Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

On 22/4/2023 at 4:31 ΜΜ, Pink or Blu είπε:

Καλή επιτυχία σας εύχομαι και με μια τεράστια Β.

Christin88 έχω άλλο ένα στην κατάψυξη αλλά δεν ξέρω να βάλω μόνο ένα?η να μπω πάλι στη διαδικασία για παραπάνω? Αχ ξέρω όλη αυτή η διαδικασία είναι επώδυνη και σωματική και ψυχική και οικονομική που αν πετύχεις λες χαλάλι βέβαια με το παραπάνω αλλά αυτή η αναμονές στα ενδιάμεσα στάδια σε τρελαίνουν… περιμένω όμως να ακούσω ευχάριστα δικά σας…😊

Δυσκολη αποφαση, δν ξερω εγω μπορει και να ελεγα να το βαλω ενα θελουμε αλλα η αποφαση ειναι δικη σας.. συμφωνω απολυτα μαζι σου , τα σταδια αναμονης ειναι αυτο που με πεθαινει καθε φορα!

On 22/4/2023 at 8:31 ΠΜ, Avocando86 είπε:

Πραγματικά λυπάμαι πολύ.. Αν κάποιος σε καταλαβαίνει είναι οι κοπέλες σε αυτή τη συνομιλια, το μηδεν σαν αποτέλεσμα δεν το χωνεύεις ποτέ. Νιώθεις διαλυμένος. Οσο περνάνε οι μέρες θα βρίσκεις κουράγιο σιγα σιγα. Έχουμε περισσότερη δύναμη απ οσο νομίζουμε. 

Εμενα η πρώτη ετ πριν δυο χρόνια ηταν με φρεσκα τριων ημερών κ αποτύχαμε, μετα με κατεψυγμένα τριων και τα καταφεραμε. Μετα με κατεψυγμένες βλαστοκυστες 5 ημερών και αποτύχαμε. Οποτε τωρα με παει παλι με φρεσκα 3 ημερων, ισως για να αλλάξει τις συνθήκες. Σωματικά πάντως σημερα που ξύπνησα νιώθω καλα, εφυγε τελείως το πρηξιμο από την ωοληψια κ ο πονος. Τωρα πως είναι το ενδομητριο δεν το ξέρω δυστυχώς.. 

Σήμερα εχω την εμβρυομεταφορα στις 11.30, μακαρι εστω ενα απο τα δυο μικρα αβοκαντάκια να τα καταφερει.. Κάνω prolutex το πρωί και βαζω απο ενα κολπικο πρωί κ βράδυ (οχι ultrogestan). Ειχαμε πει μήπως εκανα μονο prolutex ολοτελα, δεν αντεχω τα συμπτώματα του υποθετου που παραπέμπουν σε εγκυμοσύνη και κανω σενάρια κάθε φορά. 🥑

Καλη επιτυχια!!! 🥑🥑❤️❤️

5 ώρες πρίν, Hope4baby είπε:

Καλησπέρα κορίτσια .

καλή επιτυχία σε όλες !💕

Έκανα και εγώ 2η φορά εμβρυομεταφορα  , η 1η δεν πέτυχε 🥲, και περιμένω .

Θέλω να ρωτήσω εάν καμία σας κάνει η έκανε καμία ήπια άσκηση ,  yoga , Pilates , κολύμβηση μετά την εμβυομεταφορα . Ξέρετε εάν επιτρέπεται ;

σας ευχαριστώ🙏🏻

 

Ηπια ασκηση ναι , νομιζω κολυμβηση καλο ειναι να αποφυγεις λογω μικροβιων.. καλη επιτυχια ❤️ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

13 ώρες πρίν, Hope4baby είπε:

Καλησπέρα κορίτσια .

καλή επιτυχία σε όλες !💕

Έκανα και εγώ 2η φορά εμβρυομεταφορα  , η 1η δεν πέτυχε 🥲, και περιμένω .

