Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Popi32 είπε:

Καλημέρα σε όλες σας 

Εύχομαι σε όλες καλό μήνα και καλά αποτελέσματα με θετική χοριακη!

Ειμαι και εγώ σε αναμονή για τεστ χοριακης καθώς έκανα εμβρυομεταφορα στης 26/4

ειναι η 4η εμβρυομεταφορα μου καθώς από τις άλλες 3 προσπάθεια έπαιρνα θετικό τεστ αλλά δεν προχωρούσε ! Σήμερα ξύπνησα και είχα μια σταγόνα καφέ βλέννας αλλά δεν ξέρω πως να αισθανθώ ! 
ευχομαι να είστε όλες με κάλα νέα και σας εύχομαι καλό μήνα με επιτυχία !!

Εγώ είχα ελάχιστα καφέ υγρά 2η και 3η μέρα από την εμβρυομεταφορά... Βγήκαν μαζί με ένα κολπικό υπόθετο που είχα βάλει...

Μετά τίποτα...

Όλα είναι σχετικά...

Σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα κατ'ευχήν! Να τα καταφέρεις και να προχωρήσει η εγκυμοσύνη σου, με τη βοήθεια του Θεού! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 38 λεπτά , Pagor είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου....εγώ είμαι με εμβρυομεταφορα 24/4 κ έχω χοριακη 8/5...έχουμε βάλει 1 έμβρυακι 3 ημερών....ένα κ μοναδικό είχαμε αυτή την φορά ..με αυτό πορευτηκαμε κ εμείς...στην άκρη δεν έχω τίποτα άρα αν δεν πάει καλά εγώ θα πάω για νέα διέγερση φυσικά μετά  το καλοκαίρι...άρα ελπίζω αυτό το ένα να είναι κ το τυχερό μας...τυχερές τα κορίτσια που έχουν αυριο χοριακη...με πολύ μεγάλα νούμερα να ανοίξουν το δρόμο κ για εμάς που είμαστε τις επόμενες μέρες ..

Από συμπτώματα ουυυυυυυ...τίποτα..χαχαχα... Παρά μόνο αυτά που μου κάνουν τα φαρμακα...πολύ νυστα ( πααααααρα πολύ βασικα) επίσης φουλ εξάντληση ...κ από συχνοουρια άλλο τίποτα συν την απίστευτη ζάλη...κ στήθος που πονάω φουλ...γενικά αυτή την φορά η προγεστερωνη με τσάκισε....αλλά από όλα τα αλλά τίποτα..καμία ένδειξη  ότι εκεί κάτω κάτι γίνεται...ούτε πόνοι...ούτε κραμπες ...ούτε καφέ ...γενικά τίποτα..μέχρι στιγμής τουλάχιστον.

Τεστ ούτε εγώ λέω να κάνω...αλλά έτσι λέω τώρα που είναι νωρίς ...θα δείξει φυσικά μέχρι την Δευτέρα...θέλω να κρατηθώ...να φάω μία κ καλή την ξενερα ...

Νομίζω ότι είναι πάρα πολύ καλή ένδειξη αυτό...η τουλάχιστον έτσι διαβάζω από αλλά κορίτσια...γενικά οποία έχει γράψει ότι είχε καφέ βλέννα είχε κ θετική χοριακη...άρα στο εύχομαι από καρδιάς!!!

Έχεις κ πόνους?? Η απλά είδες την βλέννα???

Απλά το πρωί είδα μια βλέννα και λίγα καφέ υγρά αλλά τίποτα άλλο 

Από πόνους ότι είχα από την πρώτη μέρα κράμπες και τραβήγματα μόνο και όχι πάντα 

πρίν από 3 λεπτά , eirinigt είπε:

Εγώ είχα ελάχιστα καφέ υγρά 2η και 3η μέρα από την εμβρυομεταφορά... Βγήκαν μαζί με ένα κολπικό υπόθετο που είχα βάλει...

Μετά τίποτα...

Όλα είναι σχετικά...

Σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα κατ'ευχήν! Να τα καταφέρεις και να προχωρήσει η εγκυμοσύνη σου, με τη βοήθεια του Θεού! 

Σε ευχαριστώ πολύ μακάρι να είναι όλα καλά και σε σένα εύχομαι ότι καλύτερο και να έρθει το μωράκι !

