Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες από τα παλιά


thomai62

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, iouliana είπε:

Καλησπέρα!

 

Κοτοπουλο με πατατες στο φουρνο σημερα!

Θωμαή καλορίζικο!

Αχ ναι CME από τα δυο και μετα είναι καλός ο παιδότοπος.

 

Καν'το 3 καλυτερα!!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σας κοριτσια σημερα μακαρονια με κημα απο κοτοπουλο.... θωμαι καλοριζικο το πληντηριο .....!!!! την πεμπτη εχουμε ραντεβου για την αυχενικη και το σαββατο ειναι τα γεννεθλια του γιου μου γινεται 2 χρονων το αγορακι μου.. θα του κανω παρτι και εχω πελαγωσει δε μπορω να βαλω προγραμμα στο μαυλο μου για να ξεκινησω σιγα σιγα να ετοιμαζω πιστευω απο αυριο να μπω στους ρυθμους και να ξεκινησω τις ετοιμασιες....!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!

 

Κεφτεδακια με πατατες σημερα!!θα φαμε στη μαμα μου!

 

Χαρουμενη μαμα ευχομαι όλα καλα  να πανε με την αυχενικη! Γραφε σε ένα χαρτι το μενου και τι πρεπει να αγορασεις.

cme  σε καποιους μηνες θα εχει τεραστια διαφορα η μικρη σου. Οι παιδότοποι μου αρεσουν καθημερινες που είναι αδειοι, τα σκ με τα παρτι δε παλεύονται.


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!! Μπιφτεκια με πατατες τηγανιτες σημερα!!

@iouliana νομιζω πως εφταιγε και ο συγκεκριμενος παιδοτοπος. Ηταν τεραστιος, με πολλα επιπεδα, χωρις πορτες να ξεχωριζουν τους χωρους και με πολλα σημεια που δεν ειχες οπτικη επαφη με το παιδι και οχι μονο μεσα στα παιχνιδια!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλη εβδομαδα

κοτοπουλο με πουρε σημερα

και εγω ειχα παει μια φορα σε παιδοτοπο τα μικρα μου σε ενα μικρο για ενα παιδικο παρτυ αλλα δεν εμεινα ευχαριστημενη 

ηταν 10 παιδακια και τα 2 απο αυτα 2 και 3 ετων (το 2 ετων ηταν ο μικρος μου ) και δεν τα προσεχαν καθολου ηταν 2 κοπελες  

 


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα! Μακαρόνια με σάλτσα τόνου σήμερα!

Θωμαή στον παιδότοπο που πήγαμε, που ήταν και τεράστιος, οι κοπέλες ήταν μόνο στην πόρτα και την ανοιγόκλειναν. Και μάλιστα τα παιδιά κάτω των 3 ετών πρέπει να μπουν υποχρεωτικά με συνοδεία γονιού. Όμως το τμήμα που ήταν για τα μικρά παιδιά ήταν πολύ μικρό και σύντομα βαρέθηκε η δικιά μου. Όλος ο υπόλοιπος χώρος ήταν αφύλακτος και εντελώς ακατάλληλος!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλήμέρα και καλή εβδομάδα. Εδώ στα βόρεια ρίχνει πολύ βροχή!!

Αν είσαστε Θεσ/κη έχω να σας προτείνω έναν "βρεφότοπο". Πηγαίνω τον γιό μου από τότε που μπουσουλούσε και μέχρι σήμερα σε εβδομαδιαία σχεδόν βάση. Δεν υπάρχει φύλαξη γιατί το concept είναι παίζω μαζί με το παιδί μου. Είναι μέχρι 4-5 χρονών max κανονικά αλλά έχει κυρίως ηλικίες 1-3. Είναι όλα ξύλινα (διακόσμηση, παιχνίδια) και διοργανώνουν πολύ ωραίες δραστηριότητες. 


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!

Πώς περάσατε???

Το Σαββατο φάγαμε ότι είχε μέινει από τν εβδομάδα.. Την Κυριακή κανελόνια με κιμά τα οποία έμειναν κ για σήμερα!!!

@CME2205 συμφωνώ με την Ιουλιανα! Μετά τα 2 θα παίζει καλύτερα στον παιδότοπο..και κυρίως αν έχει παρέα με μεγαλύτερα παιδάκια, πχ ξαδερφακια!

@thomai62  καλορίζικο το πλυντήριο!

@xaroumenh mama με το καλο η αυχενικη σου!!!! όσο για το παρτυ, κι εγω ετοιμαζομαι σιγα σιγα. Θα  παραγγείλω την τουρτα σε πρωτη φαση κ θα ψωνισω τα σνακ, σφολιατοειδή κλπ. Φαγητο κανονικο δν εχω αποφασισει αν θα κανω αλλα θα τα σκεφτω τελευταια εβδομαδα αυτα. Αρα σκεψου πρωτα τα πιο απλά και μετα δες τι βοηθεια εχεις κ τι μπορεις ν φτιαξεις εσυ. Θα κανεις και στολισμό?

@SFSI81 ωραιος ακουγεται ο παιδότοπος! Κι εδώ εξαρτάται από το μέρος, Το καλοκαίρι πήγαμε σε ένα παιδότοπο που οι κοπέλες ήταν μόνο για να ζητούν χρήματα από τα παιδάκια (τα 3-4χρονα παιδάκια!!!!!) για να τους επιτρέψουν την είσοδο στα παιχνίδια!!! Εννοείται ότι δεν ξαναπατήσαμε.

Θελω να μοιραστώ τα νέα μου... Το ΣΚ θήλασα τον μικρό μου μόνο 1 φορα!!!! Σήμερα όμως που θα  τον πάρω από το σταθμό το μεσημέρι θα το ζητάει επίμονα ο καημένος και δεν ξέρω αν θα αντέξω να αρνηθώ(είμαι κ εγώ κουρασμένη εκείνη την ώρα). Καμία συμβουλή??


