Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Jamie είπε:

Κοριτσια καλησπερα μολις σημερα εκανα την εμβρυομεταφορα μου μετα απο την 1 μου εξωσωματικη σε φυσικο κυκλο γονιμοποιηθηκε ενα ωαριακι οποτε ειπαμε να το δοκιμασουμε κατευθειαν.κατα τη διαδικασια ειχα πιει τοσο πολυ νερο που αντεξα μολις 7 λεπτα ξαπλα κ ετρεξα να ουρησω διοτι δεν αντεχα αλλο.Μετα μου ειπαν να ντυθω κ οτι ειμαι οκ.εσεις ποση ωρα κατσατε ξαπλωμενες στο κεντρο;φοβαμαι μηπως εκανα βλακεια ,επισης ουρουσα απο ψηλα κ λιγο πιεστηκα να τα βγαλω .ξερετε τωρα τα σκεφτομαι ολα μετα απο 3 χρονια φυσικης προσπαθειας θα ηθελα να πετυχει ολο αυτο κ σκεφτομαι διαφορα..ευχαριστω 

Καλησπερα συνονοματη!!αν και ειμαι 3 μερες πιο μετα απο τη δικη σου προλλα αυτα μου ειπαν σημερα οτι ειναι πολυ φυσιολογικο τις επομενες μερες να νιωσεις πονακια σαν περιοδου!!μακαρι να πανε ολα καλα!

Τελικά πήρα και εγώ τον γιατρό και μου είπε ότι είναι φυσιολογικό λόγο της προγεστερονης

 το μόνο που με ρώτησε ήταν αν είμαι πρησμένη, του ειπα οχι και του άρεσε η απαντήσει μου …βέβαια δεν γνωρίζω το λόγο 

καλη επιτυχία σου εύχομαι με τεράστια χοριακη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, Dimitra26! είπε:

Τελικά πήρα και εγώ τον γιατρό και μου είπε ότι είναι φυσιολογικό λόγο της προγεστερονης

 το μόνο που με ρώτησε ήταν αν είμαι πρησμένη, του ειπα οχι και του άρεσε η απαντήσει μου …βέβαια δεν γνωρίζω το λόγο 

καλη επιτυχία σου εύχομαι με τεράστια χοριακη

Κι εγώ το ίδιο είχα! Σφάχτες κ πόνους περιόδου! Καθόλου πρήξιμο!Ετ εκανα 9/3 και αρχισαν 13/3! Να φανταστείς είχα μιλήσει με την εμβρυολόγο κ είχα πάρει buscopan για να περασει ο πόνος! Και είχα κ αυξημένη θερμοκρασία 37,2! 16/3 απο την αγωνια μου αγόρασα clear blue ηλεκρονικο κι εκανα τεστ! Αρνητικό! Έπεσα στα πατώματα! Ήταν για μενα η 8η προσπάθεια κ η πρώτη σε νεο κέντρο κι ενιωθα αισιοδοξη! Οπως κ να χει οσο χαλια κι αν ημουν επρεπε να περιμενω μεχρι 21/3 για χοριακη! Ειχα βαλει 3 εμβρυακια 3ων ημερων! Στις 18/3 το πρωι στο σκουπισμα βλέπω κοκκινο αιμα! Μουδιαζω! Δε ξαναειδα κατι! 20/3 κανω παλι το ιδιο τεστ κ δειχνει εγκυος 2-3 εβδομαδων! Και 21/3 η χοριακη μου 401! Σήμερα βρίσκομαι 30η εβδομάδα κι εχω στη κοιλίτσα μου δυο κοριτσάκια που ανυπομονω να τα παρω αγκαλίτσα!!!  Οπότε θεωρώ κοπέλα μου οτι ολα καλά θα πάνε! Κάθε οργανισμος ασφαλώς κ είναι διαφορετικός! Ομως εχε πίστη στα εμβρυάκια σου!! Χαιδευε την κοιλίτσα σου!!! Σου εύχομαι τα καλλίτερα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, skorpina78 είπε:

