Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

πρίν από 26 λεπτά , Avocando86 είπε:

Χαχαχα η 4η, ειμαι παλιά στο κουρμπέτι!! Στην 2η όμως αποκτήσαμε το μωρο μας με κατεψυγμενα 3 ημερων.. Πάντα θέλαμε δυο παιδιά και είπαμε να το παλεψουμε οσο μας παίρνει ηλικιακα, αλλα το 2ο δε φαίνεται να μας ερχεται εύκολα. Βαλαμε βλαστοκυστες 5 ημερων τον Οκτώβρη αλλά δεν προχώρησε.. Επειδή έχουμε ήδη παιδί δεν πίστευα οτι θα με πειραξει τοσο, αλλά κυριολεκτικά εκλαιγα τρεις εβδομάδες. Αυτη η διαδικασία δεν είναι ποτέ εύκολη, είμαστε κ τιγκα στις ορμόνες. Μετά ξανά επιτροπή, ξανά διέγερση και τωρα βαλαμε φρέσκα τριών ημερών. Ομολογώ οτι δεν είμαι αισιοδοξη, και η 1η αποτυχημένη προσπάθεια με φρεσκα 3 ήταν οπότε έχω κακή εμπειρία. Λενε οτι το σωμα δεν εχει ηρεμήσει απο υην ωοληψια κλπ. Αλλά θα δειξει, μια βδομάδα έμεινε. 

Ελπίζω ο Μαης να ανθίσει για όλες μας. 🌹

Αχ πως σας νιωθω... κι εμείς με την 3η εμβρυομεταφορα αποκτήσαμε το γιο μας αλλά θέλουμε κι άλλο παιδάκι... στην επόμενη δεν ήρθε και τώρα μαζεύω ένα ένα μπας και κάνουμε άλλη μια προσπάθεια!

Ευχομαι μέσα από τη καρδιά μου το 2ο παιδάκι σας να είναι ήδη εκεί!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 12 λεπτά , Sisheido είπε:

Αχ πως σας νιωθω... κι εμείς με την 3η εμβρυομεταφορα αποκτήσαμε το γιο μας αλλά θέλουμε κι άλλο παιδάκι... στην επόμενη δεν ήρθε και τώρα μαζεύω ένα ένα μπας και κάνουμε άλλη μια προσπάθεια!

Ευχομαι μέσα από τη καρδιά μου το 2ο παιδάκι σας να είναι ήδη εκεί!!!

Ευχαριστώ πολυ.. Ξέρεις οταν λεω οτι αποκτήσαμε ήδη ενα μου λενε "μη μιλας καθολου, εσύ έχεις ήδη ένα" και φυσικά δεν το συγκρίνω να περνάς αυτη τη διαδικασία χωρίς παιδι ή με παιδί. Προφανώς δεν έχει καμία σχέση. Αλλά η ψυχολογική φθορά, η αναμονή, η αγωνία, η απογοήτευση παραμένουν ίδια. Εύχομαι και εσείς να τα καταφέρετε 🥑

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, eirinigt είπε:

Ναι, αφαιρέσαμε τα κολπικά και βάλαμε 2 prolutex

Εγώ όταν έχω δέκατα το καταλαβαίνω. Γι' αυτό και έβαλα θερμόμετρο. Και σήμερα είχα όταν ξύπνησα 36,9. Νομίζω πως είναι από την προγεστερόνη. Σου δίνει τέτοια συμπτώματα...

Τις Lentogest δεν τις έχω χρησιμοποιήσει...
Και οι prolutex Πονάνε. Το φαρμακευτικό υλικό που σου αφήνουν. Όλα γενικά είναι άστα να πάνε!!! Αλλά τα κάνουμε για τον ιερό σκοπό που έχουμε!
Εσύ βλαστοκύστη έβαλες; 
Μακάρι να δώσει ο Θεός και να έχουμε ένα θετικό απότέλεσμα!

Κι εγώ 3/05...
Μακάρι να είναι αυτή η ευλογημένη μέρα που θα μάθουμε ότι κυοφορούμε κι εμείς ένα θαυματάκι! 
Κι εγώ νομίζω πως θα σκάσω...!

Καλημέρα κορίτσια .

ναι βλαστοκύστη έβαλα . 

έχει καμία σας πόνους  περιόδου ;

απο εχθές βράδυ 5 ημέρα μετά την εμβιομεταφορά , πονάω και ανησυχώ . Θυμάμαι και στη 1η μου προσπάθεια είχα τέτοιους πόνους .

