Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts

Καλησπερουδια!!! Ενας χαμος στη δουλεια, ουτε για τουαλετα δε σηκωθηκα. Αχ τωρα που οργιαζει η φυση εμεις κλειστηκαμε στο γραφειο:(.

τζαμιν δε θα φτανει ποτε η ημερα για τις δουλειες! Αφησε και κατι, κανε τα στραβα ματια δεν χαθηκε και ο κοσμος. Το λεω εγω που το βραδυ πεφτω ξερη και δεν ξερω που να βαλω χερια, ποδια απο τον πονο και ξερεις ... σκεφτομαι εκανα αυτο, εκανα το αλλο πως στο καλο κουραστηκα τοσο? Μηπως θα μου πει κανενας μπραβο?

τεσπα το αστειακι μας με τους συναδερφους μας ειναι κατι παρομοιο με αυτο που ανεφερες... επιτελους τελειωσε η αδεια, γυρισαμε στη δουλεια για να ξεκουραστουμε!!!:lol::lol::lol:


pm4hp3.pngVPk9p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Πάλι χάθηκα...

Τι να πεις όμως...Κάτι ο καιρός που μ'εχει ξεμυαλίσει και δεν κάθομαι με τίποτα μέσα, κάτι η μικρή που όταν είμαστε σπίτι δε μ'αφήνει σε ησυχία, κάτι οι δουλειές που πρέπει να γίνουν και αυτές..δε θέλει και πολύ..

Έχω να σας πω ότι βγαίνει και το δεύτερο δοντάκι και μάλλον κάτι γίνεται και πάνω γιατί βάζει το χέρι συνέχεια (μέχρι που έκανε και κάτι σαν αιματωματάκι).

Το βράδυ βεβαια ήταν εφιάλτης. Τρελή γκρίνια και μυξούλες. Σήμερα λίγο καλύτερα...Και φυσικά έξω που πίναμε καφέ..κυρία!!

Τέλοσπάντων!!

Περαστικά στα αρρωστούλικα..

Nina-Nana διάβασα τα άρθρα για τα παπούτσια, ευχαριστώ και συγχαρητήρια στη μικρή σου που σε εξέπληξε!! Τα μανιτάρια που της δίνεις είναι φρέσκα? Από το σούπερ? Εμένα τον τραχανά δεν τον τρώει με τίποτα.

Για τη βάφτιση ακόμη δεν έχω κάνει τίποτα. Βλέπω να τρέχω τελευταία στιγμή..


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Della ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου!!!Η αλήθεια είναι ότι γενικα δεν φημίζομαι για την ψυχραιμία μου αλλά στα πολύ δύσκολα θέλω δεν θέλω προσπαθώ αν είμαι δυνατή.

Tzasmin ο Βασίλης είναι σε χημειοπροφήλαξη από την ημέρα που βγήκαμε από το μαιευτήριο. Όπως σου είχα πει η διάταση στο νεφράκι του ήταν κάτι που το ξέραμε πριν γεννηθεί.Και δεν θα την κόψει γιατί μπορεί μεν να μην έχει παλλινδρόμηση έχει προφανώς στένωση η οποία και αυτή είναι επικύνδινη για ουρολοιμώξεις.

Κίττυ τι γίνεται?Τι κάνετε?

Οι υπόλοιπες που είστε το ρίξατε στις βόλτες?? Εμείς ακόμα μέσα, δεν έχω συνέλθει ακόμα από την γαστρεντερίτιδα και ζαλίζομαι πολύ. Ευτυχώς έχω την μανούλα μου να με βοηθάει όταν λείπει ο καλός μου. Αχ άντε να γίνουμε καλά και το σπίτι δεν θα μας βλέπει!!!


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια και μπουμπουκάκια !!!!

αααχχ...τα παιδάκια μας χρονίζουν !!!!!!!! απιστευτο δεν ειναι ?

