Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

cafe Απριλιος 2011


Αννα25

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

arma και tzamin, σας ευχαριστώ για τις ευχές σας, να χαίρεστε και εσείς τα παιδάκια σας, όντως στην μονάδα ήταν δύσκολη περίοδος αλλά είχαμε θετική σκέψη και διάθεση και ολα πήγαν καλά!

Δεν την έχω βαφτίση ακόμη, προγραμματίζω να κάνω την βάφτιση μέσα Σεπτέμβρη, το θέμα είναι η πεταλούδα σε χρωματισμούς ρόζ-λευκό και οι λεπτομέρειες θα είναι σε καρώ, ήδη έχω φτιάξει με βοήθεια βέβαια τα μαρτυρικά, έχω αγοράσει το προσκλητήριο και έχω καταλήξει και στην μπομπονιέρα αλλά δεν έχω ακόμη πάρει τα υλικά, το μόνο που μου μένει είναι η παιδική μπομπονιέρα και φυσικά τα ρούχα, γλυκά, βιβλίο ευχών κλπ αλλά έχω ακόμη καιρό πιστέυω....

Βέβαια έχω ένα θέμα με τον/την νονά αλλά θα το λύσω εν καιρό....

Αρμα για το πέσιμο μην ανησυχείς εμένα έχει πέσει 2-3 φορές (στον άντρα μου και στην μαμά μου) απο το κρεβάτι και αρκετές μόνη της οταν στέκεται αλλά ευτυχώς δεν έχει πάθει τίποτα.

Καλή επέτειο να έχετε κορίτσια, να τα εκατοστήσετε με πολύ αγάπη, και εμένα μου λείπει να βγώ λίγο έξω για φαγητό, αλλά κοιμάται στις 10 το αργότερο οποτέ είναι λίγο δύσκολο προς στιγμήν!!


nJ2dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλεναδες μου.Πηγαμε Χαλανδρι στα μαγαζια σημερα και περασαμε πολυ ωραια.Τωρα φτιαχνω μια τυροπιτα να φαμε.

Lilas mom,καλως ηρθες κοντα μας.Να χαιρεσαι τη μπουμπου σου.Να υποθεσω οτι τη φωναζετε Λιλα ε;μ'αρεσει πολυ!

Nina-Nana,πως εισαι σημερα;

Brooke,θα ητσν πολυ ωραιο να βρεθουμε και να παμε παιδοτοπο.Τελεια ιδεα!

Tzamin,να τα χιλιασετε και να ειστε πολυ πολυ αγαπημενοι!

Arma,κι ο δικος μου εχει πεσει απο το κρεβατι και ειχα φρικαρει κι εγω.Τα ατιμα δεν τα προλαβαινεις!

Dimista,τι ωρα ειναι η βαφτιση του συνονοματου;

Καλι μεσημερι ομορφες!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου!

Είμαι τέλεια σήμερα ευτυχως!

Lila's mom καλώς ήρθες στην παρέα! Μεγάλη περιπέτεια περασατε αλλα σημασία έχει οτι όλα ειναι καλα!

Αχ κορίτσια όχι καθημερινή και νότια, με σκοτώνετε!

Arma μου αρέσει που το πάρκο το είχα για ασφαλές. Το έχω μαζέψει απο την μετακόμιση αλλα θα το άνοιγα σήμερα για να την εβαζα αυτες τις μερες που θα ειμαι μονη για να μπορω να κάνω κανένα ντους ή κατι άλλο.

Della πως τον φωναζετε τον μικρο; Κωνσταντίνο;

Tzamin μα πως έπεσε απο την κούνια;;;; :confused:


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Aχ κοριτσάκια μου, δεν προλαβαίνω να μπαίνω συχνά και χάνω τόσα νέα σας, δεν ξέρω τι να πρωτογράψω.

Νιna-Nana περαστικά για τη μαστίτιδα. Είσαι καλύτερα? Ξέρω οτι θέλει πολλά υγρα. Το πάρκο όσο δε σκαρφαλώνουν είναι ασφαλές, αλλά για να κάνεις ντους γιατι δεν το κάνεις όταν κοιμάται ή αλλιώς να τη βάζεις στο μπάνιο μαζί σου (εννοώ έξω από τη μπανιέρα) και να της δίνεις κατι να ασχολείται έτσι ώστε να τη βλέπεις?

Arma αφού δεν άκουσες και χτύπημα δεν θα έπαθε τίποτα σοβαρό ο Βασιλάκης.

