Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα κορίτσια μου! Καταρχήν να πω ότι εκτός απροόπτου είμαι οκ για την συνάντηση απλά σίγουρα κανα τεταρτάκι θα αργήσω.Είπατε εκεί έχει πάρκινγκ?

Κάναμε το σπινθηρογράφημα αλλά ακόμα τελικά νέα δεν έχω. Έχει στένωση που όπως μας είπε ο γιατρός εκεί είναι μέτρια, δεν είναι και για να τον χειρουργήσουμε αύριο αλλά ούτε και για να το αφήσουμε..Τώρα αύριο πέρνουμε τα αποτελέσματα και θα τα πάμε στον γιατρό να μας πει τι γίνεται. Είμαι λίγο στενοχωρημένη αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι. Ό,τι είναι για καλό του πρέπει να γίνει...Τουλάχιστον δεν ταλαιπωρηθηκε πολύ σε σχέση με την άλλη, τζασμιν όπως μου τα είπες, απλά εμας κράτησε συνολικά μια ώρα. Μετά βέβαια από αυτό θα σκεφτώ πολύ αν θα τον πάω για εξετάσεις αίματος που έλεγα γιατί δεν 'εχει καλές φλέβες και για να του βάλουν το φάρμακο τον τρύπησαν στο ποδαράκι..:-(

della καλή αρχή στον σταθμό και με το καλό να πας και στη δουλειά σου. Όλα να πάνε τέλεια!

Βιβη αυτό που έπαθες το έχει πάθει ο άντρας μου πολλές φορές και τρέχω να τον μαζέψω οπότε τουλάχιστον τον προλαβαίνω να μην βγει έξω!:lol:

dimista μακάρι να τα κατάφερνες κι εσύ..σε καταλαβαίνω με το φαγητό κι εγώ δεν κούναγσ ρούπι με την μεγάλη μου γιατί έξω δεν έτρωγε με τίποτα..Παρεπιτπόντως τι καλά που ξυπνάει τόσο αργά!!!!

Νινα-νανα η μικρή σου δεν τρώει καθόλου αλεσμένο?Τσακ μπαμ ξεμπερδέψατε!

Α, όποια θέλει ας μου στείλει πμ για το facebook γιατ'ί έχω μόνο την tzasmin φίλη και αν δεν είναι εκεί την ώρα της συνάντησης δεν γνωρίζω καμία άλλη. Μην πάω και κατσικωθώ σε καμιά ξεκάρφωτη παρέα! :lol: :lol: :lol:

Καλό βράδυ σε όλες!


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Είχαμε φρικτη νύχτα :rolleyes: είμαι πτώμα....

Arma εύχομαι τα αποτελέσματα να ειναι καλα! Σταματήσαμε νωρίς τα αλεσμενα, απο 9 μηνών νομίζω.

Tzitzina το ίδρυμα μαργαριτα ποιο ειναι;


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμάς!!!

Αρμα καλά αποτελέσματα...

Κι εμείς σταματήσαμε τα αλεσμένα πολύ νωρίς, παρόλο που δεν έχει δόντια (μόνο 2).

Dimista κι εγώ μαζί τα παίρνω όλα τα φαγητά. Αντί για τα φρούτα όταν είμαι έξω, παίρνω το βαζάκι των φρούτων, που υποτίθεται ότι είναι χωρίς συντηρητικά. Επίσης μπανάνα, μανταρίνι, ρυζογκοφρέτες, ψωμί, γιαουρτάκι και το φαγητό της.

Della είναι αρκετές οι μέρες για προσαρμογή πριν πας στην δουλειά? Προσωπικά θα προτεινα τουλάχιστον άλλη μια εβδομάδα. Για να τον ξεκινήσεις με 1 ώρα την πρώτη μέρα και μέχρι το τέλος της εβδομάδας να μην ξεπεράσει τις τρεις ώρες. Την δεύτερη εβδομάδα να φτάσει το 6ωρο, και την τρίτη εβδομάδα να τον πας κανονικά αλλά να είσαι και διαθέσιμη αν κάποια μέρα δυσανασχετίσει πολύ. Επίσης αν τον πας μια εβδομάδα κανονικά και δεν είσαι στην δουλειά, έχεις χρόνο να κάνεις ένα ρεκτιφιέ πριν επιστρέψεις, για να εντυπωσιάσεις (μαλλί, νύχια, τίποτα ψώνια) ;) .