Θέλω να ρωτήσω εάν καμία σας κάνει η έκανε καμία ήπια άσκηση ,  yoga , Pilates , κολύμβηση μετά την εμβυομεταφορα . Ξέρετε εάν επιτρέπεται ;

σας ευχαριστώ🙏🏻

 

Καλημέρα! Δεν ξερω αν είναι ανάλογα το γιατρο, ο δικος μου το πρωτο 5ημερο λεει ξαπλα (εκτός τουαλέτα, φαγητό, μπάνιο) κ μετά ήπια πράγματα. Βέβαια όλο αυτο δεν εχει αποδειχθεί ότι βοηθάει στο να επιτύχει η κύηση, θεωρώ περισσότερο γινεται για ψυχολογικούς λόγους, ξέρεις για να θεωρουμε οτι κ εμεις κάναμε απο τη μεριά μας κάτι να βοηθήσουμε 😅

Εγω βλέπω σειρές ολη μέρα, θα καψω τον εγκέφαλο μου σε λιγο. Και μενα η 2η είναι, πηγαμε με φρεσκα τριων ημερων αυτη τη φορά γιατι δε μας ειχαν μείνει κατάψυξη. Και χοριακη 3/5.. 

Εύχομαι απο την καρδιά μου καλά αποτελέσματα 🥑

  • Λουλούδια 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Avocando86 είπε:

Καλημέρα! Δεν ξερω αν είναι ανάλογα το γιατρο, ο δικος μου το πρωτο 5ημερο λεει ξαπλα (εκτός τουαλέτα, φαγητό, μπάνιο) κ μετά ήπια πράγματα. Βέβαια όλο αυτο δεν εχει αποδειχθεί ότι βοηθάει στο να επιτύχει η κύηση, θεωρώ περισσότερο γινεται για ψυχολογικούς λόγους, ξέρεις για να θεωρουμε οτι κ εμεις κάναμε απο τη μεριά μας κάτι να βοηθήσουμε 😅

Εγω βλέπω σειρές ολη μέρα, θα καψω τον εγκέφαλο μου σε λιγο. Και μενα η 2η είναι, πηγαμε με φρεσκα τριων ημερων αυτη τη φορά γιατι δε μας ειχαν μείνει κατάψυξη. Και χοριακη 3/5.. 

Εύχομαι απο την καρδιά μου καλά αποτελέσματα 🥑

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια και εύχομαι καλά αποτελέσματα μεγαλες χοριακες και στεριωμένες εγκυμοσύνες. Εγώ είμαι πολύ παλιά εδω μέσα(ήμουν νια και γέρασα που λένε) . Πέτυχα με την 8η προσπάθεια. Άργησα πολύ αλλά τώρα έχω στην αγκαλιά μου τα αγγελούδια μου, τις ζωές μου, τα κορίτσια μου, τα παιδιά μου. Αυτό που θέλω να σας πω είναι απλά να έχετε πίστη. Το αν καθήσετε ξαπλα ή οχι δεν εχει να κανει. Εγω πχ καθόμουν ξαπλα σε όλες τις προσπάθειες κ είχα 6 αρνητικές χοριακες 1 παλίνδρομη και 1 τελειόμηνη διδυμη κύηση. Πίστη και υπομονή κορίτσια μου. Σας ευχομαι τα καλλίτερα!!❤️

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Hope4baby είπε:

Καλησπέρα κορίτσια .

καλή επιτυχία σε όλες !💕

Έκανα και εγώ 2η φορά εμβρυομεταφορα  , η 1η δεν πέτυχε 🥲, και περιμένω .

Θέλω να ρωτήσω εάν καμία σας κάνει η έκανε καμία ήπια άσκηση ,  yoga , Pilates , κολύμβηση μετά την εμβυομεταφορα . Ξέρετε εάν επιτρέπεται ;

σας ευχαριστώ🙏🏻

 

Καλημέρα και καλή επιτυχία! Εγώ σήμερα θα κάνω την εμβρυομεταφορά. Η γιατρός μου είπε καλύτερα να περιμένω τη χοριακή και αν όλα πάνε καλά , να ξεκινήσω πρόγραμμα για εγκύους. Μου πρότεινε, αν θέλω, να κάνω μέχρι 20-30 λεπτά χαλαρό περπάτημα 

2 ώρες πρίν, Avocando86 είπε:

Καλημέρα! Δεν ξερω αν είναι ανάλογα το γιατρο, ο δικος μου το πρωτο 5ημερο λεει ξαπλα (εκτός τουαλέτα, φαγητό, μπάνιο) κ μετά ήπια πράγματα. Βέβαια όλο αυτο δεν εχει αποδειχθεί ότι βοηθάει στο να επιτύχει η κύηση, θεωρώ περισσότερο γινεται για ψυχολογικούς λόγους, ξέρεις για να θεωρουμε οτι κ εμεις κάναμε απο τη μεριά μας κάτι να βοηθήσουμε 😅

Εγω βλέπω σειρές ολη μέρα, θα καψω τον εγκέφαλο μου σε λιγο. Και μενα η 2η είναι, πηγαμε με φρεσκα τριων ημερων αυτη τη φορά γιατι δε μας ειχαν μείνει κατάψυξη. Και χοριακη 3/5.. 

