Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανούλες από τα παλιά


thomai62

Recommended Posts

42 minutes ago, CMES said:

Καλημερα! Τορτελινια σημερα!

@smaro30 πως πας με τους εμετους;

Καλημέρα!!! Γλώσσες για την μωρό και λαυράκι για εμας.

Αχ είμαι καλύτερα, ευχαριστώ που ρωτάς!!! Μπήκα στην 12η εβδομάδα και ξαφνικά είμαι άλλος άνθρωπος, σταμάτησαν οι εμετοί και δεν αισθάνομαι πλέον τόσο κουρασμένη όπως πριν. Πάλι καλά γιατι αισθανόμουν ότι είχα φτάσει στα όρια μου.

Κορίτσια εσείς πόσα κιλά πήρατε στην εγκυμοσύνη;;;; Στην πρώτη πήρα 11 κιλά αλλά τώρα αισθάνομαι ότι πεινάω και τρώω σαν να μην υπάρχει αύριο. Είμαι 54 κιλά τώρα και φοβάμαι ότι θα πάρω πολλά κιλά αλλά δεν μπορώ να αντισταθώ στο διαρκές μασούλημα... Δεν ξέρω, το μυαλό μου είναι συνέχεια στο τι θα φάω τώρα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημέρα καλή εβδομαδα

πανσετα και σαλατα για σημερα 

τι κανετε κοριτσια ?

χαθηκα για λιγο καιρο γιατι ετρεχα με τιε ετοιμασιες της βαφτισης  εγινα εχτες για πρωτη φορα βαφτισα την ανηψια μου 

@smaro30 στην πρωτη εγκυμοσυνη πηρα 3 κιλα τον τελευταιο μηνα και στη δευτερη 7 σε ολη την διαρκεια

 


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

 

Γεια σας κορίτσια!!

 

Χοιρινό με κριθαράκι και ρυζι με τόνο για μένα γιατί άρχισε η νηστεία.

@smaro30 και στις 2 εγκυμοσύνες πήρα ακριβώς 13 κιλά. Πεινούσα πολύ στο δεύτερο τρίμηνο όπου έβαζα και τα περισσότερα. Ακολούθησε το σώμα σου απλά πρόσεχε την ποιότητα των τροφών.

 

22 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Γειά σας κορίτσια εσείς που είστε πιο παλιές μήπως έχετε γνώμη για το ατμομαγειρα της Avent μήπως το έχει κάποια να μου πει απόψεις; 

Γεια σου!! δεν γνωρίζω καθόλου

  • Ευχαριστώ 1

 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια καλη εβδομαδα 

μακαρονια με κιμα για σημερα

εστρωσα χαλια και λεμε και να στολισουμε και το δεντρο οταν γυρισουν τα μικρα απο το σχολειο 

εσεις ?

 


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On November 24, 2018 at 7:44 PM, iouliana said:

 

Γεια σας κορίτσια!!

 

Χοιρινό με κριθαράκι και ρυζι με τόνο για μένα γιατί άρχισε η νηστεία.

@smaro30 και στις 2 εγκυμοσύνες πήρα ακριβώς 13 κιλά. Πεινούσα πολύ στο δεύτερο τρίμηνο όπου έβαζα και τα περισσότερα. Ακολούθησε το σώμα σου απλά πρόσεχε την ποιότητα των τροφών.

 

Γεια σου!! δεν γνωρίζω καθόλου

καλημέρα κορίτσια... τα νέα δεν είναι καλά, στην α επιπέδου φάνηκε ότι το μωρό μας έχει μια τεράστια κύστη στην κοιλίτσα του. Κάναμε όλες τις εξετάσεις, τροφοβλάστη, αντισωμάτων κλπ και δεν φάνηκε καμία χρωμοσωματική ανωμαλία. Μας είπα τυχαίο γεγονός που έχουν χρόνια να το δουν και απλά είμαστε η 1 στις 5000 εγκυμοσύνες που τυχαίνει. Περιμένουμε μεχρι την Πέμπτη να κάνουμε επαναληπτικό υπέρηχο και αν δεν έχει φύγει (ένα θαύμα χρειαζόμαστε να γίνει αυτό) θα πρέπει να κάνω διακοπή κύησης. Είμαι στην 14η εβδομάδα και αυτό το κάνει πιο δύσκολα σωματικά και ψυχολογικά καθότι πλέον φαίνεται η κοιλίτσα... Ξέρω ότι πρέπει να αντιμετωπίσω με ψυχρή λογική όλο αυτό και να είμαι δυνατή για την κόρη μου. Απλά αισθάνομαι ότι όταν γίνει η διακοπή θα καταρρεύσω γιατι περίμενα πότε να πάρω τον γιό μου αγκαλίτσα, να τον φιλήσω και να του δείξω πόσο τον αγαπώ. Την Παρασκευή θα γυρίζσω σπίτι με άδεια κοιλιά και άδεια χέρια... Το μόνο θετικό είναι ότι σε επόμενη κύηση οι πιθανότητες είναι με το μέρος μας γιατι ο εμβρυολόγος μας είπε ότι πόσες ειναι οι πιθανοτήτες να τραβήξουμε το τζόκερ 2 φορές.... Θα αφήσουμε 3 μήνες να περάσουν και ελπίζω να έρθει ξανά η πολυπόθητη εγκυμοσύνη εύκολα όπως μας ήρθε αυτή και με ένα υγιέστατο μωρό... Κάτι έχει παγώσει μέσα και απλά ζω για την κόρη μου και τον άντρα μου...