Εγώ που είχα τρεις εβδομάδες για προσαρμογή, την μια την χάσαμε με γρίπη. Την Παρασκευή της πρώτης εβδομάδας αρρώστησε. Βέβαια η εποχή που ξεκινάτε εσείς είναι καλύτερη από άποψη ιόσεων. Φαντάζομαι όμως κάθε σταθμός έχει και το δικό του πρόγραμμα προσαρμογής.

Αυτά κορίτσια

Φιλιά


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Είχαμε φρικτη νύχτα :rolleyes: είμαι πτώμα....

Arma εύχομαι τα αποτελέσματα να ειναι καλα! Σταματήσαμε νωρίς τα αλεσμενα, απο 9 μηνών νομίζω.

Tzitzina το ίδρυμα μαργαριτα ποιο ειναι;

Kαλό κουράγιο...

Το ίδρυμα αυτό είναι ένα κέντρο επαγγελματικής κατάρτισης για ανθρώπους με σύνδρομο DOWN.

Arma ελπίζω να σας πει καλά νέα ο γιατρός.

Αλήθεια Tzamin μπορούμε να παρκάρουμε εντός του χώρου?


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Α, όποια θέλει ας μου στείλει πμ για το facebook γιατ'ί έχω μόνο την tzasmin φίλη και αν δεν είναι εκεί την ώρα της συνάντησης δεν γνωρίζω καμία άλλη. Μην πάω και κατσικωθώ σε καμιά ξεκάρφωτη παρέα! :lol: :lol: :lol:

Καλό βράδυ σε όλες!

Έχω fb αλλά έχω μία μόνο φωτο που δεν έχει καμία σχέση. Σου στέλνω πμ για να με περιγράψω


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!! Θα σπασει το κεφαλι μου !!! Στην δουλεια κανω φρικτη υπομονη!!! Χθες το βραδυ και αποψε ειχαμε παρατραγουδα με τον Παντελη. Σηκωνεται 2 η ωρα και τσιριδα, κλαμα, γκρινια.Το χαραμα μας βρηκε στο σαλονι να βλεπουμε το dvd με τα ζουζουνια. Τι στο καλο παθαινει ρε παιδακι μου? Τα ματια μου ειναι καπως ετσι :shock: !!!

della καλη αρχη!! αχ μωρε ειναι τοσο μικρουλια ακομα τα παιδακια μας. Ομως τι να κανεις εαν δεν εχεις αλλη επιλογη.

Nina-nana συμπασχω!!!

Βιβη μου θυμησες κατι, ξυπνησα το πρωι σαν την μουρλη πηγα να παρω το αυτοκινητο, εβριζα την αδερφη μου για το πως το παρκαρε " εγω φταιω που στο δανεισα κλπ κλπ", τον ανδρα μου που μου κολλησε τα αυτοκολλητα της ασφαλειας στο τζαμι, το παλιοκουμπιουτερακι του κλειδιου που δεν δουλευε και δεν ξερω και γω τι αλλο! Ολα αυτα μπροστα στο μαναβικο που ειχε κοσμο.... Τελικα μετα απο κανενα 20 λεπτο αφου πλεον ειχα γινει θεαμα προσπαθωντας να ξεκλειδωσω το αυτοκινητο καταλαβα πως ...ΟΥΠΣ!!!!.... δεν ηταν το δικο μου! Ρεζιλι!!!


pm4hp3.pngVPk9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, τι κάνετε; Τι κάνουν τα μωράκια σας; Εμείς χρονίζουμε σε μερικές μέρες! Πώς πέρασε ο καιρός, απίστευτο! Μπήκα τυχαία για να ψάξω για playgroup και βλέπω οργανώνετε συνάντηση; Πότε;

Tzamin, στείλε μου σε παρακαλώ κι εμένα ένα μήνυμα με μέρα/ώρα συνάντησης, μήπως μπορέσω να έρθω κι εγώ να σας γνωρίσω, αν και δεν μπαίνω συχνά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Hi!!! Τι κάνετε; Καλά αυτό με το αυτοκίνητο τέλειο!! Και έλεγα ότι μόνο σε εμένα συμβαίνουν αυτά. Κορίτσια σήμερα την κουρέψαμε τη μικρή γιατί τα μαλλιά της έμπαιναν στα μάτια! Σα γαλλιδούλα είναι τώρα!!! Εμείς ακόμη αλέθουμε το φαγητό. Έχω αρχίσει να της δίνω στο χέρι διάφορα αλλά έχουμε μέλλον ακόμη. Αυτά από εμάς. Φιλιά!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!