Εύχομαι απο την καρδιά μου καλά αποτελέσματα 🥑

Εμένα η δικιά μου γιατρός μου είπε τις 2-3 πρώτες ημέρες να είμαι πιο χαλαρά και μετά να επανέλθω σταδιακά , χωρίς να ζοριστώ...

Μακάρι σε μερικές μέρες από τώρα να έχουμε όλες ευχάριστα νέα! Να δώσει ο Θεός!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Avocando86 είπε:

Καλημέρα! Δεν ξερω αν είναι ανάλογα το γιατρο, ο δικος μου το πρωτο 5ημερο λεει ξαπλα (εκτός τουαλέτα, φαγητό, μπάνιο) κ μετά ήπια πράγματα. Βέβαια όλο αυτο δεν εχει αποδειχθεί ότι βοηθάει στο να επιτύχει η κύηση, θεωρώ περισσότερο γινεται για ψυχολογικούς λόγους, ξέρεις για να θεωρουμε οτι κ εμεις κάναμε απο τη μεριά μας κάτι να βοηθήσουμε 😅

Εγω βλέπω σειρές ολη μέρα, θα καψω τον εγκέφαλο μου σε λιγο. Και μενα η 2η είναι, πηγαμε με φρεσκα τριων ημερων αυτη τη φορά γιατι δε μας ειχαν μείνει κατάψυξη. Και χοριακη 3/5.. 

Εύχομαι απο την καρδιά μου καλά αποτελέσματα 🥑

Εμένα η δικιά μου γιατρός μου είπε τις 2-3 πρώτες ημέρες να είμαι πιο χαλαρά και μετά να επανέλθω σταδιακά , χωρίς να ζοριστώ...

Μακάρι σε μερικές μέρες από τώρα να έχουμε όλες ευχάριστα νέα! Να δώσει ο Θεός!

 

Κορίτσια έκανα την εμβρυομεταφορά σήμερα το μεσημέρι με 1 βλαστοκύστη. Αισθάνομαι λίγο περίεργα από νωρίς το απόγευμα και τώρα που έβαλα θερμόμετρο έχω δέκατα 37,2. Ανησυχώ...! Έχει συμβεί σε κάποια αυτό;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, eirinigt είπε:

Εμένα η δικιά μου γιατρός μου είπε τις 2-3 πρώτες ημέρες να είμαι πιο χαλαρά και μετά να επανέλθω σταδιακά , χωρίς να ζοριστώ...

Μακάρι σε μερικές μέρες από τώρα να έχουμε όλες ευχάριστα νέα! Να δώσει ο Θεός!

 

Κορίτσια έκανα την εμβρυομεταφορά σήμερα το μεσημέρι με 1 βλαστοκύστη. Αισθάνομαι λίγο περίεργα από νωρίς το απόγευμα και τώρα που έβαλα θερμόμετρο έχω δέκατα 37,2. Ανησυχώ...! Έχει συμβεί σε κάποια αυτό;

Τι ακριβως αισθανεσαι?? 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Christin88 είπε:

Τι ακριβως αισθανεσαι?? 

Πώς να το εξηγήσω...

Θα πω απλά ότι κατάλαβα ότι έχω δέκατα, γι'αυτό και έβαλα θερμόμετρο.

Έχω λίγο πονοκέφαλο... είμαι λίγο καταβεβλημένη...νιώθω πιο ζεστή...

Δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, eirinigt είπε:

Πώς να το εξηγήσω...

Θα πω απλά ότι κατάλαβα ότι έχω δέκατα, γι'αυτό και έβαλα θερμόμετρο.

Έχω λίγο πονοκέφαλο... είμαι λίγο καταβεβλημένη...νιώθω πιο ζεστή...

Δεν ξέρω...

Σημερα ξυπνησες καλυτερα? Μπορει η προγεστερονη να στα προκαλει..

Κοριτσια απορια: οσες εχετε κανει εμβρυομεταφορα με κατεψυγμενα ποτε τα ξεπαγωνουν? Πχ εγω θα τη κανω αυριο και τα ξεπαγωσαν τωρα με πηραν να με ενημερωσουν οτι τα εβγαλαν ειναι μια χαρα κτλπ..