καλά ειμαστε , ο μπεμπης ζωηρεύει συνεχώς ..........μεσα στο παρκο αφηνει τα χερια του και τρεχει , εξω περπαταει κρατωντας τον απο το ενα χερι , κανει και μονος του βηματα , αλλα θελει να τρεχει και φοβαμαι να τον αφησω πολύ μόνο του.

απο κιλα , πριν 2 εβδομαδες ηταν 9850 και 77 εκ.θελει τα τρωει οτι βλεπει , τρελαίνεται για ψωμί (μεχρι που εσκυψε στο καθισμα φαγητου να γλείψει ψιχουλα) και επισημα μολις χρονισουμε τρωμα τα πανταααα !!!!!!!! το αυγό το τσακίζει !!!

εχει , 6 δοντια , γελάει , φωνάζει , χαιρεταει τον κοσμο και λέει ΄γεια΄.

κλεισαμε ημερομηνια για βαπτιση 15 Ιουλιου.

μμμμ....αυτα ...νομιζω


cad313a91b.png

Γι αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω!!!!!!!!!!!!! 7/4/2011

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Λοιπόν, από σήμερα είμαι σε διατροφή!!!Το αποφάσισα και ξεκινάω σήμερα και όχι από Δευτέρα όπως συνηθίζεται...χαχα, πιο πολύ οργανώνω καλύτερα τα γεύματα της ημέρας γιατί με τη δουλειά ξέφυγε τελείως το πρόγραμμά μου και πήρα κιλά που είχα χάσει! Όχι τίποτα άλλο 'ερχεται και το καλοκαίρι και πως θα βγούμε στις παραλίες???

Tzamin μου μη στεναχωριέσαι με τις δουλειές κάνε τόσο όσο γιατί δε θα την παλέψεις διαφορετικά, αλλάζει τελείως το πρόγραμμά σου όταν ξεκινάς τη δουλειά. Εγώ τουλάχιστον αποφάσισα ότι το σπίτι δε θα πάθει και τίποτα να μείνει και μια ημέρα παραπάνω σκονισμένο, γιατί δεν πρόκειται να μειώσω τις ώρες που παίζω με τη μικρή μου για να τις αφιερώσω στο καθάρισμα...και απλά η ημέρα έχει μόνο 24 ώρες, οπότε δε βγαίνει!!!!Όσα βλέπει η πεθερά!!!!!

(και αν βλέπει πολλά πες της να κάνει τα στραβά μάτια!!!!!)

Φιλιά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια!Ημουν με ενα θερμομετρο και μια συριγγα στο χερι και δεν προλαβαινα να σας παρακολουθησω καλα...Ο μεγαλος χτυπαγε 40αρια, ευτυχως τωρα συνηλθε,κολλησε και η μικρη,ευτυχως δεν εκανε τοσο πολυ πυρετο,δυο φορες 38μιση και λιγα δεκατακια ακομα,βεβαια εχει λιγο βηχα και μυξουλες. Σημερα εχει γιορτη στο σχολειο ο μικρος αλλα φοβαμαι να τη βγαλω να παμε να τον δουμε και εχω σκασει που δεν θα το δω το αγορακι μου να κανει το Σολωμο :(... Εδωσα στο μεγαλο τη φωτ/κη να τον βγαλει video,ελπιζω να μην ξεχαστει με το παιχνιδι και να τον βγαλει!!!

Arma υπομονη και ευχομαι να ξεμπερδεψετε συντομα για να μην παιδευεται αλλο το αντρακι σας!!!


QWrRp3.png

pw3Zp3.png

eJhDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!

mammy3 περαστικα σας και υπομονη, δυσκολο να αρρωσταινει ολη η φαμιλια μαζι και βασσανιστικο να μην μπορεις να καμαρωσεις το παιδακι σου στη σχολικη γιορτη!!!

