Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

Maim miam για όλα .Ο άντρας μου είναι το θέμα τι θα φάει.Εγώ θέλω διακαώς χορτοσουπα αλλά αν την φτιάξω θα την φάω μόνη μου.όποτε θέλω και κάτι άλλο για τον Καλό μου.Μου ήρθε μπας και του φτιάξω κοτόπουλο.βαριέμαι και να σηκωθώ ρε γαμάτο.πόση σπάριλα με έχει πιάσει.πεινάω κι ολας και περιμένω να περάσει μια ώρα να πιω το σίδηρο και άλλη μια ώρα μετά.χμμμ μες στην γκρίνια είμαι σήμερα.είναι και το αγόρι μου με πήρε να μου πει ότι πειναει πολυ και τρώει Τώρα η πρώτη βάρδια και θέλει πατατάκια που έχουν όλοι έκτος από εκείνον.Και ότι θέλει να φύγει.με έχει μουρλανει.δεν μπορεί λέει να περιμένει μέχρι το Σάββατο.

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χτες φάγαμε μοσχαρίσια μπριζόλα ψητή και σήμερα λέω να ψήσω λαχανικά, κολοκυθάκια μελιτζάνες καμία τομάτα.. 

Τον Αύγουστο θα ξεκινήσουμε το σπίτι βάψιμο φυσικό  αέριο κλπ και μόλις τελειώσει από Σεπτέμβριο λέω να ξεκινήσω τα ψώνια. Βέβαια αν δω κάτι που συμφέρει πολύ μπορεί να το πάρω στις εκπτώσεις νωρις νωρίς.

  • Μου αρέσει 1

MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! 

Αν κ ξέρω ότι κάποιες περνάτε δύσκολα κρεβατωμενες κ δεν θέλω να φανώ αγενής, αλλά αυτό το "μου ετοίμασε φαί ή μαμά" πολύ το ζηλεύω!! Σιχαίνομαι τη μαγειρική παρεπιπτοντως...χίλιες φορές να καθαρίζω να πλένω.. Με τη μαγειρική όμως είμαστε από καιρό τσακωμενες, από ανάγκη μαγειρεύω τα βασικά κ μόνο. 

Για τις αγορές για μένα δεν υπάρχουν "πρέπει". Είμαι της άποψης να κάνουμε ότι μας κάνει ευτυχισμένες. Εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη μετά την Αυχενική ξεκίνησα να αγοράζω πραγματάκια. Τώρα είναι πολύ διαφορετικά, είμαστε κ Οικονομικά δύσκολα κ εκτός αυτού δε θεωρώ Ότι μου λείπει κάτι σημαντικό. Ε κ αγόρι να είναι κ να βάλει κ κανα ροζ φορμακι δε χάθηκε ο κόσμος χαχαχα. Είναι τόσο καινούρια τα βρεφικά ρουχαλάκια που έχω που θα ήταν σπατάλη να αγοράζω κ αλλά.. 


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Dwroulita85 είπε:

Στον 7-8 μηνα νομιζω οτι ξεκινανε οι ετοιμασίες. Βαξιμο ανανέωση δωματίου. Αγορά επίπλων.. ποσο σας ζηλεύω, με την καλη έννοια. Εμενα αν ολα πανε καλα θα τα αναλάβουν σύζυγος κ μαμάδες... ηδη βλεπω στο ιντερνετ για να φτιάχνει η διάθεση μου. Μονο μου δεν μου αρεσει το ροζ. Το θεωρώ λιγο αφελές χρώμα.. 

Ναι, μην το καταδικασεις στο "πριγκηπικο ροζ", Barbie κλπ. Πορτοκαλι, γαλάζιο ειναι ομρφα χρωματακια που δεν κολλανε στις επιλογές ροζ-μπλε. Εμένα και ως μικρή μου αρεσε το μπλε. Και οταν παιρνω δωρο σε κοριτσάκι φίλων προτιμω αλλα χρώματα, οχι τα κοκκινα κ τα ροζ!

  • Μου αρέσει 2

gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ωχ το ροζ το σιχαίνομαι κάπως , και επειδή σκέφτομαι ότι φίλοι και συγγενείς θα φέρουν ροζ πραγματακια μόλις έρθει η μπέμπα λέω να μην πάρω τουλάχιστον εγώ τίποτα ροζ για να μην πάθω overdose . Για πράσινο το σκέφτομαι το δωμάτιο ή γαλάζιο ! 

