Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

      Οι εξετάσεις για την θρομβοφιλια δεν αλλάζουν αν είχες κάνει πριν δύο χρόνια δεν έχει θρομβολια . Είναι γονιδιακές εξετάσεις Κ είναι στάνταρ από τότε που γεννήθηκες 

      Συμφωνώ! @η ζωή είναι όμορφη οι εξετάσεις θρομβοφιλιας δεν αλλάζουν. Ρώτησε γιατρό αλλά είμαι σίγουρη. @Angot εύχομαι ότι καλύτερο!!!! 🙏

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

1 hour ago, Αναστασία33 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου. Πριν λιγο γυρισαμε σπιτι. Μια χαρα το καρδιοτοκογραφημα αλλα οταν μου εκανε εξεταση η γιατρος μου ειπε οτι ο τραχηλος εξαλειφθηκε οποτε αυριο πρωι πρωτα ο Θεος μπαινουμε να γεννησουμε!!!

Αντε κοριτσακι μου μπραβο με το καλο!!! Να πανε ολα κατ'ευχην!!!

πρίν από 51 λεπτά , IoannaMas είπε:

Με το καλό κοπέλα μου! Με ορο θα μπεις Ε; 

Εμάς τα νέα μας έτσι κ έτσι. Χτες ο Ίκτερος είχε ανέβει ξανά δύο μονάδες (14,7) Κ στο τσακ μας άφησαν να βγούμε χωρίς να νοσηλευτεί. Έτσι πάλι σήμερα πρέπει να ξαναμετρησουμε Κ πολύ φοβάμαι ότι δεν θα τη γλιτώσουμε την εισαγωγή. Εν τω μεταξύ θηλάζω συνέχεια κ αντλώ γάλα, έχω εξαντληθεί κ φως στον ορίζοντα δεν βλέπω. Εχω αρχίσει να πιστεύω ότι έχει κάτι σοβαρό... Για να δούμε κ σήμερα τι θα γίνει.

Κουραγιο κοριτσακι μου ευχομαι να πανε ολα καλα και να το ξεπερασει γρηγορα το μικρουλι μας

Εγω κοριτσια τα ιδια.Ουτε πονους ουτε τιποτα.Την πεμπτη εχω ραντεβου παλι  με τη γιατρο.

Τι θα γινει? Θ' αργησω λετε να γεννησω? Μπορει να γινει ξαφνικα? 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

RaMVp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Αναστασία33 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου. Πριν λιγο γυρισαμε σπιτι. Μια χαρα το καρδιοτοκογραφημα αλλα οταν μου εκανε εξεταση η γιατρος μου ειπε οτι ο τραχηλος εξαλειφθηκε οποτε αυριο πρωι πρωτα ο Θεος μπαινουμε να γεννησουμε!!!

Με το καλο Αναστασια μου! :-D 

  • Ευχαριστώ 1

q2mZp2.png
 
 
YRYsp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

@Αναστασία33 με το καλο Αναστασια με εναν πονο!!!! Αχ τι ωραια!!!

@IoannaMas περαστικα ευχομαι στον μικρουλη μωρα, ειναι κ χειμωνας δεν εχει κ ηλιο να τον εβαζες σε ενα δωματιο να τον βλεπει εκει μπας κ συνερχοταν. Ετσι ειχε συνελθει η βαφτιστικια μου... Τι σοβαρο μπορει να εχει απο ικτερο;

εγω σημερα εχω γιατρο για να δουμε θα κλειστει το ραντεβου;

  • Ευχαριστώ 1

5eUkp2.pngEYn2p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Alzira είπε:

Θέλω να γεννήσω :-( δεν μπορώ άλλο κουράστηκα , τώρα λέει έχω και μύκητες , ξεκίνησα να βάζω υπόθετα αλλά εκεί που δεν είχα ενοχλήσεις τώρα έχω ! Κουράγιο σε όσες μείναμε ! 

το σιγουρο ειναι οτι ολες θα γεννήσουμε .μυκητες δεν ειναι τίποτα.θα φυγουν.μην στεναψωριεσαι.τι ενοχλήσεις νιωθεις?

