Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, dec-e said:

      Καλησπέρα! Εγώ νιώθω πολύ ευγνώμων που υπάρχει αυτή η μέθοδος κ μετάνιωσα που δεν έκανα νωρίτερα εξωσωματική. Νιώθω ότι ήταν πολύ πιο ψυχοφθόρο που ερχότανε κάθε μήνα η περίοδος κ απογοητευομουν. Βέβαια δεν τα κατάφερα από την 1η φορά με την εξωσωματική, όμως και πάλι είμαι πολύ χαρούμενη που έχω τα παιδάκια μου. Πριν τις εξωσωματικές είχα κάνει κ σπερματέγχυση η οποία δεν πέτυχε, κ δε θεωρώ ότι ήταν λιγότερο ψυχοφθόρα διαδικασία. 

      Όσο κ να σου φαίνεται βουνό, όταν μπεις στο χορό προχωράνε τα πράγματα, κ κάθε βήμα είναι μια νίκη, που οδηγεί στον στόχο! Εύχομαι καλή επιτυχία σε ότι αποφασίσεις να κάνεις κ να σου έρθουν όλα όσο πιο απλά γίνεται!

      Πολύ όμορφη τοποθέτηση ! 

      2 hours ago, Kathrin17 said:

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      Συμφωνώ απόλυτα !!! Μακάρι και εγώ να είχα αυτή τη λογική νεότερη όταν ήμουν ! 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

πρίν από 58 λεπτά , ERIANTON είπε:

Παει περασε τωρα!!καλη αρχη!!

αααα ειναι αυστηρός ο γιατρος σου!ο δικος μου ειναι τελειως χ(ου),που λενε.οτι μπορεις κανε το και τι δεν μπορεις απλα μην το κανεις.για τροφιμα μου εχει πει συγκεκριμενα που λενε ολοι .δαμασκηνα τρωω.πολλα λενε οτι κανουν συσπασεις .... και το χαμομήλι εχω διαβασει οτι ειναι διεγερτικο της μητρας,το σεξ φανταζομαι θα ειναι ακομα ποιο διεγερτικο αλλα φανταζομαι αν κανει καποιος καταχρηση ολα ειναι κακα.Σιγουρα αν νιωθεις εντονες συσπασεις εκει αρχιζεις και κοβεις ολα αυτα που βοηθουν.

Ναι αυτο με τις τροφές και οτιδηποτε μπορει να προκαλεσει συσπασεις ειναι κατα περίπτωση, φαντάζομαι. Εγω τον ειχα ρωτήσει τελικα για τους χουρμάδες, που υποτιθεται οτι διευκολυνουν τον τοκετο, έχοντας μια ουσια παραπλήσια της ωκυτοκινης, θυμαστε που σας το ελεγα; και γελούσε... Γιατι αν δεν υπαρχει θέμα κανεις (σχεδόν )ο,τι θες. Ακομα κι αυτο με το χαιδεμα της κοιλιάς, δε μου χει πει ποτε τιποτα, αλλα αν εισαι κρισιμα προφανως ειναι απαγορευτικό.

Καλημέρα! Η άσχετη πληροφορία της ημέρας, αφου ζήτησες τα νέα @ERIANTON :χθες έκανα φασολάκια και σημερα noodles με λαχανικά. Ελληνική, παραδοσιακή κουζίνα :-P 

@Αναστασία33 Τα δικα σας φασολακια πώς ήταν; :)


gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, ERIANTON είπε:

Παει περασε τωρα!!καλη αρχη!!

αααα ειναι αυστηρός ο γιατρος σου!ο δικος μου ειναι τελειως χ(ου),που λενε.οτι μπορεις κανε το και τι δεν μπορεις απλα μην το κανεις.για τροφιμα μου εχει πει συγκεκριμενα που λενε ολοι .δαμασκηνα τρωω.πολλα λενε οτι κανουν συσπασεις .... και το χαμομήλι εχω διαβασει οτι ειναι διεγερτικο της μητρας,το σεξ φανταζομαι θα ειναι ακομα ποιο διεγερτικο αλλα φανταζομαι αν κανει καποιος καταχρηση ολα ειναι κακα.Σιγουρα αν νιωθεις εντονες συσπασεις εκει αρχιζεις και κοβεις ολα αυτα που βοηθουν.

Είναι αυστηρός γιατί έχουμε και ένα δύσκολο ιστορικό και μια μονοκερο μήτρα που δεν μας αφήνει να ηρεμήσουμε. Γι αυτο είχα και το άγχος με το βάρος του μωρού γιατί το κακόμοιρο δεν θα έχει πολύ χώρο. Μόλις έκλεισα και για το Doppler!!