  • Μου αρέσει 2

MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , Alzira είπε:

Ωχ το ροζ το σιχαίνομαι κάπως , και επειδή σκέφτομαι ότι φίλοι και συγγενείς θα φέρουν ροζ πραγματακια μόλις έρθει η μπέμπα λέω να μην πάρω τουλάχιστον εγώ τίποτα ροζ για να μην πάθω overdose . Για πράσινο το σκέφτομαι το δωμάτιο ή γαλάζιο ! 

Ουτε εγω θελω ροζ πραγματα κ δωμάτιο. Βεβαια για μενα ειναι πολυ νωρις να κανω όνειρα. Παμε βδομαδα βδομαδα. Σημερα έπεσα πολυ ψυχολογικά. Μακρυα απο το σπίτι μου, τον ανδρα μου. Η μαμά μου δουλευει. Κουραστηκα τόσες ωρες μονη. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Ουτε εγω θελω ροζ πραγματα κ δωμάτιο. Βεβαια για μενα ειναι πολυ νωρις να κανω όνειρα. Παμε βδομαδα βδομαδα. Σημερα έπεσα πολυ ψυχολογικά. Μακρυα απο το σπίτι μου, τον ανδρα μου. Η μαμά μου δουλευει. Κουραστηκα τόσες ωρες μονη. 

Η μαμά σου κορίτσι μένει μακριά από σας ? Προσπάθησε να κρατάς λίγο ψηλά την ψυχολογία σου σίγουρα θα σε βοηθήσει. Και εγώ μονή είμαι έφυγα από την Θεσσαλονίκη και πήγα στο μέρος που δουλεύει ο άντρας μου για λίγο καιρό αλλά δεν έχω κανέναν εδώ  όλη μέρα διαβάζω και κοιμάμαι 


MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

@Dwroulita85 δεν βολεύει να πας να μείνεις στην μαμα σου?ή να έρθει εκείνη σε σένα?Μια φίλη ρε συ τίποτα?δεν λέω κάθε μέρα.εμένα με θλίβει η μοναξιά.δεν την αντέχω 

Μακάρι να είσασταν κοντά 


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Alzira είπε:

Η μαμά σου κορίτσι μένει μακριά από σας ? Προσπάθησε να κρατάς λίγο ψηλά την ψυχολογία σου σίγουρα θα σε βοηθήσει. Και εγώ μονή είμαι έφυγα από την Θεσσαλονίκη και πήγα στο μέρος που δουλεύει ο άντρας μου για λίγο καιρό αλλά δεν έχω κανέναν εδώ  όλη μέρα διαβάζω και κοιμάμαι 

Μένω στο σπίτι της μαμας μου μετα απο την επέμβαση. Ο ανδρας μου θα ερθει να με δει το βραδυ κ παει σπίτι μας. Η μαμά μου δουλευει. Μαγειρεύει, τα αφήνει ολα δίπλα μου μεχρι να ερθει. Δεν σηκώνομαι καθολου. Μονο τουαλέτα. Η μαμά μου με κανει μπανιο σε σκαμνακι. Σημερα μ επιασε απελπισια. Τόσους μήνες ειμαι ξαπλα αλλα ημουν σπίτι μου. Τωρα δεν εχω ουτε αυτο. 

  • Μου αρέσει 1

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Ουτε εγω θελω ροζ πραγματα κ δωμάτιο. Βεβαια για μενα ειναι πολυ νωρις να κανω όνειρα. Παμε βδομαδα βδομαδα. Σημερα έπεσα πολυ ψυχολογικά. Μακρυα απο το σπίτι μου, τον ανδρα μου. Η μαμά μου δουλευει. Κουραστηκα τόσες ωρες μονη. 

Κ Εγώ μόνη μου είναι μη νομίζεις κ όλη μέρα με τη μικρή μου χωρίς να μιλάς σε ενήλικα τα παίζεις λίγο! Τι να κάνουμε μωρέ, κ εμείς δεν είμαστε για πολλά πολλά..

Γιατί ρε παιδιά δε σας αρέσει το ροζ; Εμένα μου αρέσει παρά πολύ Αλλά το παιδικό το έχω βάψει κίτρινο κ ίσως μου βγει σε καλό Γιατί αν το μωράκι τώρα είναι αγόρι, θα ταιριάζει κ στα 2! Βέβαια η κόρη μου δεν έχει κάτσει ποτέ στο δωμάτιο της μέχρι τώρα Αλλά εκεί είναι να την περιμένει!

