Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 minutes ago, Eflenew said:

      Καλημέρα! Τα καφέ είναι ενδείξεις εμφυτευσης.  Με θετικό τεστ έστω και πολύ αχνό και καφέ θεωρώ ότι θα πάρεις μια ωραιότατη θετικη χοριακη!!!

      Δεν ξέρω πραγματικά …τι να πω έχω απογοητευτεί … ίσως είμαι επηρεασμένη από την τελευταία μ παλινδρόμηση 

      14 minutes ago, Fay_ said:

      Εγω κορίτσι μου δυο μέρες πριν την χοριακη μου είδα καφέ και στο εσώρουχο και μετά όλη μέρα στο σκούπισμα. Η χοριακη μου ήταν 415. Πήρα πανικόβλητη εκείνη την ημέρα τη μαία και μου είπε θα έπρεπε να χαίρεσαι και όχι να στεναχωριεσαι.. Είναι καλό σημάδι 💕

      Δεν ξέρω τι να πω προσπαθώ απλά να μην στεναχωριέμαι .

      9 minutes ago, Blue Velvet said:

      Μήπως να τον πάρεις τηλέφωνο?Εγώ σίγουρα θα έπαιρνα,πως θα ηρεμήσεις αλλιώς ?

      Εδώ θα μου πουν ότι δεν μπορούν να κάνουν κάτι από την  στιγμή που αύριο είναι η μερα της χοριακης .. 

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Ντέλλα το αντηλιακό που του πήραμε είναι το a-derma.Mε δείκτη προστασίας 50.Του το βάζουμε στο πρόσωπο.Όταν ξεκινήσουμε να τον πηγαίνουμε στην θάλασσα θα του βάζουμε και πρόσωπο και σώμα.

Ντέλλα καλώςήρθε ο αδελφός σου με την οικογένειά του.Να χαίρεσαι τον πατέρα σου.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μάμμυ να χαίρεσαι τον πεθερό σου και το αντράκι σας.Δεν μας κούρασες καθόλου.Η μητέρα σου μπορεί να "λείπει" από την βάφτιση αλλά σίγουρα θα την βλέπει από ψηλά και θα της δώσετε μεγάλη χαρά που η μικρή σας θα πάρει το όνομά της.Και δεν νομίζω να θέλει να σας βλέπει συναισθηματικά φορτισμένους.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Άρμα να χαίρεσαι την μητέρα σου και την κορούλα σας.Μπράβο που ξεκινήσατε και σεις τις βόλτες.

Τζαμίν λες η κόρη σου να γίνει φυτοφάγος?:lol::lol::lol:

Εμείς όταν βγάζουμε τον μικρό στην βεράντα τον μαθαίνουμε να τα αγαπάει τα φυτά και τα λουλούδια .Τα χαιδεύει.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Xρόνια Πολλά σε όλους τους εορτάζοντες!! Εγώ έχω τον καλό μου!

Η μικρή ανακάλυψε πως το σπίτι δεν είναι μόνο στο χαλί και έχει εξερευνήσει πλέον κάθε γωνία του σπιτιού. Αναγκαστικά λοιπόν κάθε πρωί έχει σκούπισμα-σφουγγάρισμα. Και επιπλέον την έχει πιάσει η άνοιξη και το πρωί μετά το γάλα δεν κοιμάται, που σημαίνει ότι από τις 7 παρά, είμαστε στο πόδι!!

Για το μέλι είχα ακούσει και εγώ μετά το χρόνο χωρίς να ξέρω γιατί. Μπράβο στα κορίτσια που μας ενημερώσανε.

Εννοείται ότι είμαστε όλες κουκουβάγιες και καμαρώνουμε τα παιδακια μας ότι και αν κάνουν!!

Della αντιηλιακό της βάζω της frezyderm, ήδη από πέρσι, γιατί είναι πολύ άσπρη. Kαλώς τους δέχτηκες τους επισκέπτες σου. Εγώ την είχα αφήσει το Σάββατο στη μαμά μου για να κάνω δουλειές. Βρήκα ευκαιρία που ήμουν μόνη και στην κυριολεξία το "έγλυψα"!

Nina-Nana καλύτερα τα κακάκια?

Βιβή πως πάει η δίαιτα?


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Βιβή καλά σαράντα για την φίλη σου και να της ζήσει το αγοράκι της.

Κίττυ και Νίνα Νάνα μπράβο που ενημερώνεστε και ενημερώνετε και μας.