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , gaidaki είπε:

Ναι αυτο με τις τροφές και οτιδηποτε μπορει να προκαλεσει συσπασεις ειναι κατα περίπτωση, φαντάζομαι. Εγω τον ειχα ρωτήσει τελικα για τους χουρμάδες, που υποτιθεται οτι διευκολυνουν τον τοκετο, έχοντας μια ουσια παραπλήσια της ωκυτοκινης, θυμαστε που σας το ελεγα; και γελούσε... Γιατι αν δεν υπαρχει θέμα κανεις (σχεδόν )ο,τι θες. Ακομα κι αυτο με το χαιδεμα της κοιλιάς, δε μου χει πει ποτε τιποτα, αλλα αν εισαι κρισιμα προφανως ειναι απαγορευτικό.

Καλημέρα! Η άσχετη πληροφορία της ημέρας, αφου ζήτησες τα νέα @ERIANTON :χθες έκανα φασολάκια και σημερα noodles με λαχανικά. Ελληνική, παραδοσιακή κουζίνα :-P 

@Αναστασία33 Τα δικα σας φασολακια πώς ήταν; :)

Πολυ καλα τα φασολακια!!! Χθες με πηρε η γυναικολογος μου και με ρωτουσε για τις συσπασεις. Μου ειπε να σταματησω να τις μετραω και να ειμαι ξαπλωμενη στο πλαι, οχι ανασκελα. Δε μου ειπε τιποτα για χαιδεμα κοιλιας. Λετε να το ξεχασε;

πρίν από 4 λεπτά , palmoira είπε:

Είναι αυστηρός γιατί έχουμε και ένα δύσκολο ιστορικό και μια μονοκερο μήτρα που δεν μας αφήνει να ηρεμήσουμε. Γι αυτο είχα και το άγχος με το βάρος του μωρού γιατί το κακόμοιρο δεν θα έχει πολύ χώρο. Μόλις έκλεισα και για το Doppler!!

Ποτε με το καλο;

Καλημερα σας!!! Ειναι καμια στο σεμιναριο σημερα η μ' αφησατε μονη;

1 ώρα πρίν, palmoira είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!

Ειμαι πολύ πολύ χαρούμενη γιατί το μωρό μας μεγαλώνει κανονικά και επίσης η διάταση στο αριστερό του νεφρό φαίνεται να παραμένει σταθερή!! Ανά 2 εβδομάδες παρακολούθηση και συνεχίζω τα ασπράδια αυγού και το μοσχάρι 5 φορές την εβδομάδα. 

Επισης κάτι που έμαθα χθες, απαγορεύονται τα δαμάσκηνα στην εγκυμοσύνη γιατί μπορεί να προκαλέσουν συσπάσεις!! Και είχα αρχίσει και έτρωγα 4-5 την ημέρα για την δυσκοιλιότητα! Μόνο ακτινίδια με αφήνει...

Επίσης πρώτη φορά που έγινε λίγο αυστηρός με τις κοινωνικές συναναστροφές...Από εδώ και στο εξής προσοχή μου είπε για ιώσεις, όχι φιλιά και προσοχή με τα μικρά παιδιά. 

Μπραβο κοριτσι μου. Η διαταση νεφρου τι ειναι; Οσο για φιλια και αγκαλιες εγω απεφευγα απο την αρχη γιατι δεν ειχα αντισωματα κυτταρομεγαλοϊου καθολου και φοβομουν πολυ. Δεν ηξερα καν τι ειναι πριν την εγκυμοσυνη.


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Καλημερα σας!!! Ειναι καμια στο σεμιναριο σημερα η μ' αφησατε μονη;

Καλημέρα! Είμαι κι εγώ στο σεμινάριο για σήμερα!!!

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ERIANTON είπε:

Καλημέρα !!Μπηκα και εγω πρωι πρωι που ηπια το σιδηρο και βλεπω μπουγατσα; είμαστε καλα;απαγορευμενες λεξεις!!!χαχα.

Δροσισε και ειμαι ευτυχισμενη!!Εσεις.... τα νεα σας...

Κι εμενα μ' αρεσει πολυ τωρα η δροσουλα. Ελπιζω να κρατησει να ηρεμησουμε λιγο. Δε ριχνει και καμια βροχουλα...


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Αναστασία33 είπε:

Πολυ καλα τα φασολακια!!! Χθες με πηρε η γυναικολογος μου και με ρωτουσε για τις συσπασεις. Μου ειπε να σταματησω να τις μετραω και να ειμαι ξαπλωμενη στο πλαι, οχι ανασκελα. Δε μου ειπε τιποτα για χαιδεμα κοιλιας. Λετε να το ξεχασε;

Ποτε με το καλο;

9/10 μεσημέρι! 

 

Οσο για το σεξ που αναφέρθηκε, το έχουμε ξεχάσει από όταν κάναμε την ωοληψια. Αρχές Μαρτίου δηλαδή και τώρα μετά την περιδεση μας είπε ότι ούτε καν να το σκεφτούμε!! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , palmoira είπε:

9/10 μεσημέρι! 