Della να ζήσετε, να είστε πάντα μαζί και πάντα ευτυχισμένοι και να χαιροσαστε το μικρό σας Κωνσταντίνο-Δημήτριο. Να είναι γερός και καλότυχος στη ζωή του!! Κράτα μου ένα κομματάκι τυρόπιτα:tongue:

Επίσης Tzamin και Νιna-Nana να ζήσετε για την επέτειό σας.!! Και ευχαριστώ που μου απαντήσατε για το θέμα των παπουτσιών. Και έχετε δίκιο ότι δε χρειάζεται να τρελαινόμαστε. Ούτε και εμείς είχαμε πολυτέλειες για ακριβά πράγματα. Οι γονείς μας τα βγάζανε πολύ δύσκολα περα, οπότε μας έπαιρναν ότι μπορούσαν. Δεν πάθαμε και τίποτα...

Τzamin σε είδα στον ύπνο μου, ότι λέει μέναμε απέναντι και προσπαθούσα να καταλάβω που κολλάνε τα Βριλλήσια με το Περιστέρι, χα,χα,χα, ασχετο!:P:p

Βιβή τα κατάφερες με την καλλιέργεια?

Dimista με το καλό να βαφτίσετε το μικρό σας το Σάββατο. Για το μέλι μήπως είναι νωρίς ακόμη? Δε ρωτάς τον παιδίατρο σου καλύτερα? Νομίζω ότι πρέπει μετά από 18 μηνών.

Lila's mom, καλως ήρθες και εσύ στο καφέ μας. Να χαίρεσαι τη μικρούλα σου και να σκέφτεσαι ότι τα δύσκολα πέρασαν και η ζουζούνα σου μεγαλώνει και είναι μια χαρά. Να σου ζήσει!


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Πω πω, δεν μπορώ να σταματήσω. Να σας πω ότι ξεκίνησα δουλειά το Σάββατο. Στην αρχή έπαθα ένα σοκ, όμως τώρα μπορώ να πω ότι είναι καλύτερα. Καταρχήν ξεκουράζομαι!!!! Στη δουλειά μπορώ να χαλαρώσω και λίγο. Εδώ είμαι ρομποτάκι!! Ευτυχώς το πρωί που είναι η μαμά μου εδώ, βοηθάει και λίγο στο σπίτι, οπότε όταν γυρίζω δεν έχω και πολλά. Χθες δεν έφυγε, κοιμήθηκε εδώ (μένει μακριά μας) οπότε βγήκαμε και για ένα ποτάκι το βράδυ. Πέρασα ωραία, αλλά το πρωί κουτουλούσα. Τόσο καιρό που βγαίναμε δε μ'ένοιαζε αν ήταν καθημερινή ή Σάββατο γιατί την αλλη μέρα ήμουν χαλαρή. Αλλά δεν πειράζει γιατί ήταν ευκαιρία να δω και λιγο τον άντρα μου. Λείπει όλη μέρα, όταν γυρίζει καθόμαστε λίγο μέχρι να φάει κάτι και μετά περνάει η ώρα και πάμε για ύπνο. Πολλές φορές δεν προλαβαίνω να του πω ούτε τα βασικά.

Η μικρή αρχίζει και γίνεται πολύ πεισματάρα. (Πήρε και κάτι από εμένα!!) Όταν δεν της κάνουμε το χατήρι, γυρίζει το πρόσωπό της από την αλλη μεριά!!! Έχει πολύ γέλιο. Βγάζει άλλα δύο δοντάκια..είμαστε στα 6. Αυτό που με τρελαίνει όμως, είναι που τρέχει πάνω μου όταν γυρίζω (μπουσουλώντας φυσικα, η τεμπέλα) με αγκαλιάζει και ουρλιάζει από τη χαρά της. Τα άτιμα, τι κόλπα μας κάνουν!!


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Brooke, πότε θα πας Νάξο? Ετοιμάζετε εκδρομούλα για του Αγ. Πνεύματος?? Τι ωραία!!! Ζηλεύω!!! Εγώ δυστυχώς τωρα που γύρισα στη δουλειά, είναι λίγο νωρίς να ζητήσω κατευθείαν ρεπό!

Οι υπόλοιπες θα πάτε κάπου?? Έχει και ένα χαζόκαιρο!! Δεν ξέρω και πως θα είναι. Αφήστε που άκουσα ότι οι πρώτες δύο εβδομάδες του Ιουνίου θα είναι κάπως έτσι:evil::evil: . Φέτος δεν βλέπω καλοκαίρι....