1 ώρα πρίν, IoannaMas είπε:

Με το καλό κοπέλα μου! Με ορο θα μπεις Ε; 

Εμάς τα νέα μας έτσι κ έτσι. Χτες ο Ίκτερος είχε ανέβει ξανά δύο μονάδες (14,7) Κ στο τσακ μας άφησαν να βγούμε χωρίς να νοσηλευτεί. Έτσι πάλι σήμερα πρέπει να ξαναμετρησουμε Κ πολύ φοβάμαι ότι δεν θα τη γλιτώσουμε την εισαγωγή. Εν τω μεταξύ θηλάζω συνέχεια κ αντλώ γάλα, έχω εξαντληθεί κ φως στον ορίζοντα δεν βλέπω. Εχω αρχίσει να πιστεύω ότι έχει κάτι σοβαρό... Για να δούμε κ σήμερα τι θα γίνει.

οχι ρε συ τι σοβαρο να ειναι?εγω οταν γεννησα μου τον κρατησαν 11 μερες μαζι και τις επιστροφες που τον πηγαίναμε.γεννησα 16/1 και βγηκαμε 27/1.αν ηταν κατι αλλο θα σου το ελεγαν .μετα θα κατσεις σπιτι να περιμένεις να σαραντισεις?Θυμαμαι τοτε με τον γιο μου που εφευγα καθε τρεις ωρες και πήγαινα στο νοσοκομειο.μετα δεν εκατσα σπιτι καθολου.ελεγα τωρα μετα απο 11 μερες θα κανω την λεχωνα?εκανα την παπια και εβγαινα για ολες μου τις δουλειες

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ERIANTON είπε:

το σιγουρο ειναι οτι ολες θα γεννήσουμε .μυκητες δεν ειναι τίποτα.θα φυγουν.μην στεναψωριεσαι.τι ενοχλήσεις νιωθεις?

οχι ρε συ τι σοβαρο να ειναι?εγω οταν γεννησα μου τον κρατησαν 11 μερες μαζι και τις επιστροφες που τον πηγαίναμε.γεννησα 16/1 και βγηκαμε 27/1.αν ηταν κατι αλλο θα σου το ελεγαν .μετα θα κατσεις σπιτι να περιμένεις να σαραντισεις?Θυμαμαι τοτε με τον γιο μου που εφευγα καθε τρεις ωρες και πήγαινα στο νοσοκομειο.μετα δεν εκατσα σπιτι καθολου.ελεγα τωρα μετα απο 11 μερες θα κανω την λεχωνα?εκανα την παπια και εβγαινα για ολες μου τις δουλειες

Μακάρι να είναι περαστικά γιατι πραγματικά έχουμε ταλαιπωρηθεί πολύ με αυτά τα πήγαινε έλα στο νοσοκομείο. Κ μακάρι να μην τον κρατήσουν σήμερα, τρέμω στην ιδέα... 

Γενικά δεν πολύπιστεύω στα σαραντισματα, θεωρώ ότι αυτό που θέλεις πρέπει να το κάνεις. Για την ώρα δεν έχω νιώσει την ανάγκη να πάω κάπου εκτός από το νοσοκομείο. Όταν την νιώσω θα το κάνω, δεν θα κάτσω να πάθω κ κατάθλιψη.

  • Μου αρέσει 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , IoannaMas είπε:

Μακάρι να είναι περαστικά γιατι πραγματικά έχουμε ταλαιπωρηθεί πολύ με αυτά τα πήγαινε έλα στο νοσοκομείο. Κ μακάρι να μην τον κρατήσουν σήμερα, τρέμω στην ιδέα... 

Γενικά δεν πολύπιστεύω στα σαραντισματα, θεωρώ ότι αυτό που θέλεις πρέπει να το κάνεις. Για την ώρα δεν έχω νιώσει την ανάγκη να πάω κάπου εκτός από το νοσοκομείο. Όταν την νιώσω θα το κάνω, δεν θα κάτσω να πάθω κ κατάθλιψη.

αυτο μου ειχε πει και ο παιδιατρος να παω οπου θελω και να κανω οτι θελω.με ειχε δει που ειχα φρικαρει και εγω τοτε.

δεν μπορεις να κανεις την εξεταση σε μια βιοιατρικη.δεν εχει καποιος απο τους δυο σας αρνητικα coombs ?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ERIANTON είπε:

το σιγουρο ειναι οτι ολες θα γεννήσουμε .μυκητες δεν ειναι τίποτα.θα φυγουν.μην στεναψωριεσαι.τι ενοχλήσεις νιωθεις?

ενοχλήσεις σαν να έχω μύκητες αλλά όχι πολύ έντονα.  Μου είπαν οτι δεν είναι τίποτα αλλά ελπίζω να είναι αυτό γιατί οι εξετάσεις μου δεν βγήκαν ακόμη και να φύγουν με το υπόθετο που βάζω. ( να μην είναι κανένα μικρόβιο άλλο εννοώ) 

Θα γεννήσουμε που θα πάει ?!  ήδη έχουμε πολλές μαμάδες στην ομάδα ! 