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Pagor είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου....εγώ είμαι με εμβρυομεταφορα 24/4 κ έχω χοριακη 8/5...έχουμε βάλει 1 έμβρυακι 3 ημερών....ένα κ μοναδικό είχαμε αυτή την φορά ..με αυτό πορευτηκαμε κ εμείς...στην άκρη δεν έχω τίποτα άρα αν δεν πάει καλά εγώ θα πάω για νέα διέγερση φυσικά μετά  το καλοκαίρι...άρα ελπίζω αυτό το ένα να είναι κ το τυχερό μας...τυχερές τα κορίτσια που έχουν αυριο χοριακη...με πολύ μεγάλα νούμερα να ανοίξουν το δρόμο κ για εμάς που είμαστε τις επόμενες μέρες ..

Από συμπτώματα ουυυυυυυ...τίποτα..χαχαχα... Παρά μόνο αυτά που μου κάνουν τα φαρμακα...πολύ νυστα ( πααααααρα πολύ βασικα) επίσης φουλ εξάντληση ...κ από συχνοουρια άλλο τίποτα συν την απίστευτη ζάλη...κ στήθος που πονάω φουλ...γενικά αυτή την φορά η προγεστερωνη με τσάκισε....αλλά από όλα τα αλλά τίποτα..καμία ένδειξη  ότι εκεί κάτω κάτι γίνεται...ούτε πόνοι...ούτε κραμπες ...ούτε καφέ ...γενικά τίποτα..μέχρι στιγμής τουλάχιστον.

Τεστ ούτε εγώ λέω να κάνω...αλλά έτσι λέω τώρα που είναι νωρίς ...θα δείξει φυσικά μέχρι την Δευτέρα...θέλω να κρατηθώ...να φάω μία κ καλή την ξενερα ...

Νομίζω ότι είναι πάρα πολύ καλή ένδειξη αυτό...η τουλάχιστον έτσι διαβάζω από αλλά κορίτσια...γενικά οποία έχει γράψει ότι είχε καφέ βλέννα είχε κ θετική χοριακη...άρα στο εύχομαι από καρδιάς!!!

Έχεις κ πόνους?? Η απλά είδες την βλέννα???

Όντως ένα χρειάζεσαι για να προχωρήσεις..ένα και τυχερό. Συμπτώματα τίποτα ουτε εγω..άλλες φορές ειχα, αυτή τη φορά δεν έχω ουτε τα συνηθισμένα "ψεύτικα" των φαρμάκων. 

Οντως και εγω εχω ακουσει οτι οι κοπέλες που ειχαν δει καφε βλενα, ειχαν κ θετική χοριακή αλλά οχι οτι αν δε δεις δε θα εχεις. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Popi32 είπε:

Απλά το πρωί είδα μια βλέννα και λίγα καφέ υγρά αλλά τίποτα άλλο 

Από πόνους ότι είχα από την πρώτη μέρα κράμπες και τραβήγματα μόνο και όχι πάντα 

Σε ευχαριστώ πολύ μακάρι να είναι όλα καλά και σε σένα εύχομαι ότι καλύτερο και να έρθει το μωράκι !

Πιστεύω ότι όλα θα πάνε τέλεια...είναι πολύ καλό σημάδι τα λίγα καφέ που είδες...έτσι έχω διαβάσει και από άλλα κορίτσια ..με καλό η χοριακη σου για ένα μεγάλο νούμερο σου εύχομαι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , eirinigt είπε:

Εγώ είχα ελάχιστα καφέ υγρά 2η και 3η μέρα από την εμβρυομεταφορά... Βγήκαν μαζί με ένα κολπικό υπόθετο που είχα βάλει...

Μετά τίποτα...

Όλα είναι σχετικά...

Σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα κατ'ευχήν! Να τα καταφέρεις και να προχωρήσει η εγκυμοσύνη σου, με τη βοήθεια του Θεού! 

Ευχομαι και για σενα να ειναι καλο σημαδι τα καφε υγρα, συνήθως είναι σε οσες περιπτώσεις ξερω.

Αλλά κακά τα ψέματα, μονο ο αριθμός της χοριακης θα μας πει την αλήθεια. Ευτυχώς που δεν εχω τεστ σπίτι, νιώθω οτι αν ειχα θα το εκανα, ουτε μεχρι αυριο πρωι δεν αντεχω να περιμένω πια. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Avocando86 είπε:

Όντως ένα χρειάζεσαι για να προχωρήσεις..ένα και τυχερό. Συμπτώματα τίποτα ουτε εγω..άλλες φορές ειχα, αυτή τη φορά δεν έχω ουτε τα συνηθισμένα "ψεύτικα" των φαρμάκων. 

Οντως και εγω εχω ακουσει οτι οι κοπέλες που ειχαν δει καφε βλενα, ειχαν κ θετική χοριακή αλλά οχι οτι αν δε δεις δε θα εχεις. 