Πάω να ξαπλώσω, μήπως και προλάβω να ξεκουραστώ λίγο πριν ξυπνήσει η μικρή. Φιλιά σε όλες τις μανούλες και τα μικράκια μας!! Θα προσπαθήσω να μη χάνομαι, για να μη σας ζαλίζω μετά...


uwJMp2.png?KqESJfSU
Link to comment
Share on other sites

Τzitzina,ο δικος μου για να γινει το δικο του πεφτει κατω στα πατωματα,χτυπιεται και κλαιει.

Οσο για το 3μερο του Αγ.Πνευματος,εμεις θα ειμαστε εδω.Εγω εφημερευω το Σαββατο.

Νινα-Νανα,τελεια που εισαι καλα!


NXbrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τελικα θεραπευτηκα απο την μαστιτιδα αλλα μάλλον θα παθω κατάθλιψη... Μόλις συνειδητοποίησα οτι αύριο φεύγει ο αντρας μου και θα είμαι μόνη 6 μέρες... :(:(:(:(:( Και πρέπει να είμαι και χαρούμενη για την μικρη....

Εν τω μεταξυ δεν μπορει και κανεις απο Θεσσαλονίκη να έρθει... :( Κι εδω δεν έχω κανέναν δικο μου, 3 ζευγάρια φίλων που αγαπώ πολυ έφυγαν στο εξωτερικό. Οι υπόλοιποι που ξέρω στην Αθήνα ειναι φίλοι του άντρα μου αλλα ενω βρισκόμαστε και περνάμε καλα, δεν έχω απο μόνη μου επαφές, μόνο όταν ειναι εδω ο σύζυγος. Δεν οδηγώ κιόλας να πεις οτι θα πήγαινα να δω μια φίλη του που έχουμε επαφές..

Σας επρηξα, δεν ξέρω τι έχω πάθει.. Πάντα στη ζωη μου είχα ανθρωπους γύρω μου, 6 αδερφια, πολλα ξαδερφια, πολλές παρέες, πολλές φίλες, έναν πολυ καλο φίλο, και τώρα έχουν αλλάξει όλα... Είμαι μόνη μου!

Πριν το παιδι στην Αθήνα ήμουν πιο ανεξάρτητη τουλαχιστον, κι έμενε η καλύτερη μου φίλη εδω αλλα κι αυτη μετακόμισε Θεσσαλονίκη.

Αχ τι έπαθα τώρα;;;;;


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Delia, tzitzina και Nina-Nana, ευχαριστω και εσάς για το θερμό καλοσωρισμα, είναι πολυ ωραίο να έχεις να πεις 2 κουβέντες έστω και χωρίς να είσαι πρόσωπο με πρόσωπο.

tzitzina Και εγω ξεκίνησα δουλεια αρχές Απριλίου και μετα απο 2 εβδομαδες που ανακοίνωσαν ότι θα δουλεύω 20ωρο αντι για 40ωρο, πραγματικά με βόλεψε πολυ γιατι η μητέρα μου που την κρατάει δεν μπορούσε όλες τις ημέρες λόγω προβλημάτων υγείας, βέβαια είναι τα μισά χρήματα αλλα τουλάχιστον βασικά το μεγαλώνω εγω. Δεν πηγαίνω όλες τις ημέρες της εβδομάδας και έτσι έχω χρόνο για διάφορες δουλειές αλλα και βολτουλες.

Νina - Nana, ωραια η πόλη σου, τα τελευταία ταξίδια με την δουλειά τα εκανα εκει, εχεις δίκιο να αισθάνεσαι έτσι οταν δεν έχεις δικούς σου ανθρώπους κοντα σου, και αν δεν οδηγείς δεν μπορείς να πας και σε κανένα εμπορικό να ξεδωσεις λιγο, αλλα και οι 6 ημέρες που θα λείπει ο άντρας σου θα περάσουν γρήγορα!!!

Εγω είχα στο αυτοκίνητο το καθισμα 0 που έβλεπε πίσω και οπότε την έπαιρνα βόλτα μου έκανε εμετό, και ήμουνα και τις δυο φορές μονη και καταλαβαινετε, τώρα μου έβαλε ο άντρας μου το καινούργιο που κοιτάει μπροστά και την βλέπω οπότε είναι μια χαρά.

