Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2017!


TatKono

Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια.... 

Χάθηκα με δουλειές και τρεχάματα..

@Linaev Λυπάμαι πολύ.. Κοίτα μπροστά και σου εύχομαι σύντομα με ένα γερό σποράκι στην κοιλίτσα και μετά στην αγκαλίτσα

@dimaki Καλως μας ήρθες και εσύ! Κυστική ίνωση πλέον γράφεται και είναι δωρεάν γιαυτό και εμένα μου είπε να την κάνω αν και δεύτερο παιδάκι!

Ρε κορίτσια κλείσατε κιόλας αυχενική? Εμένα δεν μου είπε ακόμα.. Μήπως θα πρεπε να το κοιτάξω απο τώρα? Εμείς προς το παρόν μόνο αιματολογικές - ορμονολογικές κάναμε.. όλα οκ εκτός απο την D μου που είναι πεσμένη στα πατώματα!!! Χρειάζομαι ΉΛΙΟ!!!

Επίσης κάπου διάβαζα ότι απο φέτος γράφονται και οι μεγάλοι υπέρηχοι (δλδ αυχανική και β' επιπέδου), ξέρετε κάτι? 

Εγώ και απο συμπτώματα είμαι αρκετά καλύτερα...ευτυχώς! Και αναμένουμε το επόμενο ραντεβού 29/3 να ξαναδούμε σποράκι!!!

Α! Το ανακοίνωσα και στην δουλειά μου.. δεν τρελάθηκε κιόλας το αφεντικό μου αλλά σχετικώς καλά νομίζω το πήρε.. χαχαχα

Σας φιλώ...

 


fMxDp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 634
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα μανουλίτσες και μέλλουσες μανουλίτσες!!! :) Τι κάνετε πως είστε??  Έχω καιρό να μπω συγνώμη αλλά δεν τα καταφέρνω... έχω απίστευτες ζαλάδες και αδυναμία, υπνηλία φουλ και άμα δεν ασχολουμαι με τον μικρό δεν μπορω να κάνω τίποτα! Κατα τα άλλα καλά ήρθα στη μαμά μου, μιας κ δεν ημουν κ πολύ καλά κ θα μείνω μέχρι την αυχενική, σήμερα θα κλεισω ραντεβού, νομίζω την άλλη εβδομάδα (νομίζω είμαι η πρώτη του Οκτώβρη άρα εγώ θα κάνω πρώτη?) Έχω κάνει προγεννετικές όλα σουπερ εκτός η d.. τι να κάνεις? Θηλάζουμε ακόμα, ελαττωσαμε βέβαια με δική του πρωτοβουλία. Αυτά. Πως ειστε εσείς? 

Λυπάμαι @Linaev για την απώλειά σου... εύχομαι να αναρρώσεις σύντομα και να πάνε όλα όπως τα επιθυμείτε!! Μην στενοχωριέσαι.. όλες δυστυχώς οι γυναικες έχουν κ μία στο ιστορικό τους.. :(

Καλως ήρθαν στην παρέα μας και οι υπόλοιπες μανουλίτσες!!! Πολύ χαίρομαι που πληθαίνουμε!!! :) δεν θυμάμαι ονόματα με συγχωρείτε.... 

Είδα μία Θεσσαλονικιά όμως, σωστά?! :)

Ελπίζω να ξαναμπω σύντομα!!! Σας φιλώ!

  • Μου αρέσει 1

eNortjKzUjIyMjY2NFSyBlwwFVkCyQ,,14.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα!  Ησυχιες βλεπω και ανυσηχω....  Πηρα τις εξετάσεις μου ειναι αρκετα καλες αλλα οι πιο σημαντικές θα βγουν μαζι με την αυχενικη... Απο συμπτώματα μια μέρα εμετούς μια μερα ξεκουραση

Εσεις τι κανετε??? 