 

Οσο για το σεξ που αναφέρθηκε, το έχουμε ξεχάσει από όταν κάναμε την ωοληψια. Αρχές Μαρτίου δηλαδή και τώρα μετά την περιδεση μας είπε ότι ούτε καν να το σκεφτούμε!! 

Ηθελα να σας ρωτησω με την περιδεση πρεπει να εισαι ξαπλωμενη η απλα πολυ προσεκτικη;


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Πολυ καλα τα φασολακια!!! Χθες με πηρε η γυναικολογος μου και με ρωτουσε για τις συσπασεις. Μου ειπε να σταματησω να τις μετραω και να ειμαι ξαπλωμενη στο πλαι, οχι ανασκελα. Δε μου ειπε τιποτα για χαιδεμα κοιλιας. Λετε να το ξεχασε;

Ποτε με το καλο;

Καλημερα σας!!! Ειναι καμια στο σεμιναριο σημερα η μ' αφησατε μονη;

Μπραβο κοριτσι μου. Η διαταση νεφρου τι ειναι; Οσο για φιλια και αγκαλιες εγω απεφευγα απο την αρχη γιατι δεν ειχα αντισωματα κυτταρομεγαλοϊου καθολου και φοβομουν πολυ. Δεν ηξερα καν τι ειναι πριν την εγκυμοσυνη.

Ο αριστερός του νεφρός παρουσιάζει μια διάταση , φαίνεται δηλαδή λίγο μεγαλύτερος από τον δεξιό. Αυτό σημαίνει ότι παλινδρομούν τα ούρα και υπάρχουν 3 ενδεχόμενα. Το να είναι τυχαίο εύρημα και να διορθωθεί με την αλλαγή της πίεσης κατά τον τοκετό, να υπάρχει μικρή στένωση στον αυλό του νεφρού ή στο σημείο που ενώνεται με τον ουρητηρα. Το παρακολουθούμε και μόλις γεννηθεί θα κάνουμε στις 2 ημέρες έναν υπέρηχο για να το δούμε. Όλα είναι αντιμετωπίσιμα ευτυχώς και δεν είναι κάτι σοβαρό!

πρίν από 3 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Ηθελα να σας ρωτησω με την περιδεση πρεπει να εισαι ξαπλωμενη η απλα πολυ προσεκτικη;

Εμένα μου είπε να είμαι απολύτως φυσιολογική. Ο,τι θα έκανα χωρίς την περιδεση να κάνω και τώρα. Απλά είμαι πιο ασφαλής για πρόωρο τοκετό μιας και λόγω της μονοκερου οι πιθανότητες ήταν παρα πολλές. Σκέψου ότι εμένα η μήτρα είναι μισή από το φυσιολογικό με αποτέλεσμα αυτή η έλλειψη χώρου να επηρεάζει και την ανάπτυξη του μωρού αλλά και την πίεση που δέχεται η μήτρα και ο τράχηλος. 

Ευγνωμονώ την επιστήμη για τα άλματα που έχει κάνει στην υπογονιμότητα γιατί για εμάς θα ήταν αδύνατον να αποκτήσουμε δικό μας παιδάκι. Γι αυτό δεν πρέπει να το βάζουμε κάτω. Να το παλεύουμε και να είμαστε αισιόδοξες. 

  • Μου αρέσει 5

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα!!!! Εγώ χθες φοβήθηκα πολύ είδα λίγο ροζ στο σκούπισμα και πήγα άμεσα στο γιατρό . Ευτυχώς δεν είδε κάποια αποκόλληση , το μωρό είναι καλά έχει φτάσει 860 γρ.. Μάλλον, ήταν  από κούραση το ροζ γιατί πέθανε η γιαγιά μου την Δευτέρα κ είχαμε τρεξίματα κ είχα κ τα παιδιά. Ορθοστασία και κούραση όλες τις μέρες. Αφού είναι όλα καλά δεν πειράζει . Ο τράχηλος παραμένει σταθερός στο 3.

@palmoira μην ανησυχείς για την παλλινδρόμηση ούρων έχει η κόρη μου το αλλά ευτυχώς είναι μικρόυ βαθμού 2 προς 3 και θα παίρνει χημιοπροφύλαξη για 1 χρόνο. Ο γιος μου είχε φανεί κ σε αυτόν στην Β επιπέδου αλλά τελικά με τον καιρό εξαφανίστηκε κ κάνουμε 1 φορα τον χρόνο έναν υπέρηχο.