 

On November 23, 2018 at 9:25 PM, Alex. Arap said:

Γειά σας κορίτσια εσείς που είστε πιο παλιές μήπως έχετε γνώμη για το ατμομαγειρα της Avent μήπως το έχει κάποια να μου πει απόψεις; 

εμείς έχουμε τον ατμομάγειρα της Avent για την κόρη μας τον είχαμε πάρει όταν ήταν 7 μηνών. Τι να σου πω μου έλυσε τα χέρια. Έβαζα κομμένα λαχανικά μαζί με κομμάτια μοσχαράκι και σε μισή ώρα είχα το φαγητό έτοιμο. Στο τέλος τα άλεθα κιόλας όλας μαζί στο ίδιο σκεύος. Τον χρησιμοποίησα μισό χρόνο και βάλε μέχρι η μικρή πλέον να τρώει από τα δικά μας φαγητά και μόνο. Τον έβαζα σε λειτουργία μπορεί και 2 φορές την ημέρα, έφευγα για δουλειές και αυτός σταματούσε μόνος του.... Δεν τον αλλάζω και τον συστήνω ανεπιφύλακτα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , smaro30 είπε:

καλημέρα κορίτσια... τα νέα δεν είναι καλά, στην α επιπέδου φάνηκε ότι το μωρό μας έχει μια τεράστια κύστη στην κοιλίτσα του. Κάναμε όλες τις εξετάσεις, τροφοβλάστη, αντισωμάτων κλπ και δεν φάνηκε καμία χρωμοσωματική ανωμαλία. Μας είπα τυχαίο γεγονός που έχουν χρόνια να το δουν και απλά είμαστε η 1 στις 5000 εγκυμοσύνες που τυχαίνει. Περιμένουμε μεχρι την Πέμπτη να κάνουμε επαναληπτικό υπέρηχο και αν δεν έχει φύγει (ένα θαύμα χρειαζόμαστε να γίνει αυτό) θα πρέπει να κάνω διακοπή κύησης. Είμαι στην 14η εβδομάδα και αυτό το κάνει πιο δύσκολα σωματικά και ψυχολογικά καθότι πλέον φαίνεται η κοιλίτσα... Ξέρω ότι πρέπει να αντιμετωπίσω με ψυχρή λογική όλο αυτό και να είμαι δυνατή για την κόρη μου. Απλά αισθάνομαι ότι όταν γίνει η διακοπή θα καταρρεύσω γιατι περίμενα πότε να πάρω τον γιό μου αγκαλίτσα, να τον φιλήσω και να του δείξω πόσο τον αγαπώ. Την Παρασκευή θα γυρίζσω σπίτι με άδεια κοιλιά και άδεια χέρια... Το μόνο θετικό είναι ότι σε επόμενη κύηση οι πιθανότητες είναι με το μέρος μας γιατι ο εμβρυολόγος μας είπε ότι πόσες ειναι οι πιθανοτήτες να τραβήξουμε το τζόκερ 2 φορές.... Θα αφήσουμε 3 μήνες να περάσουν και ελπίζω να έρθει ξανά η πολυπόθητη εγκυμοσύνη εύκολα όπως μας ήρθε αυτή και με ένα υγιέστατο μωρό... Κάτι έχει παγώσει μέσα και απλά ζω για την κόρη μου και τον άντρα μου...

 

εμείς έχουμε τον ατμομάγειρα της Avent για την κόρη μας τον είχαμε πάρει όταν ήταν 7 μηνών. Τι να σου πω μου έλυσε τα χέρια. Έβαζα κομμένα λαχανικά μαζί με κομμάτια μοσχαράκι και σε μισή ώρα είχα το φαγητό έτοιμο. Στο τέλος τα άλεθα κιόλας όλας μαζί στο ίδιο σκεύος. Τον χρησιμοποίησα μισό χρόνο και βάλε μέχρι η μικρή πλέον να τρώει από τα δικά μας φαγητά και μόνο. Τον έβαζα σε λειτουργία μπορεί και 2 φορές την ημέρα, έφευγα για δουλειές και αυτός σταματούσε μόνος του.... Δεν τον αλλάζω και τον συστήνω ανεπιφύλακτα!

