Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μάμμυ γίνατε καλά τώρα?

Και γω θα αισθανόμουνα άσκημα να μην έβλεπα τον γιο μου από κοντά στην γιορτή του σχολείου.Θα δεις το βίντεο τουλάχιστον.Κάτι είναι και αυτό.

Καλό βράδυ και καλό ΣΚ σε όλες.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Tzamin κι εγω υγιεινά έτρωγα πάντα, γυμναζομουν και πολυ. Πλέον καλα για γυμναστικη δεν το συζητω μόνο λίγη γιογκα προλαβαίνω. Αλλα ενω με την αλλεργία το πρωινό μου και τα σνακ μου ήταν κεχρι, φαγοπυρο ή βρώμη με γάλα καρυδας, αμυγδαλου ή ρυζιού τώρα με τα βιολογικα κουλουράκια το έχω ξεφτυλισει.. Έν τω μεταξυ ανακάλυψα κι οτι το fresh έχει γλυκά για αλλεργικους οπότε τη συνέχεια την μαντευεις.....

Απο παπούτσια φοράμε 19 αλλα ανάλογα και τη φόρμα.

Dimista εσυ είσαι κορμαρα!!!

Della που είσαι;

Καληνύχτα!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα το σίδερο...

Θα χαλαρώσω και θα πάω για ύπνο γιατί αύριο έχει γενική...

Κορίτσια εγώ είμαι πολύ λιχούδω..Και τρελαίνομαι για παγωτό. Χειμώνα καλοκαίρι, μπορώ να φάω ατελείωτες μπάλες. Τώρα λίγο προσέχω με τη μικρή γιατί με πιάνει ο λαιμός μου, αλλά και πάλι..Ευτυχώς είμαι οκ για την ώρα με τα κιλά μου (αν εξαιρέσεις την κυταρίτιδα και τη χαλάρωση), αλλά Arma και εγώ αυτό φοβάμαι, μόλις αλλάξει ο μεταβολισμός μου.

Παπούτσια φορούσαμε 19, αλλά προχθές που της πήρα καινούρια φτάσαμε στο 20. Σίγουρα όμως εξαρτάται από τη φόρμα του παπουτσιού.

Γενέθλια θα της κάνουμε κανονικά στη μέρα της (11/4) αλλά ακόμη δεν έχουμε αποφασίσει για τα άτομα. Μαζεύονται αρκετά και μας προβληματίζει το οικονομικό, εφόσον πλησιάζει και η βάφτιση.

Arma πότε θα κάνετε το σπινθηρογράφημα?

Mammy είσαστε καλύτερα? Μην ανησυχείς, έχεις να καμαρώσεις τα παιδάκια σου σε πολλές γιορτές και εκδηλώσεις!!


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Nina-Nana τι βιολογικά κουλουράκια, εγώ καταβροχθίζω οτιδήποτε βρεθεί μπροστά μου. Στο σπίτι πάντα παίρνουμε διάφορα και καλά για τυχόν επισκέψεις και τα τσακίζουμε πάντα μόνοι μας και όταν έχουμε κόσμο τρέχουμε τελευταία στιγμή να πάρουμε κάτι να κεράσουμε:-P

Kitty τα ζουζούνια μας, έχουν μαζί γενεθλιάκια!!

Μόνο η δικιά μου δεν τρώει ακόμη αυγό? Σήμερα της έδωσα για πρώτη φορά φακές. Δεν της άρεσαν καθόλου. Και ενώ πάντα τρώει σε πέντε λεπτά, σήμερα σταματήσαμε 15 φορές και μας πήρε 30΄για να το φάει όλο..


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μάλλον βρήκα τι βλακεία είχα κάνει και δεν μπορούσα να στείλω ή να λάβω πμ. Δεν ξέρω αν εχετε ήδη επικοινωνήσει για τη συνάντηση. Θα ξαναμπω αύριο και θα στείλω και εγώ.

Σας καληνυχτίζω γιατί όπως βλέπω δε διορθώνομαι με τίποτα στη φλυαρία..:tongue:

Φιλιά σε όλες και φυσικά στα ζουζούνια!!


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Tzitzina ξύπνια κι εσυ;;; Κι εγω έχω σίδερο αλλα κανω την Κινέζα!

Κι εμείς 11/4 έχουμε γενέθλια! Σκέφτομαι όμως να κάνω τα γενέθλιά της στο καινούριο σπίτι όταν μπούμε με το καλο.

