Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

πρίν από 51 λεπτά , zouko είπε:

Αυτό που περιμένουν οι γιατροί σε μια χοριακή, είναι να διπλασιάζεται ανα 48-72 ώρες. Εσένα διπλασιάστηκε, οπότε γιατί έχει αγχωθεί ! Ολα μέχρι στιγμής πηγαίνουν όπως θα έπρεπε, συγχαρητήρια !!!!

Δεν εχω κανενα συμπτωμα κ αυτο μου προκαλει αγχος.θα το παλεψω ομως,πρεπει να σκεφτομαι θετικα.Σ'ευχαριστω πολυ κ σου ευχομαι τα καλυτερα.

πρίν από 11 λεπτά , Ζαργαναρα είπε:

Ρε τα ίδια και εγώ!και εγώ τα έχω κάνει πάνω μου!μου δίνεις θάρρος!η χοριακη είναι μια χαρά από την στιγμή που διπλασιάστηκε στο λέω εκ πείρας!εγώ έχω κάνει και εξωμήτριο και πολλά και βιοχημικές!άντε μακάρι να μας πάνε καλά μέχρι τέλους!

Σου απαντησα με πεταξε οποτε αμα εχω απαντησει 2 φορες να με συγχωρεις δεν το χω μαθει το συστημα.Ισως το γεγονος οτι δεν εχεις αιμα κ ειναι διαφορετικο αυτο που νιωθεις να ειναι για καλο αυτη τη φορα κ σου το ευχομαι.Μακαρι να παρεις μια χοριακη μεγαλυτερη απ τη δικη μου για να μη σε φαει το αγχος!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

28 minutes ago, mary1987 said:

Δεν εχω κανενα συμπτωμα κ αυτο μου προκαλει αγχος.θα το παλεψω ομως,πρεπει να σκεφτομαι θετικα.Σ'ευχαριστω πολυ κ σου ευχομαι τα καλυτερα.

Εγώ έχω μπει στον 5ο και πέρα απο λίγη καούρα δεν είχα κανένα σύμπτωμα μέχρι να αρχίσω λίγο να φουσκώνω (εκεί ξεκίνησαν τα τραβήγματα και λίγοι πόνοι).

Τα συμπτώματα δεν είναι απαραίτητα !

Επίσης, εαν είχες άλλη εγκυμοσύνη, να σκέφτεσαι οτι κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική απο την άλλη, μην συγκρίνεις!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , zouko είπε:

Εγώ έχω μπει στον 5ο και πέρα απο λίγη καούρα δεν είχα κανένα σύμπτωμα μέχρι να αρχίσω λίγο να φουσκώνω (εκεί ξεκίνησαν τα τραβήγματα και λίγοι πόνοι).

Τα συμπτώματα δεν είναι απαραίτητα !

Επίσης, εαν είχες άλλη εγκυμοσύνη, να σκέφτεσαι οτι κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική απο την άλλη, μην συγκρίνεις!

Δεν ειχα αλλη εγκυμοσυνη.ειναι η πρωτη μας εξωσωματικη μετα απο 2 σπερματεγχυσεις και προσπαθεια 2 χρονια περιπου αλλα χωρις αποτελεσμα.Ανεξηγητη υπογονιμοτητα μας ειπανε.Μακαρι να ειναι οπως τα λες κ απλα να ξεκινησε απο χαμηλα η χοριακη αλλα να εχει καλη εξελιξη.Πολυ αγχωτικη διαδικασια να βλεπεις τις χοριακες να περιμενεις να δεις τον σακο,μετα να ακουσεις την καρδια,κι αμα εισαι κ αγχωδης σαν ανθρωπος ασ'τα να πανε!!Με το καλο να ερθει το μωρακι σου ευχομαι και να συνεχισει ετσι ομαλα η εγκυμοσυνη σου.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, mary1987 said:

Δεν ειχα αλλη εγκυμοσυνη.ειναι η πρωτη μας εξωσωματικη μετα απο 2 σπερματεγχυσεις και προσπαθεια 2 χρονια περιπου αλλα χωρις αποτελεσμα.Ανεξηγητη υπογονιμοτητα μας ειπανε.Μακαρι να ειναι οπως τα λες κ απλα να ξεκινησε απο χαμηλα η χοριακη αλλα να εχει καλη εξελιξη.Πολυ αγχωτικη διαδικασια να βλεπεις τις χοριακες να περιμενεις να δεις τον σακο,μετα να ακουσεις την καρδια,κι αμα εισαι κ αγχωδης σαν ανθρωπος ασ'τα να πανε!!Με το καλο να ερθει το μωρακι σου ευχομαι και να συνεχισει ετσι ομαλα η εγκυμοσυνη σου. 

Αχ, τα ίδια με εμάς ! Ανεξήγητη, και πήγαμε σε εξωσωματική μετά απο 2.5 χρόνια. Αγχος, δεν λες τίποτα. Πρώτα είχα άγχος εαν θα διπλασιαστεί. Μετά, εαν θα δούμε σάκο με λεκιθικό, μετά εαν θα ακούσουμε καρδούλα, μετά , πως θα πάει η αυχενική, τώρα , πως θα πάει η Β' επιπέδου (έχω σε 3 εβδομάδες), κ.ο.κ.  Τώρα το άγχος δεν φεύγει , και ούτε όταν παει φαντάρος (αγοράκι είναι) κάν !!!χαχαχα

Ευχομαι να πάνε τέλεια και σε σένα με το μπεμπουλίνι σας ! Ευχαριστώ !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , zouko είπε:

Αχ, τα ίδια με εμάς ! Ανεξήγητη, και πήγαμε σε εξωσωματική μετά απο 2.5 χρόνια. Αγχος, δεν λες τίποτα. Πρώτα είχα άγχος εαν θα διπλασιαστεί. Μετά, εαν θα δούμε σάκο με λεκιθικό, μετά εαν θα ακούσουμε καρδούλα, μετά , πως θα πάει η αυχενική, τώρα , πως θα πάει η Β' επιπέδου (έχω σε 3 εβδομάδες), κ.ο.κ.  Τώρα το άγχος δεν φεύγει , και ούτε όταν παει φαντάρος (αγοράκι είναι) κάν !!!χαχαχα

Ευχομαι να πάνε τέλεια και σε σένα με το μπεμπουλίνι σας ! Ευχαριστώ !

Τι ωραια ομως εχεις φτασει 5 μηνων κ ολα πανε καλα μπραβο μπραβο,τετοια να διαβαζουμε κ εμεις να παιρνουμε κουραγιο!!Πιστευω ολα καλα θα ειναι στην εξεταση σου και σου το ευχομαι!!Εφαγες το γαιδαρο η ουρα σου εμεινε.Να την απολαυσεις την εγκυμοσυνη σου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια μου.Καταρχας @Ζαργαναρα σε ειχα στο μυαλο μου εκανες χοριακη τελικα?πως πηγε? Κατα δευτερον η χοριακη μου απο 56 την 14η μερα,πηγε στο 113 την 16η μερα, κ τωρα μετα απο 4 μερες σημερα εδειξε 740.Ειναι αποτομα πολυ η να χαρω? Προφανως πηρα τον γιατρο κ μ ειπε ολα καλα αλλα θελω κ τη δικη σας αποψη οσο ναναι εχετε εμπειριες εχετε διαβασει σας εμπιστευομαι.Συμπτωμα συνεχιζω ουτε μισο,τιποτα..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ζαργαναρα είπε:

Υπέροχα τα νέα κοριτσι!εγώ δυστυχώς πάω για επόμενη....βγήκε 0

λυπαμαι πολυ πραγματικα.Σου ευχομαι μεσα απ την καρδια μου η επομενη να ειναι η τυχερη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!

Έχω δύο γκοναλ των 900 κλειστεί σε ψυγείο που λήγει 7/22 

Σίγουρα η μία την Παρασκευή επειδή είμαι σε φάση διέγερσεις...ίσως μου περισσέψει και άλλη μία.