KITTY μπραβο για τον μπεμπη πω!πω! πω! ζωηρουλης. Βαλε φτερα στα ποδια γιατι αλλιως σε βλεπω δυσκολα!!! Καλο κουραγιο για τη βαπτιση, αχ χαιρομαι που ξεμπερδεψα νωρις (13 Νοεμβριου). Ο νονος μου εδωσε το οκ και τα παντα τα διαλεξα ολομοναχη, οσο περισσοτεροι ανακατευονται...αστα βραστα!!!

Βιβή! καλη αρχη λοιπον για τη διατροφη σου. Πραγματικα τους θαυμαζω αυτους που εστω μπαινουν σ αυτην τη διαδικασια. Εγω δεν μπορω ουτε μια μερα, οχι οτι εχω ιδιαιτερο προβλημα με τα κιλα. Θα φαω οτι μου κατεβει οποτε μου κατεβει. Χθες τσακισα μια λακτα μεγαλη (200 γραμ) το βραδυ, οκ υπερβολη ε?

Να ρωτησω κατι βρε κοριτσια, τα αγορακια σας τωρα τι νουμερο παπουτσι αθλητικο φορανε? Εμενα στο ναικ το 19 του ειναι ισα ισα και το 19 στο πουμα τεραστιο. Δεν ξερω τι να κανω, μας τα φερανε δωρο και δεν μπορω να τα αλλαξω τωρα πια!


pm4hp3.pngVPk9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια....

Και η δικιά μου είχε μπόλικη μύξα από χτες.... ελπίζω να μείνουμε στην μύξα. Σήμερα στον σταθμό όχι μόνο δεν έκλαψε που την άφησα αλλά με χαιρέτησε κι όλας. Ευτυχώς συνήθησε!!!!!

Περαστικά στα αρρωστούλικα. Άντε να περάσει και ο Απρίλης να γλιτώσουμε από τα μικρόβια.

Κίττυ μπράβο στον μικρό σου. Από το αυγό του δίνεις και ασπράδι?

Τζιτζίνα ελπίζω να βγουν σύντομα τα δοντάκια σας και να ηρεμήσει.

Βιβή μπράβο για την απόφασή σου. Κι εγώ έχω μπει σε καλό πρόγραμμα διατροφής και έχω χάσει λίγο. 1-2 να έχανα ακόμη θα ήμουν ευχαριστημένη, είναι όμως τοοοοσο δύσκολο. Εμένα με βοήθησε η δουλειά σε αυτό. Έχω φέρει στο γραφείο κορν φλεικς και γάλα που τρώω όταν έρχομαι. Στις 11 με 2 συναδέλφους μου τρώμε φρούτο και πίνουμε πράσινο τσάι. Και στις 2 έχουμε ταπεράκι (υγειινά πάντα). Το βράδυ προσπαθώ να τρώω ελαφρα. Βοηθάει όμως αν βρεις κάποιον στη δουλειά να ακολουθήσετε μαζί διατροφή και να συγκρατεί ο ένας τον άλλο.

Είπα πολλά? Συγνώμη.

Νινα νανα όλα καλά?


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Tzamin, όλα καλα, ξεκίνησα να γράφω χτες βράδυ αλλα ξύπνησε η μικρη τσιριζοντας!

Μαζεύτηκαν πολλα και δεν τα θυμάμαι κιόλας... :oops:

Περαστικα στα αρρωστουλικα!

Tzitzina τα μανιτάρια ειναι φρέσκα, πλευρωτους, βιολογικα απο το σούπερ.

Βιβη μπράβο για την αποφαση. Εγω ζυγιστηκα χτες, είμαι 50 κιλα, θεωρητικά μια χαρα αλλα γιατι αυτο που βλέπω στον καθρέφτη δεν με ικανοποιεί; :-( τρώω πολλές βλακείες και η κυτταριτιδα οργιάζει... :mad:

Tzamin πως κρατιεσαι και τρως υγιεινά;;; Εγω έτρωγα υγιεινά απο τότε που είμαι σε αποχη λόγω της αλλεργίας της μικρής αλλα τωρα που είμαι στα κάτω μου έχω τσακισει κατι νηστισιμα κουλουράκια...!

