Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μανούλες από τα παλιά


thomai62

Recommended Posts

3 ώρες πρίν, xaroumenh mama είπε:

Γεια σας κ από εμένα κ καλό σαββατοκύριακο να έχουμε ... Ξεκινήσαμε τη Πέμπτη παιδικό σταθμό κ είμαστε ακόμα στη προσαρμογή .. κ ξεκίνησε καπάκι κ ο μπέμπης τη φρουτοκρεμα μεγαλώνουν τα παιδάκια πολύ γρήγορα ...!!!! 

Καλοσορισες στη παρέα μας φαιηκατς.

Πατάτες με αυγά εγώ σήμερα ..!!!!

Καλώς σας βρήκα!!! Πρώτη χρονιά παιδικό; Πώς πάει η προσαρμογή σας;


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια! Μακαρονια με κιμα σημερα!

@ΦαιηΚατς καλωσηρθες!

Να ρωτησω εσας τις πιο παλιες. Η κορη μου (σχεδον 2,5) ενω ειναι γενικα ενα πολυ κοινωνικο και ανεξαρτητο παιδι, τωρα τελευταια εχει παθει μια "κριση αγκαλιας". Ιδιως προς εμενα αλλα και προς τη γιαγια της που την κραταει το πρωι ζηταει ολη μερα αγκαλια και αν δεν την παρεις για οποιοδηποτε λογο (πχ χθες που τηγανιζα) χαλαει τον κοσμο. Επισης εκεινη την ωρα δεν θελει να την παρει κανενας αλλος αγκαλια. Ειναι φαση και θα περασει ή μηπως βγαζει καθυστερημενα ζηλια στο μωρο;


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , CMES είπε:

Γεια σας κοριτσια! Μακαρονια με κιμα σημερα!

@ΦαιηΚατς καλωσηρθες!

Να ρωτησω εσας τις πιο παλιες. Η κορη μου (σχεδον 2,5) ενω ειναι γενικα ενα πολυ κοινωνικο και ανεξαρτητο παιδι, τωρα τελευταια εχει παθει μια "κριση αγκαλιας". Ιδιως προς εμενα αλλα και προς τη γιαγια της που την κραταει το πρωι ζηταει ολη μερα αγκαλια και αν δεν την παρεις για οποιοδηποτε λογο (πχ χθες που τηγανιζα) χαλαει τον κοσμο. Επισης εκεινη την ωρα δεν θελει να την παρει κανενας αλλος αγκαλια. Ειναι φαση και θα περασει ή μηπως βγαζει καθυστερημενα ζηλια στο μωρο;

Είναι φάση κ θα περάσει κ είναι κ της ηλικίας κ ο γιος μου από τέτοια ηλικία ξεκίνησε κ απετουσε αυτό που ήθελε ανακαλύπτουν τις δυνάμεις τους ...!!!!

Εμένα πάλι ο μεγάλος μου γιος τώρα με το σταθμό έκανε πίσω γύρισμα νόμιζα όλη μέρα είναι αγκαλιά με το μαξιλάρι του κ το δάχτυλο στο στόμα .. το δάχτυλο το πιπιλιζε πάντα αλλά ίσα ίσα για νανουριστει κ μόνο κ μετά το έβγαζε αυτό δε το έχει κάνει ποτέ ξανά ούτε όταν ήρθε το μωρό ..!!!

Μοσχάρι από εχθές με μακαρόνια είχα σήμερα ...!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ νομίζω ότι βγάζουν ανασφαλειες το κάθε ένα για τον λόγο του...εμένα ο δικός μου λίγο μετά που γεννήθηκε το μωρό άρχισε να κατουριεται στον ύπνο του! Ενώ έχουμε 3 χρόνια που κόψαμε πάνα!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Φασολακια σημερα!

Λοιπον κοψαμε επιτελους την πιπιλα! Ηταν πιο ευκολο απο οσο πιστευα. Η μικρη επεσε και χτυπησε και εκανε αιματωμα στα ουλα που αιμορραγουσε συνεχεια. Ετσι δεν την αφησα να βαλει πιπιλα για 2-3 μερες και τελος! Δεν την ξαναζητησε!

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!! Τι κάνετε? 

σνίτσελ κοτόπουλο σήμερα με ρύζι!

@CMES καλοφώτιστος!

χαρουμενη μαμά πως πάει η προσαρμογή?

φαίη κατς καλώς ήρθες!

θωμαή τι τάξη είστε?

Εμείς πήγαμε προνήπιο και ακόμη κλαίμε ενώ στον παιδικό ούτε κιχ είχε κάνει. Την άρχισα και μπαλέτο.

 


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, iouliana είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Τι κάνετε? 

σνίτσελ κοτόπουλο σήμερα με ρύζι!

@CMES καλοφώτιστος!

χαρουμενη μαμά πως πάει η προσαρμογή?

φαίη κατς καλώς ήρθες!

θωμαή τι τάξη είστε?

Εμείς πήγαμε προνήπιο και ακόμη κλαίμε ενώ στον παιδικό ούτε κιχ είχε κάνει. Την άρχισα και μπαλέτο.

 

Καλώς σας βρήκα!

Φασολάδα σήμερα!

Εμένα ο μικρός επειδή δούλευα και τον είχα στο βρεφικό από 10 μηνών έχει συνηθίσει και δεν χρειάστηκε προσαρμογή ποτε! Εμείς φέτος είμαστε νήπια! 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα 

πατατες αβγα και λουκανικα για εχτες , ψαρι με πατατες  και  μπροκολο για σημερα

@iouliana ο μεγαλος παει πρωτη δημοτικου και ο μικρος προνηπιο  ο μικρος αν και πρωτη φορα στο σχολειο προσαρμοστηκε απο την πρωτη μερα . υπομονη ο δικος σου αλλαξε περιβαλλον γιαυτο αντιδρα

@CMES μπραβο μια χαρα εμενα ο μεγαλος του πηρε 7 μερες να συνηθισει χωρις πιπιλα και  ο μικρος την σταματησε μονος του .οσο για το θεμα  της αγκαλιας μηπως ειναι απο το κοψιμο της πιπιλας ?

 


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, CMES είπε:

Καλημερα! Λαχανορυζο σημερα.

@thomai62 αυτο με τις αγκαλιες ξεκινησε νωριτερα. Την πιπιλα την εκοψε πριν 5 μερες!

μαλλον φαση της ηλικιας ειναι τοτε


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και κατι αλλο; τι νουμερο παπουτσι φοραει το παιδακι σας (αν εχει καμια παιδακι γυρω στα 2,5 ή αν θυμαται τι φοράγε σε αυτη την ηλικια); πηγα σημερα να παρω παπουτσια στην κορη μου και μου φανηκαν τεραστια! Φοραει 27 νουμερο. Πολυ δεν ειναι; δεν πιστευω να γινει ποδαρας; ειναι και κοριτσι και το φοβαμαι πολυ!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...