Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

1 hour ago, Dimitra26! said:

Κορίτσια έκανα χοριακη 12η μετά και βγήκε 1219

ειμαι τόσο χαρούμενηηηηηηη

Μπράβο κοπέλα μου είδες!! Άντε μόνο γούρι να μας φέρει το φόρουμ μας και να έχουμε πολλά μπεμπάκια!!:wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 30 λεπτά , Malia89 είπε:

Μπράβο κοπέλα μου είδες!! Άντε μόνο γούρι να μας φέρει το φόρουμ μας και να έχουμε πολλά μπεμπάκια!!:wub:

Κορίτσι μου εσυ επανέλαβες την εξέταση ;;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Dimitra26! είπε:

Κορίτσια έκανα χοριακη 12η μετά και βγήκε 1219

ειμαι τόσο χαρούμενηηηηηηη

Μπρααβοοοο κοριτσακι μουυυυυυ τι τεραστια χοριακη ειναι αυτη λες να ειναι διδυμμα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολη την παρεα!! Έκανα εμβρυομεταφορα 2 βλαστοκυστες το Σάββατο.. θα ηθελα να σας ρωτήσω εσεις κάνετε ενέσεις ηπαρινης μέχρι την εξέταση χοριάκης? Επίσης αν κάνετε ενέσεις προγεστερονης έχετε συμπτώματα?? Καλή επιτυχία σε ολες!!!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά στα κορίτσια με τις θετικές χοριακες!!! ♡♡♡

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Jamie είπε:

Μπρααβοοοο κοριτσακι μουυυυυυ τι τεραστια χοριακη ειναι αυτη λες να ειναι διδυμμα;

Αχ δεν ξέρω μακάριιιι 

θα δούμε και την Τετάρτη την 2η χοριακη

λογικά θα πας πει … 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 hours ago, Dimitra26! said:

Κορίτσι μου εσυ επανέλαβες την εξέταση ;;

Ναι βγήκε 480 και μου είπε ο γιατρός να πάω για υπέρηχο 10 Οκτωβρίου. Δεν θα έπρεπε να κάνουμε ακόμη μία όμως; Είναι σχεδόν 2 εβδομάδες μέχρι τον υπέρηχο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Malia89 είπε:
πρίν από 15 λεπτά , Malia89 είπε:

Ναι βγήκε 480 και μου είπε ο γιατρός να πάω για υπέρηχο 10 Οκτωβρίου. Δεν θα έπρεπε να κάνουμε ακόμη μία όμως; Είναι σχεδόν 2 εβδομάδες μέχρι τον υπέρηχο.

Όχι μια χαρά σου είπε 

και της ξαδελφης μου έτσι της είπε που είναι με φυσιολογική σύλληψη 

ηθελε να την δει δηλαδή 6 εβδομάδων 

σιυ εύχομαι να σου πάνε όλα καλά 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Marlina είπε:

Καλησπέρα σε ολη την παρεα!! Έκανα εμβρυομεταφορα 2 βλαστοκυστες το Σάββατο.. θα ηθελα να σας ρωτήσω εσεις κάνετε ενέσεις ηπαρινης μέχρι την εξέταση χοριάκης? Επίσης αν κάνετε ενέσεις προγεστερονης έχετε συμπτώματα?? Καλή επιτυχία σε ολες!!!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά στα κορίτσια με τις θετικές χοριακες!!! ♡♡♡

Καλημερα κοριτσι μου και καλη επιτυχια!εγω εκανα μονο ενεσεις προγεστερονης και το μονο συμπτωμα που ειχα ηταν λιγο εντερο πιο πρησμενο κ αρκετα αερια.βεβαια δεν ξερω αν ηταν κ απο το αγχος παντως αυτο παρατηρησα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Jamie said:

Κοριτσια 200 η χοριακη μου ειπε να μην την επαναλαβω παλι αλλα να παω σε 2 εβδομαδες περιπου για υπερηχο.εχω τοση χαραααα 

Και εμείς μαζί σου αγάπη μου! Όλα καλά θα πάνε! Θα ακούσεις καρδούλα στον υπέρηχο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Malia89 είπε:

Και εμείς μαζί σου αγάπη μου! Όλα καλά θα πάνε! Θα ακούσεις καρδούλα στον υπέρηχο;