Εμείς τελικα θα μετακομισουμε μετα το Πάσχα :evil: δεν προλαβαίνει η ιδιοκτήτρια να το παραδώσει νωρίτερα... Κατα τ΄ αλλα άμεσα διαθέσιμο έλεγε!!

Φιλακιααααα!


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites

Nina nana τρωω υγειινά γιατί δεν βάζω στο σπίτι κάτι άλλο. Αν τα έχω θα τα φάω, οπότε δεν βάζω ποτέ λiχουδιές στο σπίτι. Αν θελήσω λιχουδιά, τρώω fitness bar. Στο τσακίρ κέφι καμια kinder bueno. Αφού μερικές φορές με τον άντρα μου κάνοντας πλάκα λέμε ότι στο σπίτι μας ψωφάει κατσαρίδα από την πείνα. Εγώ είμαι 55 αλλά επειδή δεν είμαι κυπαρισσόπουλο πρέπει να φύγουν 2-3 ακόμη. Την εγκυμοσύνη την ξεκίνησα από τα 53.

Αναφορικά με το σπίτι, εμείς το διαμέρισμα που αγοράσαμε το κλείσαμε Φεβρουάριο (ως άμεσα διαθέσιμο) και υπογράψαμε συμβόλαια τέλος Απριλίου. Ότι θέλει λέει ο καθένας για να κάνει την δουλειά του.

Μαρια Ελενα με τα νούμερα παπουτσιών κι εγώ είμαι μπερδεμένη. Μάλλον θα πρέπει να τα δοκιμάζουν επί τόπου. Εμένα σε addidas το 19 της ήταν μικρό και πήγα και της πήρα 20 από prenatal πριν από 2 μήνες και της ήταν τεράστιο. Τώρα νομίζω της είναι εντάξει.


ilCsp3.png

O3rXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοριτσια !

Arma , δεν εχω παρακολουθήσει τις περιπέτειες σας, αλλά ελπίζω να ξεμπερδεψετε γρήγορα και να μην ταλαιπωρείται ο μικρούλης σου.

Maria-Elena , εγω δεν θα ανακατευτω με τα βαφτιστικά.Δεν συμφωνώ με την ιδέα να πηγαίνω μαζί με την νονά να διαλέξω. Θέλω να διαλεξει ελευθερα οτι της αρεσει.

Σε προσκλητήρια εχουμε καταληξει , περίπου και σε μπομπονιερες , εχω δει γιρλάντα για την κολυμπήθρα. Γενικά δεν ειμαι πολύ του ψαξίματος. αν μας αρεσει και μας ικανοποιεί και η τιμή,ΟΚ. αλλωστε δουλευω καθε μερα 8ωρο , 1 ρεπό την εβδομάδα , χρόνος δεν υπάρχει.

Tzamin, το αυγό το τρωει ολόκληρο.ξεκινήσαμε με κρόκο και μολις εκλεισε τον 11ο μηνα , βάλαμε και τον ασπραδι. του βαζω και λιγη ψιχα , λαδάκι και το τσακίζει

Κοριτσια , στα γενέθλια τους τι θα κάνετε ?

εμεις τελικα θα τα κανουμε την Κυριακή 8 Απριλίου. Το Σάββατο θα κοψουμε μια τουρτιτσα μόνοι μας.


cad313a91b.png

Γι αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω!!!!!!!!!!!!! 7/4/2011

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Κιττυ ευχαριστώ για τις ευχες σου! Δύο πράγματα ήθελα να ρωτήσω και με πρόλαβες!χαχα!

Ήθελα να ρωτήσω πως δίνεται το αβγό, εμείς θα ξεκινήσουμε τον άλλο μήνα. Η παιδίατρος στην μεγάλη μας είχε πει να το δίνουμε καλοβρασμένο αλλά δεν το έφαγε ποτέ. Δεν της άρεσε.

