Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Αναστασία33 είπε:

Μολις τελειωσε το σεμιναριο. Ηταν μια Αναστασια που ρωτουσε λιγο χαζα, ρεζιλι με εκανε :-P

 Ε ρε τι χάνω;; εσυ ήσουν;; Έκανες χαμό; :-P


gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , gaidaki είπε:

 Ε ρε τι χάνω;; εσυ ήσουν;; Έκανες χαμό; :-P

Ασε σου λεω δεν ηξερα που να κρυφτω σε καποια φαση ρωτουσε αν μπορει να εκσπερματωνει ο αντρας της κλπ. Και λεω κρυψτε με ρομπα μ' εκανε θα νομιζουν πως ειμαι εγω :oops:

Ευτυχως που ξερετε οτι απεχουμε εξ αρχης :-P


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου Καλησπερα! 

Τελικα χτες μετα απο τόσες συσπάσεις, καταλήξαμε στις 7 το πρωι να γεννήσουμε τον μικρο ζωηρό μαχητή μου. 27+5 μερες. 

Πρωτα που έκοψε την περιδεση κ μετα καισαρική για να μην τον ζορίσει καθολου. Κ εκει μεσα στην αγωνία, να λεω αυτο ηταν παναγια μου ακούω το κλαμα του. Επαθα σοκ. Δεν ειχα συναίσθημα δεν σκεφτόμουν καν! Μετα απο λιγο μου τον φέρνουν τυλιγμένο σε μια κουβερτούλα, ο νεογνολογος με τη παιδιατρο. Μονο μαλλακια ειδα κ τα μικρά τοσοδουλικα χεράκια του να κουνιούνται. Το βάρος του 1250γρ. Ύψος δεν θα ειπαν γιατι τον πηγαν κατευθείαν στο παπαγεωργιου σε ειδική μονάδα. 

Σημερα του έβγαλαν κ το οξυγόνο που του ειχαν βαλει για να μην κουράζεται. 

Αν με ρωτήσετε τι νοιωθω, ακομα στα χαμένα. Μου λενε να μου ζησει κ ειμαι μπερδεμένη. Κανω αντλήσεις καθε 3 ωρες κ προσπαθώ να θυμηθω τα μαλλακια κ τα χεράκια του.

ειναι πολυ δύσκολα αλλα κ παλι ξέρετε.. θα το παλέψω κ αυτο. Οσο ειναι καλα μου δίνει πια αυτος κουραγιο. 

  • Μου αρέσει 14

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Κοριτσια μου Καλησπερα! 

Τελικα χτες μετα απο τόσες συσπάσεις, καταλήξαμε στις 7 το πρωι να γεννήσουμε τον μικρο ζωηρό μαχητή μου. 27+5 μερες. 

Πρωτα που έκοψε την περιδεση κ μετα καισαρική για να μην τον ζορίσει καθολου. Κ εκει μεσα στην αγωνία, να λεω αυτο ηταν παναγια μου ακούω το κλαμα του. Επαθα σοκ. Δεν ειχα συναίσθημα δεν σκεφτόμουν καν! Μετα απο λιγο μου τον φέρνουν τυλιγμένο σε μια κουβερτούλα, ο νεογνολογος με τη παιδιατρο. Μονο μαλλακια ειδα κ τα μικρά τοσοδουλικα χεράκια του να κουνιούνται. Το βάρος του 1250γρ. Ύψος δεν θα ειπαν γιατι τον πηγαν κατευθείαν στο παπαγεωργιου σε ειδική μονάδα. 

Σημερα του έβγαλαν κ το οξυγόνο που του ειχαν βαλει για να μην κουράζεται. 

Αν με ρωτήσετε τι νοιωθω, ακομα στα χαμένα. Μου λενε να μου ζησει κ ειμαι μπερδεμένη. Κανω αντλήσεις καθε 3 ωρες κ προσπαθώ να θυμηθω τα μαλλακια κ τα χεράκια του.

ειναι πολυ δύσκολα αλλα κ παλι ξέρετε.. θα το παλέψω κ αυτο. Οσο ειναι καλα μου δίνει πια αυτος κουραγιο. 

Να σου ζησει κοριτσι μου!! Να βγει γρηγορα γερος και δυνατος και να ερθει στο σπιτακι σας ! Καλη δυναμη ! 

 

  • Μου αρέσει 1

 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , iouliana είπε:

Να σου ζησει κοριτσι μου!! Να βγει γρηγορα γερος και δυνατος και να ερθει στο σπιτακι σας ! Καλη δυναμη ! 

 

Ευχαριστω!! Κ Εσεις τελειομηνα να ειστε! Μην βιαστείτε στιγμη!! 