Κι εμείς δεν τρώμε αυγό! Η παιδιατρος λεει μετα τον χρόνο αλλα εγω φοβάμαι λέω να την καθυστέρησω κι άλλο. Φακες τρελαινοταν να τρώει αλλα πλέον δεν τις θέλει. Γενικώς με το φαγητο έχουμε θέμα. :rolleyes:


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λέω να κάνω στην μικρη εξετάσεις αίματος για να δούμε αιματοκριτη, φεριτινη, σίδηρο. Ποια η γνώμη σας;

Άντε ας πάω για ύπνο γιατι ποιος ξέρει τι με περιμενει... Μαλώνουν και οι απο πάνω απο τις 11 κι ήδη την έχουν ξυπνήσει μια φορα!

Καληνύχτα!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Tzitzina ξύπνια κι εσυ;;; Κι εγω έχω σίδερο αλλα κανω την Κινέζα!

Κι εμείς 11/4 έχουμε γενέθλια! Σκέφτομαι όμως να κάνω τα γενέθλιά της στο καινούριο σπίτι όταν μπούμε με το καλο.

Κι εμείς δεν τρώμε αυγό! Η παιδιατρος λεει μετα τον χρόνο αλλα εγω φοβάμαι λέω να την καθυστέρησω κι άλλο. Φακες τρελαινοταν να τρώει αλλα πλέον δεν τις θέλει. Γενικώς με το φαγητο έχουμε θέμα. :rolleyes:

Ωραία μάνα είμαι...Έννοούσα 07/04 :P:p

Να της κάνεις τις εξετάσεις. Και εγώ σκεφτόμουν ότι στο χρόνο πάνω καλά είναι να δουμε τι γίνεται.


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να'μαι κι εγω!Προσπαθω να κανω δουλειες στο σπιτι γιατι αυριο ερχονται ο αδελφος μου με τη νυφημου και την ανιψια-βαφτισιμια μου.Με τον μικρο μεσα στα ποδια σου δεν ειναι και ο,τι καλυτερο για να κανεις δουλειες.Παραγγειλαμε τις μπομπονιερες για τους μεγαλους και κλεισαμε το catering.Η μαμα μου πηρε τον δισκο,την καραφα και το ποτηρι και μεθαυριο θα παει για τα στεφανα.Μεσα στην εβδομαδα θα παμε για τις παιδικες μπομπο.Δεν εχουν μεινει πολλα ακομα.

Βρε κοριτσια,τι κιλα ειναι αυτα που διαβαζω????Εγω ειμαι πολυ πιο "πληθωρικη"(καλο ε;σιγα μην πω χοντρη)Ειμαι 68 κιλα,ουτε καν 70!!Αντε να χαθειτε ολες σας!

Βιβη,καλη επιτυχια και καλο κουραγιο στο προγραμμα που ξεκινησες.Θελει υπομονη,μπραβο!Αν θυμηθεις δωσε την επωνυμια του μαγαζιου που ειπες για παπουτσια μηπως παω και δω.

Mammy, τραβηξε φωτο ο μεγαλος τελικα;ηταν ωραια η γιορτη;

Kitty,εδω στην Αθηνα θα την κανετε τη βαφτιση;πρωι η απογευμα;τι σκεφτεσαι να κανεις;

Nina-Nana,το καλι πραγμα αργει να γινει.Ας καθυστερησει λιγο να σας το παραδωσει αλλα να το φτιαξει καλο το σπιτι.Οσον αφορα τις εξετασεις αιματος. για αιματοκριτη κτλ. το σκεφτηκα κι εγω και ηθελα να ρωτησω τον παιδιατρο για το ποτε.Παντως επειδη του καναμε γεν.αιματος οταν αρρωστησε και τον ειχα κρατησει εγω,καταστενοχωρηθηκα!

Dimista,τι αντιηλιακο πηρατε;βαζετε παντου;πρεπει κι εγω να του παρω.

Maria-Elena,κθ εσυ γυρισες δουλεια ε;κι εγω μετραω μερες.Πιανωδουλεια 10 Μαιου.

Καλο μεσημερι κουκλες!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Nina-Nana τι βιολογικά κουλουράκια, εγώ καταβροχθίζω οτιδήποτε βρεθεί μπροστά μου. Στο σπίτι πάντα παίρνουμε διάφορα και καλά για τυχόν επισκέψεις και τα τσακίζουμε πάντα μόνοι μας και όταν έχουμε κόσμο τρέχουμε τελευταία στιγμή να πάρουμε κάτι να κεράσουμε:-P

Kitty τα ζουζούνια μας, έχουν μαζί γενεθλιάκια!!