Επίσης κι εγώ δεν ξέρω τι θα κάνω με τα γενέθλια του Βασίλη. Πέφτουν Μ.Τετάρτη οπότε τι να κάνεις τέτοια μέρα?Δεν μ'αρέσει καθόλου να μεταφέρω τα γενέθλια γτμ.. Οι υπόλοιπες τι θα κάνετε?

Βιβή καλή αρχή στην διατροφή σου!

Tzasmin το σπίτι σας είναι το άλλο άκρο από το δικό μας. Το μόνο κοινό είναι τα fitness bar που τα περνει ο καλός μου όταν είναι σε δίαιτα..:lol: Έχουμε μια φρουτιέρα που είναι γεματη με σοκολάτες, μπισκότα κλπ. Κορίτσια εγώ δεν ζω χωρίς γλυκό και χωρίς σοκολάτα. Μόνο τώρα με την γαστρεντερίτιδα δεν τρώω και τώρα που αρχίζω και συνέρχομαι έχω λυσσάξει! Δεν υπάρχει μέρα που να μην έχω φάει γλυκό ειδικά βέβαια σοκολάτα. Πρόβλημα βάρους δεν έχω (51 κιλά -1.68), αλλά σίγουρα θα έρθει η μέρα που ο μεταβολισμός μου θα αλλάξει και δεν θα ξέρω που να κρυφτώ..δεν νομίζω να μείνω για πολύ ακόμα τυχερή..:rolleyes:

Αλλά πραγματικά το έχω ανάγκη το γλυκό!

mammy περαστικά σας, αχ αυτές οι ιώσεις..αχ! Ελπίζω να καμάρωσες τον γιόκα σου έστω και από φωτογραφίες! Ευχαριστώ για τις ευχές σου!

Μαρια-Ελενα κι εγώ έχω πούμα 18 που του είναι ίσα ίσα και πούμα 19 που του είναι μικρό. Είναι μπερδεμα τα παπούτσια και είναι ανάλογα τι φόρμα έχουν. Γενικά με τα παπούτσια είμαι της άποψης ότι πρέπει πάντα να τα δοκιμάζουμε πάνω τους. Αυτά που δεν μπορείς να αλλάξεις αν είναι τα μεγάλα κράτησέ τα για αργότερα.

nina-nana λίγη υπομονή ακόμα με την μετακόμιση..δεν βγάζεις άκρη απ'ότι κατάλαβα με τους ιδιοκτήτες..


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια και από μένα!Τι κάνετε?Εμείς 1α χαρά!Εχτές πήγα τον μπέμπη στις κούνιες και του άρεσε ως συνήθως.Ήρθε και η μητέρα μου.Του πήραμε και αντηλιακό.

Ντέλλα κατέληξες τελικά σε παπούτσια?

Όταν παντρεύτηκα είχα πάρει από τον bournazos.Κάνανε 175 euro

.Ακριβά παπούτσια αλλά πολύ άνετα,σαν να φόραγα παντόφλες.Από την Ερμού τα πήρα.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Κίττυ χάρηκα πολύ μου έμαθα νέα σου.Τα γενέθλια του μπέμπη πέφτουν Μ.Τετάρτη και θα του τα κάνουμε 22/4 στην βάφτισή του.Την τούρτα θα την σβήσουμε στην ταβέρνα.Θα έχει παράσταση disney.

Νίνα Νάνα τι ξεκίνησες να γράφεις?

Είμαστε κοντά στα κιλά.Είμαι 51.

Μαρία-Έλενα περαστικά στον Παντελή.

Άρμα εύχομαι να πάνε όλα καλά στο σπινθηρογράφημα νεφρού.

Τζαμίν η Έλενα καλά είναι?Τζαμίν μπράβο που τρως υγιεινά.

Μαρία Έλενα ο μπέμπης φοράει 20 νούμερο.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...