Καλημέρα σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλα να πάνε καλά. Μακάρι να γίνει το θαύμα θα προσεύχομαι στη Παναγία. Μην σκέφτεσε αρνητικά σκέψου θετικά το ξέρω είναι δύσκολο αλλά καντο ο Θεός είναι μέγαλος θα βοηθήσει. Ευχαριστώ για την απαντήσει αυτό δεν μπορούσα να καταλάβω αν μαγειρεύει και το κρέας τώρα κατάλαβα λέω να το πάρω έχει δύο ένα που είναι 4 σε 1 νομίζω και ένα άλλο που λέει και μπλέντερ έχω μπερδευτεί λίγο με τα μοντέλα εσύ ποιο έχεις; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Alex. Arap said:

Καλημέρα σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλα να πάνε καλά. Μακάρι να γίνει το θαύμα θα προσεύχομαι στη Παναγία. Μην σκέφτεσε αρνητικά σκέψου θετικά το ξέρω είναι δύσκολο αλλά καντο ο Θεός είναι μέγαλος θα βοηθήσει. Ευχαριστώ για την απαντήσει αυτό δεν μπορούσα να καταλάβω αν μαγειρεύει και το κρέας τώρα κατάλαβα λέω να το πάρω έχει δύο ένα που είναι 4 σε 1 νομίζω και ένα άλλο που λέει και μπλέντερ έχω μπερδευτεί λίγο με τα μοντέλα εσύ ποιο έχεις; 

έχω αυτό που είναι και με το μπλέντερ. Μαγειρεύει και κρέας αλλά πρέπει να το κόψεις σε μικρά κομματάκια ιδίως το μοσχάρι. Για εμάς ήταν σωτήριο καθότι επειδή πηγαίναμε πολλές εκδρομές σε ξενοδοχεία το έπαιρνα μαζί μου. Είναι μεν ογκώδες αλλά σου λύνει τα χέρια. Αγόραζα λαχανικά και κρέας και μαγείρευα στα ξενοδοχεία, μέχρι εξωτερικό ήρθε μαζί μας. Επίσης στο εξοχικό ήταν εκπληκτικό, έβαζα το φαγητό, κατεβαίναμε για μπάνιο, σταματούσε μόνο του και όταν γυρνούσαμε το φαγητό της μικρής ήταν έτοιμο. Με το μπλέντερ μαζί με βόλεψε γιατι δεν χρειαζόταν να κουβαλάω δεύτερο σκεύος μαζί για να αλέθω. Όταν τα έτρωγε τελείως αλεσμένα τα άλεθα πολύ και μετά γυρνούσα 2 φορές το μπλέντερ για να μην είναι τόσο αλεσμένα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , smaro30 είπε:

έχω αυτό που είναι και με το μπλέντερ. Μαγειρεύει και κρέας αλλά πρέπει να το κόψεις σε μικρά κομματάκια ιδίως το μοσχάρι. Για εμάς ήταν σωτήριο καθότι επειδή πηγαίναμε πολλές εκδρομές σε ξενοδοχεία το έπαιρνα μαζί μου. Είναι μεν ογκώδες αλλά σου λύνει τα χέρια. Αγόραζα λαχανικά και κρέας και μαγείρευα στα ξενοδοχεία, μέχρι εξωτερικό ήρθε μαζί μας. Επίσης στο εξοχικό ήταν εκπληκτικό, έβαζα το φαγητό, κατεβαίναμε για μπάνιο, σταματούσε μόνο του και όταν γυρνούσαμε το φαγητό της μικρής ήταν έτοιμο. Με το μπλέντερ μαζί με βόλεψε γιατι δεν χρειαζόταν να κουβαλάω δεύτερο σκεύος μαζί για να αλέθω. Όταν τα έτρωγε τελείως αλεσμένα τα άλεθα πολύ και μετά γυρνούσα 2 φορές το μπλέντερ για να μην είναι τόσο αλεσμένα...

Ευχαριστώ πολύ λέω να το πάρω φαντάσου στο σπίτι και θέλω ένα σωρό κουζινικα αν θέλω να πάω κάπου πως θα πάω αν δεν έχει κουζίνα που συνήθως στα ξενοδοχεία δεν έχει. Α ωραία του ρυθμίζεις και την ώρα να σταματήσει. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια 

κατσικακι στο φουρνο με πατατες 

@smaro30 λυπαμαι πολυ εχει θετικες σκεψεις και πιστη στο θεο ποτε δεν ξερεις ποτε γινεται το θαυμα


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις



Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...