Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανούλες από τα παλιά


thomai62

Recommended Posts

1 hour ago, thomai62 said:

καλημερα

πυζι στο φουρνο με ζαμπον τυρι και κρεμα γαλακτος και πιτσα

@CMES καλοριζικος ειχε και η μαμα μου και φτιαχναμε και μαρμελαδα

καλημέρα!!!! Τι είναι το πύζι;;;; Γιουβαρλάκια σήμερα. 

Κορίτσια χάθηκα λίγο, τελικά τον επόμενο μήνα μετά την βιοχημική κύηση έμεινα έγκυος πάλι. Τώρα είμαι 10 εβδομάδων και μέχρι πριν από κάποιες ημέρες ήμουν χάλια. Υπέφερα από πολλούς εμετούς και τρομερές ημικρανίες. Έχω 3 ημέρες που συνήλθα αλλά και πάλι όχι τελείως, μπορεί να κάνω 1 με 2 εμετους την ημέρα. Ο γιατρός μου είπε ότι μέχρι την 14η εβδομάδα πρέπει να περάσουν τελείως όλα τα συμπτώματα αλλά πραγματικά δεν μπορώ άλλο. Θέλω να ξημερώσει μια ημέρα όπου δεν θα νιώθω αναγούλα και δεν θα μου μυρίζουν τα πάντα... ουφ δεν λέει να περάσει ο καιρός. Σε όλα αυτά έχω και το μωρό που θέλει τα δικά της και ένα σπίτι αχούρι αφού μετά την δουλειά δεν είμαι σε θέση να κάνω τίποτα. Πιάνω τον καναπέ και παρακαλάω να μην κάνω εμετό....να περάσει γρήγορα ο καιρός!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

 

7 ώρες πρίν, smaro30 είπε:

καλημέρα!!!! Τι είναι το πύζι;;;; Γιουβαρλάκια σήμερα. 

Κορίτσια χάθηκα λίγο, τελικά τον επόμενο μήνα μετά την βιοχημική κύηση έμεινα έγκυος πάλι. Τώρα είμαι 10 εβδομάδων και μέχρι πριν από κάποιες ημέρες ήμουν χάλια. Υπέφερα από πολλούς εμετούς και τρομερές ημικρανίες. Έχω 3 ημέρες που συνήλθα αλλά και πάλι όχι τελείως, μπορεί να κάνω 1 με 2 εμετους την ημέρα. Ο γιατρός μου είπε ότι μέχρι την 14η εβδομάδα πρέπει να περάσουν τελείως όλα τα συμπτώματα αλλά πραγματικά δεν μπορώ άλλο. Θέλω να ξημερώσει μια ημέρα όπου δεν θα νιώθω αναγούλα και δεν θα μου μυρίζουν τα πάντα... ουφ δεν λέει να περάσει ο καιρός. Σε όλα αυτά έχω και το μωρό που θέλει τα δικά της και ένα σπίτι αχούρι αφού μετά την δουλειά δεν είμαι σε θέση να κάνω τίποτα. Πιάνω τον καναπέ και παρακαλάω να μην κάνω εμετό....να περάσει γρήγορα ο καιρός!!!!

ρυζι ηθελα να γραψω

με το καλο ολα καλα να πανε

και γω ειχα εμετους και στις 2 εγκυμοσυνες ειδικα στο μικρο ειχα απο την αρχη μεχρι που γεννησα απλα οσο περνουσαν οι μηνες λιγοστευαν


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, thomai62 said:

 

ρυζι ηθελα να γραψω

με το καλο ολα καλα να πανε

και γω ειχα εμετους και στις 2 εγκυμοσυνες ειδικα στο μικρο ειχα απο την αρχη μεχρι που γεννησα απλα οσο περνουσαν οι μηνες λιγοστευαν

καλημέρα!!! Μπορείς να μου δώσεις συνταγή για το ρύζι με την κρέμα γάλακτος; Ακούγεται πολύ ωραίο!!!

Πως την πάλευες με τους εμετούς; Αισθάνομαι ότι έχω φτάσει στα όρια μου... Ελπίζω να εξαφανιστούν τελείως όταν κλείσω τον 3ο μήνα, αλλιώς 9 μήνες έτσι είναι βάσανο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Alex. Arap είπε:

Καλημέρα μανουλες να σας κάνω μια ερωτήσει εσείς θα ξέρετε οι Φρουτοκρεμα πως βγενει από τα ρούχα; 

Εγώ έβαζα απορρυπαντικό πιάτων, το άφηνα κανένα 2ωρο και τα έπλενα με τα δικά μας ρούχα. Μετά το ξαναεπλενα με το δικό του απορρυπαντικό.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, smaro30 είπε:

καλημέρα!!! Μπορείς να μου δώσεις συνταγή για το ρύζι με την κρέμα γάλακτος; Ακούγεται πολύ ωραίο!!!

Πως την πάλευες με τους εμετούς; Αισθάνομαι ότι έχω φτάσει στα όρια μου... Ελπίζω να εξαφανιστούν τελείως όταν κλείσω τον 3ο μήνα, αλλιώς 9 μήνες έτσι είναι βάσανο...