  • Μου αρέσει 1

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Κοριτσια μου Καλησπερα! 

Τελικα χτες μετα απο τόσες συσπάσεις, καταλήξαμε στις 7 το πρωι να γεννήσουμε τον μικρο ζωηρό μαχητή μου. 27+5 μερες. 

Πρωτα που έκοψε την περιδεση κ μετα καισαρική για να μην τον ζορίσει καθολου. Κ εκει μεσα στην αγωνία, να λεω αυτο ηταν παναγια μου ακούω το κλαμα του. Επαθα σοκ. Δεν ειχα συναίσθημα δεν σκεφτόμουν καν! Μετα απο λιγο μου τον φέρνουν τυλιγμένο σε μια κουβερτούλα, ο νεογνολογος με τη παιδιατρο. Μονο μαλλακια ειδα κ τα μικρά τοσοδουλικα χεράκια του να κουνιούνται. Το βάρος του 1250γρ. Ύψος δεν θα ειπαν γιατι τον πηγαν κατευθείαν στο παπαγεωργιου σε ειδική μονάδα. 

Σημερα του έβγαλαν κ το οξυγόνο που του ειχαν βαλει για να μην κουράζεται. 

Αν με ρωτήσετε τι νοιωθω, ακομα στα χαμένα. Μου λενε να μου ζησει κ ειμαι μπερδεμένη. Κανω αντλήσεις καθε 3 ωρες κ προσπαθώ να θυμηθω τα μαλλακια κ τα χεράκια του.

ειναι πολυ δύσκολα αλλα κ παλι ξέρετε.. θα το παλέψω κ αυτο. Οσο ειναι καλα μου δίνει πια αυτος κουραγιο. 

Καλησπέρα κορίτσι μου . Να σου ζήσει το σπλάχνο σου  !!!! Να είναι γερό και δυνατό!!! Σιγά σιγά θα επανέλθεις κορίτσι μου . Τέλος καλό όλα Καλά!!!!!! Δώσε το γαλατακι σου κ θα δεις πόσο σύντομα θα δυναμώσει το ζουζουνάκι σου !!!!! Πολύ χαίρομαι για σένα. 

1 hour ago, ERIANTON είπε:

Ελπιδακι πηγες για την καμπυλη?

Ειρήνη μου αρρώστησα όλο το βράδυ καραμέλες κ μέλι :-( όποτε μάλλον το Σαββάτο 

  • Μου αρέσει 1

V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δωριτουλα σε διαβάζω τόσο καιρό.μπήκα να σου πω να σου ζήσει ο μικρός μαχητής.να είσαι δυνατή για να είναι καλό μικρός σου ήρωας.θα τα καταφέρετε και θα πάτε σύντομα σπίτι σας.ο Θεός και η Παναγίτσα να είναι μαζί σας

  • Μου αρέσει 1

Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

:)Μανουλες Δεκεμβρίου 2017:)

1) @Dwroulita85 20.10.2017 αγοράκι :-D 

 

@sofaki887- κορίτσι:-D ΠΗΤ-24.11.17

@tinkerbell1991 - αγόρι:-DΠΗΤ-30.11.17

@Marigula - κορίτσια:-DΠΗΤ-30.11.17

@IoannaMas - αγόρι:-D ΠΗΤ-02.12.17

@natasaki34 - αγόρι:-D ΠΗΤ-05.12.17

@Maria D - αγόρι:-D ΠΗΤ-08.12.17

@ERIANTON - αγόρι:-D ΠΗΤ-10.12.17

@Alzira - κορίτσι:-D ΠΗΤ-10.12.17

@palmoira - αγόρι:-D ΠΗΤ-11.12.17

@Rena87 - κορίτσι:-D ΠΗΤ-12.12.17

@lizaki1111- κορίτσι:-D ΠΗΤ-13.12.17

@Maria K8 -  αγόρι:-D ΠΗΤ-13.12.17

@Elpidaaa - αγόρι:-D ΠΗΤ-15.12.17 

@gaidaki- αγόρι:-D ΠΗΤ-16.12.17

@Eutuxia25- κορίτσι:-D ΠΗΤ-17.12.17

@butterfly1986 -αγόρια:-D:-DΠΗΤ-17.12.17

@Martha15- ΠΗΤ-19.12.17

@Αναστασία33- αγόρι:-D ΠΗΤ-21.12.17

@tina26 - αγόρι:-D ΠΗΤ-30.12.17

@gtkt1311 - αγόρι:-D ΠΗΤ-30.12.17

@Natale1 - κορίτσι:-D ΠΗΤ-31.12.17

 

  • Μου αρέσει 1

V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Κοριτσια μου Καλησπερα! 