Για πείτε μου οι πιο έμπειρες στο θέμα δόντια, μου μασάει μέχρι και τα κουμπιά απο τις πυζαμες μου, τα βραχιολια στα χέρια μου, ασε δε που ότι πιάσει στα χέρια της παει κατ'ευθειαν στο στόμα, της έχω πάρει μασητηρια, της frezyderm γίνει την Mundisal αλοιφές, η τελευταία καταργήθηκε, βρήκα μια αντιστοιχη και παρήγγειλα στην Αγγλία, να δω και αυτή, σημειωτέον έχουμε βγαλει μόνο 2 κάτω αλλα τα ουλα της είναι πολυ πρησμενα.


nJ2dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα!

Τι κάνετε?

Εμείς 1α χαρά!

Lila's mom καλωςήρθες στην παρέα μας.Να σου ζήσει η κορούλα σου.Και συ βάπτιση έχεις,ωραία!Έχεις καιρό ακόμα για τις ετοιμασίες.Εγώ βαφτίζω το αγοράκι μου το Σάββατο.

Ντέλλα κρίμα που έχεις εφημερία το Σάββατο.Σου χάλασε το 3ήμερο.Πόσα Σάββατα τον μήνα δουλεύεις?Δουλεύεις και Κυριακές?Η βάπτιση είναι στις 12.00.

Άρμα να τα εκατοστήσουν τα παιδάκια σου.Δεν πειράζει που είχατε απώλειες.Το καλό είναι ότι περάσατε τέλεια και το ευχαριστηθήκατε!Άρμα ,ναι,τα έχω όλα έτοιμα από Απρίλη.Μόνο οι καλλωπισμοί μείνανε.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Νίνα Νάνα χαίρομαι που σου πέρασε η μαστίτιδα.Μεγάλο σόι έχεις!

Τζαμίν και πάλι ωραίο φαγητό θα κάνεις.1α χαρά ακούγεται μακαρονάδα με θαλασσινά.Το σουφλέ που σου πρότεινα τελικά το έκανα εγώ.Δεν ήξερα τι να μαγειρέψω και σκέφτηκα το σουφλέ που σου πρότεινα.Φάγαμε το μισό πυρέξ.

Βιβή και όσο έπαιρνες αντιβίωση έδινες ξένο γάλα?Πάντως αρκετές γυναίκες παθαίνουν μαστίτιδα.

Τζιτζίνα δεν θα πάμε κάπου το 3ήμερο,λόγω βάπτισης.Να σαι καλά.Ο μικρός όταν χρόνισε ο παιδίατρος μας είπε να τρώει απ'όλα εκτός από αρνί και χοιρινό.Τον είχαμε ρωτήσει για μέλι και μας είπε ότι μπορούμε.

Καλό βράδυ σε όλα τα κορίτσια και όλα τα μικράκια.


C7Lkp3.png?lXhBQINX4iPZp3.png?6ySe4RtHgWK1p3.png?NeXL5skS
Link to comment
Share on other sites

Tzitzina δεν κάνω ντους όταν κοιμάται γιατι φοβάμαι μην ξυπνήσει κι επειδη θα αργησω να πάω να την πάρω έχουμε ολονυχτια!!! Μάλλον θα την παίρνω μαζι μου στο μπανιο ή στο καρεκλάκι φαγητου θα της ανοίγω την τηλεοραση!! :tongue: Πάντως κι η δικια μου ειναι πολυ πεισματαρα! Θύμησέ μου τι δουλεια κανεις!

Lila's mom η μικρη μου μόλις δαγκωνε τα πάντα, τα πάντα όμως, ως και τα πομολα απο τις ντουλάπες και τα ντουλάπια της κουζινας, τα φερμουαρ απο τα ρουχα μας, τα τραπεζάκια κι ο,τι μπορείς να φανταστείς. Σιγα σιγα το ξεπερνάει. Οι αλοιφές για τα δόντια λενε δεν κάνουν τίποτα. Εμείς δεν χρησιμοποιήσαμε ποτε (έχουμε 12 δόντια και μόλις έσκασε το 13ο-κάτω αριστερός κυνοδοντας) αλλα σωθήκαμε με ομοιοπαθητικη!

Dimista όταν παίρνει αντιβιωση μια μαμα που θηλαζει δε χρειάζεται να δίνει ξένο γάλα, οι περισσότερες αντιβιωσεις ειναι απόλυτα συμβατές με το θηλασμο.

Ήρθαν τα πεθερικά μου σήμερα, ειναι να φύγουν στο εξοχικό αυτές τις μέρες για καλοκαίρι αλλα είπαμε μήπως το καθυστερήσουν για να έρθουν εδω λίγο. Οπότε δε θα φοβάμαι κιόλας...


QVjlp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...