  • Μου αρέσει 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , ERIANTON είπε:

@Dwroulita85 δεν βολεύει να πας να μείνεις στην μαμα σου?ή να έρθει εκείνη σε σένα?Μια φίλη ρε συ τίποτα?δεν λέω κάθε μέρα.εμένα με θλίβει η μοναξιά.δεν την αντέχω 

Μακάρι να είσασταν κοντά 

Οι φίλες μου που εμπιστεύομαι μενουν Αθήνα. Θα ερθουν για διακοπές τον αυγουστο. Γενικα οι γνωστοί μας εδω δεν το ξερουν. Νομίζουν πως ειμαι στα ενοικιαζόμενα που εχουμε σε αλλο μέρος. Δεν ξερουν καν για την εγκυμοσυνη. 

πρίν από 1 λεπτό , IoannaMas είπε:

Κ Εγώ μόνη μου είναι μη νομίζεις κ όλη μέρα με τη μικρή μου χωρίς να μιλάς σε ενήλικα τα παίζεις λίγο! Τι να κάνουμε μωρέ, κ εμείς δεν είμαστε για πολλά πολλά..

Γιατί ρε παιδιά δε σας αρέσει το ροζ; Εμένα μου αρέσει παρά πολύ Αλλά το παιδικό το έχω βάψει κίτρινο κ ίσως μου βγει σε καλό Γιατί αν το μωράκι τώρα είναι αγόρι, θα ταιριάζει κ στα 2! Βέβαια η κόρη μου δεν έχει κάτσει ποτέ στο δωμάτιο της μέχρι τώρα Αλλά εκεί είναι να την περιμένει!

Η ακινησία με σκοτώνει. Ποναω παντού. Ράμματα, μεση, κεφαλι, αυχενας. Μονο στο κρεβατι ειμαι. Ουτε καν να καθησω. Δεν ειναι μονο η μοναξια. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Dwroulita85 είπε:

Μένω στο σπίτι της μαμας μου μετα απο την επέμβαση. Ο ανδρας μου θα ερθει να με δει το βραδυ κ παει σπίτι μας. Η μαμά μου δουλευει. Μαγειρεύει, τα αφήνει ολα δίπλα μου μεχρι να ερθει. Δεν σηκώνομαι καθολου. Μονο τουαλέτα. Η μαμά μου με κανει μπανιο σε σκαμνακι. Σημερα μ επιασε απελπισια. Τόσους μήνες ειμαι ξαπλα αλλα ημουν σπίτι μου. Τωρα δεν εχω ουτε αυτο. 

Θα μπορούσες να τα κάνεις αυτά σπίτι σου ? Για να είσαι πιο ήρεμη ρωτάω αφού δυστυχώς και οι δύο πιο κοντινοί σου λείπουν ώρες λόγω δουλειάς. Βέβαια η μαμά αλλιώς μας περιποιείται :-) ακόμα και να μην είναι παρούσα. Κάπως πρέπει να γεμίσει ο χρόνος για να μη σαλταρουμαι .

Έχω κάτι σαν συσπάσεις από χτες και έχω φρικαρει τελείως , όχι πολλές μια χτες και δύο σήμερα. Τώρα πήρα το γιατρό ελπίζω να με πάρει πίσω σύντομα. 


MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Μένω στο σπίτι της μαμας μου μετα απο την επέμβαση. Ο ανδρας μου θα ερθει να με δει το βραδυ κ παει σπίτι μας. Η μαμά μου δουλευει. Μαγειρεύει, τα αφήνει ολα δίπλα μου μεχρι να ερθει. Δεν σηκώνομαι καθολου. Μονο τουαλέτα. Η μαμά μου με κανει μπανιο σε σκαμνακι. Σημερα μ επιασε απελπισια. Τόσους μήνες ειμαι ξαπλα αλλα ημουν σπίτι μου. Τωρα δεν εχω ουτε αυτο. 