1 minute ago, TatKono είπε:

Καλημέρα μανουλίτσες και μέλλουσες μανουλίτσες!!! :) Τι κάνετε πως είστε??  Έχω καιρό να μπω συγνώμη αλλά δεν τα καταφέρνω... έχω απίστευτες ζαλάδες και αδυναμία, υπνηλία φουλ και άμα δεν ασχολουμαι με τον μικρό δεν μπορω να κάνω τίποτα! Κατα τα άλλα καλά ήρθα στη μαμά μου, μιας κ δεν ημουν κ πολύ καλά κ θα μείνω μέχρι την αυχενική, σήμερα θα κλεισω ραντεβού, νομίζω την άλλη εβδομάδα (νομίζω είμαι η πρώτη του Οκτώβρη άρα εγώ θα κάνω πρώτη?) Έχω κάνει προγεννετικές όλα σουπερ εκτός η d.. τι να κάνεις? Θηλάζουμε ακόμα, ελαττωσαμε βέβαια με δική του πρωτοβουλία. Αυτά. Πως ειστε εσείς? 

Λυπάμαι @Linaev για την απώλειά σου... εύχομαι να αναρρώσεις σύντομα και να πάνε όλα όπως τα επιθυμείτε!! Μην στενοχωριέσαι.. όλες δυστυχώς οι γυναικες έχουν κ μία στο ιστορικό τους.. :(

Καλως ήρθαν στην παρέα μας και οι υπόλοιπες μανουλίτσες!!! Πολύ χαίρομαι που πληθαίνουμε!!! :) δεν θυμάμαι ονόματα με συγχωρείτε.... 

Είδα μία Θεσσαλονικιά όμως, σωστά?! :)

Ελπίζω να ξαναμπω σύντομα!!! Σας φιλώ!

Καλα εκανες και πηγες στη μαμα σου μια βοηθεια παντα χρειάζεται....  Ξεκίνησες βιταμίνες λιγο να παρεις τα πανω σου? 


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 22/3/2017 at 1:01 ΜΜ, TatKono είπε:

Καλημέρα μανουλίτσες και μέλλουσες μανουλίτσες!!! :) Τι κάνετε πως είστε??  Έχω καιρό να μπω συγνώμη αλλά δεν τα καταφέρνω... έχω απίστευτες ζαλάδες και αδυναμία, υπνηλία φουλ και άμα δεν ασχολουμαι με τον μικρό δεν μπορω να κάνω τίποτα! Κατα τα άλλα καλά ήρθα στη μαμά μου, μιας κ δεν ημουν κ πολύ καλά κ θα μείνω μέχρι την αυχενική, σήμερα θα κλεισω ραντεβού, νομίζω την άλλη εβδομάδα (νομίζω είμαι η πρώτη του Οκτώβρη άρα εγώ θα κάνω πρώτη?) Έχω κάνει προγεννετικές όλα σουπερ εκτός η d.. τι να κάνεις? Θηλάζουμε ακόμα, ελαττωσαμε βέβαια με δική του πρωτοβουλία. Αυτά. Πως ειστε εσείς? 

Λυπάμαι @Linaev για την απώλειά σου... εύχομαι να αναρρώσεις σύντομα και να πάνε όλα όπως τα επιθυμείτε!! Μην στενοχωριέσαι.. όλες δυστυχώς οι γυναικες έχουν κ μία στο ιστορικό τους.. :(

Καλως ήρθαν στην παρέα μας και οι υπόλοιπες μανουλίτσες!!! Πολύ χαίρομαι που πληθαίνουμε!!! :) δεν θυμάμαι ονόματα με συγχωρείτε.... 

Είδα μία Θεσσαλονικιά όμως, σωστά?! :)

Ελπίζω να ξαναμπω σύντομα!!! Σας φιλώ!

Εδώ Θεσσαλονικιά!!! ΧΑΧΑ

Και μάλιστα επίσης με πολύ χαμηλή D... Μάλλον δεν μας κάνει πολλές ηλιόλουστες μέρες εδώ στην πόλη μας! ;-p

Μάλλον εσύ θα κάνεις την αρχή στις αυχενικές..οπότε αναμένουμε να παίρνουμε και εμείς σειρά..

Καλά αποτελέσματα σε όλες.. Σας φιλώ... 


fMxDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια και απο μενα :) πως ειστε? 

Εγω ειμαι αγχωμενη γιατι βγηκαν τα αποτελεσματα και εχουμε και οι 2 στιγμα μεσογειακης αναιμιας.. Σκεφτομαι να κανω ληψη τροφοβλαστη.. θα το συζητησω και με τον γιατρο μου την Δευτερα. Εσεις ολα καλα ? :)

  • Μου αρέσει 1

nqrDp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 hours ago, Alekagala είπε:

Ποτε εχεις ραντεβου με το γιατρο σου??? 