Οποία ενδιαφέρεται ας μου στείλει μήνυμα.

Ευχαριστώ

Καλό κουράγιο σε όλες μας

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα και από μένα σε όλα τα υπεροχα κορίτσια! 

Είμαι καινούρια εδώ αλλά παρακολουθώ συχνά τις συζητήσεις σας και με εχουν βοηθησει παρα πολυ! Η αλήθεια είναι πως ντρέπομαι αρκετά για το θέμα που φέρνω αλλά θα τρελαθώ στο τέλος! Χθες κάναμε 1η εμβρυομεταφορα δύο βλαστοκύστες πολύ καλής ποιότητας! Είχα πάει νωρίτερα όπως μου είχε ζητήσει η γιατρός μου για να μου χορηγηθεί και το intralipids. Καθόμουν λοιπόν εγώ κυρία παράλληλα και έπινα και τα ποτηράκια μου νερό! Για να μην σας τα πολυλογώ..... Μέχρι να κάνω την εμβρυομεταφορα ειχα πάει ήδη 4 φορές τουαλέτα!... Τελειώνει η εμβρυομεταφορα όλα καλά, μου ειπαν να παω "τουαλετα" εκει οπως καθόμουν ξαπλωμενη και σηκωθηκα μετα απο κανενα μισαωρο παναλαφρη! Ξεκινώντας να φύγουμε για το σπίτι όμως... στα μέσα της διαδρομής με έπιασε συγνώμη για την έκφραση τετοιο κατουρημα που μέχρι να φτάσουμε σπίτι πονούσε η κοιλιά μου από την πίεση και το σφυξιμο. 

 

Και τώρα έρχεται η παράνοια και ζητώ συγνώμη γι αυτο.  Υπάρχει περίπτωση χθες από τον πόνο και την πίεση και την κατακρατηση να έφυγαν τα εμβρυακια να επεσαν; Είπα ότι δεν θα ρωτούσα τη γιατρο αλλά τελικά την πήρα τηλ και την ρώτησα έτσι διακριτικά και μου απάντησε πως η μήτρα έχει πολύ σκληρό τοιχωμα δεν παθαίνουν κάτι όσο και αν σφιχτει κάποιος. Αλλά εγώ πονούσα μέχρι να φτάσω σπίτι επειδή τα κρατούσα. 

 

Έχει συμβεί κάτι παρόμοιο σε κάποια κοπελα; έχετε κάποια γνωμη; Συγνώμη που το φέρνω εδώ ενώ έχω ρωτήσει τη γιατρο μου απλά έχω τρελαθεί από την αγωνία!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 45 λεπτά , elen_92 είπε:

Καλημέρα και από μένα σε όλα τα υπεροχα κορίτσια! 

Είμαι καινούρια εδώ αλλά παρακολουθώ συχνά τις συζητήσεις σας και με εχουν βοηθησει παρα πολυ! Η αλήθεια είναι πως ντρέπομαι αρκετά για το θέμα που φέρνω αλλά θα τρελαθώ στο τέλος! Χθες κάναμε 1η εμβρυομεταφορα δύο βλαστοκύστες πολύ καλής ποιότητας! Είχα πάει νωρίτερα όπως μου είχε ζητήσει η γιατρός μου για να μου χορηγηθεί και το intralipids. Καθόμουν λοιπόν εγώ κυρία παράλληλα και έπινα και τα ποτηράκια μου νερό! Για να μην σας τα πολυλογώ..... Μέχρι να κάνω την εμβρυομεταφορα ειχα πάει ήδη 4 φορές τουαλέτα!... Τελειώνει η εμβρυομεταφορα όλα καλά, μου ειπαν να παω "τουαλετα" εκει οπως καθόμουν ξαπλωμενη και σηκωθηκα μετα απο κανενα μισαωρο παναλαφρη! Ξεκινώντας να φύγουμε για το σπίτι όμως... στα μέσα της διαδρομής με έπιασε συγνώμη για την έκφραση τετοιο κατουρημα που μέχρι να φτάσουμε σπίτι πονούσε η κοιλιά μου από την πίεση και το σφυξιμο. 