Μακάρι να είναι για όλες ο Μάιος τυχερός κ ευλογημένος ...αχχχ τυχερή που δεν έχεις κ τίποτα από τα φάρμακα εμένα αυτή την φορά με εχουν αρρωστήσει....δεν μπορώ να σταθώ...δεν έχω αλλάξει κάτι από την άλλη φορά μόνο του κάνω άλλη μια ένεση προγεστερωνης ...αλλά αυτή η συν μία δόση με τσάκισε....το χειρότερο νομίζω είναι οι ζαλες...δεν ξέρω όλα μάλλον είναι χειρότερα...καλό είναι που είμαι σπίτι κ μπορώ να είμαι ξαπλωμένη αλλά είναι τόσο κουραστικό να είσαι συνέχεια έτσι χάλια...

Ναι καλέ ..πάντα μπορεί να έχεις επιτυχία...ητε με καφέ υγρά ητε όχι....ουυυ ένα κάρο κόπελες μου έχουν πει για θετικές χωριακες η με τον έναν τρόπο η με τον άλλον!!!

Εσένα είναι αύριο εεε??? Με χίλιες ευχές για μια τεράστια χοριακη...να πάρουμε χαρά κ γούρι κ οι υπόλοιπες εύχομαι!!!

πρίν από 4 λεπτά , Avocando86 είπε:

Ευχομαι και για σενα να ειναι καλο σημαδι τα καφε υγρα, συνήθως είναι σε οσες περιπτώσεις ξερω.

Αλλά κακά τα ψέματα, μονο ο αριθμός της χοριακης θα μας πει την αλήθεια. Ευτυχώς που δεν εχω τεστ σπίτι, νιώθω οτι αν ειχα θα το εκανα, ουτε μεχρι αυριο πρωι δεν αντεχω να περιμένω πια. 

Εγώ έκανα την βλακεία πήρα...εννοείται ότι δεν αντεξα...αλλά λέω όχι δεν κάνω...είμαι κ κότα..λέω γιατί να στεναχωρηθω από τώρα...

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Pagor είπε:

Πιστεύω ότι όλα θα πάνε τέλεια...είναι πολύ καλό σημάδι τα λίγα καφέ που είδες...έτσι έχω διαβάσει και από άλλα κορίτσια ..με καλό η χοριακη σου για ένα μεγάλο νούμερο σου εύχομαι!!!

Μακάρι το εύχομαι και εγώ ! 
Μεχρι τώρα δεν ξανά είδα αλλά θα περιμένουμε μου είπε ο γιατρός μου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Avocando86 είπε:

Ευχομαι και για σενα να ειναι καλο σημαδι τα καφε υγρα, συνήθως είναι σε οσες περιπτώσεις ξερω.

Αλλά κακά τα ψέματα, μονο ο αριθμός της χοριακης θα μας πει την αλήθεια. Ευτυχώς που δεν εχω τεστ σπίτι, νιώθω οτι αν ειχα θα το εκανα, ουτε μεχρι αυριο πρωι δεν αντεχω να περιμένω πια. 

Δύσκολη κατάσταση! 

Προσπαθώ να απορροφηθώ στη δουλειά...

Ο Θεός να βάλει το χέρι του!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γιναμε πολλες!! Καλη επιτυχια σε ολες, για τα καφε και εγω ακουω ευχαριστα αλλα στη καθε κοπελα ειναι αλλιως! Εγω ευχομαι τα καλυτερα..

Εμενα με επιασαν κατι εντονα πονακια χαμηλα ,ερχονται κ φευγουν τωρα.. ουφ πολυ με φοβιζουν!

Καλη επιτυχια για αυριο κοριτσιαα! @eirinigt @Avocando35 🥑🥑❤️

  • Ευχή 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Christin88 είπε:

Κοριτσια γιναμε πολλες!! Καλη επιτυχια σε ολες, για τα καφε και εγω ακουω ευχαριστα αλλα στη καθε κοπελα ειναι αλλιως! Εγω ευχομαι τα καλυτερα..

Εμενα με επιασαν κατι εντονα πονακια χαμηλα ,ερχονται κ φευγουν τωρα.. ουφ πολυ με φοβιζουν!

Καλη επιτυχια για αυριο κοριτσιαα! @eirinigt @Avocando35 🥑🥑❤️

Απ' όλα έχουμε!!!😁 

Τι μαρτύριο...!!!

Καλή επιτυχία και από μένα! Μακάρι να δώσει ο Θεός και να έχουμε τα μωράκια μας!❤️

  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , eirinigt είπε:

Απ' όλα έχουμε!!!😁 

Τι μαρτύριο...!!!

Καλή επιτυχία και από μένα! Μακάρι να δώσει ο Θεός και να έχουμε τα μωράκια μας!❤️

Το θέμα είναι να μην πεθάνουμε και απο το άγχος.. Νιώθω οτι δε θα ξημερώσει, οτι δεν περναει ο χρόνος. Θελω να παει 7 το πρωί να παω να στηθώ έξω απο το μικροβιολογικο. 