Κι εγώ το ίδιο είχα! Σφάχτες κ πόνους περιόδου! Καθόλου πρήξιμο!Ετ εκανα 9/3 και αρχισαν 13/3! Να φανταστείς είχα μιλήσει με την εμβρυολόγο κ είχα πάρει buscopan για να περασει ο πόνος! Και είχα κ αυξημένη θερμοκρασία 37,2! 16/3 απο την αγωνια μου αγόρασα clear blue ηλεκρονικο κι εκανα τεστ! Αρνητικό! Έπεσα στα πατώματα! Ήταν για μενα η 8η προσπάθεια κ η πρώτη σε νεο κέντρο κι ενιωθα αισιοδοξη! Οπως κ να χει οσο χαλια κι αν ημουν επρεπε να περιμενω μεχρι 21/3 για χοριακη! Ειχα βαλει 3 εμβρυακια 3ων ημερων! Στις 18/3 το πρωι στο σκουπισμα βλέπω κοκκινο αιμα! Μουδιαζω! Δε ξαναειδα κατι! 20/3 κανω παλι το ιδιο τεστ κ δειχνει εγκυος 2-3 εβδομαδων! Και 21/3 η χοριακη μου 401! Σήμερα βρίσκομαι 30η εβδομάδα κι εχω στη κοιλίτσα μου δυο κοριτσάκια που ανυπομονω να τα παρω αγκαλίτσα!!!  Οπότε θεωρώ κοπέλα μου οτι ολα καλά θα πάνε! Κάθε οργανισμος ασφαλώς κ είναι διαφορετικός! Ομως εχε πίστη στα εμβρυάκια σου!! Χαιδευε την κοιλίτσα σου!!! Σου εύχομαι τα καλλίτερα!

Ποσό χάρηκα 

αληθεια 

Με το καλό σου εύχομαι τα κοριτσάκια σου ….

μου έδωσες δύναμη , εγώ αυτήν την φορά έχω υποσχεθεί στον εαυτό μου να μην κάνω τεστ και να πάω απευθείας για β χοριακη 

ευχαριστω πολύ για αυτήν την γλυκιά σου απαντήσει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοπέλες μου. Έκανα και εγώ την πρώτη προσπάθεια με μία βλαστοκύστη 5αα στις 14/9. Έχω λίγα πονάκια κάποιες στιγμές κάτω και ελάχιστα φουσκωμένο στήθος. Τις πρώτες δύο μέρες ήμουνα καναπέ κρεβάτι. Από χθες προσεκτικά προσπαθώ να επιστρέψω στην καθημερινότητα χωρίς να κουράζομαι να σηκώνω βάρος κτλ. Την Παρασκευή έχω την χοριακή. @Dimitra26! και @Jamie Θα το περάσουμε μαζί!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Malia89 είπε:

Καλησπέρα κοπέλες μου. Έκανα και εγώ την πρώτη προσπάθεια με μία βλαστοκύστη 5αα στις 14/9. Έχω λίγα πονάκια κάποιες στιγμές κάτω και ελάχιστα φουσκωμένο στήθος. Τις πρώτες δύο μέρες ήμουνα καναπέ κρεβάτι. Από χθες προσεκτικά προσπαθώ να επιστρέψω στην καθημερινότητα χωρίς να κουράζομαι να σηκώνω βάρος κτλ. Την Παρασκευή έχω την χοριακή. @Dimitra26! και @Jamie Θα το περάσουμε μαζί!

Κοριτσακι μου δεν ξερεις πως σε νιωθω ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να παρεις μια τεραστια χοριακη!εγω μολις χθες εκανα εμβρυομεταφορα εχω δρομο ακομα νιωθω μονο ενα βαρος αριστερα και τιποτα αλλο!ειναι μονο 1 γι αυτο και δεν ξερω αν πετυχουμε..πονακια απο ποια μερα ειχες;εγω δεν εχω και καθολου στηθος πρησμενο τιποτα μονο βαρος χαμηλα.Να μας πεις τα νεα σου θα περιμενουμε με χαρα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είχα από την ίδια μέρα αλλά όταν μίλησα με τον γιατρό μου είπε ότι είναι φυσιολογικό και δεν είναι ένδειξη για κάτι κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Οπόταν μην Στεναχωριέσαι και μην το παίρνεις αρνητικά. Εύχομαι να πάρουμε όλες θετικό αποτέλεσμα και να κάνουμε διαδικτυακό πάρτι. προς το παρόν υπομονή χαλάρωση και θετικότητα!!! Τα λέω να τα ακούσω και εγώ:rolleyes:

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου εύχομαι σε όλες σας τεράστιες χοριακές!! Σας στέλνω μπόλικη μπεμπεδόσκονη απο την κοιλίτσα μου!!! Να έχετε θετική σκέψη και να χαιδεύετε τις κοιλίτσες σας!!! Σας φιλώ