 

Και τώρα έρχεται η παράνοια και ζητώ συγνώμη γι αυτο.  Υπάρχει περίπτωση χθες από τον πόνο και την πίεση και την κατακρατηση να έφυγαν τα εμβρυακια να επεσαν; Είπα ότι δεν θα ρωτούσα τη γιατρο αλλά τελικά την πήρα τηλ και την ρώτησα έτσι διακριτικά και μου απάντησε πως η μήτρα έχει πολύ σκληρό τοιχωμα δεν παθαίνουν κάτι όσο και αν σφιχτει κάποιος. Αλλά εγώ πονούσα μέχρι να φτάσω σπίτι επειδή τα κρατούσα. 

 

Έχει συμβεί κάτι παρόμοιο σε κάποια κοπελα; έχετε κάποια γνωμη; Συγνώμη που το φέρνω εδώ ενώ έχω ρωτήσει τη γιατρο μου απλά έχω τρελαθεί από την αγωνία!!

Ξέχασε το!!Πες ότι δεν έγινε!!Δεν έχει καμία σημασία!! Καλή επιτυχία!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Marla@ είπε:

Ξέχασε το!!Πες ότι δεν έγινε!!Δεν έχει καμία σημασία!! Καλή επιτυχία!!

Λες; Μακάρι γιατί ενώ νιώθω ότι έχω φτάσει την παράνοια σε αλλο lvl δεν παύει το μυαλό να βάζει τα πάντα. Έχεις δίκιο όμως. Σ' ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες! 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, elen_92 είπε:

Καλημέρα και από μένα σε όλα τα υπεροχα κορίτσια! 

Είμαι καινούρια εδώ αλλά παρακολουθώ συχνά τις συζητήσεις σας και με εχουν βοηθησει παρα πολυ! Η αλήθεια είναι πως ντρέπομαι αρκετά για το θέμα που φέρνω αλλά θα τρελαθώ στο τέλος! Χθες κάναμε 1η εμβρυομεταφορα δύο βλαστοκύστες πολύ καλής ποιότητας! Είχα πάει νωρίτερα όπως μου είχε ζητήσει η γιατρός μου για να μου χορηγηθεί και το intralipids. Καθόμουν λοιπόν εγώ κυρία παράλληλα και έπινα και τα ποτηράκια μου νερό! Για να μην σας τα πολυλογώ..... Μέχρι να κάνω την εμβρυομεταφορα ειχα πάει ήδη 4 φορές τουαλέτα!... Τελειώνει η εμβρυομεταφορα όλα καλά, μου ειπαν να παω "τουαλετα" εκει οπως καθόμουν ξαπλωμενη και σηκωθηκα μετα απο κανενα μισαωρο παναλαφρη! Ξεκινώντας να φύγουμε για το σπίτι όμως... στα μέσα της διαδρομής με έπιασε συγνώμη για την έκφραση τετοιο κατουρημα που μέχρι να φτάσουμε σπίτι πονούσε η κοιλιά μου από την πίεση και το σφυξιμο. 

 

Και τώρα έρχεται η παράνοια και ζητώ συγνώμη γι αυτο.  Υπάρχει περίπτωση χθες από τον πόνο και την πίεση και την κατακρατηση να έφυγαν τα εμβρυακια να επεσαν; Είπα ότι δεν θα ρωτούσα τη γιατρο αλλά τελικά την πήρα τηλ και την ρώτησα έτσι διακριτικά και μου απάντησε πως η μήτρα έχει πολύ σκληρό τοιχωμα δεν παθαίνουν κάτι όσο και αν σφιχτει κάποιος. Αλλά εγώ πονούσα μέχρι να φτάσω σπίτι επειδή τα κρατούσα. 

