Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

πρίν από 57 λεπτά , *Vasoula είπε:

λογικό να τα νοιώθεις πιο έντονα γιατί αυτές τις μέρες τα σκεφτόμαστε και τα αναλύουμε όλα πολύ οπότε και το πιο μικρό το ερμηνεύουμε!!!!σου ευχομαι να πάνε όλα καλά και να εχεις μια μεγάλη μεγάλη χοριακη!!!

Ναι εχεις δικιο νομιζω! Σε ευχαριστω παρα πολυ!! 😊

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια μου θέλω τα φώτα σας....ετοιμάζομαι για ετ τη Δευτέρα.....και εκανα σήμερα ορμονικες....ε2 813 και προγεστερονη 56,6ng/ml..

μου φαίνεται κάπως υψηλή η προγεστερονη...πείτε μου μια γνώμη κ εσείς!!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, *Vasoula είπε:

κοριτσια μου θέλω τα φώτα σας....ετοιμάζομαι για ετ τη Δευτέρα.....και εκανα σήμερα ορμονικες....ε2 813 και προγεστερονη 56,6ng/ml..

μου φαίνεται κάπως υψηλή η προγεστερονη...πείτε μου μια γνώμη κ εσείς!!!

Ουφ δν ξερω να σε βοηθησω, εγω δεν ρωτησα τα δικα μου αλλα ετσι κ αλλιως ψηλα δν θελουμε τη προγεστερονη? Αφου περνουμε ολο το πρωτο 3μηνο..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Christin88 είπε:

@*Vasoula καλημερα? Ολα καλα την εκανες?? 

Εγω δν κρατηθηκα και εκανα τεστ one step εχω παρει τα στικακια σημερα κ δυστυχως αρνητικο.. ειμαι στην 6η ημερα..😒

γειά σου κοριτσάκι μου!!!την έκανα χθες ναι!!!!!

μην απογοητευεσαι....ειναι νωρίς ακόμα για μα δείξει!!!!πότε σου έχει βάλει χοριακη??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

γειά σου κοριτσάκι μου!!!την έκανα χθες ναι!!!!!

μην απογοητευεσαι....ειναι νωρίς ακόμα για μα δείξει!!!!πότε σου έχει βάλει χοριακη??

Καλη επιτυχια σου ευχομαι!! Τη Παρασκευη εχω χοριακη..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Christin88 είπε:

Καλη επιτυχια σου ευχομαι!! Τη Παρασκευη εχω χοριακη..

έχεις ακόμα μέρες λοιπόν βλέπεις???μην απογοητευεσαι καθόλου!!!!άρα στις 9 μέρες σου έβαλε χοριακη???εγώ θα ξανακανα σε δύο μέρες ένα τεστ π ειμαι τρελή και αγχωδης...αλλα ειλικρινά είναι νωρίς....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , *Vasoula είπε:

έχεις ακόμα μέρες λοιπόν βλέπεις???μην απογοητευεσαι καθόλου!!!!άρα στις 9 μέρες σου έβαλε χοριακη???εγώ θα ξανακανα σε δύο μέρες ένα τεστ π ειμαι τρελή και αγχωδης...αλλα ειλικρινά είναι νωρίς....

Αλλα κοριτσια μ λενε βγηκε θετικο στις 5, αλλα στις 8 , εμενα τοτε μου ειχε βγει στις 7.. ε σημερα ειμαι στην 6η αλλα ξεκινησα να το περνω αποφαση.. κοιτα αν δεν το αντεχεις το κομματι τεστ καλο ειναι να μην το κανεις..εμενα με βοηθαει να προετοιμαζομαι ψυχολογικα.. 

Με βλαστοκυστες 5 ημερων βαζουν στις 9 μερες χοριακη ναι..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Christin88 είπε:

Αλλα κοριτσια μ λενε βγηκε θετικο στις 5, αλλα στις 8 , εμενα τοτε μου ειχε βγει στις 7.. ε σημερα ειμαι στην 6η αλλα ξεκινησα να το περνω αποφαση.. κοιτα αν δεν το αντεχεις το κομματι τεστ καλο ειναι να μην το κανεις..εμενα με βοηθαει να προετοιμαζομαι ψυχολογικα.. 

