Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

      Οι εξετάσεις για την θρομβοφιλια δεν αλλάζουν αν είχες κάνει πριν δύο χρόνια δεν έχει θρομβολια . Είναι γονιδιακές εξετάσεις Κ είναι στάνταρ από τότε που γεννήθηκες 

      Συμφωνώ! @η ζωή είναι όμορφη οι εξετάσεις θρομβοφιλιας δεν αλλάζουν. Ρώτησε γιατρό αλλά είμαι σίγουρη. @Angot εύχομαι ότι καλύτερο!!!! 🙏

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

Να σας κάνω κι εγώ την καρδιά περιβόλι... Ισχύει οτι μόνο για καλο δεν ειναι η πρόκληση και δυστυχώς λογω του μικροβιου κι του οτι χρειάζεται να πάρω αντιβίωση 4 ωρες πριν τον τοκετό, για την ακρίβεια παράλληλα με τον τοκετο, φλερταρω κι εγώ με την πρόκληση...

Και αν ενα πράγμα θυμάμαι άσχημα απο τον τοκετό του Θ.είναι η έξτρα ωκυτοκινη για να επισπεύσουν τη διαδικασία, παρ'οτι πήγαινε ήδη καλα από μονη της. Με τους νορμάλ πονους ημουν οκ, με τον ορο... δεν προλάβαινα να αναπνεύσω! Και πανω που η μαια με διαβεβαίωσε οτι αφου δεν το θες , δε θα σου βαλουμε ορο, θα το φροντισω... τσακ... το μικρόβιο. 

Και ειμαι μες στις μαυρες σκεψεις απο την Τετάρτη, παρ'οτι ιατρικά ειναι σύνηθες. Αμα το εχεις ο ίδιος... ειναι δυσκολο...

Και ο Θ.εφερε γαστρεντερίτιδα την Πέμπτη και κάναμε black Friday!! Εμετοί, διάρροια. Να μην πω μεγάλη κουβέντα, εμεις γλιτωσαμε...

Αχ! Σας διαβαζω συνέχεια και χαίρομαι για ολα τα μωρα που γυρισανε σπίτι! Να τα χαίρεστε! Και ταυτόχρονα ειμαι πανικοβλημενη για τις 2-3 εβδομάδες που έρχονται...

Καλή εβδομάδα για αύριο, σίγουρα θα χουμε καινουρια μωρά! 

  • Μου αρέσει 2

gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

απο Γιάννενα ερχεσαι?καιβθα ερθεις και θα φυγεις αυθημερον?θα μεινεις σε καποιο συγγενικο σπιτι?

πρίν από 30 λεπτά , gaidaki είπε:

Να σας κάνω κι εγώ την καρδιά περιβόλι... Ισχύει οτι μόνο για καλο δεν ειναι η πρόκληση και δυστυχώς λογω του μικροβιου κι του οτι χρειάζεται να πάρω αντιβίωση 4 ωρες πριν τον τοκετό, για την ακρίβεια παράλληλα με τον τοκετο, φλερταρω κι εγώ με την πρόκληση...

Και αν ενα πράγμα θυμάμαι άσχημα απο τον τοκετό του Θ.είναι η έξτρα ωκυτοκινη για να επισπεύσουν τη διαδικασία, παρ'οτι πήγαινε ήδη καλα από μονη της. Με τους νορμάλ πονους ημουν οκ, με τον ορο... δεν προλάβαινα να αναπνεύσω! Και πανω που η μαια με διαβεβαίωσε οτι αφου δεν το θες , δε θα σου βαλουμε ορο, θα το φροντισω... τσακ... το μικρόβιο. 

Και ειμαι μες στις μαυρες σκεψεις απο την Τετάρτη, παρ'οτι ιατρικά ειναι σύνηθες. Αμα το εχεις ο ίδιος... ειναι δυσκολο...

Και ο Θ.εφερε γαστρεντερίτιδα την Πέμπτη και κάναμε black Friday!! Εμετοί, διάρροια. Να μην πω μεγάλη κουβέντα, εμεις γλιτωσαμε...

Αχ! Σας διαβαζω συνέχεια και χαίρομαι για ολα τα μωρα που γυρισανε σπίτι! Να τα χαίρεστε! Και ταυτόχρονα ειμαι πανικοβλημενη για τις 2-3 εβδομάδες που έρχονται...

