Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου.Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Cafe Αύγουστος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

Καλησπέρα..Νεφέλη την εξέταση που λες για το ρέζους είναι η έμμεση coombs;Γιατί και εγώ έχω ρέζους αρνητικό και μόνο αυτό κοίταγα αν έχει επηρεαστεί και μου την έδωσε και τώρα πάλι στον προ-γενετικό που έκανα.Την ένεση που λες την έκανα σχεδόν 6ο μήνα και μόλις γέννησα άλλη μία αλλά μόνο αυτές τις 2 σύνολο όχι άλλη τώρα εκτός και αν εννοεί κάτι άλλο ο γιατρός σου.Καμπύλη ζαχάρου πάλι είχα κάνει 25 εβδομάδα μετά την β επιπέδου.Μπας και έχεις πρόβλημα με το ζάχαρο;

Εγώ παίρνω μόνο filicine 1 την ημέρα για την ώρα και αργότερα θα δούμε αν χρειαστεί ίσως πάρω και σίδηρο αλλά τίποτα άλλο.Στην πρώτη μόνο αυτά έπαιρνα και μάλιστα ούτε σίδηρο γιατί είχα κάνει δυσανεξία, απλά έκανα συχνά εξετάσεις αίματος και κοιτάγαμε αν ήταν όλα καλά.

Επίσης νομίζω ότι λίγο νωρίς σε στέλνει για αυχενική διαφάνεια.Είμαστε μαζί και εμένα μου είπε μεταξύ 12-13 εβδομάδας ότι θα την κάνω όπως και την πρώτη φορά.

Τελος πάντων να βγουν όλες οι εξετάσεις σου καλές και αφού αυτόν έχεις γιατρό εμπιστεύσου τον και προχώρα.

Κι εμένα για τις 2 αυτές ενέσεις μου έχει πει. Δεν ξέρω τι ακριβώς εξέταση θα κάνω για το ρέζους, ξέρω μόνο΄ότι προκειται γι'αυτό. Θέμα ζαχάρου δεν είχα ποτέ, δεν ξέρω γιατί την έκανα τόσο νωρίς:confused: Πάντως αυτή δεν βγήκε πολύ καλή και τώρα τρυπιέμαι 4 φορές την ημέρα για να το παρακολουθώ. Με τα λίγα που ξέρω, σύμφωνα με αυτές τις μετρήσεις δεν νομίζω να έχω πρόβλημα. Σε ότι αφορά την αυχενική, θα είμαι οριακά πριν μπω στην 12η εβδομάδα, δεν ξέρω να κρίνω, είναι η πρώτη μου φορά... Για το σίδηρο, είχε σκοπό να μου τον χορηγήσει την 12η εβδομάδα αλλά μου τον ξεκίνησε εξ'αιτίας των εξετάσεων που με έδειξαν με χαμηλό αιματοκρίτη και χαμηλή φερετίνη


DVymp3.png

Gfjgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κι από μένα εγκυούλες!!!

Ανήκω κι εγώ στο κλαμπ του αυγούστου 2011. Εύχομαι να έχουμε μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Εγώ το είδα και το άκουσα το σποράκι μου την Τετάρτη. Ολα βαίνουν καλώς και από βδομάδα αρχίζω τον προγεννητικό.


X4pTp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια κι απο εμενα....ο καθε γιατρος δινει συμβουλες συμφωνα με την καθε διαφορετικη περιπτωση...εμενα απο φαρμακα μου εδωσε φιλισιν ,ουτροτζεστανκαι σαλοσπιρ....και εγω δεν εκανα απο τωρα καμπυλη ζαχαρου αλλα στον προγεννητικο ειχε στις εξετασεις αιματολογικες και ουρων και ελεγξαν και το ζαχαρο....μηπως αυτο εννοεις νεφελη μου????


6RVmp3.png

6Kqep2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..Νεφέλη μου στις 20 του μήνα θα είσαι 10 εβδομάδες και κάτι μέρες.Απλά στο λέω μπας και κάποιος από τους 2 σας έχει καταλάβει λάθος.Γιατί όταν λέω μεταξύ 12-13 εβδομάδας εννοώ ας πούμε 12 εβδομάδες και 3 μέρες π.χ.Όχι να έχω κλείσει την 11η.

Σίγουρα πάντως ο κάθε γιατρός δίνει συμβουλές με βάση την γυναίκα που έχει απέναντί του.

Αν δεν κάνω λάθος Κρίστυ εσύ θα πας για αυχενική τέλος του μήνα;

Καλως ήρθες dim_angel όποτε ξέρεις και ΠΗΤ μας ενημερώσεις να σε βάλουμε στο πινακάκι μας.


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος Κρίστυ εσύ θα πας για αυχενική τέλος του μήνα;

.

ναι xanp στις 31 του μηνος εχω ραντεβου......και το απογευμα θα παω και στον γιατρο μου να με δει......εσυ????


6RVmp3.png

6Kqep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα..Νεφέλη μου στις 20 του μήνα θα είσαι 10 εβδομάδες και κάτι μέρες.Απλά στο λέω μπας και κάποιος από τους 2 σας έχει καταλάβει λάθος.Γιατί όταν λέω μεταξύ 12-13 εβδομάδας εννοώ ας πούμε 12 εβδομάδες και 3 μέρες π.χ.Όχι να έχω κλείσει την 11η.

Σίγουρα πάντως ο κάθε γιατρός δίνει συμβουλές με βάση την γυναίκα που έχει απέναντί του.

Αν δεν κάνω λάθος Κρίστυ εσύ θα πας για αυχενική τέλος του μήνα;

Καλως ήρθες dim_angel όποτε ξέρεις και ΠΗΤ μας ενημερώνεις να σε βάλουμε στο πινακάκι μας.

