Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

Just now, gaidaki είπε:

Με το καλο οσες κανετε αλλαγές και ανακαινίσεις στα σπίτια και ετοιμάζετε τα δωματια των μωρων!

Εκανα καμπύλη ζαχαρου το Σάββατο, πηρα χθες αποτελέσματα, τα ειδε και ο γιατρος σήμερα και ειναι οκ! Και ολα τα άλλα. Απο τοξόπλασμα που φοβάμαι καθε μήνα και ο,τι μου έρχεται στο μυαλό... Την άλλη Παρασκευή έχω γιατρό να δούμε το λεβέντη...

Στις 29 κι εσυ;

  • Μου αρέσει 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, Dwroulita85 είπε:

Κ παλι τι ακούω απο τους γιατρούς Ασε... φαντάζεσαι πάντως. 

Αλλα θελω να τους αποδείξω κ γω κ ο γιος μου οτι ολα καταρρίπτονται! Μονο η παναγια ξερει! 

Έτσι ...ΕίΠαμε θα σκίσουν πτυχία με το μπεμπαρο οι γιατροί!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια φευγω απ την γιατρό η μπέμπα ενα κιλό ..ο τράχηλος 16...σταματαω την δουλειά τελειωσαν τα αστεία για το ουρεοπλασμα δεν την νοιάζει καν θα με δει σε δυο βδομάδες παλι να δούμε πώς θα παει με τις ξαπλες μου έγραψε αναρρωτική και ενα σωρό εξετάσεις συν την καμπύλη ζαχαρου 0 60 120  ρώτησα κ για την ιλαρά εχω μονο την πρώτη δοση αλλα μου είπε πως δεν ανησυχεί γτ τα φουσκώνουν στην τηλεόραση εξάλλου δεν γίνεται εμβόλιο στην εγκυμοσύνη για ερυθρά αμα γεννησω καλο ειναι να κανω ειπε...αυτα...


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Κορίτσια φευγω απ την γιατρό η μπέμπα ενα κιλό ..ο τράχηλος 16...σταματαω την δουλειά τελειωσαν τα αστεία για το ουρεοπλασμα δεν την νοιάζει καν θα με δει σε δυο βδομάδες παλι να δούμε πώς θα παει με τις ξαπλες μου έγραψε αναρρωτική και ενα σωρό εξετάσεις συν την καμπύλη ζαχαρου 0 60 120  ρώτησα κ για την ιλαρά εχω μονο την πρώτη δοση αλλα μου είπε πως δεν ανησυχεί γτ τα φουσκώνουν στην τηλεόραση εξάλλου δεν γίνεται εμβόλιο στην εγκυμοσύνη για ερυθρά αμα γεννησω καλο ειναι να κανω ειπε...αυτα...

να κατσεις να ξεκουραστεις , χρειάζεται.ποσο ηταν πριν ο τράχηλος;


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ERIANTON είπε:

να κατσεις να ξεκουραστεις , χρειάζεται.ποσο ηταν πριν ο τράχηλος;

22 πριν ένα μήνα

Αααα και ρώτησα και κάτι άλλο...απο ποτε θεωρεί ότι δεν υπάρχει κίνδυνος να γεννηθεί ενα μωρο...μετα τις 29 εβδομάδες !!!

Αααα και ρώτησα και κάτι άλλο...απο ποτε θεωρεί ότι δεν υπάρχει κίνδυνος να γεννηθεί ενα μωρο...μετα τις 29 εβδομάδες !!!

  • Μου αρέσει 3

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Eutuxia25 είπε:

Κορίτσια φευγω απ την γιατρό η μπέμπα ενα κιλό ..ο τράχηλος 16...σταματαω την δουλειά τελειωσαν τα αστεία για το ουρεοπλασμα δεν την νοιάζει καν θα με δει σε δυο βδομάδες παλι να δούμε πώς θα παει με τις ξαπλες μου έγραψε αναρρωτική και ενα σωρό εξετάσεις συν την καμπύλη ζαχαρου 0 60 120  ρώτησα κ για την ιλαρά εχω μονο την πρώτη δοση αλλα μου είπε πως δεν ανησυχεί γτ τα φουσκώνουν στην τηλεόραση εξάλλου δεν γίνεται εμβόλιο στην εγκυμοσύνη για ερυθρά αμα γεννησω καλο ειναι να κανω ειπε...αυτα...

Σου είπε η γιατρός πλήρη ακινησία; κουράγιο!

Εγώ κορίτσια όλα Καλά πλην μια ελαφριά δυσκοιλιότητα αλλά ακόμα την παλεύω. Εχω κ κάτι πονακια, λαχανιαζω αρκετά αλλά το αντέχω ακόμα. Κ αυτή η ζέστη δεν με βοηθάει καθόλου... Εσάς έχει αρχίσει να σας βαραίνει το μωρό;

Αισίως έφτασα 30 Εβδομάδα κ στα δικά σας!

  • Μου αρέσει 3

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , IoannaMas είπε:

Σου είπε η γιατρός πλήρη ακινησία; κουράγιο!