Καλημερα! Εχω κλεισει για την Δευτερα το απογευμα.. απλα ξερω οτι υπαρχει και ενας πολυ μικρος κινδυνος για αποβολη για αυτο φοβαμαι.. αλλα μαλλον δεν εχω και αλλη επιλογη.. θα πρεπει να κανω και αυχενικη πρωτα? 


nqrDp2.png
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, dimaki είπε:

Καλημερα! Εχω κλεισει για την Δευτερα το απογευμα.. απλα ξερω οτι υπαρχει και ενας πολυ μικρος κινδυνος για αποβολη για αυτο φοβαμαι.. αλλα μαλλον δεν εχω και αλλη επιλογη.. θα πρεπει να κανω και αυχενικη πρωτα? 

Ναι μαζι με τα αποτελεσματα της αυχενικης θα σου πει καλυτερα ο γιατρός ποια μεθοδο θα ακολουθήσετε....  Μην στεναχωριέσαι ολα πλεον αντιμετωπιζονται


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Alekagala είπε:

Ναι μαζι με τα αποτελεσματα της αυχενικης θα σου πει καλυτερα ο γιατρός ποια μεθοδο θα ακολουθήσετε....  Μην στεναχωριέσαι ολα πλεον αντιμετωπιζονται

Ναι, σε ευχαριστω! Οποτε τωρα προσπαθω να ειμαι ηρεμη και περιμενω! εσυ πως εισαι? :)


nqrDp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα!  Μια χαρα ειμαι εγω αφου ξεμπέρδεψα με τα χαλια τωρα εκανα και τις διπλές κουβέρτες....  Ειναι παρα πολυ καλος ο καιρός και θελω να τον εκμεταλλευτω πριν βρέξει!!!!  Ανυπομονω να παω στο γιατρο μπας καο ειμαι τυχερή να μου πει και το φύλο!!! Η κοιλίτσα σου μεγάλωσε?  Εμενα πετάχτηκε απότομα σα μικρη μπαλιτσα


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια, είμαι καινούρια στο forum. Κ εγώ λογικά μανούλα του Οκτωβρίου θα είμαι με πητ 23/10. Την βδομάδα που μας πέρασε έκλεισα ραντεβού για αυχενική. Έχει κάποια προηγούμενη εμπειρία από την εξέταση...γιατί λίγο με τρομοκράτησαν...μου είπαν ότι είναι δυσκολή εξέταση κάνεις πολύ ώρα...πρέπει να είναι το έμβρυο σε κατάλληλη θέση...κτλ και ότι μπορεί να χρειαστεί να ξαναπάς. Υπάρχει πιθανότητα να μην καταφέρεις να την κάνεις την ίδια μέρα; 

Καλή κ τελειόμηνη εγκυμοσύνη σε όλες εύχομαι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Alekagala είπε:

Καλημερα!  Μια χαρα ειμαι εγω αφου ξεμπέρδεψα με τα χαλια τωρα εκανα και τις διπλές κουβέρτες....  Ειναι παρα πολυ καλος ο καιρός και θελω να τον εκμεταλλευτω πριν βρέξει!!!!  Ανυπομονω να παω στο γιατρο μπας καο ειμαι τυχερή να μου πει και το φύλο!!! Η κοιλίτσα σου μεγάλωσε?  Εμενα πετάχτηκε απότομα σα μικρη μπαλιτσα

Α μπραβο!! και εγω θελω να κανω δουλειες τετοιες αλλα κουραζομαι πολυ και στη δουλεια και οταν ειμαι σπιτι ειμαι μονο ξαπλα! και εμενα εχει μεγαλωσει εδω και καποιες μερες ξαφνικα.. βεβαια δεν ειχα και πλακα κοιλια οποτε ακομα δεν φαινεται στους αλλους!