Μην απελπίζεσαι ματάκια μου.Εν μέρει σε καταλαβαίνω το πέρασε ο άντρας μου 6 μήνες.Μια μέρα πριν 40ντίσω στο αγόρι μου είχε ένα ατύχημα με την μηχανή του στην εθνική.Ο Θεός τον βοήθησε και Όταν παραπονιόταν απογοητευμένος και πονεμένες από όλη την κατάσταση  του έλεγα δεν με νοιάζει που υποφέρεις αρκεί που σε εχω.Του άφηνα το μωρό δίπλα του στο κρεβάτι,πάνες γάλα .βραστηρα παπια χαρτιά υγείας και πήγαινα για δουλειές.θυμάμαι ότι είχε φρικάρει άσχημα νομίζω και κατάθλιψη πρέπει να είχε αν δεν ήταν το μωρό θα είχε κάνει καμία βλακεία.6 μήνες μαρτύριο.ευτυχώς πέρασε 

πρίν από 2 λεπτά , Alzira είπε:

Θα μπορούσες να τα κάνεις αυτά σπίτι σου ? Για να είσαι πιο ήρεμη ρωτάω αφού δυστυχώς και οι δύο πιο κοντινοί σου λείπουν ώρες λόγω δουλειάς. Βέβαια η μαμά αλλιώς μας περιποιείται :-) ακόμα και να μην είναι παρούσα. Κάπως πρέπει να γεμίσει ο χρόνος για να μη σαλταρουμαι .

Έχω κάτι σαν συσπάσεις από χτες και έχω φρικαρει τελείως , όχι πολλές μια χτες και δύο σήμερα. Τώρα πήρα το γιατρό ελπίζω να με πάρει πίσω σύντομα. 

Συσπάσεις εννοείς που πετρωνει η κοιλίτσα ή κάτι άλλο?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ERIANTON είπε:

 

Συσπάσεις εννοείς που πετρωνει η κοιλίτσα ή κάτι άλλο?

Πετρώνει η κοιλιά και νιώθω σα να τραβάει κάποιος από μέσα τα τοιχώματα ... Και δεν είναι ευχάριστη αίσθηση , σήμερα με τάραξε στις κλωτσιές μετά πέτρωσε και μετά σταμάτησε να κλωτσάει.


MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ERIANTON είπε:

Μην απελπίζεσαι ματάκια μου.Εν μέρει σε καταλαβαίνω το πέρασε ο άντρας μου 6 μήνες.Μια μέρα πριν 40χτίσω στο αγόρι μου είχε ένα ατύχημα με την μηχανή του στην εθνική.Ο Θεός τον βοήθησε και Όταν παραπονιόταν απογοητευμένος και πονεμένες από όλη την κατάσταση  του έλεγα δεν με νοιάζει που υποφέρεις αρκεί που σε εχω.Του άφηνα το μωρό δίπλα του στο κρεβάτι,πάνες γάλα .βραστηρα παπια χαρτιά υγείας και πήγαινα για δουλειές.θυμάμαι ότι είχε φρικάρει άσχημα νομίζω και κατάθλιψη πρέπει να είχε αν δεν ήταν το μωρό θα είχε κάνει καμία βλακεία.6 μήνες μαρτύριο.ευτυχώς πέρασε 

Δεν υπάρχει χειρότερο. Σίγουρα αν γεννηθεί γερη κ σχεδον τελειομηνη δεν θα θυμαμαι τιποτα.

Αλλα μετα απο αυτα που περασα κ αυτο το μέλλον που μου δίνει, πέφτω πολυ. Προσπαθώ παρα πολυ να ειμαι δυνατή αλλα υπάρχουν μερες που δεν αντεχονται. Ειμαι στο παιδικο μου δωμάτιο, με εναν ανεμιστήρα κ το κινητο. Εχω το κομποσκοινακι μου κ παρηγοριέμαι αλλα ανθρωπος εισαι. 

Εχω κ το βάρος όλων, πως εισαι, ειναι καλα το μωρο, αισθανεσαι βάρος, σύσπαση, να παρουμε τον γιατρο. Ολα αυτα με πιέζουν, με αγχώνουν παραπανω απ οτι ειμαι. Ο ανδρας μου, τα πεθερικά μου, οι γονεις. Να μου λενε καθε μερα για καποια που εκανε κατι ανάλογο με εμενα. Λες κ ο ανθρώπινος οργανισμός ειναι ίδιος σε ολους. Δεν παρηγοριεμαι απο τετοιες ιστορίες πια. 

πρίν από 2 λεπτά , Alzira είπε:

Πετρώνει η κοιλιά και νιώθω σα να τραβάει κάποιος από μέσα τα τοιχώματα ... Και δεν είναι ευχάριστη αίσθηση , σήμερα με τάραξε στις κλωτσιές μετά πέτρωσε και μετά σταμάτησε να κλωτσάει.

Να κρατάς ωρα. Πόση ωρα κρατεί το σφιξιμο κ ποτε ξαναέρχεται το επόμενο. Παιρνεις μαγνήσιο;; 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...