φιλιά σε όλες 🌷🌷🌷

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Hope4baby είπε:

Καλημέρα κορίτσια .

ναι βλαστοκύστη έβαλα . 

έχει καμία σας πόνους  περιόδου ;

απο εχθές βράδυ 5 ημέρα μετά την εμβιομεταφορά , πονάω και ανησυχώ . Θυμάμαι και στη 1η μου προσπάθεια είχα τέτοιους πόνους .

φιλιά σε όλες 🌷🌷🌷

Τέτοια συμπτώματα εμφανίζονται και από τις ορμόνες που παίρνουμε. Μην ανησυχείς...

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, Hope4baby είπε:

Καλημέρα κορίτσια .

ναι βλαστοκύστη έβαλα . 

έχει καμία σας πόνους  περιόδου ;

απο εχθές βράδυ 5 ημέρα μετά την εμβιομεταφορά , πονάω και ανησυχώ . Θυμάμαι και στη 1η μου προσπάθεια είχα τέτοιους πόνους .

φιλιά σε όλες 🌷🌷🌷

Να μην ανησυχείς, ολα τα συμπτώματα ειναι απο τα φάρμακα ετσι κ αλλιώς, ειναι πολυ νωρίς να έχουμε συμπτώματα απο εγκυμοσύνη. 

πρίν από 35 λεπτά , Pink or Blu είπε:

Πως είστε κορίτσια που κάνατε τώρα έμβρυο μεταφορά?εκτις την αγωνία βέβαια…☺️

Προσωπικά το εχω ριξει στο κεντημα για να μην αποβλακωνομαι ολη μερα μπροστά σε μια οθόνη, και θα ήθελα να ανοιξω τα ματια κ να ειναι Τετάρτη να τελειώνει το μαρτύριο της αναμονής. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Pink or Blu είπε:

Πως είστε κορίτσια που κάνατε τώρα έμβρυο μεταφορά?εκτις την αγωνία βέβαια…☺️

Από τη μία η αγωνία έχει κορυφωθεί και θέλω να μάθω, από την άλλη με πιάνει φόβος για τη χοριακή...

Δεν ξέρω πώς θα περάσω το κατώφλι του Μικροβιολογικού😅

Οι ορμόνες με έχουν τρελάνει με τα "συνήθη" χαζοσυμπτώματα...!

Ευτυχώς που ξεκίνησα τη δουλειά σήμερα και ξεχνιέμαι...

Κάνουμε υπομονή και περιμένουμε...

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Pink or Blu είπε:

Πως είστε κορίτσια που κάνατε τώρα έμβρυο μεταφορά?εκτις την αγωνία βέβαια…☺️

Εε ακομα βασταω γερα εγω κοριτσια, απο Δευτερα θα αρχισει να με πιανει τρελα😛 5/5 εγω χοριακη..προσπαθω καθε μερα να κανονιζω και κατι για να περναει η ημερα ευκολα.. να ναι καλα ο ανθρωπος που δημιουργησε το νετφλιξ! 🤷‍♀️

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα!! Πως ειστε?? Πως περνατε?? Θελω να κανω μια ερωτηση ισως χαζη λιγο.. οταν βγαζω την ενεση της προλουτεξ απο τη κοιλια βγαινει λιγο υγρο μαλλον φαρμακο απο το σημειο που την εκανα.. φυσιολογικο?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Christin88 είπε:

Κοριτσια καλησπερα!! Πως ειστε?? Πως περνατε?? Θελω να κανω μια ερωτηση ισως χαζη λιγο.. οταν βγαζω την ενεση της προλουτεξ απο τη κοιλια βγαινει λιγο υγρο μαλλον φαρμακο απο το σημειο που την εκανα.. φυσιολογικο?

Καλησπέρα! Νομίζω ναι. Κι εμένα μου έχει συμβεί αυτές τις μέρες...

Ίσως πιέζουμε πολύ την κοιλιά και τη σύριγγα ταυτόχρονα...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


23 ώρες πρίν, Christin88 είπε:

Κοριτσια καλησπερα!! Πως ειστε?? Πως περνατε?? Θελω να κανω μια ερωτηση ισως χαζη λιγο.. οταν βγαζω την ενεση της προλουτεξ απο τη κοιλια βγαινει λιγο υγρο μαλλον φαρμακο απο το σημειο που την εκανα.. φυσιολογικο?

Ναι και σε μενα συμβαίνει.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Ας αφήσω όλα τα άλλα συμπτώματα...