Η επαφή με τα νοσοκομεία είναι δύσκολη επίπονη και αγχωτική ! ελπίζω να πάνε όλα καλά και να μην έχεις πολλά πήγαινε -  έλα ακόμη @IoannaMas

  • Μου αρέσει 1

MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Alzira said:

ενοχλήσεις σαν να έχω μύκητες αλλά όχι πολύ έντονα.  Μου είπαν οτι δεν είναι τίποτα αλλά ελπίζω να είναι αυτό γιατί οι εξετάσεις μου δεν βγήκαν ακόμη και να φύγουν με το υπόθετο που βάζω. ( να μην είναι κανένα μικρόβιο άλλο εννοώ) 

Θα γεννήσουμε που θα πάει ?!  ήδη έχουμε πολλές μαμάδες στην ομάδα ! 

Η επαφή με τα νοσοκομεία είναι δύσκολη επίπονη και αγχωτική ! ελπίζω να πάνε όλα καλά και να μην έχεις πολλά πήγαινε -  έλα ακόμη @IoannaMas

Μην αγχωνεσαι οι μυκητες δεν ειναι κατι εγω ειχα στην αρχη κ επειδη δε μ ενοχλουσαν δεν πηρα καν υποθετα μετα την α επιπεδου. Ουτως η αλλιως εδω που εχουμε φτασει υπαρχει πληθωρα φαρμακων που μπορεις να παρεις κ να μην παθει απολυτως τπτ το μωρο! Κ νομιζω οτι σε φυσιολογικο τοκετο απο κατω σου βαζουν κ ενα σωρο αλοιφες να ναι σιγουροι οτι δε θα περασει κατι στο μωρακι. Οποτε συνεχιζεις δυναμικα!!!

  • Μου αρέσει 1

5eUkp2.pngEYn2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια κ από εμένα !! Πήγα γιατρό κ εγώ το μωράκι όλα καλά είναι 2450 ο μπέμπης μας !!! Πλακούντας μια χαρά ακόμα . Ο γιατρος μου είπε βέβαια το ΣΚ να τα μαζεύω κ να έρχομαι Αθήνα γιατί είμαι κ τρίτο τόκος κ φοβάται μην έχουμε κανένα απρόοπτο . Μου έκανε κ την " εξέταση " την γνωστή γιατί είχα δρόμο μακριά κ μου είπε ο τράχηλος είναι πίσω προς το παρών αλλά ως πολύτοκος αυτό αλλάζει από την μια μέρα στην άλλη . Κ έτσι την άλλη εβδομάδα θα τα μαζέψω κ θα έρθω μόνιμα . Τα παιδάκια μου σκέφτομαι που δεν τα έχω αφήσει τόσες πολλές μέρες .

@IoannaMas όλα να είναι περαστικά κ να μην ξαναταλαιπωρηθει ο μικρούλης σας !!!

 

  • Μου αρέσει 2

xRdTp3.png
 
r7aPp3.png
 
v38wp3.png
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Αναστασία33 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου. Πριν λιγο γυρισαμε σπιτι. Μια χαρα το καρδιοτοκογραφημα αλλα οταν μου εκανε εξεταση η γιατρος μου ειπε οτι ο τραχηλος εξαλειφθηκε οποτε αυριο πρωι πρωτα ο Θεος μπαινουμε να γεννησουμε!!!

Καλησπέρα!!!!Αναστασία μου με το καλό αύριο να συναντήσεις το ζουζούνακι σου!!!! Θα είναι σίγουρα μια υπέροχη μέρα!!!

Ρε κορίτσια άσχετο αλλά σας ήρθε ποτέ το βαλίτσα κι με τα δείγματα από care direct η baby care??γιατί εμένα ήταν να έρθουν μέχρι 15 Νοεμβρίου αλλά δεν ήρθε ποτέ τίποτα. Όχι ότι παίζει ρόλο τώρα πια!από περιέργεια ρωτάω!!!

  • Ευχαριστώ 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 26 λεπτά , butterfly1986 είπε:

Καλησπέρα!!!!Αναστασία μου με το καλό αύριο να συναντήσεις το ζουζούνακι σου!!!! Θα είναι σίγουρα μια υπέροχη μέρα!!!

