Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

12 hours ago, ERIANTON said:

τωρα αυτο ειναι καλο που ειναι τεραστιος? τι θα αφησει πισω του οταν βγει με το καλο? Τούνελ?ο μεγαλος βγήκε αβιαστα 2720.

Πω πω εχουν διαφορααααααα!!!! Ολα τα κλεινουν στις μερες μας κ τα τουνελ ακομα!!! Θα σου στειλουμε το φουστανο!!! Καλυτερα μεγαλος μωρε μην αγχωνεσαι κ με το φαι...

@gtkt1311 αχ κ εγω δεν την εχω πολυαφησει κ θα λειψω κ μονο 5 μερες ποσο μαλλον εσυ... πως ειναι ο μικρος;

 

καλημερα κοριτσια!!!!


5eUkp2.pngEYn2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλή μέρα! 

@ERIANTON μην ανησυχείς για το βάρος, ίσα ίσα καλύτερα μεγάλα.  Εγώ θα ήθελα ο δικός μ να ήταν μεγαλύτερος. Ποτε γέννας, με προκληση; 

Εμείς τον πήραμε σπίτι χτες το βράδυ κ παλεύουμε με μαραθωνιους θηλασμους.Το απόγευμα θα ξαναμετρησουν ικτερο, ελπίζω να μην ξαναμπεί 3η φορά...


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ioanna2* είπε:

Πω πω εχουν διαφορααααααα!!!! Ολα τα κλεινουν στις μερες μας κ τα τουνελ ακομα!!! Θα σου στειλουμε το φουστανο!!! Καλυτερα μεγαλος μωρε μην αγχωνεσαι κ με το φαι...

@gtkt1311 αχ κ εγω δεν την εχω πολυαφησει κ θα λειψω κ μονο 5 μερες ποσο μαλλον εσυ... πως ειναι ο μικρος;

 

καλημερα κοριτσια!!!!

αγχονομαι μονο μην τυχον και δεν χωραει .θα βγαλω κανα Τουίτι και να μου πουν κυρια μου κάπου σκαλωνουμε.

1 hour ago, IoannaMas είπε:

Καλή μέρα! 

@ERIANTON μην ανησυχείς για το βάρος, ίσα ίσα καλύτερα μεγάλα.  Εγώ θα ήθελα ο δικός μ να ήταν μεγαλύτερος. Ποτε γέννας, με προκληση; 

Εμείς τον πήραμε σπίτι χτες το βράδυ κ παλεύουμε με μαραθωνιους θηλασμους.Το απόγευμα θα ξαναμετρησουν ικτερο, ελπίζω να μην ξαναμπεί 3η φορά...

καλη προσαρμογη και να μην ξαναχρειαστει να τον κρατήσουν.το κοριτσι σου τι ειπε που ειδε τον μπεμπη?

εμενα οταν πηγα καινμε εβαλε στο νστ δεν εκανε κιχ.ενω ολη μερα παλευει εκει δεν σαλεψε.μου ειπε μπορει και αυριο να ξεκινησει ο τοκετος μπορει και σε μια εβδομαδα.εγω ποναω παντως που και που εντονα.κλειστος τραχηλος κτλ.....


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , ERIANTON είπε:

αγχονομαι μονο μην τυχον και δεν χωραει .θα βγαλω κανα Τουίτι και να μου πουν κυρια μου κάπου σκαλωνουμε.

καλη προσαρμογη και να μην ξαναχρειαστει να τον κρατήσουν.το κοριτσι σου τι ειπε που ειδε τον μπεμπη?

εμενα οταν πηγα καινμε εβαλε στο νστ δεν εκανε κιχ.ενω ολη μερα παλευει εκει δεν σαλεψε.μου ειπε μπορει και αυριο να ξεκινησει ο τοκετος μπορει και σε μια εβδομαδα.εγω ποναω παντως που και που εντονα.κλειστος τραχηλος κτλ.....

Ευχαριστούμε! Η αλήθεια είναι ότι η προσαρμογή είναι δύσκολη, ειδικά σε συνδυασμό με τον θηλασμό. Η μικρή μου τον βλέπει κ γελάει, τον χαϊδεύει.. Αλλά όταν νυσταξει δεν της αρέσει να τον κρατάω, μου ζητάει να δώσω το μωρό στον μπαμπά για να πάρω εγώ αυτήν. Όλοι από μένα περιμένουν κ εγώ είμαι ακόμα -σχεδόν-- παραλυτη λόγω καισαρικης. Η εξάντληση έχει χτυπήσει κόκκινο. 

Ο γιατρός σου δηλ δεν θα σε βάλει με πρόκληση, θα περιμένει να ξεκινήσει μόνος του ο τοκετός; πολύ τυχερή είσαι, εμένα δεν μ άφηνε ούτε βδομάδα παραπάνω :(


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , IoannaMas είπε:

Ευχαριστούμε! Η αλήθεια είναι ότι η προσαρμογή είναι δύσκολη, ειδικά σε συνδυασμό με τον θηλασμό. Η μικρή μου τον βλέπει κ γελάει, τον χαϊδεύει.. Αλλά όταν νυσταξει δεν της αρέσει να τον κρατάω, μου ζητάει να δώσω το μωρό στον μπαμπά για να πάρω εγώ αυτήν. Όλοι από μένα περιμένουν κ εγώ είμαι ακόμα -σχεδόν-- παραλυτη λόγω καισαρικης. Η εξάντληση έχει χτυπήσει κόκκινο. 