 

Έχει συμβεί κάτι παρόμοιο σε κάποια κοπελα; έχετε κάποια γνωμη; Συγνώμη που το φέρνω εδώ ενώ έχω ρωτήσει τη γιατρο μου απλά έχω τρελαθεί από την αγωνία!!

Οχι κορίτσι μου. Μην ανησυχείς αυτο που σου ειπε η γιατρός. Να μην νιώθεις ασχημα να ρωτάς, ολες κανουμε χαζες σκεψεις μεσα μας. Μην αγχώνεσαι. Εκει είναι τα εμβρυακια σου. Αχχχ και εγω χθες εκανα ετ. Σου ευχομαι καλη επιτυχία!!! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και πάλι από μένα! 

Ήθελα να σας ρωτήσω αν ξέρετε γιατί μόλις πήρα τα αποτελέσματα οιστραδιόλης προγεστερόνης! Τετάρτη 6/7 έκανα την εμβρυομεταφορά και σήμερα Δευτέρα μου ζήτησε να κάνω αυτές τις δύο τιμές η γιατρός μου! Μου βγήκε η οιστραδιόλη : 152,90 και η προγεστερονη: 123,50. Αυτές είναι καλές τιμες; Ή κακές; Θα έπρεπε να ήταν αλλιως; Γιατί δεν έχω καταλαβει τι θελει να δει από αυτές μετά την εμβρυομεταφορα. Χοριακη μου είπε να κάνω αυτή τη Παρασκευή!

Την πήρα και τηλέφωνο αλλά είναι σε χειρουργείο και η αλήθεια είναι ότι αν και λάθος έχω οργώσει όλο το ίντερνετ για να καταλάβω τι θα έπρεπε να περιμένω. 

 

Και συνεχίζω γιατί μόλις με πήρε..  Η προγεστερονη μου είπε οκ. Η οιστραδιολη επίσης οκ (είπε πρέπει να είναι πάνω από 150) αλλά για να μην είναι στο οριο μου έκανε τα cyclacur από 2π-2μ-2β σε 2-3-2. Ανησυχώ λιγάκι. Φοβάμαι μήπως απλά πέφτει και δεν σώζεται η κατάσταση. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, elen_92 είπε:

Καλημέρα σας και πάλι από μένα! 

Ήθελα να σας ρωτήσω αν ξέρετε γιατί μόλις πήρα τα αποτελέσματα οιστραδιόλης προγεστερόνης! Τετάρτη 6/7 έκανα την εμβρυομεταφορά και σήμερα Δευτέρα μου ζήτησε να κάνω αυτές τις δύο τιμές η γιατρός μου! Μου βγήκε η οιστραδιόλη : 152,90 και η προγεστερονη: 123,50. Αυτές είναι καλές τιμες; Ή κακές; Θα έπρεπε να ήταν αλλιως; Γιατί δεν έχω καταλαβει τι θελει να δει από αυτές μετά την εμβρυομεταφορα. Χοριακη μου είπε να κάνω αυτή τη Παρασκευή!

Την πήρα και τηλέφωνο αλλά είναι σε χειρουργείο και η αλήθεια είναι ότι αν και λάθος έχω οργώσει όλο το ίντερνετ για να καταλάβω τι θα έπρεπε να περιμένω. 

 

Και συνεχίζω γιατί μόλις με πήρε..  Η προγεστερονη μου είπε οκ. Η οιστραδιολη επίσης οκ (είπε πρέπει να είναι πάνω από 150) αλλά για να μην είναι στο οριο μου έκανε τα cyclacur από 2π-2μ-2β σε 2-3-2. Ανησυχώ λιγάκι. Φοβάμαι μήπως απλά πέφτει και δεν σώζεται η κατάσταση. 

Μαζι καναμε την ετ. Τωρα θα σε γελασω, δν μ εχει τυχει να με βάλει να κάνω ποτέ εξετασεις αιματος μετα την ετ. Αρα δν μπορω να σε βοηθήσω πανω σ αυτο..εύχομαι να εχεις μια θετική χοριακη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...