Τελικα χτες μετα απο τόσες συσπάσεις, καταλήξαμε στις 7 το πρωι να γεννήσουμε τον μικρο ζωηρό μαχητή μου. 27+5 μερες. 

Πρωτα που έκοψε την περιδεση κ μετα καισαρική για να μην τον ζορίσει καθολου. Κ εκει μεσα στην αγωνία, να λεω αυτο ηταν παναγια μου ακούω το κλαμα του. Επαθα σοκ. Δεν ειχα συναίσθημα δεν σκεφτόμουν καν! Μετα απο λιγο μου τον φέρνουν τυλιγμένο σε μια κουβερτούλα, ο νεογνολογος με τη παιδιατρο. Μονο μαλλακια ειδα κ τα μικρά τοσοδουλικα χεράκια του να κουνιούνται. Το βάρος του 1250γρ. Ύψος δεν θα ειπαν γιατι τον πηγαν κατευθείαν στο παπαγεωργιου σε ειδική μονάδα. 

Σημερα του έβγαλαν κ το οξυγόνο που του ειχαν βαλει για να μην κουράζεται. 

Αν με ρωτήσετε τι νοιωθω, ακομα στα χαμένα. Μου λενε να μου ζησει κ ειμαι μπερδεμένη. Κανω αντλήσεις καθε 3 ωρες κ προσπαθώ να θυμηθω τα μαλλακια κ τα χεράκια του.

ειναι πολυ δύσκολα αλλα κ παλι ξέρετε.. θα το παλέψω κ αυτο. Οσο ειναι καλα μου δίνει πια αυτος κουραγιο. 

Να σου ζήσει Δώρα!

Με το καλό να πάτε στο σπίτι σας! Να φανείς δυνατή και συνέχισε να δίνεις το γαλατάκι σου! Είναι το καλύτερο δώρο και η μεγαλύτερη βοήθεια που μπορείς να προσφέρεις στο μωράκι σου!! 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Dwroulita85 να σου ζήσει χάρηκα πολυ που εστω και βιαστικά καταφερες να φέρεις στον κοσμο το μωρακι σου!!! Απο δω και περα μονο χαρα να σε γεμίζει με την πρόοδο του!!! Μου ακούγεται πολύ θετικο πως του βγάλανε ήδη το οξυγόνο...δίνεις κουράγιο και σε μας τις υπόλοιπες φτάσαμε πια ολες μέχρι εδω ... να μας γράφεις νεα οπότε μπορείς...σου στελνω θετικη ενέργεια και ευχες μεσα απ την καρδιά μου!!! 

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Κοριτσια μου Καλησπερα! 

Τελικα χτες μετα απο τόσες συσπάσεις, καταλήξαμε στις 7 το πρωι να γεννήσουμε τον μικρο ζωηρό μαχητή μου. 27+5 μερες. 

Πρωτα που έκοψε την περιδεση κ μετα καισαρική για να μην τον ζορίσει καθολου. Κ εκει μεσα στην αγωνία, να λεω αυτο ηταν παναγια μου ακούω το κλαμα του. Επαθα σοκ. Δεν ειχα συναίσθημα δεν σκεφτόμουν καν! Μετα απο λιγο μου τον φέρνουν τυλιγμένο σε μια κουβερτούλα, ο νεογνολογος με τη παιδιατρο. Μονο μαλλακια ειδα κ τα μικρά τοσοδουλικα χεράκια του να κουνιούνται. Το βάρος του 1250γρ. Ύψος δεν θα ειπαν γιατι τον πηγαν κατευθείαν στο παπαγεωργιου σε ειδική μονάδα. 

Σημερα του έβγαλαν κ το οξυγόνο που του ειχαν βαλει για να μην κουράζεται. 

Αν με ρωτήσετε τι νοιωθω, ακομα στα χαμένα. Μου λενε να μου ζησει κ ειμαι μπερδεμένη. Κανω αντλήσεις καθε 3 ωρες κ προσπαθώ να θυμηθω τα μαλλακια κ τα χεράκια του.

ειναι πολυ δύσκολα αλλα κ παλι ξέρετε.. θα το παλέψω κ αυτο. Οσο ειναι καλα μου δίνει πια αυτος κουραγιο. 