Καλή εβδομάδα για αύριο, σίγουρα θα χουμε καινουρια μωρά! 

ωχ ωχ Το αγορακι σας μωρε.περαστικα.ο γιος μου εχει κανει το εμβολιο της γατσρεντριτιδας και ευτυχως οταν εχει παθει δυο φορες εκανε απλα διάρροια για μια μερα.εγω που κολλησα εχασα κανω δυο κιλα τοτε και μετα εκανα και μια καλη διαιτα και εχασα αλλα τρια.σουπερ ηταν!!ξεκαθαρισε το ειναι μου.εγω ποναω ολη μερα σαν σφαχτες.δυνατοι πονοι στιγμιαιοι.στις ωοθήκες.αχχχχχ και τωρα ρε γαμωτο ποναωωωωω


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

@ERIANTON έχουμε σπίτι στην Αθήνα το πατρικό του άντρα μου . Απλά λόγω του μικρού που είναι άρρωστος θα γυρισουμε το βράδυ εκτός αν ο γιατρος μας πει ότι γεννάμε !!!! Τώρα με τον καινούριο δρόμο σε 3 ώρες είμαστε Αθήνα !!! 


xRdTp3.png
 
r7aPp3.png
 
v38wp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , gtkt1311 είπε:

@ERIANTON έχουμε σπίτι στην Αθήνα το πατρικό του άντρα μου . Απλά λόγω του μικρού που είναι άρρωστος θα γυρισουμε το βράδυ εκτός αν ο γιατρος μας πει ότι γεννάμε !!!! Τώρα με τον καινούριο δρόμο σε 3 ώρες είμαστε Αθήνα !!! 

αντε ρε μονο 3 ωρες?να ξεσηκωθειτε ολοι μαζι τοτε και οι γονείς να ερθετε ειναι τραβηγμενο? δεν θα μπορουσε να γινει ετσι να μην εχεις την εννοια των παιδιων ?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

@ERIANTON δουλεύει ο μπαμπάς μου ακόμα κ δεν γίνεται . Κ περισυ που γέννησα τον μικρό την μικρή την άφησα εδώ με τους γονείς μου για 5 μέρες . Ήμουν τυχερή μόλις ήρθα Αθήνα την επόμενη γέννησα !!! Χαχαχαχαχ!!!!


xRdTp3.png
 
r7aPp3.png
 
v38wp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 43 λεπτά , gtkt1311 είπε:

@ERIANTON δουλεύει ο μπαμπάς μου ακόμα κ δεν γίνεται . Κ περισυ που γέννησα τον μικρό την μικρή την άφησα εδώ με τους γονείς μου για 5 μέρες . Ήμουν τυχερή μόλις ήρθα Αθήνα την επόμενη γέννησα !!! Χαχαχαχαχ!!!!

τωρα ομως ειναι νωρις,ετσι δεν ειναι?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ERIANTON είπε:

τωρα ομως ειναι νωρις,ετσι δεν ειναι?

Τώρα ναι λογικά !! Για αυτό κ λόγω του μικρού θελουμε να γυρίσουμε πίσω κ να ξανακατεβουμε στις 37-38 εβδομάδες !! Γιά να δουμε πως θα μας βρει αύριο ο γιατρος !!! Εσένα τα πονάκια πως πάνε ;;; 

 

 

  • Μου αρέσει 1

xRdTp3.png
 
r7aPp3.png
 
v38wp3.png
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, gtkt1311 είπε:

Τώρα ναι λογικά !! Για αυτό κ λόγω του μικρού θελουμε να γυρίσουμε πίσω κ να ξανακατεβουμε στις 37-38 εβδομάδες !! Γιά να δουμε πως θα μας βρει αύριο ο γιατρος !!! Εσένα τα πονάκια πως πάνε ;;; 

 

 

ποναω συνεχεια δεν μπορω ουτε να σηκωθω για τουαλέτα.σηκωνομαι βεβαια αλλά υποφέρω.μαλλον πιεζεται το σημειο απο το μωρο


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ERIANTON είπε:

ποναω συνεχεια δεν μπορω ουτε να σηκωθω για τουαλέτα.σηκωνομαι βεβαια αλλά υποφέρω.μαλλον πιεζεται το σημειο απο το μωρο

Μια απ' τα ιδια εδω και πολλεεεες μερες :-P

Καλημερα!!!


