!

Σήμερα θα μου δώσει η μαμά μου ρυζάκι με λαχανικά.

Το μεγάλο μου το αντράκι είπε το ποιήμα του σήμερα, αλλά δεν ήταν για γονείς η γιορτούλα δυστυχώς..

Τι θα κάνετε το ΣΚ?


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...