Ο γιατρός σου δηλ δεν θα σε βάλει με πρόκληση, θα περιμένει να ξεκινήσει μόνος του ο τοκετός; πολύ τυχερή είσαι, εμένα δεν μ άφηνε ούτε βδομάδα παραπάνω :(

να δουμε αν δεν ανεβασω πιεση.αλλα ολο στα ορια ειναι. να σου πω και η προκληση εχει τα θρτικα της.απο το νανμε πιασει οποιδηποτε στιγμη και οπουδηποτε...??ειναι λιγο πιο ατσαλοι οι πονοι βεβαια....εσενα σου εκανε επισκληριδιο οσο ειχες τους πονους σου;

λογικο να θελουν ολοι την αγκαλιτσα της μαμας.ειναι και φαγητο και κρεβατι και ψυχαγωγια .σεν υπάρχει καλυτερο.... θα βρειτε τις ισορροπίες σας.κανε λιγο υπομονη


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , ERIANTON είπε:

να δουμε αν δεν ανεβασω πιεση.αλλα ολο στα ορια ειναι. να σου πω και η προκληση εχει τα θρτικα της.απο το νανμε πιασει οποιδηποτε στιγμη και οπουδηποτε...??ειναι λιγο πιο ατσαλοι οι πονοι βεβαια....εσενα σου εκανε επισκληριδιο οσο ειχες τους πονους σου;

λογικο να θελουν ολοι την αγκαλιτσα της μαμας.ειναι και φαγητο και κρεβατι και ψυχαγωγια .σεν υπάρχει καλυτερο.... θα βρειτε τις ισορροπίες σας.κανε λιγο υπομονη

Ναι έχει κ τα θετικά της η πρόκληση αλλά έτσι όπως λειτουργεί στην έκβαση του τοκετού νομίζω ότι τα αρνητικά της είναι περισσότερα. Έκανα επισκληριδιο κ την είχα για πολλές ώρες γιατί η διαστολή αργούσε τόσο, ήμουν 10 ώρες στις οδύνες μέχρι να μπω στην αίθουσα τοκετού κ Μετά στο χειρουργείο. Φαντάσου έχω κ από κάτω ράμματα γιατί με κόψανε κανονικά αφού θα γεννουσα φυσιολογικά υποτίθεται. Έχω κ την εντύπωση ότι η επισκληριδιος επιβραδυνε τον τοκετό αλλά δεν άντεχα αλλιώς , ειδικά τόσες ώρες. Γενικά ήμουν αρκετά ατυχη αλλά τώρα προσπαθώ να τα ξεχάσω κ να κοιτάξω μπροστά.


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , IoannaMas είπε:

Ναι έχει κ τα θετικά της η πρόκληση αλλά έτσι όπως λειτουργεί στην έκβαση του τοκετού νομίζω ότι τα αρνητικά της είναι περισσότερα. Έκανα επισκληριδιο κ την είχα για πολλές ώρες γιατί η διαστολή αργούσε τόσο, ήμουν 10 ώρες στις οδύνες μέχρι να μπω στην αίθουσα τοκετού κ Μετά στο χειρουργείο. Φαντάσου έχω κ από κάτω ράμματα γιατί με κόψανε κανονικά αφού θα γεννουσα φυσιολογικά υποτίθεται. Έχω κ την εντύπωση ότι η επισκληριδιος επιβραδυνε τον τοκετό αλλά δεν άντεχα αλλιώς , ειδικά τόσες ώρες. Γενικά ήμουν αρκετά ατυχη αλλά τώρα προσπαθώ να τα ξεχάσω κ να κοιτάξω μπροστά.

εισαι καλα και εσυ και το μωρο σας και αυτο απο μόνο του ειναι ευτυχες γεγονος.δεν ξερω καθολου αν η επισκληριδιος καθυστερει.να σουβοω εγω την φοβαμαι κι ολας.χαχα.εσενα γιατι σε εσκισε απο κατω?εμενα ο γιατρος μου με ειχε σκισει πανω στην εξώθηση.οταν εβγαινε το μωρο.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ERIANTON είπε:

εισαι καλα και εσυ και το μωρο σας και αυτο απο μόνο του ειναι ευτυχες γεγονος.δεν ξερω καθολου αν η επισκληριδιος καθυστερει.να σουβοω εγω την φοβαμαι κι ολας.χαχα.εσενα γιατι σε εσκισε απο κατω?εμενα ο γιατρος μου με ειχε σκισει πανω στην εξώθηση.οταν εβγαινε το μωρο.

