Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες από τα παλιά


thomai62

Recommended Posts

πρίν από 40 λεπτά , thomai62 είπε:

και ομως γινεται 3 κιλα πηρα την τελευταια εβδομαδα και το μωρο γεννηθηκε 3360

ειχα σε ολη την διαρκεια εμετους

μολις γεννησα ημουν και 4 κιλα πιο κατω απο πριν 

Ζηλεύω... όχι τους εμετούς φυσικά, αλλά τα υπόλοιπα!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κόρες!!!

Πολλά νέα διαβάζω... @thomai62 να σας ζήσει το νέο μέλος.

@xaroumenh mama με το καλό η αυχενική. 

Έκανα κι εγώ κορίτσια τον β' υπέρηχο κι όλα καλά αλλά θα τον επαναλάβω σ' ένα μήνα για να δούμε την πρόσφυση της ομφαλίδας (γιατί πάω για vbac).

Στα άλλα νέα της ημέρας αριστοκρατικές φακούλες για μας σήμερα :-D:-D:-D

Α, επίσης σκέφτομαι να κάνω το εμβόλιο της γρίπης, οι εγκυμονούσες το έχετε συζητήσει με το γιατρό σας;  


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, thomai62 είπε:

και στις δυο εγκυμοσυνες ειχα μεχρι να γεννησω

 

φαντάζομαι την ταλαιπωρια...

SFSI μπραβο για τη β επιπεδου.. ευχομαι να εχεις ενα τελειο τοκετο, οπως τον ονειρευεσαι!

Σουτζουκακια σημερα

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!

  • Μου αρέσει 1

dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, SFSI81 είπε:

Καλημέρα κόρες!!!

Πολλά νέα διαβάζω... @thomai62 να σας ζήσει το νέο μέλος.

@xaroumenh mama με το καλό η αυχενική. 

Έκανα κι εγώ κορίτσια τον β' υπέρηχο κι όλα καλά αλλά θα τον επαναλάβω σ' ένα μήνα για να δούμε την πρόσφυση της ομφαλίδας (γιατί πάω για vbac).

Στα άλλα νέα της ημέρας αριστοκρατικές φακούλες για μας σήμερα :-D:-D:-D

Α, επίσης σκέφτομαι να κάνω το εμβόλιο της γρίπης, οι εγκυμονούσες το έχετε συζητήσει με το γιατρό σας;  

Καλημέρα! Μακαρόνια φούρνου σήμερα

Εγώ θα το κάνω το εμβόλιο της γρίπης, όχι μόνο λόγω της εγκυμοσύνης αλλά και για μετά, αφού το μωρό θα έρθει μέσα στο καταχείμωνο που η γρίπη κάνει πάρτυ, οπότε να είμαι καλυμμένη και μετά και να μην του μεταδώσω τίποτα. Θα το κάνει και ο άντρας μου γιατί δουλεύει σε νοσοκομείο, να μη φέρει τίποτα σπίτι. Η εγκυμοσύνη πάντως είναι απόλυτη ένδειξη για εμβολιασμό


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

@CME2205 ευχαριστώ. Κι εγώ ακριβώς τα ίδια σκέφτομαι, να το κάνουμε οικογενειακώς... στο επόμενο ραντεβού με το γιατρό θα το θέσω. Το κάνουν οι γυναικολόγοι το εμβόλιο ή κάποια άλλη ειδικότητα; (δεν έχω ιδέα, έχω να κάνω από το λύκειο) 


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , SFSI81 είπε:

@CME2205 ευχαριστώ. Κι εγώ ακριβώς τα ίδια σκέφτομαι, να το κάνουμε οικογενειακώς... στο επόμενο ραντεβού με το γιατρό θα το θέσω. Το κάνουν οι γυναικολόγοι το εμβόλιο ή κάποια άλλη ειδικότητα; (δεν έχω ιδέα, έχω να κάνω από το λύκειο) 

Μπορεί να στο γράψει ο γυναικολόγος και να το πάρεις από το φαρμακείο δωρεάν. Είναι απλό εμβόλιο που γίνεται στο μπράτσο, μπορεί να στο κάνει και ο φαρμακοποιός.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, CME2205 είπε:

Μπορεί να στο γράψει ο γυναικολόγος και να το πάρεις από το φαρμακείο δωρεάν. Είναι απλό εμβόλιο που γίνεται στο μπράτσο, μπορεί να στο κάνει και ο φαρμακοποιός.