Ντέλλα και γω ήθελα να σε ρωτήσω.Μπήκες κάπου με τον μπέμπη στο alou?Έχει κατάλληλα για μικρά παιδάκια?


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mammy3 είναι πάντα δύσκολα όταν χάνουμε αγαπημένα μας πρόσωπα...Όμως αυτό το καφέ δεν υπάρχει μόνο για να γελάμε με τα κατορθώματα των παιδιών και να λέμε τα νέα μας..Ίσως να μη γνωριζόμαστε από κοντά, μετά όμως από ενάμιση χρόνο που μιλάμε σχεδόν, νομίζω ότι μπορούμε να μοιραζόμαστε και τις στενοχώριες μας...Δε θα σου πω να μην στενοχωριέσαι όταν σκέφτεσαι τη μανούλα σου, γιατί αυτό δε γίνεται..Θα σου πω όμως να παίρνεις δύναμη από τα παιδάκια σου και να σκέφτεσαι ότι αυτή την πληρότητα και την ευτυχία που σου δίνουν τώρα, την έδινες κάποτε και εσύ σε εκείνη...και δεν ήθελε τίποτε άλλο..


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Για το μέλι και μεις θα του δώσουμε όταν γίνει 12 μηνών.Αυγό και ψάρι τρώει.

Αυγό από Γενάρη και ψάρι από Φλεβάρη.

Τζιτζίνα να χαίρεσαι τον άντρα σου.Θα σου στείλω ένα π.μ. πριν κλείσω τον υπολογιστή.

Πάντως δεν μπορώ να το πιστέψω που δώσανε μέλι σε μωρό 3 μηνών.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ομορφες!Τα μικρα κοιμουνται και ομολογω εχει φοβερη ησυχια!Χθες που πηγαμε στο allou εγω με τον μικρο ανεβηκαμε στο καρουζελ μονο.Εχει ομως κι ενα χωρο απ'οτι ειδα που ειναι για παιδακια μικρουλικα σαν κι αυτα. που εχει ψευτικο γρασιδι κατω,φουσκωτα και μπαλιτσες και μεσα ειδα οτι ειχε και γονεις.Δεν ρωτησα ομως πληροφοριες ακριβως γιατι η μικρη με τραβολιγουσε στα "αλιγακια" και στα "αυτοκινητακια".

Αρμα,να χαιρεσαι την κορουλα σου και τη μανουλα σου!

Τζιτζινα,να χαιρεσαι τον αντρουλη σου!

Dimista,παλι σε "γκομενα" πηγε ο μικρος ε;

Tzamin,της υγιεινης διατροφης η Ελενα βλεπω.

Βιβη,ευτυχως βρηκα συμπασχουσα!Εδω ολες οι "σιχαμενες"ειναι 50 κιλα!

Μαμυ,να σου ζησει ο γιος και ο πεθερος.Ο μεγαλος τελικα ανταπεξηλθε πληρως στη δουλεια που του ανεθεσες.

Το catering κοστιζει 10?/ατομο χωρις Φπα.Μολις βγουν απο την εκκλησια θα κεραστουν σαμπανια,λευκο η κοκκινο κρασι,θα εχουμε απο εξι διαφορετικα ειδη finger food να φανε.Θα φανε τουρτα που θα κοψουμε και θα τους μοιραστει και γλυκο βαφτισης.Υπολογιζουν οτι περιπου καθε ατομο θα φαει 4ορεκτικα.Εγω θα βαλω μπομπες,καναπεδακια αλλαντικων,ταρτακια με γαριδα,ταρτακια με ροκφορ,σουδακια με φιλαδελφεια,πιροσκι λουκανικο και κις λωρεν με σπανακι.Για την τουρτα θα ειναι κρεμα-σοκολατα-φραουλα και τα γλυκα βαφτισης προφιτερολ.Στο μπαρ θα εχει και αναψυκτικα και νερο.Θα μου φερει και καμια 20-30καρεκλες για να καθισουν οι μεγαλοι.


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααα

Della η τιμή του catering περιλαμβάνει και την τουρτα και τα γλυκα και τα ποτά σε απεριόριστη κατανάλωση? Φαντάζομαι θα έχουν και αναψυκτικά και νερό ε? Το νερό να το ζητήσεις οποσδήποτε. Αν τα περιλαμβάνει όλα αυτά είναι πάρα πολύ καλή. Το λέω γιατί είμαι του συναφιού και έχω ασχοληθεί πολύ με διοργάνωση εκδηλώσεων. Βέβαια τα τελευταία 6 χρόνια οι εκδηλώσεις που κάνω είναι εκτός Αθήνας και έχω χάσει επαφή με τις τιμές γάμοβαπτήσεων εδώ. Μου φαίνεται όμως πολύ καλή.