Ρε κορίτσια άσχετο αλλά σας ήρθε ποτέ το βαλίτσα κι με τα δείγματα από care direct η baby care??γιατί εμένα ήταν να έρθουν μέχρι 15 Νοεμβρίου αλλά δεν ήρθε ποτέ τίποτα. Όχι ότι παίζει ρόλο τώρα πια!από περιέργεια ρωτάω!!!

Εμενα ηρθε αλλα δεν ειχε πολλα πραγματα μεσα. Ενα μικρο μπιμπερο και 2 πιπιλες θυμαμαι σαν βασικα. Ειχε και δειγματα ΤΕΝΑ. Νομιζω οτι τελος του χρονου γενικα δεν εχουν μεινει πολλα δειγματα. Απο babylino που περιμενα ομως τιποτα... Τελοσπαντων τωρα πραγματικα λιγη σημασια εχει. Θεωρω οτι τα δειγματα ειναι για να σε βοηθησουν να αποφασισεις τι προιοντα θα χρησιμοποιησεις οταν ερθει το μωρο. Εγω τα εχω ηδη εππιλεξει και αγορασει οποτε τελευταια στιγμη που τα στελνουν οι εταιριες ειναι λιγο δωρο αδωρο...


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, butterfly1986 είπε:

Καλησπέρα!!!!Αναστασία μου με το καλό αύριο να συναντήσεις το ζουζούνακι σου!!!! Θα είναι σίγουρα μια υπέροχη μέρα!!!

Ρε κορίτσια άσχετο αλλά σας ήρθε ποτέ το βαλίτσα κι με τα δείγματα από care direct η baby care??γιατί εμένα ήταν να έρθουν μέχρι 15 Νοεμβρίου αλλά δεν ήρθε ποτέ τίποτα. Όχι ότι παίζει ρόλο τώρα πια!από περιέργεια ρωτάω!!!

και εγω τα εχω παρει καιρο .απο το σεπτεμβρη.μου ειχαν δωσει στην β επιπεδου στο ρεα και μου ηρθε και το Σεπτέμβριο.παλια εδιναν και στο μαιευτηριο. babylino

εγω μολις εφτιαξα το βαλιτσακι μου γιατι δεν ξερω καθολου τι θα γίνει.σκεφτομαι να παω το πρωί στο ραντεβου που ειχα με τον γιατρο παρολο που πηγα το Σάββατο στα εκτακτα.συνεχιζω και ποναω χαμηλα.να δουμε τι θα γινει....


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ERIANTON είπε:

και εγω τα εχω παρει καιρο .απο το σεπτεμβρη.μου ειχαν δωσει στην β επιπεδου στο ρεα και μου ηρθε και το Σεπτέμβριο.παλια εδιναν και στο μαιευτηριο. babylino

εγω μολις εφτιαξα το βαλιτσακι μου γιατι δεν ξερω καθολου τι θα γίνει.σκεφτομαι να παω το πρωί στο ραντεβου που ειχα με τον γιατρο παρολο που πηγα το Σάββατο στα εκτακτα.συνεχιζω και ποναω χαμηλα.να δουμε τι θα γινει....

Καιρος ηταν πια :-P


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Αναστασία33 είπε:

Εμενα ηρθε αλλα δεν ειχε πολλα πραγματα μεσα. Ενα μικρο μπιμπερο και 2 πιπιλες θυμαμαι σαν βασικα. Ειχε και δειγματα ΤΕΝΑ. Νομιζω οτι τελος του χρονου γενικα δεν εχουν μεινει πολλα δειγματα. Απο babylino που περιμενα ομως τιποτα... Τελοσπαντων τωρα πραγματικα λιγη σημασια εχει. Θεωρω οτι τα δειγματα ειναι για να σε βοηθησουν να αποφασισεις τι προιοντα θα χρησιμοποιησεις οταν ερθει το μωρο. Εγω τα εχω ηδη εππιλεξει και αγορασει οποτε τελευταια στιγμη που τα στελνουν οι εταιριες ειναι λιγο δωρο αδωρο...

Στο Λητώ δίνουν όταν γεννήσεις βαλίτσα κι με δώρα από babylino. Αυτό αλλάζει σε κάθε μαιευτήριο. Πχ στο Ρέα δίνουν τα pampers. Τέλος πάντων όντως τελευταία στιγμή δεν έχει και πολύ νόημα!

 

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Αναστασία33 είπε:

Καιρος ηταν πια :-P

για σταματα μην σε προλαβω και παω το πρωι και γεννησω πριν απο σενα.ελπιζω να κοιμασαι ηδη και το πιο ομορφο ονειρο σου να γινει πραγματικότητα αυριο γλυκουλα μου!!φιλια πολλα

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...