Να σου ζήσει κοριτσάκι μου!!!!!!! Η πρώτη μας μανούλα!!!!Το αγοράκι σου είναι πολύ δυνατό και όλα θα πάνε μια χαρά!!!!!!!  <3 <3 <3

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Elpidaaa είπε:

:)Μανουλες Δεκεμβρίου 2017:)

1) @Dwroulita85 20.10.2017 αγοράκι :-D 

 

@sofaki887- κορίτσι:-D ΠΗΤ-24.11.17

@tinkerbell1991 - αγόρι:-DΠΗΤ-30.11.17

@Marigula - κορίτσια:-DΠΗΤ-30.11.17

@IoannaMas - αγόρι:-D ΠΗΤ-02.12.17

@natasaki34 - αγόρι:-D ΠΗΤ-05.12.17

@Maria D - αγόρι:-D ΠΗΤ-08.12.17

@ERIANTON - αγόρι:-D ΠΗΤ-10.12.17

@Alzira - κορίτσι:-D ΠΗΤ-10.12.17

@palmoira - αγόρι:-D ΠΗΤ-11.12.17

@Rena87 - κορίτσι:-D ΠΗΤ-12.12.17

@lizaki1111- κορίτσι:-D ΠΗΤ-13.12.17

@Maria K8 -  αγόρι:-D ΠΗΤ-13.12.17

@Elpidaaa - αγόρι:-D ΠΗΤ-15.12.17 

@gaidaki- αγόρι:-D ΠΗΤ-16.12.17

@Eutuxia25- κορίτσι:-D ΠΗΤ-17.12.17

@butterfly1986 -αγόρια:-D:-DΠΗΤ-17.12.17

@Martha15- ΠΗΤ-19.12.17

@Αναστασία33- αγόρι:-D ΠΗΤ-21.12.17

@tina26 - αγόρι:-D ΠΗΤ-30.12.17

@gtkt1311 - αγόρι:-D ΠΗΤ-30.12.17

@Natale1 - κορίτσι:-D ΠΗΤ-31.12.17

 

Ελπιδακι τους αριθμους τους εφαγε η γατα; :-P

Αααα τωρα καταλαβα... εμεις μειναμε χωρις αριθμο... σωστη!!! 

πρίν από 59 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Ευχαριστω!! Κ Εσεις τελειομηνα να ειστε! Μην βιαστείτε στιγμη!! 

Να σας ζησει κοριτσι μου!!! Λιγο υπομονη ακομα. Τωρα ειδες  ποσο τοπο επιασε η προσπαθεια σου τοσους μηνες!!! Να ειναι παντα γερος και καλοτυχος ο μπεμπακος μας. Το πρωτο μωρακι της ομαδας μας!!! :wub:

  • Μου αρέσει 2

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

Συγκινήθηκα που γεννήθηκε το πρώτο μωράκι της ομάδας μας γερό ! Δώρα μέσα από την καρδιά μου εύχομαι να πάνε όλα υπέροχα , εσύ εκεί υπομονή και επιμονή και γαλατάκι δικό σου και σύντομα θα είστε 3 στο σπίτι!! 1250 είναι μια χαρά για την εβδομάδα σας! 

  • Μου αρέσει 1

MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Dwroulita85 είπε:

Κοριτσια μου Καλησπερα! 

Τελικα χτες μετα απο τόσες συσπάσεις, καταλήξαμε στις 7 το πρωι να γεννήσουμε τον μικρο ζωηρό μαχητή μου. 27+5 μερες. 

Πρωτα που έκοψε την περιδεση κ μετα καισαρική για να μην τον ζορίσει καθολου. Κ εκει μεσα στην αγωνία, να λεω αυτο ηταν παναγια μου ακούω το κλαμα του. Επαθα σοκ. Δεν ειχα συναίσθημα δεν σκεφτόμουν καν! Μετα απο λιγο μου τον φέρνουν τυλιγμένο σε μια κουβερτούλα, ο νεογνολογος με τη παιδιατρο. Μονο μαλλακια ειδα κ τα μικρά τοσοδουλικα χεράκια του να κουνιούνται. Το βάρος του 1250γρ. Ύψος δεν θα ειπαν γιατι τον πηγαν κατευθείαν στο παπαγεωργιου σε ειδική μονάδα. 

Σημερα του έβγαλαν κ το οξυγόνο που του ειχαν βαλει για να μην κουράζεται. 

Αν με ρωτήσετε τι νοιωθω, ακομα στα χαμένα. Μου λενε να μου ζησει κ ειμαι μπερδεμένη. Κανω αντλήσεις καθε 3 ωρες κ προσπαθώ να θυμηθω τα μαλλακια κ τα χεράκια του.

ειναι πολυ δύσκολα αλλα κ παλι ξέρετε.. θα το παλέψω κ αυτο. Οσο ειναι καλα μου δίνει πια αυτος κουραγιο. 

τι να σου πω τωρα? τρελάθηκα να ειναι πολυχρονο και τυχερο το βιαστικουλι σου.αχχχ συγκινηθηκα πολυ.τουλαχιστον μεσα σε ολα θα ηρεμισει απο την τσιτα που ησουν .ολα τελεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!παναγια μαζι του και μαζι σου!!!! φιλια

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...