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Christin88 είπε:

Σημερα ξυπνησες καλυτερα? Μπορει η προγεστερονη να στα προκαλει..

Κοριτσια απορια: οσες εχετε κανει εμβρυομεταφορα με κατεψυγμενα ποτε τα ξεπαγωνουν? Πχ εγω θα τη κανω αυριο και τα ξεπαγωσαν τωρα με πηραν να με ενημερωσουν οτι τα εβγαλαν ειναι μια χαρα κτλπ..

Μια από τα ίδια...Ίσως λίγο καλύτερα...

Κι εγώ την προγεστερόνη σκέφτηκα (όταν σκέφτηκα πιο ψύχραιμα...), γιατί αφαιρέσαμε τα utrogestan και βάλαμε μεγαλύτερη δόση prolutex.

Κι εγώ κρυοσυντηρημένη βλαστοκύστη έβαλα. Έτσι γίνεται. Η διαδικασία της απόψυξης ξεκινάει την προηγούμενη ημέρα.

 

Link to comment
Share on other sites

On 24/4/2023 at 8:22 ΜΜ, eirinigt είπε:

Εμένα η δικιά μου γιατρός μου είπε τις 2-3 πρώτες ημέρες να είμαι πιο χαλαρά και μετά να επανέλθω σταδιακά , χωρίς να ζοριστώ...

Μακάρι σε μερικές μέρες από τώρα να έχουμε όλες ευχάριστα νέα! Να δώσει ο Θεός!

 

Κορίτσια έκανα την εμβρυομεταφορά σήμερα το μεσημέρι με 1 βλαστοκύστη. Αισθάνομαι λίγο περίεργα από νωρίς το απόγευμα και τώρα που έβαλα θερμόμετρο έχω δέκατα 37,2. Ανησυχώ...! Έχει συμβεί σε κάποια αυτό;

Εγώ έκανα την 2η εμβρυομεταφορά το Σάββατο 22/4. Σήμερα έκανα τις ενέσεις Lentogest . Πως πονάνε αυτά !!!

στην 1η εμβριομεταφορά μου είπε ότι μπορώ να κάνω άσκηση μετά από 2-3 μήνες . 

σημερα είχα πονοκέφαλο , αλά δεν μέτρησα την θερμοκρασία μου.

εαν έχεις δέκατα μήπως να πάρεις τον γιατρό σου;

φιλιά σε όλες και καλά αποτελέσματα να έχουμε !

η παρέα σας εδώ και οι συμβουλές σας μετράνε   πολύ .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Hope4baby είπε:

Εγώ έκανα την 2η εμβρυομεταφορά το Σάββατο 22/4. Σήμερα έκανα τις ενέσεις Lentogest . Πως πονάνε αυτά !!!

στην 1η εμβριομεταφορά μου είπε ότι μπορώ να κάνω άσκηση μετά από 2-3 μήνες . 

σημερα είχα πονοκέφαλο , αλά δεν μέτρησα την θερμοκρασία μου.

εαν έχεις δέκατα μήπως να πάρεις τον γιατρό σου;

φιλιά σε όλες και καλά αποτελέσματα να έχουμε !

η παρέα σας εδώ και οι συμβουλές σας μετράνε   πολύ .

Ίδια μερα καναμε εμβρυομεταφορα ε? Εγω χοριακη 3/5 θα εχω σκασει πάλι μέχρι τοτε.. Μακάρι ο Μαης να ειναι ο μηνας μας, καλα αποτέλεσματα 🥑

  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Avocando86 είπε:

Ίδια μερα καναμε εμβρυομεταφορα ε? Εγω χοριακη 3/5 θα εχω σκασει πάλι μέχρι τοτε.. Μακάρι ο Μαης να ειναι ο μηνας μας, καλα αποτέλεσματα 🥑

Εγώ χοριακή 2/5 . Είναι η πρώτη σου εμβριομεταφορά;

5 ώρες πρίν, Avocando86 είπε:

Ίδια μερα καναμε εμβρυομεταφορα ε? Εγω χοριακη 3/5 θα εχω σκασει πάλι μέχρι τοτε.. Μακάρι ο Μαης να ειναι ο μηνας μας, καλα αποτέλεσματα 🥑

 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, eirinigt είπε:

Μια από τα ίδια...Ίσως λίγο καλύτερα...