Άρα συγκεντρωτικά με το μέρος και ώρα είμαστε εντάξει οι Tzamin, tzitzina, della, Βιβή, mammy3.

Nina nana θα μας ενημερώσεις αν θα μπορέσεις. Προσπάθησε έστω και για λίγο.

Δήμητρα αν δεν τα καταφέρεις θα κανονίσουμε κι άλλη συνάντηση απογευματινή. Προσωπικά όμως, όπως νομίζω και όλες οι κοπέλες, θα ήθελα να έρθεις.

Περιμένουμε απάντηση από Arma & Kitty.

Η Elzu προφανώς δεν θα μπορέσει. Η Μαρίνα και η Μαρία - έλενα δεν μπαίνουν συχνά οπότε μπορεί να την χάσουν την συνάντηση.

Κορίτσια , συγνώμη που απάντησα μέχρι τωρα , αλλά είμαι όλη την εβδομάδα άρρωστη............την Δευτέρα δεν ειχα παει δουλειά , γιατί ειχε κλείσει τελείως ο λαιμός μου και δεν μπορούσα να μιλήσω. σημερα ειμαι λιγο καλυτερα αλλά και πάλι βηχω και φτερνίζομαι , οπότε είμαι πολύ επικίνδυνο άτομο για μαμάδες και μωρα. εχει και ο μικρούλης λίγο βηχα και του δινουμε ενα σιροπάκι.

εχω εχω κατεβάσει ενα ολοκληρο κουτι panadol cold & flu, ενα κουτι καραμελες για τον λαιμο κι ακομη πονάω.:cry:

Καλά να περάσετε !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:P:p:p


cad313a91b.png

Γι αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω!!!!!!!!!!!!! 7/4/2011

Link to comment
Share on other sites

Hi!!! Τι κάνετε; Καλά αυτό με το αυτοκίνητο τέλειο!! Και έλεγα ότι μόνο σε εμένα συμβαίνουν αυτά. Κορίτσια σήμερα την κουρέψαμε τη μικρή γιατί τα μαλλιά της έμπαιναν στα μάτια! Σα γαλλιδούλα είναι τώρα!!! Εμείς ακόμη αλέθουμε το φαγητό. Έχω αρχίσει να της δίνω στο χέρι διάφορα αλλά έχουμε μέλλον ακόμη. Αυτά από εμάς. Φιλιά!

πολύ γέλασα με τα παθήματα με τα αυτοκίνητα.....εγω να μην ξυπνάω ποτέ νωρίτερα ?:shock:

κι ο μπέμπης θελει κουρεμα , αλλα μαλλον μετα την βάφτιση....κι εχουμε καιρό ακομη...εχει αρχίσει και κάνει μπούκλες

εγω χθες του εδωσα στο χερι (το δικό μου ) πατάτα και μοσχαράκι. μπανάνα τρωει εδώ και καιρό και ψωμί βεβαίως-βεβαίως ............μιλάμε τρέλα με το ψωμί


cad313a91b.png

Γι αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω!!!!!!!!!!!!! 7/4/2011

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ομορφες.Πως ειστε;τα μωρακια μας;εμεις πηγαμε και πηραμε αθλητικα με κανονικη σολα σημερα.Μεχρι σημερα φορουσαμε αγκαλιας αλλα αφου τωρα περπαταει αλλαξαμε.

Klimt,χαθηκες τελειως!Σε σκεφτομουν αυτες τις μερες γιατι εχουμε γεννησει και την ιδια μερα.Περσι τετοιες μερες μαζι λεγαμε:θα γεννησουμε καλοκαιρι οπως παει!

Αrma, πραγματικα ευχομαι αυτα που συμβαινουν να ειναι τα τελευταια και να μη σας ξανααπασχολησει τιποτα.Να τελειωσει αυτη η υποθεση και απο εκει κι επειτα μονο γρατζουνιτσες!

Τzamin,δεν ξερω μπορει και να εχεις δικιο σ'αυτο για τον παιδικο.Θα το ξανασκεφτω.

Κοριτσια,του πηρα κι εγω αντιηλιακο.Της frezyderm με δεικτη 25.Δεν ειχε μεγαλυτερο.

Ανυπομονω για τη συναντηση μας!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Della περπατάει καλα με τα καινουρια παπούτσια; Εγω μια φορα της έβαλα με κανονική σολα κι έπεφτε συνέχεια. Ε, και της τα έβγαλα.

Tzitzina πολυ ενδιαφέρον το ίδρυμα. Έχει κάποιο σάιτ να δω;


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...