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και από εμένα 

Είμαι κι εγώ σε αναμονή χοριακής ..Έκανα εμβρυομεταφορά βλαστοκύστης 5BC το Σάββατο ,έμεινα ξαπλωμένη μόνο δέκα λεπτά στην μονάδα και μετά οδήγησα για να γυρίσω σπίτι από ότι μου είπε ο γιατρός η εμφύτευση γίνεται μια με δύο μέρες μετά την εμβρυομεταφορά στην βλαστοκύστη ... Δεν έχω κανένα σύμπτωμα προς το παρόν  ....Ανυπομονούμε για το αποτέλεσμα !!!

Καλή επιτυχία σε όλες !!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nandria είπε:

Καλημέρα κορίτσια και από εμένα 

Είμαι κι εγώ σε αναμονή χοριακής ..Έκανα εμβρυομεταφορά βλαστοκύστης 5BC το Σάββατο ,έμεινα ξαπλωμένη μόνο δέκα λεπτά στην μονάδα και μετά οδήγησα για να γυρίσω σπίτι από ότι μου είπε ο γιατρός η εμφύτευση γίνεται μια με δύο μέρες μετά την εμβρυομεταφορά στην βλαστοκύστη ... Δεν έχω κανένα σύμπτωμα προς το παρόν  ....Ανυπομονούμε για το αποτέλεσμα !!!

Καλή επιτυχία σε όλες !!!

Καλημερα κοριτσι μου εγω δεν εμεινα ουτε 10 λεπτα διοτι κατουριομουν τοσο πολυ που θα τους τα εκανα στο κρεββατι χαχα ουτε εγω εχω κανενα ιδιαιτερο συμπτωμα ευχομαι καλη επιτυχια !!προσοχη αυτες τις μερες μετα επιστρεφουμε στο προγραμμα μας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jamie είπε:

Καλημερα κοριτσι μου εγω δεν εμεινα ουτε 10 λεπτα διοτι κατουριομουν τοσο πολυ που θα τους τα εκανα στο κρεββατι χαχα ουτε εγω εχω κανενα ιδιαιτερο συμπτωμα ευχομαι καλη επιτυχια !!προσοχη αυτες τις μερες μετα επιστρεφουμε στο προγραμμα μας!

Καλό θα είναι να επιστρέψουμε στην καθημερινότητα μας ώστε να περάσει πιο γρήγορα ο καιρός ,εγώ έμεινα δύο μέρες, θα μείνω άλλη μια και επιστρέφω κανονικά από αύριο.Ευτυχώς έχω δουλειά γραφείου οπότε δεν θα έχω ορθοστασία !!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


18 ώρες πρίν, Malia89 είπε:

Καλησπέρα κοπέλες μου. Έκανα και εγώ την πρώτη προσπάθεια με μία βλαστοκύστη 5αα στις 14/9. Έχω λίγα πονάκια κάποιες στιγμές κάτω και ελάχιστα φουσκωμένο στήθος. Τις πρώτες δύο μέρες ήμουνα καναπέ κρεβάτι. Από χθες προσεκτικά προσπαθώ να επιστρέψω στην καθημερινότητα χωρίς να κουράζομαι να σηκώνω βάρος κτλ. Την Παρασκευή έχω την χοριακή. @Dimitra26! και @Jamie Θα το περάσουμε μαζί!

Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες μας!Με τεραστιεςςςς χοριακες!Και εγώ την Παρασκευή έχω χοριακη!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Πεγκούλα! said:

Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες μας!Με τεραστιεςςςς χοριακες!Και εγώ την Παρασκευή έχω χοριακη!

Καλή μας τύχη κοπέλα μου. Όλα καλά να μας πάνε και να δούμε μεγάλους αριθμούς!

Βρε κορίτσια βάζει κάποια cyclogest? Βγαίνει και σε σας ποσότητα έξω;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Malia89 είπε:

Καλή μας τύχη κοπέλα μου. Όλα καλά να μας πάνε και να δούμε μεγάλους αριθμούς!