Μα κ εμείς κάναμε εξωθησεις, εδώ το τραβούσαν κ με βεντουζα χαχαχα σκηνές απείρου καλλους


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω βρε κοριτσια εγω ειχα ξενερωσει αρχικα οταν μου ειχε πει θα γεννησουμε με ραντεβου και ελεγα μεσα μου οτι το πιο ομορφο ειναι το μωρο να διαλεξει ποτε να ερθει και τωρα παρακαλαω να κρατηθει μεχρι τη μερα που θα αποφασισουμε :-P

Πως αλλαζει ο ανθρωπος

  • Μπερδεμένη/-ος 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , IoannaMas είπε:

Μα κ εμείς κάναμε εξωθησεις, εδώ το τραβούσαν κ με βεντουζα χαχαχα σκηνές απείρου καλλους

μακαρι να σου χαριζουν μονο ομορφες στιγμες τα μωρουδια σου και να ξεχασεις ολα αυτα.κριμα που τα πέρασες ολα αυτα.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Ioanna2* τον πήγα στο νοσοκομείο γιατί δεν επέφτε ο πυρετός κ τελικά έχει ωτίτιδα κ ξεκινήσαμε αντιβίωση . :(:(:( τι να πω !! Γκαντεμιά !! 

Κοριτσια έχω γεννήσει κ με τους 2 τρόπους κ με πρόκληση κ με σπάσιμο νερών ξαφνικά !! Δεν συγκρίνονται άλλο οι δικοί σου οι πόνοι άλλο οι τεχνητοί ! Εγώ με τους τεχνητούς ένιωθα ότι θα πεθάνω . Πάντως κ τις 2 φορές δεν έκανα επισκληρίδειο κάτ επιλογήν . Επέλεξα ότι πιο φυσικό κ είχα τέλεια ανάρρωση . Μόλις πήγα στο δωμάτιο τσάκισα το φαγητό κ έκανα μπάνιο μόνη μου !!!

  • Μου αρέσει 1

xRdTp3.png
 
r7aPp3.png
 
v38wp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κ εγω η αληθεια ειναι οτι ελεγα γτ να μην παω για vbac αυτη τη φορα αλλα με πιανει φοβος τωρα δεν ξερω, και δεν εχω κ συνεννοηθει και τιποτα. Απο τη μια λεω μακαρι να του ρθει να βγει μονος απο την αλλη δε θελω να καθυστερησω πολυ...

@IoannaMas ευχομαι να μη χρειαστει να ναι καλα ο μικρουλης. Πως παει;

@gtkt1311 ωχ ωτιτιδα... τουλαχιστον με την αντιβιωση θα πεσει ο πυρετος σε καμια μερα, παλι καλα που το βρηκατε

 


5eUkp2.pngEYn2p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, gtkt1311 είπε:

@Ioanna2* τον πήγα στο νοσοκομείο γιατί δεν επέφτε ο πυρετός κ τελικά έχει ωτίτιδα κ ξεκινήσαμε αντιβίωση . :(:(:( τι να πω !! Γκαντεμιά !! 

Κοριτσια έχω γεννήσει κ με τους 2 τρόπους κ με πρόκληση κ με σπάσιμο νερών ξαφνικά !! Δεν συγκρίνονται άλλο οι δικοί σου οι πόνοι άλλο οι τεχνητοί ! Εγώ με τους τεχνητούς ένιωθα ότι θα πεθάνω . Πάντως κ τις 2 φορές δεν έκανα επισκληρίδειο κάτ επιλογήν . Επέλεξα ότι πιο φυσικό κ είχα τέλεια ανάρρωση . Μόλις πήγα στο δωμάτιο τσάκισα το φαγητό κ έκανα μπάνιο μόνη μου !!!

περαστικα στο παιδακι σου.Εσυ ποτε θα ερθεις τελικα?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Η προκληση κατε με εχει θετικα μονο αν υπαρχει καποιο θεμα και πας "κανονισμενα". Αλλιως οτι εχω διαβασει και ακουσει απο μαιες μονο θετικο δεν ειναι..τοσο για τη μητερα οσο και για το μωρο. Ασε που εχεις πιο πολλες πιθανοτητες να πας για καισαρικη, δηλαδη να φας τα χημικα ολα κ στο τελος να σε σφαξουν κιολας, εμ κερατας εμ γδαρμενος! Αυριο θα ξεκαθαρισω και γω με το γιατρο μου πως θα με παει..


tt1da0a6

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ERIANTON είπε:

περαστικα στο παιδακι σου.Εσυ ποτε θα ερθεις τελικα?

Θα έρθω αύριο πρωί πρωί . Θα αφήσω τα μικρά με τους γονείς μου . Και να δω τι θα μου πει αύριο για να ξέρω ποτέ θα έρθω για να μείνω !!! Αύριο λέμε να κάνουμε καμία βόλτα κ το βράδυ επιστροφή εκτός αν μου πει ότι ο τράχηλος άνοιξε !!! Αχαχχαχεχα!!!! 


xRdTp3.png
 
r7aPp3.png
 
v38wp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...