Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, ERIANTON είπε:

και εμενα το ιδιο λεει

Κ εγώ από διάφορες εφαρμογές που έχω κ του γιατρού μου ακόμη λέει από 27μεχρι 30 είναι 7ος.

 

Κορίτσια αύριο λέω να κάνω την καμπύλη.  Πόσες ώρες σας είπαν οι γιατροί να μην φάτε. Πόση ώρα κράτησε η εξέταση? Μάλλον μόνη μου θα πάω. Πήγε καμία μόνη της?


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, izambella είπε:

Μια χαρά το έθεσες εγώ σαν πρωορομαμα θέλω να σας καθυσιχασω και να σας βλέπω να αναλαμβάνεται την εγκυμοσύνη σας!  :)

Να απολαμβάνετε κορίτσια..Όχι αναλαμβάνεται. Ο κορεκτορας έκανε το θαύμα του!!καλό ξημέρωμα σε όλες σας!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Elpidaaa είπε:

Κ εγώ από διάφορες εφαρμογές που έχω κ του γιατρού μου ακόμη λέει από 27μεχρι 30 είναι 7ος.

 

Κορίτσια αύριο λέω να κάνω την καμπύλη.  Πόσες ώρες σας είπαν οι γιατροί να μην φάτε. Πόση ώρα κράτησε η εξέταση? Μάλλον μόνη μου θα πάω. Πήγε καμία μόνη της?

12ωρο νηστικη και πηγα μονη μου.με τον γιο μου.ευτυχως ομως δεν αισθάνθηκα καθολου ασχημα.αντε να πανε ολα καλα!!

  • Μου αρέσει 2

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , ERIANTON είπε:

12ωρο νηστικη και πηγα μονη μου.με τον γιο μου.ευτυχως ομως δεν αισθάνθηκα καθολου ασχημα.αντε να πανε ολα καλα!!

Ειρήνη πόσες ώρες κ πόσες φορές σου πήραν αίμα?


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Elpidaaa και εγώ μονή μου πήγα και είχα την μικρή καμπύλη στα 0 στα 60 και στα 120 . Πάρε ένα περιοδικό μαζί σου ή ένα βιβλίο , 12 ώρες νηστική ήμουνκαι εγώ . Τέλος προσπάθησε να μην κάνεις εμετό γιατί ακυρώνεται ότι έχεις κάνει :-(

  • Μου αρέσει 1

MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Alzira είπε:

@Elpidaaa και εγώ μονή μου πήγα και είχα την μικρή καμπύλη στα 0 στα 60 και στα 120 . Πάρε ένα περιοδικό μαζί σου ή ένα βιβλίο , 12 ώρες νηστική ήμουνκαι εγώ . Τέλος προσπάθησε να μην κάνεις εμετό γιατί ακυρώνεται ότι έχεις κάνει :-(

Ωραία τελειααα εγω τώρα με την εγκυμοσύνη εχω τρομερό θέμα κανω που κ που ακομα εμετό αν κατι με πειράξει αρα με βλέπω να μην τα καταφέρνω ...και μενα 0 60 120 μου χει γραψει


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elpidaaa είπε:

Ειρήνη πόσες ώρες κ πόσες φορές σου πήραν αίμα?

3 μετρησεις οπως εχεις και εσυ

1 hour ago, Alzira είπε:

@Elpidaaa και εγώ μονή μου πήγα και είχα την μικρή καμπύλη στα 0 στα 60 και στα 120 . Πάρε ένα περιοδικό μαζί σου ή ένα βιβλίο , 12 ώρες νηστική ήμουνκαι εγώ . Τέλος προσπάθησε να μην κάνεις εμετό γιατί ακυρώνεται ότι έχεις κάνει :-(

Και εμενα μου ειπε για τον εμετο ομως δεν με χαλασε .η αληθεια οτι πηρα παγακια μαζι μου και λεμονακι που ειχα στυψει μεσα σε ενα μλουκαλακι απο τον σιδηρο που ειχα πιει.μια χαρα κατεβηκε.τζαμπα αγχος...


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Ωραία τελειααα εγω τώρα με την εγκυμοσύνη εχω τρομερό θέμα κανω που κ που ακομα εμετό αν κατι με πειράξει αρα με βλέπω να μην τα καταφέρνω ...και μενα 0 60 120 μου χει γραψει

Στην χειρότερη περίπτωση που δεν τα καταφέρεις με την πρώτη μετά σου δίνει back up plan , μια κοπελίτσα που ήταν όταν πήγα εγώ έτρωγε μπουγατσα και έπινε μιλκο.