Κι εγώ την προγεστερόνη σκέφτηκα (όταν σκέφτηκα πιο ψύχραιμα...), γιατί αφαιρέσαμε τα utrogestan και βάλαμε μεγαλύτερη δόση prolutex.

Κι εγώ κρυοσυντηρημένη βλαστοκύστη έβαλα. Έτσι γίνεται. Η διαδικασία της απόψυξης ξεκινάει την προηγούμενη ημέρα.

 

Δλδη 2 προλουτεξ την ημερα τωρα εχεις??

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Christin88 είπε:

Δλδη 2 προλουτεξ την ημερα τωρα εχεις??

Ναι, αφαιρέσαμε τα κολπικά και βάλαμε 2 prolutex

13 ώρες πρίν, Hope4baby είπε:

Εγώ έκανα την 2η εμβρυομεταφορά το Σάββατο 22/4. Σήμερα έκανα τις ενέσεις Lentogest . Πως πονάνε αυτά !!!

στην 1η εμβριομεταφορά μου είπε ότι μπορώ να κάνω άσκηση μετά από 2-3 μήνες . 

σημερα είχα πονοκέφαλο , αλά δεν μέτρησα την θερμοκρασία μου.

εαν έχεις δέκατα μήπως να πάρεις τον γιατρό σου;

φιλιά σε όλες και καλά αποτελέσματα να έχουμε !

η παρέα σας εδώ και οι συμβουλές σας μετράνε   πολύ .

Εγώ όταν έχω δέκατα το καταλαβαίνω. Γι' αυτό και έβαλα θερμόμετρο. Και σήμερα είχα όταν ξύπνησα 36,9. Νομίζω πως είναι από την προγεστερόνη. Σου δίνει τέτοια συμπτώματα...

Τις Lentogest δεν τις έχω χρησιμοποιήσει...
Και οι prolutex Πονάνε. Το φαρμακευτικό υλικό που σου αφήνουν. Όλα γενικά είναι άστα να πάνε!!! Αλλά τα κάνουμε για τον ιερό σκοπό που έχουμε!
Εσύ βλαστοκύστη έβαλες; 
Μακάρι να δώσει ο Θεός και να έχουμε ένα θετικό απότέλεσμα!

10 ώρες πρίν, Avocando86 είπε:

Ίδια μερα καναμε εμβρυομεταφορα ε? Εγω χοριακη 3/5 θα εχω σκασει πάλι μέχρι τοτε.. Μακάρι ο Μαης να ειναι ο μηνας μας, καλα αποτέλεσματα 🥑

Κι εγώ 3/05...
Μακάρι να είναι αυτή η ευλογημένη μέρα που θα μάθουμε ότι κυοφορούμε κι εμείς ένα θαυματάκι! 
Κι εγώ νομίζω πως θα σκάσω...!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Hope4baby είπε:

Εγώ χοριακή 2/5 . Είναι η πρώτη σου εμβριομεταφορά;

 

Χαχαχα η 4η, ειμαι παλιά στο κουρμπέτι!! Στην 2η όμως αποκτήσαμε το μωρο μας με κατεψυγμενα 3 ημερων.. Πάντα θέλαμε δυο παιδιά και είπαμε να το παλεψουμε οσο μας παίρνει ηλικιακα, αλλα το 2ο δε φαίνεται να μας ερχεται εύκολα. Βαλαμε βλαστοκυστες 5 ημερων τον Οκτώβρη αλλά δεν προχώρησε.. Επειδή έχουμε ήδη παιδί δεν πίστευα οτι θα με πειραξει τοσο, αλλά κυριολεκτικά εκλαιγα τρεις εβδομάδες. Αυτη η διαδικασία δεν είναι ποτέ εύκολη, είμαστε κ τιγκα στις ορμόνες. Μετά ξανά επιτροπή, ξανά διέγερση και τωρα βαλαμε φρέσκα τριών ημερών. Ομολογώ οτι δεν είμαι αισιοδοξη, και η 1η αποτυχημένη προσπάθεια με φρεσκα 3 ήταν οπότε έχω κακή εμπειρία. Λενε οτι το σωμα δεν εχει ηρεμήσει απο υην ωοληψια κλπ. Αλλά θα δειξει, μια βδομάδα έμεινε. 

Ελπίζω ο Μαης να ανθίσει για όλες μας. 🌹

  • Ευχή 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...