Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Κι όμως kitty ειναι με τις εμπειρίες τους και με το πόσο ενημερώνονται. Και θα σου δώσω ένα παράδειγμα:

Τη στιγμη που ο Παγκόσμιος Οργανισμός Υγείας και η Αμερικανικη Ακαδημία Παιδιατρικης συνιστούν ο μητρικου θηλασμος να κρατάει τουλάχιστον μέχρι τα 2 έτη και να συνεχίσει όσο επιθυμούν μητέρα και παιδι οι περισσότεροι παιδιατροι στην Ελλάδα λενε οτι μετα τους 6 μήνες να κοπεί γιατι δεν προσφέρει τίποτα!

Άλλο παράδειγμα ειναι οτι οι ίδιοι φορείς προτείνουν το αυγό μετα το χρόνο.

Κι εδω για το μελι

http://melissokomos.gr/2009/12/06/μέλι-και-αλλαντίαση-στα-βρέφη/

Μετα τους 12 μήνες ειναι οκ.

τι να πω..........;)

πραγματικά ειναι τουλάχιστον αξιοπερίεργο. εγω παντως ακολουθώ τον παιδίατρο μας κι αφου το παιδί τα τρωει όλα , του προσθέτω σιγά σιγά νέες γεύσεις.

άλλωστε το μοναδικό που μας ενδιαφερει είναι να είναι γερα τα ζουζουνάκια μας :P:p:p


cad313a91b.png

Γι αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω!!!!!!!!!!!!! 7/4/2011

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα σε όλες!!!

Εγώ είμαι οκ για το μέρος, αλλά για την ώρα θα ήθελα 30 λεπτάκια ακόμη. Δεν πειράζει όμως θα προσπαθήσω να μην ξεφύγω από το ακαδημαικό τέταρτο. Ο άντρας μου σίγουρα θα με φέρει και θα έρθει να με πάρει. Δε νομίζω να καθίσει αν δεν είναι κανένας άλλος, όμως. Αν έρθει και κάποιος άλλος θα καθίσει και εκείνος.

Πολύ χαίρομαι που θα το κάνουμε τελικά!!!!!!!

Εγώ ακόμη δεν της έχω πάρει αντηλιακό. Πέρισυ δεν την έπαιρνα μαζί στην παραλία οπότε φέτος θα της πάρω. Την άλλη εβδομάδα έχουμε παιδίατρο για 2 εμβολιάκια, οπότε θα ρωτήσω.

Σήμερα είχα περιπέτεια...ξύπνησα και είδα το ρολόι να δείχνει 6:05!!!Είχα αργήσει να ξυπνήσω 45'!!!Άρχισα να τρέχω σαν την τρελή για να προλάβω, τάισα και τη μικρή σε χρόνο dt (την ξύπνησα) και τσακίστηκα να φύγω...μόλις μπήκα στο αυτοκίνητο, κοιτάζω το ρολόι (για να δω πόσο έχω αργήσει) και βλέπω...4:40!!!!!!!Μέσα στη νύστα μου έβλεπα το 4 σαν 6!!!Tragic!!!

Γύρισα σπίτι και ξανακοιμήθηκα 1 ωρίτσα και τελικά έφυγα στην ώρα μου 6:25.

Πάει αυτό ήταν...το'χασα!!!!!!!!!

Καλό βράδυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχα περιπέτεια...ξύπνησα και είδα το ρολόι να δείχνει 6:05!!!Είχα αργήσει να ξυπνήσω 45'!!!Άρχισα να τρέχω σαν την τρελή για να προλάβω, τάισα και τη μικρή σε χρόνο dt (την ξύπνησα) και τσακίστηκα να φύγω...μόλις μπήκα στο αυτοκίνητο, κοιτάζω το ρολόι (για να δω πόσο έχω αργήσει) και βλέπω...4:40!!!!!!!Μέσα στη νύστα μου έβλεπα το 4 σαν 6!!!Tragic!!!