καλημερα και απο εμενα

μακαρονια με κιμα 

@smaro30 βραζω το ρυζι και το βαζω σε ενα ταψι με κρεμα γαλακτος διαφορα αλλαντικα και τυρι τριμμενο τα ανακατευω και ριχνω απο επανω τυρι τριμμενο να τα σκεπασει και τα ψηνω μεχρι να ροδισει

οσο για τους εμετους ξαπλα στο κρεββατι οσο μπορουσα και ετρωγα παξιμαδακια λαδιου με βοηθουσαν 

 


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , thomai62 είπε:

καλημερα και απο εμενα

μακαρονια με κιμα 

@smaro30 βραζω το ρυζι και το βαζω σε ενα ταψι με κρεμα γαλακτος διαφορα αλλαντικα και τυρι τριμμενο τα ανακατευω και ριχνω απο επανω τυρι τριμμενο να τα σκεπασει και τα ψηνω μεχρι να ροδισει

οσο για τους εμετους ξαπλα στο κρεββατι οσο μπορουσα και ετρωγα παξιμαδακια λαδιου με βοηθουσαν 

 

Ακριβως την ιδια συνταγη κανω με μακαρονια.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα 

κριθαρακι με κιμα και κρεπες

βρηκα αυτο το πολυ ενδιαφερον αρθρο https://www.infokids.com.cy/ta-3a-pou-dinoun-lysi-sta-asxima-ksespasm/?fbclid=IwAR38aib_EpfiRcUIDRCxcK5aMT-adPV2KHv1bo3iOFEFYx1EUgVKWGkoneI

το εχω δοκιμασει και νομιζω οτι πιανει στα περισσοτερα παιδια 


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Χθες το βραδυ εφτιαξα τελικα τη συνταγη με τις μελιτζανες, το κοτοπουλο και το γιαουρτι. Δεν δοκιμασαμε (θα το φαμε σημερα) ομως δεν μου γεμισε και πολυ το ματι... δεν εγινε οπως το περιμενα αλλα ουτε και οπως το εδειχνε η φωτογραφια της συνταγης. Ελπιζω μονο να τρωγεται και να μην πηγαν τσαμπα τα υλικα!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , CMES είπε:

Καλημερα! Χθες το βραδυ εφτιαξα τελικα τη συνταγη με τις μελιτζανες, το κοτοπουλο και το γιαουρτι. Δεν δοκιμασαμε (θα το φαμε σημερα) ομως δεν μου γεμισε και πολυ το ματι... δεν εγινε οπως το περιμενα αλλα ουτε και οπως το εδειχνε η φωτογραφια της συνταγης. Ελπιζω μονο να τρωγεται και να μην πηγαν τσαμπα τα υλικα!

το εχω παθει και εγω με καποιες συνταγες αλλα αν δεν δοκιμασεις δεν θα μαθεις

 

 


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

On October 31, 2018 at 12:18 PM, CMES said:

Καλημερα! Ρολο κοτοπουλο με πατατες!

@smaro30 συγχαρητηρια! Θυμαμαι πως το ηθελες πολυ! Ξερεις μηπως φυλο;

καλημέρα, κοτόπουλο με χυλοπίτες.

Δεν ξέρουμε ακόμα φύλο, είμαι στην 11η εβδομάδα, οπότε μάλλον θα μάθω στην α' επιπέδου. Έχω όμως ένα προαίσθημα ότι είναι αγοράκι, βέβαια αν δεν δούμε...

Τελικά ρε κορίτσια πήρα τηλέφωνο τον γυναικολόγο μου στην Αθήνα (με παρακολουθεί στη Λάρισα γιατρός αλλά σε αυτόν στην Αθήνα είχα κάνει μια επέμβαση πριν χρόνια) και μου είπε ότι άδικα ταλαιπωρούμαι με τους εμετούς και βέβαια υπάρχει χάπι που δίνουν χωρίς να πειράζει το έμβρυο. Μου είπε να πάω να με δει και θα μιλήσουμε τότε. Κολλάω όμως να το πω στον γιατρό μου στη Λάρισα γιατι ξέρω δεν θα του αρέσει, αλλά πραγματικά έχω γίνει σκιά του εαυτού μου και όλα τα συμπτώματα συνεχίζονται ακάθεκτα εδώ και 1 μήνα. Δεν ξέρω, εσείς τι λέτε να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , smaro30 είπε:

καλημέρα, κοτόπουλο με χυλοπίτες.

Δεν ξέρουμε ακόμα φύλο, είμαι στην 11η εβδομάδα, οπότε μάλλον θα μάθω στην α' επιπέδου. Έχω όμως ένα προαίσθημα ότι είναι αγοράκι, βέβαια αν δεν δούμε...

Τελικά ρε κορίτσια πήρα τηλέφωνο τον γυναικολόγο μου στην Αθήνα (με παρακολουθεί στη Λάρισα γιατρός αλλά σε αυτόν στην Αθήνα είχα κάνει μια επέμβαση πριν χρόνια) και μου είπε ότι άδικα ταλαιπωρούμαι με τους εμετούς και βέβαια υπάρχει χάπι που δίνουν χωρίς να πειράζει το έμβρυο. Μου είπε να πάω να με δει και θα μιλήσουμε τότε. Κολλάω όμως να το πω στον γιατρό μου στη Λάρισα γιατι ξέρω δεν θα του αρέσει, αλλά πραγματικά έχω γίνει σκιά του εαυτού μου και όλα τα συμπτώματα συνεχίζονται ακάθεκτα εδώ και 1 μήνα. Δεν ξέρω, εσείς τι λέτε να κάνω;

Δεν ειχα προσωπικη εμπειρια απο εμετους στις εγκυμοσυνες, ομως μην πας στο γιατρο σου και του πεις οτι λεω να παρω ενα χαπι για τους εμετους που μου συστεινει αλλος γιατρος. Θα παρεξηγηθει και θα εχει δικιο. Αν θες επισκεψου τον αλλο γιατρο, δες τι θα σου προτεινει, αν σε πεισει παρε και το χαπι και μην πεις τιποτα στον δικο σου! Επισης να ξερεις πως επιτρεπεται εως 2 zantac την ημερα. Αν πας, πες ποιο χαπι σου προτεινε.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...