Εγώ κορίτσια όλα Καλά πλην μια ελαφριά δυσκοιλιότητα αλλά ακόμα την παλεύω. Εχω κ κάτι πονακια, λαχανιαζω αρκετά αλλά το αντέχω ακόμα. Κ αυτή η ζέστη δεν με βοηθάει καθόλου... Εσάς έχει αρχίσει να σας βαραίνει το μωρό;

Αισίως έφτασα 30 Εβδομάδα κ στα δικά σας!

Οχι πληρη ακινησία ...καθόλου να σηκωσω βάρος και καθόλου κούραση...κατα την γνώμη της πέφτει ο αριθμός τραχήλου σιγα κ οχι αποτομα αρα με λιγη προσοχή θα φτασω σε μια ικανοποιητική εβδομάδα

Σας εχω ζαλισει το ξέρω...οποια έχει όρεξη ας μου γραψει τι χαρτιά πρέπει να μαζεψω για την άδεια ασθενείας και την αδεια των δυο πριν δυο μετα την γεννα θα παει ο λογιστής μου ...εχω βιβλιάριο στην eurobank μονο η Εθνική κανει?? 

  • Μου αρέσει 2

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Οχι πληρη ακινησία ...καθόλου να σηκωσω βάρος και καθόλου κούραση...κατα την γνώμη της πέφτει ο αριθμός τραχήλου σιγα κ οχι αποτομα αρα με λιγη προσοχή θα φτασω σε μια ικανοποιητική εβδομάδα

Σας εχω ζαλισει το ξέρω...οποια έχει όρεξη ας μου γραψει τι χαρτιά πρέπει να μαζεψω για την άδεια ασθενείας και την αδεια των δυο πριν δυο μετα την γεννα θα παει ο λογιστής μου ...εχω βιβλιάριο στην eurobank μονο η Εθνική κανει?? 

 

κοριτσάκι μου ξεκούραση και υπομονή και όλα καλά θα πάνε. Κι εγώ από χτες κάθομαι με αναρρωτική. Επειδή κι εγώ τώρα μαζεύω τα χαρτιά για αναρρωτική βρήκα το παρακάτω link. Απ'οτι κατάλαβα από τα κορίτσια μας εδώ ο λογαριασμός τράπεζας δεν χρειάζεται να είναι απαραίτητα Εθνικής. Μαζεύεις τα χαρτιά τα πάει κάποιος δικός σου στον ΕΟΠΥΥ και αυτοί σου κλέινουν ραντεβού για να περάσεις επιτροπή. Αυτά έχω καταλάβει.

 


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Κουράζομαι και ανησυχώ ότι κάτι δεν πάει καλά γιατί νιώθω ενοχλήσεις στον κόλπο αλλά σκέφτομαι ότι ίσως να φταίει που είναι ισχιακό το μωράκι μου. Από δευτέρα θα κάτσω να ξεκουραστώ περισσότερο , νιώθω βάρος σίγουρα και η κοιλιά με ενοχλεί ! Δυσκολεύομαι να βάλω παπούτσια κλπ.. 


MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alzira είπε:

Καλησπέρα! Κουράζομαι και ανησυχώ ότι κάτι δεν πάει καλά γιατί νιώθω ενοχλήσεις στον κόλπο αλλά σκέφτομαι ότι ίσως να φταίει που είναι ισχιακό το μωράκι μου. Από δευτέρα θα κάτσω να ξεκουραστώ περισσότερο , νιώθω βάρος σιγ

Και μενα με κλωτσάει και σαν να ποναει εκει λογικο ειναι

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , butterfly1986 είπε:

 

κοριτσάκι μου ξεκούραση και υπομονή και όλα καλά θα πάνε. Κι εγώ από χτες κάθομαι με αναρρωτική. Επειδή κι εγώ τώρα μαζεύω τα χαρτιά για αναρρωτική βρήκα το παρακάτω link. Απ'οτι κατάλαβα από τα κορίτσια μας εδώ ο λογαριασμός τράπεζας δεν χρειάζεται να είναι απαραίτητα Εθνικής. Μαζεύεις τα χαρτιά τα πάει κάποιος δικός σου στον ΕΟΠΥΥ και αυτοί σου κλέινουν ραντεβού για να περάσεις επιτροπή. Αυτά έχω καταλάβει.

 

Απο τι καταλαβαίνω φωτοτυπία ταυτότητα βιβλιάριο υγείας και τραπεζας τα χαρτια τού γιατρου υπεύθυνη δήλωση απ την δουλειά ότι όντως δεν δουλευω και μια εξουσιοδότηση στον λογιστή και ειμαι οκ

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Alzira είπε:

Αυτά πρέπει να είναι τα ωραία του τρίτου τριμήνου, πονακια και χαζά :-( . @IoannaMas πότε έχεις Πητ θυμησε μου πρέπει να είσαι από τις πρώτες μας 

27/11 Νομίζω ημερολογιακά άλλα 2/12 με τον υπέρηχο.. Ίσως πάρω παράταση κ πάλι αν δεν γεννήσω μέχρι τότε!

  • Μου αρέσει 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια. Εστειλα mail χθες στη nutricia τους εξηγησα και ρωτησα γιατι δε μου ερχεται απαντηση. Μου απαντησαν σημερα και μαζι με την απαντηση μου ηρθαν και οι 3 απαντησεις για τα σεμιναρια που ειχα δηλωσει συμμετοχη. Σε σας ηρθαν;

  • Μου αρέσει 2

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...