  • Μου αρέσει 2

MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Alzira είπε:

Στην χειρότερη περίπτωση που δεν τα καταφέρεις με την πρώτη μετά σου δίνει back up plan , μια κοπελίτσα που ήταν όταν πήγα εγώ έτρωγε μπουγατσα και έπινε μιλκο.

Χαχαχαχα καλο


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 28 λεπτά , Alzira είπε:

Στην χειρότερη περίπτωση που δεν τα καταφέρεις με την πρώτη μετά σου δίνει back up plan , μια κοπελίτσα που ήταν όταν πήγα εγώ έτρωγε μπουγατσα και έπινε μιλκο.

Τελειο!!! Αχ λιγουρευτηκα τωρα...

  • Μου αρέσει 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!Μπηκα και εγω πρωι πρωι που ηπια το σιδηρο και βλεπω μπουγατσα; είμαστε καλα;απαγορευμενες λεξεις!!!χαχα.

Δροσισε και ειμαι ευτυχισμενη!!Εσεις.... τα νεα σας...

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !! Εγώ έπινα εκείνο το ζουμί και η άλλη έτρωγε μπουγατσα δίπλα δύσκολο. Ουφ επιτέλους θα χαλαρώσω λίγο με τα ιδιαίτερα από σήμερα γιατί είχα κουραστεί πολύ και σπίτι σε ανακαίνιση και εγώ να τρέχω όλη μέρα.. 


MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

Ειμαι πολύ πολύ χαρούμενη γιατί το μωρό μας μεγαλώνει κανονικά και επίσης η διάταση στο αριστερό του νεφρό φαίνεται να παραμένει σταθερή!! Ανά 2 εβδομάδες παρακολούθηση και συνεχίζω τα ασπράδια αυγού και το μοσχάρι 5 φορές την εβδομάδα. 

Επισης κάτι που έμαθα χθες, απαγορεύονται τα δαμάσκηνα στην εγκυμοσύνη γιατί μπορεί να προκαλέσουν συσπάσεις!! Και είχα αρχίσει και έτρωγα 4-5 την ημέρα για την δυσκοιλιότητα! Μόνο ακτινίδια με αφήνει...

Επίσης πρώτη φορά που έγινε λίγο αυστηρός με τις κοινωνικές συναναστροφές...Από εδώ και στο εξής προσοχή μου είπε για ιώσεις, όχι φιλιά και προσοχή με τα μικρά παιδιά. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alzira είπε:

Καλημερα !! Εγώ έπινα εκείνο το ζουμί και η άλλη έτρωγε μπουγατσα δίπλα δύσκολο. Ουφ επιτέλους θα χαλαρώσω λίγο με τα ιδιαίτερα από σήμερα γιατί είχα κουραστεί πολύ και σπίτι σε ανακαίνιση και εγώ να τρέχω όλη μέρα.. 

Παει περασε τωρα!!καλη αρχη!!

πρίν από 46 λεπτά , palmoira είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!

Ειμαι πολύ πολύ χαρούμενη γιατί το μωρό μας μεγαλώνει κανονικά και επίσης η διάταση στο αριστερό του νεφρό φαίνεται να παραμένει σταθερή!! Ανά 2 εβδομάδες παρακολούθηση και συνεχίζω τα ασπράδια αυγού και το μοσχάρι 5 φορές την εβδομάδα. 

Επισης κάτι που έμαθα χθες, απαγορεύονται τα δαμάσκηνα στην εγκυμοσύνη γιατί μπορεί να προκαλέσουν συσπάσεις!! Και είχα αρχίσει και έτρωγα 4-5 την ημέρα για την δυσκοιλιότητα! Μόνο ακτινίδια με αφήνει...

Επίσης πρώτη φορά που έγινε λίγο αυστηρός με τις κοινωνικές συναναστροφές...Από εδώ και στο εξής προσοχή μου είπε για ιώσεις, όχι φιλιά και προσοχή με τα μικρά παιδιά. 

αααα ειναι αυστηρός ο γιατρος σου!ο δικος μου ειναι τελειως χ(ου),που λενε.οτι μπορεις κανε το και τι δεν μπορεις απλα μην το κανεις.για τροφιμα μου εχει πει συγκεκριμενα που λενε ολοι .δαμασκηνα τρωω.πολλα λενε οτι κανουν συσπασεις .... και το χαμομήλι εχω διαβασει οτι ειναι διεγερτικο της μητρας,το σεξ φανταζομαι θα ειναι ακομα ποιο διεγερτικο αλλα φανταζομαι αν κανει καποιος καταχρηση ολα ειναι κακα.Σιγουρα αν νιωθεις εντονες συσπασεις εκει αρχιζεις και κοβεις ολα αυτα που βοηθουν.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...