Έτσι θα κάνω. Ευχαριστώ και πάλι


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια.σας κορίτσια.σπανακορυζο σημερα

Εκανα και τη δεύτερη δοση το εμβολιο της ιλαρας στη μικρη μου..

Απο κιλα στην εγκυμοσυνη πηρα 20 κ ειχα ξεκινησει.με 10 παραπανω που μου ειχαν.μεινει απο.την προηγουμενη επειδη ημουν σε.προχωρημενη κυηση που απεβαλα  κ σε δυο μηνες εμεινα εγκυος δεν προλαβα να χασω..οταν γεννησα εφυγαν 15 σ ενα χρόνο.πηρα 5 κ.με διατροφη εχασα σε 6 μηνες 25 ....τωρα βεβαια μεσα σ ενα χρονο πηρα 5 ,6 κ θελω να τα ξαναχασω..απο μεταβολισμο χαλια

@CME2205 μπραβο για τη β ολα καλα να σου πανε..με το καλο

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια μακαρονια με σαλτσα για σημερα..!!! sfsi συγχαρητηρια που πηγαν ολα καλα στην β επιπεδου.. τωρα πλεον εισαι στην τελικη ευθεια...!!!! το εμβολιο της γρηπης δεν το ειχα κανει στην πρωτη εγκυμοσυνη ουτε και τωρα σκεφτομαι να το κανω και βασικα ουτε ο γυναικολογος μου ειχε πει ποτε τιποτα αλλα ουτε και η παιδιατρος...!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά και σύμφωνα με τις διεθνείς οδηγίες όλες οι έγκυες πρέπει υποχρεωτικά να εμβολιάζονται. Κι εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν το έκανα, όμως τώρα που έχουμε ήδη ένα παιδάκι στο σπίτι και ο άντρας μου δουλεύει σε νοσοκομείο πρέπει να συμμορφωθούμε! Πέρσι πέρασε γρίπη το ξαδερφάκι μας που το κρατάει κάθε μέρα η γιαγιά μαζί με τη δικιά μας. Από καθαρή τύχη δεν κόλλησε η δικιά μου γιατί τα συμπτώματα ξεκίνησαν Παρασκευή που δεν δουλεύω και δεν ήρθαν σε επαφή. Κόλλησε όμως το αδερφάκι της (4 και 2 ετών) και νοσηλεύτηκαν και τα 2, κόλλησε μαμά, μπαμπάς, παππούς, γιαγιά και είχαν όλοι υψηλό πυρετό και 2 παιδιά στο νοσοκομείο! Η μόνη που δεν κόλλησε ήταν η άλλη γιαγιά που είχε κάνει εμβόλιο!

@xaroumenh mama αν σε ενδιαφέρει μπορείς να ρωτήσεις το γιατρό σου


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια  τι κάνετε?

Γίγαντες σήμερα!

SFS πολύ ωραία τα νέα σου! αγοράκι η κοριτσάκι?

cme διαβασα που εγραψες στο άλλο θεματακι ότι πονας στα ισχία......στην πρώτη μου εγκυμοσύνη με είχε πιάσει ένας φοβερός πόνος όταν μπήκα στον ογδοο, υπέφερα, για να γυρίσω πλευρό, σηκωθώ κτλ πραγματικά σφιγγόμουν για να μην κλάψω από τον πόνο και ξαφνικά όταν μπήκα στον  ένατο ήμουν μια χαρά

 


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

iouniana σήμερα είμαι καλύτερα, όμως μία με πιάνει και μία με αφήνει. Κυρίως στον ύπνο μου. Νομίζω με είχε πιάσει κάποια στιγμή και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη όμως όχι τόσο έντονα. Απλά τώρα με τη μικρή έχω πολύ πιο κουραστική καθημερινότητα, αναγκάζομαι να τη σηκώνω κιόλας κάποιες φορές, είναι και τα κιλά... χάλια η κατάσταση!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...