Μακάρι να έχουμε καλα αποτέλεσματα 🥲

  • Μου αρέσει 2
  • Καλή τύχη! 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Avocando86 είπε:

Το θέμα είναι να μην πεθάνουμε και απο το άγχος.. Νιώθω οτι δε θα ξημερώσει, οτι δεν περναει ο χρόνος. Θελω να παει 7 το πρωί να παω να στηθώ έξω απο το μικροβιολογικο. 

Μακάρι να έχουμε καλα αποτέλεσματα 🥲

Σε καταλαβαίνω να ξέρεις απόλυτα 

Το ίδιο περνάω καθε φορά που είναι να κάνω χοριακη

να δω πως θα αντέξω μέχρι τη Δευτέρα με τις καφέ εκκρίσεις που μια εχω μια φεύγουν από τη 1 το μεσιμερι !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Popi32 είπε:

Σε καταλαβαίνω να ξέρεις απόλυτα 

Το ίδιο περνάω καθε φορά που είναι να κάνω χοριακη

να δω πως θα αντέξω μέχρι τη Δευτέρα με τις καφέ εκκρίσεις που μια εχω μια φεύγουν από τη 1 το μεσιμερι !!!

Έχεις και πέντε μέρες ακομα καημενη εσυ.. Τουλάχιστον εμενα αύριο το μαρτύριο τελειώνει. Δεν μπορείς να κάνεις και πολλά, μονο υπομονή. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Popi32 είπε:

Σε καταλαβαίνω να ξέρεις απόλυτα 

Το ίδιο περνάω καθε φορά που είναι να κάνω χοριακη

να δω πως θα αντέξω μέχρι τη Δευτέρα με τις καφέ εκκρίσεις που μια εχω μια φεύγουν από τη 1 το μεσιμερι !!!

Αχ μαζί είμαστε εμείς...Δευτέρα κ εγώ....αχχχχχ η ψυχούλα μας το ξέρει...πιστεύω πολύ πάντως ότι οι καφέ εκκρισεις είναι εξαιρετικό σημάδι εμφύτευσης...

Σκέφτεσαι να κάνεις κάνενα τεστ νωρίτερα??? Εγώ έχω πάρει...βασικά αύριο θα μου έρθουν...με τρώει πάρα πολύ...αλλά είμαι κ κότα...δεν ξέρω εάν θα κάνω...μάλλον θα τα έχω να τα κοιτάω κ να με κοιτάνε...φοβάμαι τόσο πολύ το αρνητικό...με την χοριακη είναι μία κ έξω...ενώ στα τεστ κ αρνητικό να δω σκέφτομαι κ θα λέω είναι σωστό?? Δεν είναι ???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Avocando86 είπε:

Έχεις και πέντε μέρες ακομα καημενη εσυ.. Τουλάχιστον εμενα αύριο το μαρτύριο τελειώνει. Δεν μπορείς να κάνεις και πολλά, μονο υπομονή. 

Εύχομαι να πάρεις μια θετική χοριακη 

θα περιμένουμε νέα σου 

Εγώ μπορεί να πάω και Παρασκευή ανάλογα πως θα εξελιχθεί είπε ο γιατρός μου 

πρίν από 49 λεπτά , Pagor είπε:

Αχ μαζί είμαστε εμείς...Δευτέρα κ εγώ....αχχχχχ η ψυχούλα μας το ξέρει...πιστεύω πολύ πάντως ότι οι καφέ εκκρισεις είναι εξαιρετικό σημάδι εμφύτευσης...

Σκέφτεσαι να κάνεις κάνενα τεστ νωρίτερα??? Εγώ έχω πάρει...βασικά αύριο θα μου έρθουν...με τρώει πάρα πολύ...αλλά είμαι κ κότα...δεν ξέρω εάν θα κάνω...μάλλον θα τα έχω να τα κοιτάω κ να με κοιτάνε...φοβάμαι τόσο πολύ το αρνητικό...με την χοριακη είναι μία κ έξω...ενώ στα τεστ κ αρνητικό να δω σκέφτομαι κ θα λέω είναι σωστό?? Δεν είναι ???

Εγώ στη θέση σου παρα την ανυπομονησία που έχουμε όλες δεν θα έκανα και ξέρω ποσό οδυνηρή είναι η αναμονή, σε καταλαβαίνω ειλικρινα 

εγω μπορεί να πάω και Παρασκευή να κάνω ανάλογα πως θα πάει είπε ο γιατρός ! Εσυ ποτέ το έκανες ;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...