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Μια απ' τα ιδια εδω και πολλεεεες μερες :-P

Καλημερα!!!

τι θα κανουμε?χτες μς εκανε ο γιος να γελαω και δεν αντεχα απο τον πονο.του ειπα ελα να μας βγαλεις με τον μπαμπά μια φωτογραφια που δεν εχω καμια με εγκυμοσυνη ουτε απο τον πρώτο.και ειμασταν μπροστα στο δεντρο.και του ελεγα αντε ρε συ καινελεγε τωρα τωρα καιγελαγε καιντου λεω τι κανεις? και μετα μου εδειχνε φωυογραφιες που βαζουν μπροστα δρακους κοτσανια κουνελια ολα.5 λεπτα η ιδια δουλειά.καλα καλα ελεγε τωρα θα σας βγαλω καινοαλο τα ιδια.τελικα δεν μας εβγαλε μια ανθρώπινη.το σκατο!!!επερνα ποζα και γελαγα απο τις βλακειες του τοσο και ποναγαααααα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια μου. Πριν λιγο γυρισαμε σπιτι. Μια χαρα το καρδιοτοκογραφημα αλλα οταν μου εκανε εξεταση η γιατρος μου ειπε οτι ο τραχηλος εξαλειφθηκε οποτε αυριο πρωι πρωτα ο Θεος μπαινουμε να γεννησουμε!!!

  • Μου αρέσει 6

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου. Πριν λιγο γυρισαμε σπιτι. Μια χαρα το καρδιοτοκογραφημα αλλα οταν μου εκανε εξεταση η γιατρος μου ειπε οτι ο τραχηλος εξαλειφθηκε οποτε αυριο πρωι πρωτα ο Θεος μπαινουμε να γεννησουμε!!!

με το καλο κοριτσακι μου!!με εναν πονο να ειναι!

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να γεννήσω :-( δεν μπορώ άλλο κουράστηκα , τώρα λέει έχω και μύκητες , ξεκίνησα να βάζω υπόθετα αλλά εκεί που δεν είχα ενοχλήσεις τώρα έχω ! Κουράγιο σε όσες μείναμε ! 


MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου. Πριν λιγο γυρισαμε σπιτι. Μια χαρα το καρδιοτοκογραφημα αλλα οταν μου εκανε εξεταση η γιατρος μου ειπε οτι ο τραχηλος εξαλειφθηκε οποτε αυριο πρωι πρωτα ο Θεος μπαινουμε να γεννησουμε!!!

Με το καλό κοπέλα μου! Με ορο θα μπεις Ε; 

Εμάς τα νέα μας έτσι κ έτσι. Χτες ο Ίκτερος είχε ανέβει ξανά δύο μονάδες (14,7) Κ στο τσακ μας άφησαν να βγούμε χωρίς να νοσηλευτεί. Έτσι πάλι σήμερα πρέπει να ξαναμετρησουμε Κ πολύ φοβάμαι ότι δεν θα τη γλιτώσουμε την εισαγωγή. Εν τω μεταξύ θηλάζω συνέχεια κ αντλώ γάλα, έχω εξαντληθεί κ φως στον ορίζοντα δεν βλέπω. Εχω αρχίσει να πιστεύω ότι έχει κάτι σοβαρό... Για να δούμε κ σήμερα τι θα γίνει.

  • Ευχαριστώ 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , IoannaMas είπε:

Με το καλό κοπέλα μου! Με ορο θα μπεις Ε; 

Εμάς τα νέα μας έτσι κ έτσι. Χτες ο Ίκτερος είχε ανέβει ξανά δύο μονάδες (14,7) Κ στο τσακ μας άφησαν να βγούμε χωρίς να νοσηλευτεί. Έτσι πάλι σήμερα πρέπει να ξαναμετρησουμε Κ πολύ φοβάμαι ότι δεν θα τη γλιτώσουμε την εισαγωγή. Εν τω μεταξύ θηλάζω συνέχεια κ αντλώ γάλα, έχω εξαντληθεί κ φως στον ορίζοντα δεν βλέπω. Εχω αρχίσει να πιστεύω ότι έχει κάτι σοβαρό... Για να δούμε κ σήμερα τι θα γίνει.

Οχι ρε συ το μικρούλι....Να πάει καλά! Κουράγιο σε εσένα!

  • Μου αρέσει 1

gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...