Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

πρίν από 34 λεπτά , Marina21 είπε:

Μαζι καναμε την ετ. Τωρα θα σε γελασω, δν μ εχει τυχει να με βάλει να κάνω ποτέ εξετασεις αιματος μετα την ετ. Αρα δν μπορω να σε βοηθήσω πανω σ αυτο..εύχομαι να εχεις μια θετική χοριακη 

Ωωω! Καλή επιτυχία και σε εσένα! Με θετική χοριακη εύχομαι!!! Σ ευχαριστώ πάρα πολύ πάντως που μου απάντησες! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα κορίτσια. Χθες έκανα μεταφορά δύο βλαστοκυστεων. Μιας 5αα και μιας πρώιμης βλαστοκυστης. Τι συμβουλές έχετε να μου δώσετε. Τι πρέπει να κάνω και τι όχι? Έχω διαβάσει και τρώω ανανά με άδειο στομάχι. Και το τρωω όλο και το κουκούτσι. Πίνω χυμό ρόδι και κεφιρ. Τρώω αβοκάντο. Κοτόπουλο. Αυγά. Και γενικά ζεστά. Αποφεύγω τα κρύα. Τι άλλο έχετε να μου προτείνεται. Και αν είναι σωστά αυτά που κάνω 

Link to comment
Share on other sites

On 7/28/2022 at 9:04 AM, Kallo said:

Καλημέρα κορίτσια. Χθες έκανα μεταφορά δύο βλαστοκυστεων. Μιας 5αα και μιας πρώιμης βλαστοκυστης. Τι συμβουλές έχετε να μου δώσετε. Τι πρέπει να κάνω και τι όχι? Έχω διαβάσει και τρώω ανανά με άδειο στομάχι. Και το τρωω όλο και το κουκούτσι. Πίνω χυμό ρόδι και κεφιρ. Τρώω αβοκάντο. Κοτόπουλο. Αυγά. Και γενικά ζεστά. Αποφεύγω τα κρύα. Τι άλλο έχετε να μου προτείνεται. Και αν είναι σωστά αυτά που κάνω 

Δεν νομίζω ότι οτιδήποτε που μπορούμε να κάνουμε επηρεάζει την εμφύτευση..  :)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σε όλες. Γράφω πρώτη φορά, παρόλο που  παρακολουθώ δυο χρόνια τώρα το φόρουμ, από τότε που μπήκαμε στη διαδικασία της εξωσωματικής. 2 χρόνια για να πάρουμε 2 εμβρυάκια 3 ημερών... λόγω μικρού αποθέματος ωαρίων και φτωχής ανταπόκρισης ωοθήκες. Κάναμε την εμβρυομεταφορά στις 20/07. Η πρώτη χοριακή 01/08 50. Η δεύτερη 03/08 105. Η τρίτη 05/08 230. Άρχισα να ελπίζω μετά από δύο χρόνια άρχισα να ελπίζω ότι θα τα καταφέρουμε. Χθες μου ζήτησε η γυναικολόγος να κάνω μια ακόμα χοριακη για να δούμε πότε θα κάνουμε υπέρηχο. Η τιμή 560, τιμή πολύ μικρότερη από την αναμενόμενη. Ελπίζω τώρα σε ένα θαύμα να διπλασιαστεί αύριο ή έστω να αυξηθεί αρκετά, αλλά το όνειρο ήδη άρχισε να απομακρύνεται. Συγγνώμη για τα πολλά λόγια και την κλάψα. Εύχομαι σε όλες τα πολυπόθητα αποτελέσματα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
1 hour ago, Eleni37 είπε:

Ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποια.. Μετά από πόσες μέρες μετά από αρνητική χωριακή από αποτυχημένη εξωσωματική έρχεται η περίοδος; 

Συνήθως 4-5 μέρες αφού έχεις σταματήσει τα φάρμακα!! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας, μήπως καποια κοπελα απο εσας περασε απο τα καφε υγρα της εξωσωματικης; Και χαμηλή χοριακη; 
χοριακη  8η μερα εμβρυομεταφορας (5ημερων κατεψυγμενων) 19.64

Χοριακη 10η ημέρα εμβρυομεταφορας 39,42 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, skorpina78 said:

Συνήθως 4-5 μέρες αφού έχεις σταματήσει τα φάρμακα!! 