4 hours ago, travelM είπε:

Γεια σας κορίτσια, είμαι καινούρια στο forum. Κ εγώ λογικά μανούλα του Οκτωβρίου θα είμαι με πητ 23/10. Την βδομάδα που μας πέρασε έκλεισα ραντεβού για αυχενική. Έχει κάποια προηγούμενη εμπειρία από την εξέταση...γιατί λίγο με τρομοκράτησαν...μου είπαν ότι είναι δυσκολή εξέταση κάνεις πολύ ώρα...πρέπει να είναι το έμβρυο σε κατάλληλη θέση...κτλ και ότι μπορεί να χρειαστεί να ξαναπάς. Υπάρχει πιθανότητα να μην καταφέρεις να την κάνεις την ίδια μέρα; 

Καλή κ τελειόμηνη εγκυμοσύνη σε όλες εύχομαι!

Δεν εχω κανει ακομα την εξεταση.. αλλα μου ειπαν απο το μαιευτηριο που πηρα να κλεισω ραντεβου να εχω μια σοκολατα γαλακτος μαζι μου για να ξυπνησει το μωρακι και να κουνηθει αν δεν ειναι σε καλη θεση.. αλλιως νομιζω κανεις μια βολτουλα και πας μετα απο λιγο.. Δεν νομιζω πως υπαρχει λογος να αγχωνομαστε για αυτο! :)


nqrDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια , εχω καιρό να γράψω γιατι τα συμπτώματα μου χτύπησαν την πόρτα . Ζαλάδες αναγούλες περίεργη αίσθηση στο στομάχι αδυναμία κλπ!!!!

@Alekagala χαλια;;;κουβέρτες;;; Γολγοθάς μου φαίνονται τώρα οι δουλειές!  ελπίζω να συνέλθω σύντομα ...

@travelM Mια τελειόμηνη εγκυμοσύνη εύχομαι ! Μην αγχώνεσαι για την αυχενική ..ολα καλα θα πάνε ! ειδικά αν εχει και καλη στάση το εμβρυο θα είναι απόλαυση γιατι θα αντιληφθείς πως είναι πλήρως σχηματισμένο αν και τόσο μικρό και πηδάει σαν τρελό στην κοιλιά σου . Σε ποιά εβδομάδα θα την κάνεις ; 

@dimaki Καλά αποτελέσματα εύχομαι!!

@TatKono ποτε έκλεισες για αυχενική ;; Να μας ενημερώσεις !!:) Καλα αποτελέσματα

@thessaloniki_mum καλη θέαση με το σποράκι σας!!εμείς έχουμε ραντεβού μια μέρα μετα..30/03

 

Κορίτσια και εγω νομίζω πως μεγάλωσε η κοιλιά μου ...στην πρώτη εγκυμοσύνη άργησε πολύ να εμφανιστεί και μου φαίνεται περίεργο που μεγάλωσε σχετικα ..τόσο νωρίς  

 

  • Μου αρέσει 1

6bZGp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, travelM είπε:

Γεια σας κορίτσια, είμαι καινούρια στο forum. Κ εγώ λογικά μανούλα του Οκτωβρίου θα είμαι με πητ 23/10. Την βδομάδα που μας πέρασε έκλεισα ραντεβού για αυχενική. Έχει κάποια προηγούμενη εμπειρία από την εξέταση...γιατί λίγο με τρομοκράτησαν...μου είπαν ότι είναι δυσκολή εξέταση κάνεις πολύ ώρα...πρέπει να είναι το έμβρυο σε κατάλληλη θέση...κτλ και ότι μπορεί να χρειαστεί να ξαναπάς. Υπάρχει πιθανότητα να μην καταφέρεις να την κάνεις την ίδια μέρα; 

Καλή κ τελειόμηνη εγκυμοσύνη σε όλες εύχομαι!

Καλησπερα σου και καλοσορισες στην παρεούλα μας!  Καλε μην ανυσηχείς για την αυχενικη κοιτα να την ευχαριστηθείς....  Θα είσαι ξάπλα και ο γιατρός με τον υπέρηχο θα περνει τις μετρήσεις που θελει.  Εσύ απλως θα χαζεύεις το μόνιτορ τις κινήσεις απο το μωρακι σου που θα τεντώνεται,  θα μαζεύεται,  θα αλλαζει πλευρο και μπορει να σου δωσει και μια μικρη μουτζα!!!! Ειναι μια πολυ ξεκούραστη εξέταση και πολυ αστεια που θα βλεπεις το μικρο σου να κανει τούμπες! 

  • Μου αρέσει 1

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...