Με βλαστοκυστες 5 ημερων βαζουν στις 9 μερες χοριακη ναι..

με βλαστοκυστες είμαι κ εγώ αλλα και οι δυο γιατροί π εχω μου ειπαν στις 12 μέρες...και μ φάνηκε κ εμενα μακρυά....ουφ.....ελπίζω αυριο να το δεις το θετικο κοριτσι μου!!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, *Vasoula είπε:

με βλαστοκυστες είμαι κ εγώ αλλα και οι δυο γιατροί π εχω μου ειπαν στις 12 μέρες...και μ φάνηκε κ εμενα μακρυά....ουφ.....ελπίζω αυριο να το δεις το θετικο κοριτσι μου!!!

Ναι εχεις δικιο φαινεται αιωνας.. εμενα με βοηθησε η παρεα πολυ και σειρες ,σειρες.. ευχομαι να εχεις ενα πασχαλινο δωρακι! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια μου πως μου είστε?Τελικα τα cyclacur δεν μου φέρανε υπνηλία τίποτα όλα καλα ξεκίνησα όμως την ένεση prolutex..με έχει σακατέψει πολύ πόνος στο σημείο που γίνετε μετά και γενικότερος κοιλοπονος…καμία ίδια αντίδραση?τεταρτη πάω για για έμβρυο μεταφορά….🥳

  • Καλή τύχη! 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Pink or Blu είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου πως μου είστε?Τελικα τα cyclacur δεν μου φέρανε υπνηλία τίποτα όλα καλα ξεκίνησα όμως την ένεση prolutex..με έχει σακατέψει πολύ πόνος στο σημείο που γίνετε μετά και γενικότερος κοιλοπονος…καμία ίδια αντίδραση?τεταρτη πάω για για έμβρυο μεταφορά….🥳

τέλεια!να πάνε όλα καταπληκτικά κοριτσι μου....δεν έχω κάνει τη prolutex...αλλα και εγω με τα cyclacur δεν εχω ιδιαίτερες παρενέργειες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Pink or Blu είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου πως μου είστε?Τελικα τα cyclacur δεν μου φέρανε υπνηλία τίποτα όλα καλα ξεκίνησα όμως την ένεση prolutex..με έχει σακατέψει πολύ πόνος στο σημείο που γίνετε μετά και γενικότερος κοιλοπονος…καμία ίδια αντίδραση?τεταρτη πάω για για έμβρυο μεταφορά….🥳

Καλημερα κορίτσι καλή επιτυχία σου εύχομαι🙏 Η prolutex κι εμένα με πονάει, φρόντιζε να βάζεις τη βελόνα όλη μέσα γιατί όσο πιο επιφανειακά μένει το φάρμακο τόσο πιο πολύ πονάει και κάνει κάτι σαν κάρουμπαλάκι στο σημείο. Μπορεί να το αισθάνεσαι για ώρες αν πχ ακουμπάει εκεί το παντελόνι, γι’ αυτό να φοράς άνετα ρούχα. Επίσης, αν με το καλό πετύχει η εμβρυομεταφορά η ένεση αυτή συνεχίζεται για αρκετό καιρό ακόμα, περίπου δίμηνο αν θυμάμαι καλά, γι’ αυτό οπλίσου με υπομονή!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γειααα σας ☺️ 12-4 δηλ Τετάρτη έκανα έμβρυο μεταφορά κατεψυγμένων 5 ημερών…στης 21 του μήνα θα πάω να μάθω τα αποτέλεσματα μου..

απο συμπτώματα ορισμένο στήθος και ενοχλήσεις μια στην κοιλιά μια στήθος ωοθήκες μια στον ομφαλό ότι νάνε… άντε να δούμε τι θα δούμε…καμία παρόμοιες εμπιριες?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...