Γύρισα σπίτι και ξανακοιμήθηκα 1 ωρίτσα και τελικά έφυγα στην ώρα μου 6:25.

Πάει αυτό ήταν...το'χασα!!!!!!!!!

Καλό βράδυ!!!

Χα,χα,χα!! :-P:razz::-P


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Arma ευχομαι να πηγαν ολα καλα στην εξεταση σας!

Βιβη τι να πω???ασε το εχω παθει κ εγω και οχι μονο μια φορα...:oops:

Και εγω κοριτσια συμφωνω με την τοποθεσια κ την ωρα,απλως σκεφτομαι να μην ερθει ο αντρας μου γιατι θα πρεπει να φερουμε τρια παιδια...οποτε ας κατσει σπιτι με τους γιους του!!!Μηπως ξερετε αν εχει παρκινκ ή να ερθουμε με το metro?


QWrRp3.png

pw3Zp3.png

eJhDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!!!

Άρα συγκεντρωτικά με το μέρος και ώρα είμαστε εντάξει οι Tzamin, tzitzina, della, Βιβή, mammy3.

Nina nana θα μας ενημερώσεις αν θα μπορέσεις. Προσπάθησε έστω και για λίγο.

Δήμητρα αν δεν τα καταφέρεις θα κανονίσουμε κι άλλη συνάντηση απογευματινή. Προσωπικά όμως, όπως νομίζω και όλες οι κοπέλες, θα ήθελα να έρθεις.

Περιμένουμε απάντηση από Arma & Kitty.

Η Elzu προφανώς δεν θα μπορέσει. Η Μαρίνα και η Μαρία - έλενα δεν μπαίνουν συχνά οπότε μπορεί να την χάσουν την συνάντηση.


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την όμορφη παρέα!

Παρόλο που έλειπε ο μπαμπάς της η μικρη χτες ήταν άψογη! Και κοιμήθηκε σερι! Κοιμηθηκαμε μαζι το βράδυ και δεν με "ενόχλησε" καθόλου! Μια φορα την κατάλαβα που άλλαξε πλευρό, ούτε κλαμα ούτε τίποτα, φτου φτου μην το ματιασω!

Εγω ένα πέρασμα έστω θα μπορέσω να το κάνω στη συνάντηση αλλα θα ειναι κι ο άντρας μου μαζι καθώς επειδη θα έρθω για λίγο δεν αξίζει τον κόπο να γυρίσει σπίτι και να έρθει πάλι να με πάρει. Το πολυ πολυ αν ειναι μόνος του να τον στείλω βόλτα για περπάτημα. Απόγευμα η αλήθεια ειναι θα με βόλευε καλύτερα. Dimista σιγουρα δεν μπορεις πρωι;

Ούτε εγω της έχω πάρει ακόμα αντηλιακό. Θα ρωτήσω την παιδιατρο αλλα είμαι σχεδόν σίγουρη οτι θα μου πει κάποιο φυτικό πχ κορρε ή apivita.


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετα απο πολυ κόπο κατάφερα να δω τα δόντια της. Τελικα έβγαλε τον πρώτο τραπεζίτη! Έχει μέρες που βγήκε αλλα φυσικα ποτε δεν αφήνει να δω το στόμα της. Εξου και η ανορεξια των προηγουμενων ημερων. Άρα πρέπει να αλλάξουμε οδοντοβουρτσα να πιάνει και τα πίσω δόντια.


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια ,τι κάνετε?Εμείς πολύ καλά!Το πρωί πήγαμε για μπομπονιέρες,μετά στις κούνιες και μετά σ.μ.Για τους μεγάλους παραγγείλαμε γυάλινες θήκες ρεσσώ.Οι μισές έχουν βατραχάκι και οι άλλες μισές πασχαλίτσα.

Όταν ανάβεις το κεράκι φωτίζει απ'έξω.