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

@anath είστε σε φάση αποθηλασμού; το μεσημέρι θέλει για να κοιμηθεί; εγώ το προχώρησα με πολύ κουβέντα και μέτρημα. Στην αρχή μέχρι το 10 μετά μέχρι το 5. Επίσης πολύ παραμύθι πριν τον ύπνο...


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , SFSI81 είπε:

@anath είστε σε φάση αποθηλασμού; το μεσημέρι θέλει για να κοιμηθεί; εγώ το προχώρησα με πολύ κουβέντα και μέτρημα. Στην αρχή μέχρι το 10 μετά μέχρι το 5. Επίσης πολύ παραμύθι πριν τον ύπνο...

Ναι εδω και πολυ καιρο..χαχαχα Θα ήθελα ως τα 2α γενέθλια να αποθηλάσουμε πλήρως...(έχω 18 μέρες ακομα!)

Το μεσημερι νυσταζει πολύ και το μονο που λεει είναι λαλα λαλα. Ειναι δύσκολο να τον ηρεμήσω εκεινη την ώρα. Τις υπόλοιπες ώρες έχουμε εναλλακτικές, αγκαλίτσα, χάδια κλπ. Πώς ακριβώς κάνεις το μέτρημα; Λες πχ θα μετρήσουμε ως το 10 για να κοιμηθείς;


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@anath όταν έμεινα έγκυος μπήκα στη διαδικασία να του το επικοινωνώ. Αρχικά του έλεγα ότι η μαμά σε λίγο δεν θα χει γάλα κι ότι είναι μεγάλος πλέον και μπορεί να πίνει μόνο από το δικό μας. (Πίνει και  φρεσκο μετα το χρόνο) . Του έλεγα θα μετρήσω ώς το 10 και μετα θα κατεβάσω τη μπλούζα μου και θα πούμε παραμυθάκι. Ήταν αρκετά δεκτικός και η διαδικασία κρατησε 1 μήνα περίπου. Την πρώτη εβδομάδα κιόλας έκοψε τις βραδινές αφυπνίσεις (δεν το πίστευα!). Με τον καιρό μόνος του αντικατέστησε το θηλασμό με το ν ' ακουμπά το μάγουλό του στο στήθος για να χαλαρώσει. Την προηγούμενη εβδομάδα(2 μήνες χωρίς θηλασμό)  που με είδε γυμνή με ρώτησε αν έχω γάλα δεν του αρνήθηκα και του είπα δες μόνος σου. Ήρθε και δεν ήξερε τι να κάνει. Σαν να ξέχασε τις θηλαστικές κινήσεις...κι έφυγε! 


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Εμεις πρωτη φορα πηγαμε σε παιδοτοπο οταν ηταν 1,5,σχετικα μεγαλος,αλλα με καλη επιβλεψη

Ενα παιδακι που ηταν μονιμα συνεχεια μαζι μου κ θηλαζε,κ μια που μπηκε κ μια που την ψαχναμε για να φυγουμε

Σφσι σε ποια περιοχη στηθεσ/νικη;

Θωμαη καλοριζικο.δ σκεφτηκες για πλυντηριο-στεγνωτηριο;

Αναθ κ χαρουμενη μαμα με το καλο οι ετοιμασιες

Αναθ εγω τι θα του ελεγα,θα πιουμε γαλα μεχρι να σου πω ενα παραμυθακι,τραγουδακι η μετρησω μεχρι το 10.μετα αλλο ενα παραμυθι κ θα κοιμηθουμε αγκαλιτσα.κ οσο περνανε οι μερες μειωνεις το χρονο θηλασμου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γλυκουλι.....

Και ο δικός μου πίνει φρέσκο, το βράδυ μαζί με τον αδερφό του. Το ένα στήθος μου έχει αδειάσει πλέον και του έχω εξηγήσει ότι δεν έχει γάλα και σε λίγο δεν θα έχει ούτε το άλλο.. Τους βραδυνούς θηλασμούς του κόψαμε κ εμείς γύρω στους 18μ. Τώρα του λέω κ εγώ ότι είναι μεγάλος πια, σαν τον αδερφό του, κι έχει αρχίσει να το δέχεται... για να δούμε και το μεσημέρι.... Θα δοκιμάσω και το μέτρημα... Ευχαριστώ!

 


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

@anath προσπαθησε να του αποσπας την προσοχη με κατι αλλο ισως καποιο λουτρνο να βοηθησει

@vikib εδω στη αθηνα νομιζω δεν χρειαζεται το απλωνω το πρωι και το απογεμα τα μαζευω εκτος απο σπανιες περιπτωσεις που μπορει να βρεχει πολυ  

 

 


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, anath είπε:

Γλυκουλι.....

Και ο δικός μου πίνει φρέσκο, το βράδυ μαζί με τον αδερφό του. Το ένα στήθος μου έχει αδειάσει πλέον και του έχω εξηγήσει ότι δεν έχει γάλα και σε λίγο δεν θα έχει ούτε το άλλο.. Τους βραδυνούς θηλασμούς του κόψαμε κ εμείς γύρω στους 18μ. Τώρα του λέω κ εγώ ότι είναι μεγάλος πια, σαν τον αδερφό του, κι έχει αρχίσει να το δέχεται... για να δούμε και το μεσημέρι.... Θα δοκιμάσω και το μέτρημα... Ευχαριστώ!

 

Στους 18 μήνες έκοψε τους βραδινούς; είσαι είδωλο, θα σε χρειαστώ στο δεύτερο σίγουρα :-D


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...