Και αν έχει γίνει λάθος στη χωριακή;; συμβαίνει αυτό; μήπως πρέπει να επαναλάβω τη μέτρηση της; η ψυχολογία μου είναι χάλια μετά από όλα αυτά.. Η χωριακή έδειξε 0.72. 4 μέρες μετά την διακοπή των φαρμάκων πάντως η περίοδος δεν ηρθε

16 minutes ago, Eleni37 said:

Και αν έχει γίνει λάθος στη χωριακή;; συμβαίνει αυτό; μήπως πρέπει να επαναλάβω τη μέτρηση της; η ψυχολογία μου είναι χάλια μετά από όλα αυτά.. Η χωριακή έδειξε 0.72. 4 μέρες μετά την διακοπή των φαρμάκων πάντως η περίοδος δεν ηρθε

Φαινόταν ότι κάτι θα πάει στραβά.. Αφού δεν μου έκανε ο ίδιος ο γιατρός που με είχε αναλάβει την εμβρυομεταφορά.. Αλλά μια μέρα πριν μου ειπε ότι είχε το περιβάλλον του λέει κορωνοιο και γιαυτό θα μου κάνει άλλος την εμβρυομεταφορά... Είμαι μέσα στα νεύρα νιώθω απογοιτευση..... Και ότι κάτι πήγε στραβα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 ώρες πρίν, Αγάπ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, ήθελα να ρωτήσω εάν κάποια κατάφερε το πολυπόθητο θαύμα με έμβρυα 3ων ημερών με την παρακάτω αξιολόγηση: 6κυττάρων, Grade 2

Με 3ων ημερών είμαι εγκυος εγω με διδυμακια στην 26w+2d! Δεν γνωριζα όμως άλλες λεπτομέρειες για τα εμβρυακια μου αυτα!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, skorpina78 είπε:

Με 3ων ημερών είμαι εγκυος εγω με διδυμακια στην 26w+2d! Δεν γνωριζα όμως άλλες λεπτομέρειες για τα εμβρυακια μου αυτα!!

Σ ευχαριστώ για την απάντηση! Με το καλό κοπέλα μου να τα κρατήσεις στην αγκαλιά σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα είμαι στην 5 μέρα μετά ετ που έκανα 1 εβρυακι με έχει φάει η αγωνία κ φοβάμαι κ όλας ... Είχα 3 εγκυμοσύνες φυσιολογικα αλλά δεν προχώρησαν λόγο ότι είχαν μεσογειακή αναιμία λόγο ότι κ εμείς οι δύο έχουμε στίγμα ...μετά έκανα 1 εξωσωματική έβαλα ένα εβρυακι το Δεκέμβριο πέτυχε κ 16 Ιανουαρίου αποκόλληση κ αποβολή ... Κ τώρα αυτό πιστεύω να πάνε όλα καλά θέλω να πάνε όλα κάλα έχω πονέσει πολύ θέλω λίγη χαρά όπως όλες μας ...ψάχνω να βρω συμπτώματα ενώ ξέρω ότι δεν υπάρχουν χαχαχ αναμονή κ θετική σκέψη 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα απο εμενα 

14/9 εμβρυομεταφορα με 2 νωπές βλαστοκυστες 4ΑΑ και 4ΒΑ όπως μας είπαν 

και από χθες το βράδυ έχω πόνους σαν σφάχτες χαμηλά , αλλά όχι συνέχεια (κυρίως χθες το βράδυ) δεν έχω τίποτα πρησμένο και έχω λίγα δέκατα έως 37.5

ειχα την ανάγκη να το πω κάπου που θα με καταλάβαιναν

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα μολις σημερα εκανα την εμβρυομεταφορα μου μετα απο την 1 μου εξωσωματικη σε φυσικο κυκλο γονιμοποιηθηκε ενα ωαριακι οποτε ειπαμε να το δοκιμασουμε κατευθειαν.κατα τη διαδικασια ειχα πιει τοσο πολυ νερο που αντεξα μολις 7 λεπτα ξαπλα κ ετρεξα να ουρησω διοτι δεν αντεχα αλλο.Μετα μου ειπαν να ντυθω κ οτι ειμαι οκ.εσεις ποση ωρα κατσατε ξαπλωμενες στο κεντρο;φοβαμαι μηπως εκανα βλακεια ,επισης ουρουσα απο ψηλα κ λιγο πιεστηκα να τα βγαλω .ξερετε τωρα τα σκεφτομαι ολα μετα απο 3 χρονια φυσικης προσπαθειας θα ηθελα να πετυχει ολο αυτο κ σκεφτομαι διαφορα..ευχαριστω 

2 ώρες πρίν, Dimitra26! είπε:

Καλησπέρα απο εμενα 

14/9 εμβρυομεταφορα με 2 νωπές βλαστοκυστες 4ΑΑ και 4ΒΑ όπως μας είπαν 

και από χθες το βράδυ έχω πόνους σαν σφάχτες χαμηλά , αλλά όχι συνέχεια (κυρίως χθες το βράδυ) δεν έχω τίποτα πρησμένο και έχω λίγα δέκατα έως 37.5

ειχα την ανάγκη να το πω κάπου που θα με καταλάβαιναν

Καλησπερα συνονοματη!!αν και ειμαι 3 μερες πιο μετα απο τη δικη σου προλλα αυτα μου ειπαν σημερα οτι ειναι πολυ φυσιολογικο τις επομενες μερες να νιωσεις πονακια σαν περιοδου!!μακαρι να πανε ολα καλα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...