  • Μου αρέσει 1

xRdTp3.png
 
r7aPp3.png
 
v38wp3.png
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gaidaki είπε:

Ναι αυτο με τις τροφές και οτιδηποτε μπορει να προκαλεσει συσπασεις ειναι κατα περίπτωση, φαντάζομαι. Εγω τον ειχα ρωτήσει τελικα για τους χουρμάδες, που υποτιθεται οτι διευκολυνουν τον τοκετο, έχοντας μια ουσια παραπλήσια της ωκυτοκινης, θυμαστε που σας το ελεγα; και γελούσε... Γιατι αν δεν υπαρχει θέμα κανεις (σχεδόν )ο,τι θες. Ακομα κι αυτο με το χαιδεμα της κοιλιάς, δε μου χει πει ποτε τιποτα, αλλα αν εισαι κρισιμα προφανως ειναι απαγορευτικό.

Καλημέρα! Η άσχετη πληροφορία της ημέρας, αφου ζήτησες τα νέα @ERIANTON :χθες έκανα φασολάκια και σημερα noodles με λαχανικά. Ελληνική, παραδοσιακή κουζίνα :-P 

@Αναστασία33 Τα δικα σας φασολακια πώς ήταν; :)

καθολου ασχετη!!!!ξερεις ποσο ζοριζω τον εγκεφαλο με το τι φαγητο θα φτιαξω καθε μερα?ο μικρος τι θα φαει απο τα δυο?εγω αρακα λαδερο για τον μπαμπα φακες απο χτες για τον γιο και εγω η μΚαρονια η ρυζιπου υπαρχει απο προχτες.αυτο που λενε σαβουριαζω ....εγω που δεν ετρωγα χτεσινο φαγητο τωρα αναγκαστικά το καταπινω και αυτο για οικονομικους λόγους.

πρίν από 59 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Ηθελα να σας ρωτησω με την περιδεση πρεπει να εισαι ξαπλωμενη η απλα πολυ προσεκτικη;

καλα και εγω δεν κανω χρηση.χαχα.για αυτο και εχτες παλι τα ειδα ολα σε ενα ονειρο και στην συνεχεια εσπασαν και τα νερα  ευτυχως που ξυπνησα τσακ τσακ.

πρίν από 25 λεπτά , gtkt1311 είπε:

Καλημέρα και από εμένα!!!! Εγώ χθες φοβήθηκα πολύ είδα λίγο ροζ στο σκούπισμα και πήγα άμεσα στο γιατρό . Ευτυχώς δεν είδε κάποια αποκόλληση , το μωρό είναι καλά έχει φτάσει 860 γρ.. Μάλλον, ήταν  από κούραση το ροζ γιατί πέθανε η γιαγιά μου την Δευτέρα κ είχαμε τρεξίματα κ είχα κ τα παιδιά. Ορθοστασία και κούραση όλες τις μέρες. Αφού είναι όλα καλά δεν πειράζει . Ο τράχηλος παραμένει σταθερός στο 3.

@palmoira μην ανησυχείς για την παλλινδρόμηση ούρων έχει η κόρη μου το αλλά ευτυχώς είναι μικρόυ βαθμού 2 προς 3 και θα παίρνει χημιοπροφύλαξη για 1 χρόνο. Ο γιος μου είχε φανεί κ σε αυτόν στην Β επιπέδου αλλά τελικά με τον καιρό εξαφανίστηκε κ κάνουμε 1 φορα τον χρόνο έναν υπέρηχο.

τα συλλυπητήρια μου κοριτσακι!μαλλον η κουραση α το προκαλεσε.σου ειπε ξεκουραση ο γιατρος?

 

Δωρουλα μου???Εγω θα σε ψαχνω καθε μερα....... πως εισαι????


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@ERIANTON Σε ευχαριστώ πολύ! μου είπε όσο μπορώ να ξεκουράζομαι και πιο πολύ να μην σηκώνω βάρος. Τώρα είμαι στην δουλειά αλλά ευτυχώς είναι καθιστική κ έτσι δεν έχω ορθοστασία... Τα παιδάκια μου είναι στον παιδικό..

  • Μου αρέσει 1

xRdTp3.png
 
r7aPp3.png
 
v38wp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Μ' αρεσει που σας το γραψα κιολας το πρωι :shock:

Εμενα με πηρε ο ύπνος...μπήκα στο τέλος που απαντούσε σε ερωτήσεις ασχετη μ φάνηκε τπτ δεν απαντούσε κατατοπιστικα.βαρέθηκα κ βγηκα

Τουλάχιστον σηκώθηκα πηγα κεπ έφτιαξα εξουσιοδότηση στο λογιστή εκανα αίτηση να μου φέρουν ληξιαρχική πράξη γέννησης να την εχω γτ χρειάζεται για το επίδομα λοχείας εβγαλα και φωτοτυπίες ταυτότητα βιβλιάρια και γύρισα στο κρεβάτακι μ...απο βδομάδα θα παω και στην βιοϊατρική να με βασανισουν...

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...