Έχεις δίκιο! Τώρα που το ξανακοίταξα, πράγματι θα είμαι θα είμαι 10 εβδομάδων και 4 ημερών. Όντως είναι νωρίς γιατί παντού έχω διαβάσει ότι πρέπει να είμαι απο 11 ως 13 εβδομάδων και κάτι ημερών:oops: Πραγματικά δεν καταλαβαίνω. Πάντως στις 19 έχω το ραντεβού με τον γιατρό και θα τον ξαναρωτήσω.


DVymp3.png

Gfjgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς αύριο θα πάμε γιατρό να ξαναδούμε πόσο μεγάλωσε το σπόρι και βάση της μέτρησης θα μου πει πότε θα πάω για αυχενική αλλά πιστεύω λίγες μέρες μετά από σένα εκείνη την εβδομάδα.Θα δει και τις εξετάσεις του προ-γενετικού ελέγχου.


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Νεφέλη μου δεν θέλω να θεωρήσεις ότι κρίνω τον γιατρό σου ή εσένα να ξέρεις ότι σχόλιο κάνω το κάνω καλοπροαίρετα πάντα.Συγνώμη αν σε προβλημάτισα.Απλά διευκρινίζω γιατί με άτομα που μόνο γράφεις ίσως παρεξηγηθούμε και δεν θα το ήθελα.


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια κι απο εμενα....ο καθε γιατρος δινει συμβουλες συμφωνα με την καθε διαφορετικη περιπτωση...εμενα απο φαρμακα μου εδωσε φιλισιν ,ουτροτζεστανκαι σαλοσπιρ....και εγω δεν εκανα απο τωρα καμπυλη ζαχαρου αλλα στον προγεννητικο ειχε στις εξετασεις αιματολογικες και ουρων και ελεγξαν και το ζαχαρο....μηπως αυτο εννοεις νεφελη μου????

Κρίστι, η εξέταση του ζαχάρου που έκανα ήταν αυτή που μου πήραν αίμα, μου έδωσαν 50 γρ γλυκόζη και μετά απο μια ώρα μου ξαναπήραν αίμα. Το ουτροτζεσταν και το σαλοσπιρ τι ακριβώς είναι;


DVymp3.png

Gfjgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τότε Νεφέλη μου καμπύλη ζαχάρου έκανες την μικρή.Αυτή είχα κάνει και εγώ τότε.Κρίστυ το πως θα αντέχουμε κάθε φορά να ξαναδούμε το σπόρι είναι ένα μεγάλοοοοο θέμα...


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Νεφέλη μου δεν θέλω να θεωρήσεις ότι κρίνω τον γιατρό σου ή εσένα να ξέρεις ότι σχόλιο κάνω το κάνω καλοπροαίρετα πάντα.Συγνώμη αν σε προβλημάτισα.Απλά διευκρινίζω γιατί με άτομα που μόνο γράφεις ίσως παρεξηγηθούμε και δεν θα το ήθελα.

Γιατί να παρεξηγηθώ; Αν ήταν να παρεξηγιέμαι για τέτοια πράγματα δεν είχα λόγο να βρίσκομαι εδώ! Γιατί νομίζω, αυτό επιδιώκουμε όλες, να ανταλλάζουμε απόψεις και εμπειρίες για να μπορούμε να τσεκάρουμε αν όλα πάνε καλά! Όμως, έγραψες κάτι που με προβλημάτισε πάλι. Είπες ότι η αυχενική σου θα αποφασιστεί βάσει της μέτρησης που θα γίνει στον γυναικολόγο σου. Δηλαδή όχι βάσει των εβδομάδων που πέρασαν απο την τελευταία σου περίοδο;


DVymp3.png

Gfjgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη φορά που πήγα στη γιατρό η ηλικία κύησης βάση μετρήσεων δεν συμβάδιζε με την ηλικία βάση τελευταίας περιόδου.Αυτό έγινε γιατί είχα μάλλον καθυστερημένη σύλληψη.Υπερηχογραφικός ήμουν 3 μέρες πίσω.Οπότε τώρα θα το ξαναμετρήσει γιατί μπορεί να κάλυψε την διαφορά το μωρό και θα μου πει σίγουρα πότε θα πάω.

Σας βλέπω και οι δυο σας πρωινοί τύποι έτσι;;;


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

τα ουτροτζεσταν ειναι προγεστερονη η οποια βοηθα το εμβρυο να "πιαστε" οπως λεμε καλυτερα και το θωρακιζει....τα σαλοσπιρ ειναι κατι σαν ασπιρινουλα που ειναι και αντιπηκτικο.....βασικα με αυτο το φαρμακο οπου το εχω πει εχουν απορησει κι οταν ρωτησα το γιατρο μου γιατι μου το δινει μου πε οτι θα το παιρνω ως τη 12η βδομαδα και μου το δινει γιατι κουραζομαι τωρα στις αρχες...τι να πω δεν ξερω κι εγω....

εσυ xanp θα πας πιο νωρις εγω εχω μπροστα μου 3 βδομαδες ακομα!!!!!!!ουφ!!!!!!!!!!!!!

νεφελη μου τοτε οντως εκανες καμπυλη ζαχαρου.....εγω απλες αιματολογικες και ουρων του προγεννητικου εκανα...


6RVmp3.png

6Kqep2.png

Link to comment
Share on other sites

Κρίστυ σήμερα το απόγευμα θα πας στον γιατρό η μόλις κάνεις την αυχενική θα πας και στον γιατρό.Θεωρώ ότι το σαλοσπιρ και το ουτροτζεσταν στο έδωσε προληπτικά.


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...