Αυτό που με ενοχλεί πολύ είναι ότι 2 μέρες (αν θυμάμαι καλά) μετά την εμβρυομεταφορά ξεκίνησα να έχω μία εσωτερική νευρικότητα... Τι εννοώ...

Νιώθω την ταραχή που νιώθει κανείς όταν πίνει καφέ και τον ενοχλεί. Για παράδειγμα εμένα με ενοχλεί πολύ ο στιγμιαίος. Νιώθω, λοιπόν, σα να πίνω frappe κάθε μέρα, χωρίς φυσικά να πίνω... 😁

Αυτό μεταφέρεται και το βράδυ και "βρικολακιάζω"...

Άλλες πάλι στιγμές μέσα στην ημέρα είμαι σα να έχουν τελειώσει τόσο απότομα οι μπαταρίες, που θέλω μόνο να σωριαστώ...

Τι κακό ρε κορίτσια αυτό με τις ορμόνες που παίρνουμε...!

Τουλάχιστον να έχει αίσιο τέλος...🙏

 

  • Καλή τύχη! 3
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, eirinigt είπε:

Ας αφήσω όλα τα άλλα συμπτώματα...

Αυτό που με ενοχλεί πολύ είναι ότι 2 μέρες (αν θυμάμαι καλά) μετά την εμβρυομεταφορά ξεκίνησα να έχω μία εσωτερική νευρικότητα... Τι εννοώ...

Νιώθω την ταραχή που νιώθει κανείς όταν πίνει καφέ και τον ενοχλεί. Για παράδειγμα εμένα με ενοχλεί πολύ ο στιγμιαίος. Νιώθω, λοιπόν, σα να πίνω frappe κάθε μέρα, χωρίς φυσικά να πίνω... 😁

Αυτό μεταφέρεται και το βράδυ και "βρικολακιάζω"...

Άλλες πάλι στιγμές μέσα στην ημέρα είμαι σα να έχουν τελειώσει τόσο απότομα οι μπαταρίες, που θέλω μόνο να σωριαστώ...

Τι κακό ρε κορίτσια αυτό με τις ορμόνες που παίρνουμε...!

Τουλάχιστον να έχει αίσιο τέλος...🙏

 

Εχεις δικιο και μπερδευονται ολα στο μυαλο μας.. λιγο σ εμεινε ομως, τη τριτη εχεις χοριακη αν θυμαμαι καλα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Christin88 είπε:

Εχεις δικιο και μπερδευονται ολα στο μυαλο μας.. λιγο σ εμεινε ομως, τη τριτη εχεις χοριακη αν θυμαμαι καλα?

Την Τετάρτη 03/05...

Κι εσύ τότε;

Για να δούμε...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, eirinigt είπε:

Ας αφήσω όλα τα άλλα συμπτώματα...

Αυτό που με ενοχλεί πολύ είναι ότι 2 μέρες (αν θυμάμαι καλά) μετά την εμβρυομεταφορά ξεκίνησα να έχω μία εσωτερική νευρικότητα... Τι εννοώ...

Νιώθω την ταραχή που νιώθει κανείς όταν πίνει καφέ και τον ενοχλεί. Για παράδειγμα εμένα με ενοχλεί πολύ ο στιγμιαίος. Νιώθω, λοιπόν, σα να πίνω frappe κάθε μέρα, χωρίς φυσικά να πίνω... 😁

Αυτό μεταφέρεται και το βράδυ και "βρικολακιάζω"...

Άλλες πάλι στιγμές μέσα στην ημέρα είμαι σα να έχουν τελειώσει τόσο απότομα οι μπαταρίες, που θέλω μόνο να σωριαστώ...

Τι κακό ρε κορίτσια αυτό με τις ορμόνες που παίρνουμε...!

Τουλάχιστον να έχει αίσιο τέλος...🙏

 

Αυτο το χάλι που τρεμουμε, κρυωνουμε, ζεσταινομαστε, ποναει το στηθος, ποναει η μήτρα και προσπαθουμε να μην το συνδέουμε γιατι ειναι πολυ νωρίς και οντως απο τα φάρμακα ειναι.. 

Εγω παλι 2 μερες τωρα κρυώνω, τουρτουριζω.. Το πρωι ξυπνάω χαραματα κ δεν με παίρνει ξανά ο ύπνος. 

Αυριο πρωτομαγια εχω φωνάξει φιλους σπιτι να φαμε να περασει γρήγορα η μέρα. Η Τρίτη θα ειναι των παθών.. Και Τετάρτη χαραματα θα ειμαι στο μικροβιολικο πρώτο πελατάκι. 

  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...