Για τους μικρούς παραγγείλαμε κουμπαράδες που έχουν πάνω 1α μεγάλη φράουλα.Ήθελα κάτι σε ανοιξιάτικο γι αυτό πήρα αυτά τα σχέδια.

Οι μπομπονιέρες από 2 euro, μας τις άφησε 1.60.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Βιβή γέλασα πολύ με την περιγραφή που έκανες.Και όταν έγραψες tragic ήταν σαν να έβλεπα μπροστά μου την διαφήμιση.

Η μικρή ήθελε δεν ήθελε ήπιε πολύ νωρίς το γάλα της.

Τζαμίν κι εγώ θα ήθελα να έρθω απλά έχω πρόβλημα με την ώρα.Αν ο μικρός ξυπνήσει νωρίς και φάει γρήγορα την φρουτόκρεμα θα έρθω για λίγο.Γι αυτό κολλάω στην ώρα.Ο μικρός ξυπνάει 10.30 ή 11.Αν γίνει δεύτερη συνάντηση και είναι απογευματινή θα έρθω 100%.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νίνα Νάνα σίγουρα δεν μπορώ πρωί.Αν μπορούσα εννοείται και θα ερχόμουνα και θα κράταγα κάτι και για τα μικρά ,αλλά,δεν έχω σκεφτεί τι.

Όταν βγαίνω με τον άντρα μου και τον μπέμπη μας συνήθως απογεύματα βγαίνουμε.Όταν γράφω ότι το πρωί βγήκαμε βόλτα εννοώ από τις 12 και μετά.Σήμερα έτυχε και ξύπνησε νωρίς και βγήκαμε στις 11.30.

Καλό απόγευμα σε όλες.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου.Πηγαμε και γραψαμε σημερα τον μικρο στον παιδικο.Στις 30/4 ημερα Δευτερα ξεκιναει.Στις 10/5 στις 8 πιανω κι εγω δουλεια!Κοντευει ο καιρος.Ποτε ημουν εγκυος,ποτε γεννησα και τωρα θα παει και παιδικο κι εγω ξανα δουλεια!

Arma,γραψε μας τι εγινε με το μωρο.

Dimista,φατε την φρουτοκρεμα κι ελατε μετα.Δεν θα φυγουμε κι απο τις 12 εμεις.Μια απογευματινη συναντηση θα ηταν καλη αλλα να εχει προχωρησει η ανοιξη να μην εχει ψυχρουλα.Εμεις θα σε περιμενουμε.

Νινα-Νανα,ευχιμαι κι εσυ να ερθεις εστω και για ενα "χαιρω πολυ".


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Dimista η νύφη μου όταν είχαν να παει κάπου την ώρα της φρουτοκρεμας έδινε την κρέμα έξω και το απόγευμα έδινε την φρουτοκρεμα.

Εγω ευτυχώς δεν έχω τέτοιο πρόβλημα με την μικρη. Παίρνω απλώς μια μπανάνα μαζι μου και τρώει όσο θέλει!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Dimista είναι όντως κρίμα να μην έρθεις γι'αυτό το λόγο. Και εγώ επειδή εκείνη την ώρα συνήθως τρώει, θα της πάρω μαζί μου ένα γιαούρτι και θα της δώσω το απόγευμα τα φρούτα. Δεν πειράζει να τους αλλάζεις τη σειρά καμιά φορά. Και μάλιστα εγώ θα πάρω και το μεσημεριανό της αλεσμένο σε μπωλ, για να είμαι σίγουρη.

Nina-Nana μακάρι να πάτε για τα συμβόλαια το απόγευμα. Θα είναι ωραία να μας προλάβεις. Αλλιώς έστω και για λίγο. Η μικρή σου πολύ "προχώ" με τα δόντια, μπράβο.

Mammy3 δύσκολα όταν έχεις 3 έτσι?


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...