Μόνο η δικιά μου δεν τρώει ακόμη αυγό? Σήμερα της έδωσα για πρώτη φορά φακές. Δεν της άρεσαν καθόλου. Και ενώ πάντα τρώει σε πέντε λεπτά, σήμερα σταματήσαμε 15 φορές και μας πήρε 30΄για να το φάει όλο..

καλησπέρα !!!!

ναι , το θυμάμαι οτι εχουν μαζί:P δεν κανουμε μια λιστα , για να θυμόμαστε να ευχόμαστε ?

πω...πω....πώς πέρασε ένας χρόνος ?:P:p

:PΣτην βαφτιση ισως κάνουμε ενα catering εξω απο την εκκλησία , αλλιώς θα παμε να φαμε με την νονά , γονεις κ αδερφια

παπουτσάκι φοράμε Νο 20. εχουμε και 21 του κανει αλλα του βγαινει που κ που. Η βαφτιση ειναι πρωί στις 12. εχουμε κλεισει αλλη μια ημερομηνία για Σεπτέμβρη , αλλά παει πολύ αργά.Ηδη τον Ιούλιο θα ειναι 15 μηνών.

εννοείται θα παμε όχι απλά περπατώντας , αλλά τρέχοντας:tongue:


cad313a91b.png

Γι αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω!!!!!!!!!!!!! 7/4/2011

Link to comment
Share on other sites

Tzitzina ξύπνια κι εσυ;;; Κι εγω έχω σίδερο αλλα κανω την Κινέζα!

Κι εμείς 11/4 έχουμε γενέθλια! Σκέφτομαι όμως να κάνω τα γενέθλιά της στο καινούριο σπίτι όταν μπούμε με το καλο.

Κι εμείς δεν τρώμε αυγό! Η παιδιατρος λεει μετα τον χρόνο αλλα εγω φοβάμαι λέω να την καθυστέρησω κι άλλο. Φακες τρελαινοταν να τρώει αλλα πλέον δεν τις θέλει. Γενικώς με το φαγητο έχουμε θέμα. :rolleyes:

παντως αυτό με τους παιδίατρους που λεει ο καθένας άλλα δεν μπορώ να το καταλάβω. εμας μας ειπε μετα τον χρονο επιτρέπονται όλα εκτός απο ξηρούς καρπούς και μελι. και τουρτα να φαει στα γενέθλια του.

αυγό ξεκινήσαμε στους 10 μήνες ( συνηθως το ξεκιναει στους 11 , αλλα επειδη ειπε ο μικρος τα παει πολύ καλά , αρχισαμε νωριτερα)


cad313a91b.png

Γι αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω!!!!!!!!!!!!! 7/4/2011

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλα και για την ημέρα και σε όσες ειτε γιορτάζουν ειτε έχουν κάποιον που γιορτάζει!

Πως ειστε; Χτες είχε ωραία μέρα! Πήγαμε κουνιες και μετα για καφεδάκι.

Della άστα να πανε, δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι το πως θα τσιριζει όταν την πάω για εξετάσεις! Καλώς να τους δεχτεις! Έχετε βαφτίσει την ανιψια σας όπως κι εμείς βαφτίσαμε του αδερφού μου την κόρη! :D επίσης ο άντρας μου βάφτισε και την κόρη της αδερφής του!

Kitty αυτο με τους γιατρούς κι εμένα με εκνευριζει λίγο! Αλλα τελικα έχει να κάνει με την εμπειρια του καθενός. Αν πχ ο ένας γιατρός έχει πολλα περιστατικά αλλεργίας στο αυγό το δίνει αργότερα. Άλλος μπορεί να μην του έχει τύχει ποτε επομένως το δίνει απο 9 μηνών. Εγω θέλω οπωσδήποτε στις καλοκαιρινές διακοπές να τρώει αυγό, ψάρι, μελι και ταχινι γιατι θα μου λύσουν τα χέρια αυτές οι τροφές στο νησί! Επομένως δεν θέλω να τις εισαγω γρήγορα και να μου εμφανίσει αλλεργία οπότε μάλλον θα το καθυστέρησω. Το μελι γιατι δεν αφήνει; Οι υπόλοιποι παιδιατροι το αφήνουν απο τον χρόνο και μετα.

Φιλακιαααα!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...