Ευχαριστω πολυ κοριτσια μου αληθεια..λογικα 6 εβδομαδα θα ειναι ισως ακουσουμε και καρδουλα ανυπομονω να μπω σε ολο αυτο το μαγικο ταξιδι και χαιρομαι να το μοιραζομαι μαζι σας.εσεις πως ειστε;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας, σας παρακολουθώ απο την πρώτη μ προσπάθεια η οποία δυστυχώς μετά την πρώτη θετική χοριακή χάθηκε! Αυτή τη φορά κάναμε ετ δυο άριστων βλαστοκύστων 5ης μέρας στις 14/09 και η πρώτη μας χοριακή 26/09 699 :) μετά απο όλη την χαρά στις 28/09 πήγε μόνο 1089! Ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ και θα πάμε αύριο για υπέρηχο αλλά ο εμβρυολόγος ήταν συγκρατημένος!! Τι λέτε κορίτσια; Να κρατήσω τις ελπίδες μ;;;

Και συγχαρητήρια σε όλες τις μελλοντικές μανούλες και εύχομαι όλες να κρατήσουμε τα μπεμπάκια μας σύντομα αγκαλιά ❤️ Δεν θα το βάλουμε κάτω ο κόσμος να χαλάσει :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω να περάσουν οι μέρες να πάω για υπέρηχο. Η αλήθεια πολλές φορές τρέχω στο μπάνιο να ελέγξω αν έχω αίμα από την ανασφάλεια και την φόβο. Ακόμη δεν μπορώ να το πιστέψω. Ελπίζω αν πάνε καλά τα πράγματα και ακούσω καρδούλα να ηρεμήσω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Jamie είπε:

Κοριτσια 200 η χοριακη μου ειπε να μην την επαναλαβω παλι αλλα να παω σε 2 εβδομαδες περιπου για υπερηχο.εχω τοση χαραααα 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου με το καλό !!!!

χαρηκα πολύ 

Όλα να σου πάνε τέλεια 

Καλημέρα και από εμένα κορίτσια 

εμενα :

πρωτη χοριακη 12η μέρα 1219

δευτερη χοριακη 14η μέρα 2749

και που είπε να πάω πάλι αύριο 

γιατι όμως βρε κορίτσια ;;;; Γιατί πρέπει να πάω 3η φορά ενώ είναι μια χαρά ;;; 

1 hour ago, Malia89 είπε:

Εγώ περιμένω να περάσουν οι μέρες να πάω για υπέρηχο. Η αλήθεια πολλές φορές τρέχω στο μπάνιο να ελέγξω αν έχω αίμα από την ανασφάλεια και την φόβο. Ακόμη δεν μπορώ να το πιστέψω. Ελπίζω αν πάνε καλά τα πράγματα και ακούσω καρδούλα να ηρεμήσω. 

Όλα τέλεια θα πάνε κορίτσι μου 

Με το καλό για όλα 

1 hour ago, Malia89 είπε:

 

1 hour ago, Malia89 είπε:
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Dimitra26! είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου με το καλό !!!!

χαρηκα πολύ 

Όλα να σου πάνε τέλεια 

Καλημέρα και από εμένα κορίτσια 

εμενα :

πρωτη χοριακη 12η μέρα 1219

δευτερη χοριακη 14η μέρα 2749

και που είπε να πάω πάλι αύριο 

γιατι όμως βρε κορίτσια ;;;; Γιατί πρέπει να πάω 3η φορά ενώ είναι μια χαρά ;;; 

Όλα τέλεια θα πάνε κορίτσι μου 

Με το καλό για όλα 

 

Ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου ουαουυυυ μεγαλη χοριακη και απο οτι βλεπω διπλασιαστηκε!!διδυμμακια ε;η αληθεια ειναι οτι γενικα εδω στην ελλαδα οι γιατροι στελνουν για χοριακη στο εξωτερικο που εχω φιλους μονο τεστ σπιτι και υπερηχο κατευθειαν.Δεν νομιζω να ειναι τιποτα ανησυχητικο μηπως απλα να θελει να δει την εξελιξη;μην ανησυχεις παντως φουλ η χοριακη  σου με το καλο κουκλα μου!

6 ώρες πρίν, Malia89 είπε:

Εγώ περιμένω να περάσουν οι μέρες να πάω για υπέρηχο. Η αλήθεια πολλές φορές τρέχω στο μπάνιο να ελέγξω αν έχω αίμα από την ανασφάλεια και την φόβο. Ακόμη δεν μπορώ να το πιστέψω. Ελπίζω αν πάνε καλά τα πράγματα και ακούσω καρδούλα να ηρεμήσω. 

Ακριβως το ιδιο κανω και εγω οταν νιωσω υγρα τρεχω να δω μηπως ειναι αιμα.Να σας κανω μια χαζη ερωτηση;υπαρχει περιπτωση να αποβαλλει καποιος και να μην εχει αιμα;απλα οι 2 εβδομαδες μεχρι τον υπερηχο δεν εχεις ιδεα τι γινεται κ περνανε ολα απο το μυαλο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...