Βρε κορίτσια βάζει κάποια cyclogest? Βγαίνει και σε σας ποσότητα έξω;

Εγω παιρνω ενα αλλο φαρμακο κολπικο προγεστερονης αλλα βγαινει ερκετη ποσοτητα εξω και διαβασα σε οδηγιες οτι ειναι φυσιολογικο μια χαρα προλαβαινει να κανει τη δουλεια του

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι από εμένα 

Εύχομαι σε όλες θετικές χοριακες 

εμενα χθες εκτός από τα πονάκια που είχα μόνο χαμηλά , με πόνεσε η μέση μου λιγάκι και λίγο πρησμένο στήθος χωρίς να με πονάει.

Αυτό που με απασχολεί εμένα κορίτσια είναι ότι κατουριέται πολύ συχνά και το εσώρουχο μου είχα πάντα βρεγμένο ( έχω διαφανή υγρά ) 

ο γιατρός βέβαια είπε ότι δεν υπάρχουν συμπτώματα αλλά με αγχώνει αυτό…

 

On 19/9/2022 at 9:12 ΜΜ, Malia89 είπε:

Καλή μας τύχη κοπέλα μου. Όλα καλά να μας πάνε και να δούμε μεγάλους αριθμούς!

Βρε κορίτσια βάζει κάποια cyclogest? Βγαίνει και σε σας ποσότητα έξω;

Καλησπέρα @Malia89 εγώ κολπικά βάζω μόνο 1 utrogestan 200mg κάθε βράδυ 

On 19/9/2022 at 3:41 ΜΜ, Πεγκούλα! είπε:

Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες μας!Με τεραστιεςςςς χοριακες!Και εγώ την Παρασκευή έχω χοριακη!

Καλησπέρα @Πεγκούλα! καλή επιτυχία με τεράστια χοριακη 

Θα περιμένουμε νεα σου 

On 19/9/2022 at 3:41 ΜΜ, Πεγκούλα! είπε:

Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες μας!Με τεραστιεςςςς χοριακες!Και εγώ την Παρασκευή έχω χοριακη!

 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Dimitra26! είπε:

Καλησπέρα και πάλι από εμένα 

Εύχομαι σε όλες θετικές χοριακες 

εμενα χθες εκτός από τα πονάκια που είχα μόνο χαμηλά , με πόνεσε η μέση μου λιγάκι και λίγο πρησμένο στήθος χωρίς να με πονάει.

Αυτό που με απασχολεί εμένα κορίτσια είναι ότι κατουριέται πολύ συχνά και το εσώρουχο μου είχα πάντα βρεγμένο ( έχω διαφανή υγρά ) 

ο γιατρός βέβαια είπε ότι δεν υπάρχουν συμπτώματα αλλά με αγχώνει αυτό…

 

Καλησπέρα @Malia89 εγώ κολπικά βάζω μόνο 1 utrogestan 200mg κάθε βράδυ 

Καλησπέρα @Πεγκούλα! καλή επιτυχία με τεράστια χοριακη 

Θα περιμένουμε νεα σου 

 

Και εγω ακριβως τα ιδια με πονουσε λιγο η κοιλια κ αντανακλουσε στη μεση αλλα ειμαι σιγουρη οτι ειναι απο το εντερο διοτι με τα αερια ανακουφιζεται ο πονος,φαντασου το στηθος μου τιποτα κανενας πονος και το εσωρουχο μου ειναι το βραδυ βρεγμενο βεβαια παιρνω και utrogestan κολπικο και αναρωτιεμαι εαν εχει συμβει τιποτα η θα παρουμε μια απογοητευση;;ειδικα το στηθος τιποτα ενω πριν την περιοδο παντα λιγο με ενοχλει!ελπιζω να εχεις μια τεραστια χοριακη!!!!ποτε πας;;

On 18/9/2022 at 9:27 ΜΜ, Malia89 είπε:

Καλησπέρα κοπέλες μου. Έκανα και εγώ την πρώτη προσπάθεια με μία βλαστοκύστη 5αα στις 14/9. Έχω λίγα πονάκια κάποιες στιγμές κάτω και ελάχιστα φουσκωμένο στήθος. Τις πρώτες δύο μέρες ήμουνα καναπέ κρεβάτι. Από χθες προσεκτικά προσπαθώ να επιστρέψω στην καθημερινότητα χωρίς να κουράζομαι να σηκώνω βάρος κτλ. Την Παρασκευή έχω την χοριακή. @Dimitra26! και @Jamie Θα το περάσουμε μαζί!

Κοριτσι μου μια μερουλα εμεινε για χοριακη;πως νιωθεις;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...