Για αντιλιακό εγώ της έχω πάρει ένα fisan με δείκτη προστασίας 40. Βέβαια ο πρώτος μας γιατρός (πριν μετακομίσουμε βριλήσσια) μου είχε πει να της πάρω αντιληακό με δείκτη 20 και να της βάζω πιο συχνά. Γιατί ο πολύ υψηλός δείκτης έχει πολλά χημικά. Θα ρωτήσω όμως και την τωρινή γιατρό μας.

Δήμητρα η κόρη μου δεν είναι φυτοφάγος, φαταούλας είναι.

Τζιτζινα καθημερινό σκούπισμα σφουγγάρισμα? Χαρά στο κουράγιο σου. Εγώ μια φορά την εβδομάδα το κάνω αυτό, δεν έχει πάθει τίποτα η Έλενα. Αναπτύσουν και αντισώματα. Εγώ την αφήνω και στο μπαλκόνι και στον κήπο και στην παιδική χαρά και κυκλοφορεί ελεύθερα (μπουσουλάει και σέρνεται). Και στον παιδικό τα βγάζουν στον κήπο και τα αφήνουν ελεύθερα. Ούτως ή άλλως αν δεν πατάτε και με παπούτσια μέσα στο σπίτι σε μια μέρα δεν λερώνεται και πολύ.Το λέω για να μην ταλαιπωρείσαι εσύ όχι για κανέναν άλλο λόγο. Ελπίζω να μην σε πείραξε το σχόλιο μου.

Φιλιά κορίτσια


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλημέρα !Δεν έχω νέα.Απλά μπήκα για λίγο.Περιμένω τον υπναρά μου να ξυπνήσει για να φάει την φρουτόκρεμα.Εκεί που ξύπναγε 10.30 τώρα ξυπνάει 11.15.

Τελικά ο κάθε παιδίατρος λέει τα δικά του.Πριν αγοράσω αντηλιακό στον μικρό μου πήρα τηλ.τον παιδίατρο για να ρωτήσω την γνώμη του και μου είπε να του πάρω με δείκτη προστασίας πάνω από 30.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Τζαμίν δεν ήξερα ότι υπήρχε αντηλιακό με δείκτη προστασίας 40.Νόμιζα ότι μετά το 30 πάει το 50.

Τζιτζίνα εγώ σκουπίζω τα πατώματα με σκούπα σουίφερ μέρα παρά μέρα ,ηλεκτρική 1α φορά την εβδομάδα και σφουγγάρισμα 1α φορά την εβδομάδα.

Ντέλλα ο μπέμπης έχει 3 "γκόμενες".Αλλά αυτή που του αρέσει είναι η μικρούλα που πήγαμε το Σάββατο.Την χαιδεύει και η μικρούλα το ίδιο.Πάντως μόλις τον είδε τρέχανε τα σάλια της.

Ντέλλα πολύ καλή η τιμή του catering.Αν θέλεις στείλε μου το τηλ.να το προτείνω στην κουμπάρα μου.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

Πω πω πολλα μαζεύτηκαν!

Arma να χαίρεσαι την κόρη σου και την μαμα σου, tzitzina τον άντρα σου, mammy τον γιο σου! Λίγο καθυστερημένες οι ευχες, συγνώμη!

Mammy ειναι φυσικό να είστε συναισθηματικά φορτισμενοι, συνήθως όλοι όταν είμαστε σε μια χαρούμενη κατάσταση όπως γάμο, βάφτιση, σκεφτόμαστε αυτούς που λείπουν.. Εστιαστε στις καλές στιγμές κι όλα θα ειναι πιο ευκολα!

Tzamin μπράβο στην Έλενα που ειναι τόσο καλοφαγη! Ως και κρεμμύδι; Ουαου, αν δω ποτε την κόρη μου να τρώει με τόση όρεξη θα κάνω πάρτυ!

Πάντως και εγω δεν καθαρίζω κάθε μέρα, θα είχα τρελαθεί! Κάθε 5 μέρες συνήθως.

Dimista ο μικρός απο τώρα γκομενες, ε; Μπράβο! ;)

Κορίτσια εμείς αρχές Μαΐου θα μετακομισουμε...!

Αύριο φεύγει ο άντρας μου επαγγελματικό, ΟΥΦ! Πάλι μέσα στην γκρίνια θα ειναι η μικρη.... :(


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...